001-020 www.aukcnidum.cz

Zápeca Karel (1893-1975)

"Motiv z Belianských Tater - Bílý potok"

olej na plátně, signováno vpravo dole K. ZÁPECA, nedatováno, vzadu na blind rámu uveden název obrazu. Zdobný rám zlaté barvy lehce poškozen.

50 x 60 (66,5 x 77) cm

3 600 Kč

Zápeca Karel

Malíř, pedagog, legionář. Studoval na Akademii v Petrohradě u profesora Solověva, sám byl později profesorem v Omsku, Krasnojarsku a Malmyži, od roku 1924 tvořil v Luhačovicích. Vystavoval obrazy z vlasti, Ruska i Sibiře.

(21.7.1893 Luhačovice - 20.9.1975 Luhačovice)

Zápeca Karel (1893-1975)

"Lednice - Minaret"

olej na plátně, signováno vpravo dole K. ZÁPECA, nedatováno, vzadu na rámu uveden název obrazu a razítko Zápecův výstavní salon u pramene Ottovky, Lázně Luhačovice.

40 x 55,5 (53 x 68,5) cm

2 800 Kč

Zápeca Karel

Zápeca Karel (1893-1975)

"Hřensko u Děčína"

olej na plátně, signováno vpravo dole K. ZÁPECA, nedatováno, vzadu uveden název obrazu a razítko Zápecova výstavního salonu.

50 x 35,5 (63 x 48,5) cm

2 800 Kč

Zápeca Karel

Zápeca Karel (1893-1975)

"Řada panáků pod zříceninou"

olej na plátně, signováno vpravo dole K. ZÁPECA, nedatováno, vzadu několik autorských razítek.

35 x 50 (48,5 x 63) cm

2 800 Kč

Zápeca Karel

Zápeca Karel (1893-1975)

"Horské stavení pod sněhem"

olej na plátně, signováno vpravo dole K. ZÁPECA, nedatováno.

35,5 x 50,5 (48,5 x 63,5) cm

1 800 Kč

Zápeca Karel

"Zima pod horami"

olej na plátně lepeném na kartonu, signováno vlevo dole, nepřečteno, nedatováno, poškozený rám, obraz v pořádku.

66,5 x 75,5 (81 x 90) cm

2 800 Kč

"Postavy u zasněžených chalup"

olej na malířské lepence, signatura vpravo dole špatně čitelná, datace čtena 1906. Kvalitní černý rám holandského typu.

29 x 42 (44 x 57) cm

8 600 Kč

Kříž Karel (1911-?)

"Jižní Čechy"

olej na kartonu, signatura vpravo dole špatně čitelná. Vzadu štítek s informacemi o obraze, jménem autora KAREL KŘÍŽ - VOSKA, razítkem autora a datací 1956. Rámováno, pod sklem.

30 x 40 (43,5 x 54) cm

1 400 Kč

Kříž - Voska Karel

Malíř, grafik, narozen v Praze. Studoval u Ludvíka Vacátka. Malíř květinových zátiší a krajin Českomoravské Vysočiny a Jižních Čech. (Neověřeno)

"Kvetoucí podhůří"

olej na plátně, signováno vpravo dole - neurčeno, nedatováno. Ozdobný rám.

40,5 x 51,5 (60 x 72) cm

5 000 Kč

"Barevná krajina s vodou"

olej na kartonu, signováno vpravo dole, nepřečteno, datace čtena 1937. Široký ozdobný zlacený starožitný rám z 19. století, drobná poškození rámu.

33 x 43 (50 x 60) cm

1 600 Kč

Rosmanith

"Traunkirchen"

olej na dřevě, signováno vlevo dole ROSMANITH, nedatováno. Komorní romantická práce. Široký zlacený rám.

15,5 x 20,5 (26 x 31,5) cm

2 800 Kč

Mohlo by se jednat o někoho z široké vídeňské rodiny Rosmanithů.

Párová k položce č. 12

Rosmanith

"Na horském jezeře"

olej na dřevě, nesignováno, nedatováno. Komorní romantická práce. Široký zlacený rám.

15,5 x 20,5 (26 x 31,5) cm

2 800 Kč

Párová k položce č. 11

"Lodě v námořním přístavu"

olej na plátně, signováno vpravo dole, neurčeno, nedatováno, profesionální práce, zdobný rám francouzského typu.

60,5 x 81 (76,5 x 97) cm

5 200 Kč

Hladký Jan (*1931)

"Benátky - Canal Grande in Feste"

olej na plátně, signováno vpravo dole HLADKÝ, datováno 1997. Vzadu papírový štítek Sdružení výtvarníků Praha s informacemi o obraze.

65,5 x 85,5 (80,5 x 100,5) cm

5 200 Kč

Hladký Jan

Malíř - krajinář, povoláním vývojový konstruktér a pedagog věnující se malbě zátiší a květin, v 70. letech se zabýval art protisem, ale i restaurátorskou prací. Člen Svazu výtvarných umělců. Vystudoval čtyři vysoké školy. Jako vývojový konstruktér pracoval v Letu Kunovice, následně na Střední průmyslové škole letecké v Uherském Hradišti vyučoval cca 26 let stavbu letadel, posléze přešel do Železáren Veselí nad Moravou a pak se stal Aero technikem Letu Kunovice.

Z webové prezentace autora: „Malovat mě neučil nikdo, je to výsledek samostatného studia, píle, pracovitosti, mnohých zklamání, neúspěchů, pochval, kritik, neuznání, závistí, i přátelského povzbuzení. Vzorem byla pro mě příroda a mé srdce.“ (http://www.hladkyjan.cz/)

(27.7.1931 Dubňany)

"Loď Veslec"

olej na lepence, nesignováno, nedatováno. Název Veslec je psán azbukou, nerámováno. Na několika místech odlouplá malba.

43 x 54,5 cm

1 600 Kč

Pochází přímo z ateliéru mistra Říhovského.

Götz Zdeněk (*1935)

"K večeru"

olej na lepence, signováno vpravo dole Z. GÖTZ, nedatováno, vzadu autorský štítek. Rám, sklo.

Ve výřezu 39 x 61,5 (52,5 x 75) cm

2 800 Kč

Götz Zdeněk

Malíř, studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti, zabývá se převážně krajinomalbou.

(17.8.1935 Hradec Králové)

Říhovský Karel (1926-2016)

"Rybník"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole K. ŘÍHOVSKÝ, datováno 1964. Vzadu štítek autora s názvem obrazu.

70 x 98 (79 x 107) cm

7 600 Kč

Získáno přímo z rodiny autora.

Říhovský Karel

Malíř, grafik, loutkář, scénograf, studoval na odborné škole knihařské v Uherském Hradišti a na ŠUŘ v Brně u Süssera, Langera, Tučného, člen SVUT Ostrava, věnoval se rovněž plakátové tvorbě a ilustraci, významný malíř, v roce 1997 vyšla monografie o tomto umělci, množství výstav.

(2.1.1926 Zbrašov, Teplice nad Bečvou - 16.4.2016)

Říhovský Karel (1926-2016)

"Slunce nad rybníkem"

71,5 x 98 (79 x 106,5) cm

7 600 Kč

Říhovský Karel

Malý Zbyšek (Šer Karel) (1938-2000)

"IN MEMORIAM"

kombinovaná technika - olej, tuš a koláž na sololitu, signováno vpravo dole, datováno 1995, adjustováno v hladké černé liště, vzadu autorský štítek.

59,5 x 49,5 (63,5 x 53,5) cm

700 Kč

Získáno přímo z rodiny tohoto významného umělce

Malý Zbyšek

Karel Šer

Malíř, spisovatel, hudební skladatel, textař, výtvarný publicista, kreslíř. Studoval scenáristiku a filmovou hudbu na FAMU v Praze, soukromě kresbu u O. Mrkvičky a A. Pelce. Byl redaktorem časopisu Červený květ, byl u zrodu tzv. ostravské vlny populární hudby, od roku 1955 využíval pro část své tvorby pseudonym Karel Šer. 22 let působil v Československé televizi Ostrava, ve Výtvarném centru Chagall v Ostravě se mj. stal editorem Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2000, za jeho života vyšly čtyři díly. Otextoval okolo 900 písní. Otextoval také melodii z filmu Tenkrát na západě. Pod názvem Jednoho dne se vrátíš nazpívala Věra Špinarová.

(26.3.1938 Vsetín - 28.2.2000 Ostrava)

Dostál Luděk (*1943)

"Zima ve městě - Slezskoostravský motiv"

kombinovaná technika - kvaš, akvarel, signováno vpravo dole L. DOSTÁL, druhá polovina 20. století. Vzadu papírový štítek prodejny Dílo s informacemi o obraze a oválné razítko ČFVU. Rám, pasparta, sklo.

34,5 x 24,5 (50 x 37,5) cm

1 400 Kč

Dominantní prvky Radnice za Slezskou Ostravu a kostel sv. Václava za starou Moravskou Ostravu jsou doplněny zimní scenérií. Spolu vytvářejí idealizované ostravské zákoutí.

Dostál Luděk

Malíř, grafik, studoval Střední průmyslovou školu grafickou v Praze u profesorů Vyšanského, Ringese, Bubeníčka. Pracuje v oblastech malby, užité a propagační grafiky a ex libris. Je zastoupen ve sbírkách OGVU Olomouc, Domu umění města Brno, Slezského muzea Opava, GVU Ostrava, řada výstav.

(nar. 2.2.1943 Olomouc)