021-040 www.aukcnidum.cz

Pohár s figurálním motivem

sklo bohatě broušené a řezané, pozdně renesanční provedení kolem roku 1660. Noha poháru byla vsazena patrně na přelomu 18. a 19. století do cínové patky. Mimo část vsazenou do cínu velmi zachovalý stav. Vynikající sběratelský a muzeální kus.

Výška 26 cm, průměr 9,5 cm

32 000 Kč

Nástolec na vysoké noze zdobené soškou jelena a dubovými listy

mísa sklo čiré, bezbarvé, jemný rostlinný brus, zoubkovaný okraj. Noha na dvoustupňovém kruhovém podstavci se čtyřmi nožkami, na každé hlavička andílka, vše kovová kompozice. Druhá polovina 19. století.

Výška 36 cm, průměr 29 cm

2 500 Kč

Myslivecký motiv.

Vázička ve tvaru rohu hojnosti

sklo indigové, roh i podstavec fasetovaný, patka zbroušená do obloučků, povrch pokrytý zlatou ornamentální malbou. Čechy, 19. století.

Výška 20 cm

16 000 Kč

Váza s rokokovou dámou

sklo hyalitové, zlatý dekor s motivem dámy v dobovém šatu, při spodním okraji široký malovaný pás v barvě terakoty, přelom 19./20.stol.

Výška 37 cm

2 500 Kč

Podobnými vázami s antickými motivy odkazujícími na starořeckou keramiku se proslavil Harrachov v druhé polovině 19. století.

sklo lisované, čiré, bezbarvé, po obvodu plastický dekor s motivem podmořského světa, sklárna JOSEF INWALD, první třetina minulého století.

Výška 26 cm

2 200 Kč

sklo lisované, bezbarvé, matované, po obvodu plastický dekor s motivem podmořského světa, sklárna JOSEF INWALD, první třetina minulého století.

Výška 26 cm

2 200 Kč

Hloušek Rudolf (1909-1992)

Velká Art Deco mísa

sklo masivní, čiré, bezbarvé, hluboce odbrušovaný dekor, "vějíře" matované, okraj mísy broušený do obloučků a špiček. Provedla umělecká krystalerie RUDOLF HLOUŠEK Železný Brod, 30-40. léta minulého století. Nepatrné oklepy na hranách.

Výška 11 cm, průměr 28 cm

2 500 Kč

Hloušek Rudolf

Sklář, brusič skla, absolvent sklářské školy v Železném Brodě. V roce 1930 založil firmu zaměřenou na umělecké zpracování skla broušením, pískováním, rytím, leptáním. Firma produkovala také figurální lisované sklo. Výrobky dosahovaly vysoké kvality. Specialitou mezi nimi byly výrobky s reliéfními figurálními motivy.

Mísa oválná, obloučkový okraj

sklo čiré, bezbarvé, broušené, vychází z tvarosloví Rudolfa Hlouška, kolem poloviny minulého století.

Základna 22 x 17 cm, nahoře 35,5 x 24,5 cm, výška 16 cm

3 000 Kč

Karafa s kvadratickou zátkou

sklo žluté, tělo kulovité, nízká hraněná patka, zátka zabrušovaná, hlava zátky vybroušená do tvaru krychle. Mohlo by se jednat o produkci MOSER, první polovina minulého století. Oklepy na zátce a hrdle.

Výška 20 cm

900 Kč

Karafa a jedna sklenička na vysoké nožce "Pro chvíle pohody"

sklo čiré, bezbarvé, zdobené bohatým brusem stylizovaných rostlin, Čechy, kolem poloviny minulého století.

Výška karafy 40 cm, skleničky 20 cm

1 500 Kč

Karafa / váza růžová

sklo, malba emailem, květinový dekor - pomněnky. Čechy kolem roku 1860.

Výška 29 cm

1 900 Kč

Dóza na cukr

sklo rosalinové, květinový dekor malovaný barevnými emaily, víčko mosaz s ozdobným úchopem, 19. století, velmi dobrý stav.

Výška 15 cm, průměr 13 cm

250 Kč

Joska

Váza - láhev čtyřboká

sklo irizované, na třech stranách jemný brus ptáčka v letu a stébla travin, na dně signováno JOSKA, datováno 1987. Sklárna Joska v Bodenmais, Bavorsko, založená v roce 1980.

Výška 20,5 cm

2 500 Kč

Vázička s nálepem větvičky s listem

sklo čiré, malované, hnědé s oranžovým melírem, nálep v barvě imitující mosaz. Spodní část je po celém po obvodu tvarovaná reliéfně třemi pásy čoček. SECESE, počátek minulého století.

Výška 14 cm, průměr 10,5 cm

12 000 Kč

Miska - nástolec

sklo růžové, hladký povrch, okolo okrajů zlaté linky, mezi miskou a vyvýšenou kruhovou patkou zlatý prstenec, v misce zlatý stylizovaný květ, 19. století.

Výška 12 cm

1 500 Kč

Mísa na kruhové patce

sklovina lehce mléčně zabarvená, povrch hladký, široký okraj přehnutý, dolní část ovinutá černým skleněným vláknem, druhá polovina minulého století. Dole schází kousek skleněné niti.

Výška 10 cm, průměr 20,5 cm

800 Kč

Vázička se zvlněným přehnutým okrajem

sklo modré, kruhová patka, zúžené hrdlo, na těle květinový dekor, kolem roku 1880. Sbírkový i funkční kus.

Výška 22 cm, průměr 8 cm

300 Kč

Výška 17 cm, průměr 8 cm

200 Kč

Vázičky párové

sklo zelené, baňka na kruhové patce, malba emailem na těle okolo vysokého hrdla. Ve čtyřech medailonech lemovaných širokou zlacenou páskou se opakuje květinový motiv. Velmi dobrý stav.

Výška 15,5 cm, průměr 7,5 cm

400 Kč

Cena za oba kusy.

Váza ručně malovaná

sklo čiré, bezbarvé, dekor v odstínech růžové a šedé, motiv kopcovité krajiny s lesem a horskou chatou, první třetina 20. století, luxusní sběratelský kus.

Výška 16 cm, průměr 10 cm

1 400 Kč