Nápojová souprava čtyřosobní
sklo bezbarvé, matované, ve spodní části medově opalizující lazura. Zdobeno barevnými emaily rokají, vlaštovek, květů a čtyřlístků jetele. Konec 19. století. Celkem 5 kusů.
V sestavě 1x džbán, výška 32 cm, 4x sklenice, výška 13,5 cm
1 900 Kč
Nápojová souprava šestiosobní
sklo tyrkysové barvy, emailem ručně malované květy a motýli. Sklenice kónické, s naznačenou patkou, protáhlý džbán s hubičkou a výrazným uchem. Kolem roku 1890, velmi dobrý stav, sběratelská i funkční položka.
V sestavě 1x džbán, výška 32,5 cm, 6x sklenice, výška 17,5 cm.
4 400 Kč
Sklenice s míchátkem "L´homme volage - l´artichaut"
sklo čiré, tenkostěnné, zdobené malbou emailem motivem muže s křídly a francouzským nápisem "Muž přelétavý…". Míchátko skleněné, na jednom konci oranžová skleněná kulička jako držátko, dvacátá - třicátá léta minulého století
Výška 14 cm
600 Kč
Sklenice s míchátkem "L´homme de goűt - un whisky"
sklo čiré, tenkostěnné, zdobené malbou emailem motivem muže ve fraku se skleničkou, cigaretou a francouzským nápisem "Muž… znalec whisky". Míchátko skleněné, na jednom konci zelená skleněná kulička jako držátko, dvacátá - třicátá léta minulého století
Výška 14 cm
600 Kč
Láhev na destilát
sklo čiré, bezbarvé, foukané do formy, druhá polovina minulého století.
Výška 16 cm
200 Kč
Láhev na destilát
sklo zelenkavé, čiré, foukané do formy, druhá polovina minulého století.
Výška 17 cm
200 Kč
Váza na krátké noze s patkou, okraj oblouky se zoubkováním
sklo medové, čiré, s bohatým geometrickým brusem a fasetováním, první polovina minulého století. Nepatrný oklep při horním okraji.
Výška 21 cm
250 Kč
Váza na kruhové patce, okraj oblouky se zoubkováním
sklo bezbarvé, čiré, tělo rozšiřující se vzhůru. Dolní část fasetovaná, nad ní výbrusy hvězdiček a mřížek uspořádaných svisle do proužků, pod okrajem do dvou propletených pásů.
Výška 16 cm, horní průměr 11 cm, dolní 6,5 cm
500 Kč
sklo modrozelené, tvar čtyřboký, vzhůru zúžený, hrany zbroušené, vnitřní prostor kapka. MOSER, neznačeno.
Výška 12 cm
500 Kč
Miska tvaru šestiúhelníku
sklo uranové, broušené, z období ARTDEKO, kolem roku 1925.
Výška 4 cm, délka 19 cm, šířka 14 cm
900 Kč
Grogovka na vyvýšené kruhové patce
sklo čiré, bezbarvé, zdobené ruční malbou barevnými emaily s motivem protěže, doplněno zlatými linkami. První polovina minulého století. U horního okraje oklep.
Výška 14,5 cm
200 Kč
sklo čiré, bezbarvé, zdobené barevnou ruční malbou emaily s motivem jahodníku s listy, květy a plody, doplněno zlatými linkami. První polovina minulého století.
Výška 14 cm
200 Kč
Grogovka na stupňovité patce
sklo čiré, bezbarvé, zdobené barevnou ruční malbou emaily s květy vlčího máku a pomněnek. První polovina minulého století. Při horním okraji oklep, zlatá linka setřená.
Výška 14,5 cm
200 Kč
Grogovka na nízké nožce s patkou
sklo lité, čiré, bezbarvé, zdobené plastickým barevným dekorem jahod a listů, vše doplněno zlacením, přelom 19/20. století.
Výška 13,5 cm
200 Kč
Dvojice šálků s podšálky
porcelán bíle glazovaný, široký tyrkysový pás, částečně setřené zlacení, černý medailonek s červenou růží. Jeden podšálek značen vtlačeně PRAG - Praha pro roky 1837-1841 a vtlačeným číslem 8.
Výška šálku 6,5 cm, průměr podšálku 14 cm
600 Kč
Šálek s podšálkem mocca
porcelán bíle glazovaný zdobený barevným tištěným stylizovaným rostlinným dekorem a zlatou linkou, značeno tištěnou značkou THOMAS BAVARIA a na šálku ještě červeně vytištěná čísla 3864 67, Art Deco, první polovina minulého století.
Výška šálku 4cm, průměr podšálku 11,5 cm
250 Kč
Závěsná vázička
keramika barevně glazovaná, značena tištěnou značkou KRAVSKO (viz Braunová str. 334, po roce 1945) a vtlačeným číslem série 6166. Ve spodní části výrobní vada v glazuře a na zadní straně oklep.
Hloubka 6 cm, průměr 19 cm
700 Kč
Plastika "Sedící dívka v šátku"
porcelán, celý povrch v šedomodré barvě, značeno KERAMIA pod symbolem věže, made in Czechoslovakia. Znojmo kolem roku 1960, velmi dobrý stav.
Výška 17,5 cm, délka 27 cm
1 200 Kč
Fritsch Waldemar (1909-1978)Busta "Madona s dítětem"
porcelán barevně glazovaný, signováno W. FRITSCH, značeno tištěnou značkou PIRKEN HAMMER, návrh 30. léta 20. století.
Výška 24 cm
2 000 Kč
Fritsch Waldemar Byl především vynikající tvůrce porcelánových plastik, vedle toho též keramik, sochař a pedagog. Vyučil se točířem porcelánu v porcelánce Viktoria ve Staré Roli. V letech 1926–1929 vystudoval Státní odbornou školu pro průmysl porcelánový v Karlových Varech. V letech 1929–1934 pokračoval ve studiu na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, kde absolvoval v mistrovské třídě keramiky u Heleny Johnové. Ve třicátých létech vytvořil velkou kolekci porcelánových plastik ve stylu art deco. Náměty jsou často blízké náboženství a mystice, tvořil rovněž smyslové akty i zvířecí figury. Působil jako pedagog na keramických školách v Teplicích a v roce 1939 v Karlových Varech. Většinu svých porcelánových plastik realizoval na škole v Karlových Varech. Spolupracoval s několika místními porcelánkami. V letech 1938-1942 pracoval na velké Alegorii založení Karlových Varů. Rozměrná kompozice zůstala bohužel torzem. V době 2. světové války byl pronásledován, zatčen a uvězněn. I jako antifašista se rozhodl společně s rodiči vystěhovat v roce 1946 do Německa. Působil v bavorském Ansbachu, vytvořil několik významných plastik pro porcelánku Rosenthal v Selbu. Postupně se věnoval stále více volné sochařské tvorbě, zejména portrétní. (23.3.1909 Stará Role, Karlovy Vary - 13.7.1978 Ansbach, Německo)
Fritsch Waldemar (1909-1978) Plastika "Madona s dítětem"
porcelán bílý, autor W. FRITSCH, značeno tištěnou značkou PIRKEN HAMMER.
Výška 23 cm
2 000 Kč