Kocián Quido Roman (1908-1981)"Strážce Tater"
olej na plátně, signováno vlevo dole QUIDO ROMAN KOCIAN, datováno 1938, signatura i datace také vpravo nahoře. Vzadu štítek s názvem.
83,5 x 55,5 (96,5 x 68,5) cm
9 000 Kč
Kocián Quido Roman Kocián Quido Roman ml. Malíř, grafik, restaurátor, syn sochaře Quido Tomáše Kociana (1874-1928), studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Jaroslava Bendy a Arnošta Hofbauera, techniku mozaiky studoval soukromě u prof. Ulmana, vystavoval na světové výstavě v Paříži a na výstavách v Neapoli a Bukurešti, zastoupen v Národní galerii Praha, výborný a ceněný malíř poloviny 20. století. (4.3.1908 Hořice, Jičín - 11.3.1981 Ostrava)
Kratochvíl "Myslivec s plnovousem"
olej na plátně lepeném na dřevě, signováno KRATOCHVÍL, kolem roku 1930, kvalitní portrétní práce.
20 x 16 (27,5 x 28) cm
2 200 Kč
Jindra Jaromír (1895-1984)"Motiv z Kunratic"
olejová tempera na kartonu, signováno vlevo dole JINDRA, nedatováno.
49 x 65 (58 x 74) cm
6 600 Kč
Jindra Jaromír malíř, autodidakt, krátce studia v Praze u Engelmüllera a v kurzech uměleckoprůmyslové školy ve Vídni, ve Vídni působil pedagogicky i na českých školách, řada výstav, zastoupen mimo jiné na vídeňské Sezessi uspořádané v roce 1928 v Košicích, Bratislavě a Praze, v roce 1929 měl soubornou výstavu ve Vídni
Matušek "Krojované procesí v letní krajině"
olej na plátně, signováno vlevo dole, čteme MATUŠEK, datováno 1956, masivní umělecký rám.
38 x 61 (55 x 78) cm
5 600 Kč
Matušek Jaroslav Ostravský malíř.
Szöllösy Janos (1884-?)"Sedící krojovaná dívka s kyticí"
olej na plátně, signováno vpravo dole SZÖLLÖSY J, nedatováno, počátek 20. století. Kvalitní původní rám vyžaduje restaurování. Na několika místech drobná poškození malby.
80,5 x 60,5 (97 x 76,5) cm
8 000 Kč
Szöllösy János Szöllösi János Maďarský malíř. Studoval na Akademii výtvarných umění v Budapešti, dále v Nagybánya. Účastnil se na výstavách Mücsarnoku a Národního salonu. V ARTPRICE uvedeno 36 záznamů s jeho obrazy - většinou s námětem ženy - akty, portréty, také žánrové scény na tržišti, tematicky vybočuje velký obraz "Letní svah" (Nyári domboldal), 139 x 154 cm, olej na plátně, prodaný v Budapešti 2010 za 1579 euro.
Černovický Josef M. (1906-1991)"Žena v kroji se slepicemi"
olej na plátně, signováno vpravo dole J. M. ČERNOVICKÝ, nedatováno, patrně z 30. let z období studijního pobytu v Jugoslávii.
50 x 38,5 (59 x 47) cm
3 800 Kč
Černovický Josef M. Malíř, grafik, spisovatel, redaktor. Studia u Karla Truppeho, krajina a figurální malba, u T. F. Šimona, krajina a grafika, ex-libris u Julia Horna. Absolvoval studijní cesty v Itálii a v Jugoslávii. Věnoval se figurální a krajinářská olejomalbě, malbě květinových zátiší. Člen ČFVU, manžel Luisy Černovické (1003-2008). (23.2.1906 Černovice, okr. Boskovice - 28.2.1991 Praha)
Jančálek Cyril (1891-1954)"Práce ve žních - stavění mandele"
olej na lepence, signováno vlevo dole C. JANČÁLEK, datováno 1924.
43,5 x 59,5 (52,5 x 69) cm
5 000 Kč
Jančálek Cyril Malíř, žák Uprky a později Pirnera na akademii v Praze, v letech 1918 - 1925 působil jako učitel kreslení na Slovensku. (1.1.1891 Týnec , okres Břeclav - 7.1.1954)
Stehlík "Kopání brambor"
olej na plátně lepeném na lepence, signováno vpravo dole STEHLÍK, nedatováno. Široký rám francouzského typu v levém dolním rohu mírně poškozený.
34 x 48 (49 x 61,5) cm
3 500 Kč
Kamenický "Na dvoře roubeného statku"
olej na plátně, signováno vpravo dole KAMENICKÝ, datováno 1975. Pravděpodobně František Kamenický.
55 x 80 (65,5 x 90,5) cm
1 200 Kč
Kamenický František Údajně malíř z Frýdku - Místku, maloval motivy Beskyd i průmyslové krajiny.
Zemanek "Zimní motiv"
olej na malířské desce, signováno vpravo dole ZEMANEK, datováno 1976.
52,5 x 78,5 (63 x 89,5) cm
600 Kč
Strýhal Otakar (1914-2000)"Kostel ve Skořici"
olej na plátně, signováno vpravo dole znakem S (Otakar STRÝHAL), kolem poloviny minulého století, široký profilovaný dřevěný rám. Povrch krakelovaný, malba na několika místech schází.
46 x 66 (63 x 84) cm
5 600 Kč
Strýhal Otakar Malíř, autodidakt, soukromá studia u Vincence Beneše, Ludvíka Kuby a Jana Slavíčka, člen Svazu západočeských výtvarných umělců, uváděn mezi osobnostmi Plzeňského kraje. Malíř brdské krajiny. (21.10.1914 Plzeň - 2000)
Jaroš Jan (1921-2014)"U valašského statku - Uherská u Zděchova"
olej na kartonu, signováno vpravo dole J JAROŠ (Jan), datováno 1967, vzadu tužkou název a místo, jméno autora a znovu datace. Rám, sklo, ušpiněná pasparta.
Ve výřezu 30 x 44 (51 x 62,5) cm
600 Kč
Jaroš Jan Malíř krajinář, totálně nasazen na pracích v Německu v době 2. světové války - ROČNÍK 21, po válce studoval na fakultě lesního inženýrství v Brně, lesní inženýr, středoškolský profesor na lesnické škole v Hranicích až do odchodu do důchodu 1983, výtvarně se vzdělával soukromě u malíře Stanislava Krátkého, 1980 podnikl studijní cestu po Skandinávii a 1984/1985 po Austrálii, v malbě se věnoval krajinářské tématice, zejména lesním interiérům, výjimečně maloval portréty, výstavy v Hranicích, Přerově, Olomouci, Vsetíně, Šumperku, Velkých Karlovicích, Kroměříži, na výstavě v Melbourne představil své dílo zachycující přírodu a původní obyvatele Jižní Austrálie, člen Unie výtvarných umělců Olomoucka (UVUO založena 1990). V roce 2006 obdržel Cenu města (Hranice, http://www.mesto-hranice.cz/cs/televize-tisk/hranicka-radnice/radnice-2009/hranicka-radnice-20-listopadu-2009.html). (nar. 5.12.1921 Hranice na Moravě - 7.4.2014 Hranice na Moravě)
Javůrek Milan (1924-1992)"Z Palkovic"
olej na plátně, signováno vlevo dole M. JAVŮREK, vzadu štítek DÍLA.
45 x 100 (57,5 x 113,5) cm
3 000 Kč
Javůrek Milan Malíř v Ostravě, základy malířství získal u Jana Obšila a svého otce Cyrila Javůrka, později studoval u Josefa Lubojackého. Člen ČFVU. Věnoval se krajinářské tvorbě, maloval Ostravsko, Valašsko a Jesenicko, maloval i v Jugoslávii, Francii a Balt. Vystavoval se Sdružením výtvarných umělců Jaroněk. O jeho životě a díle vznikl v roce 1987 dokument v Čs. Televizi Ostrava (8.6.1924 Ostrava - 24.4.1992)
Javůrek Millan (1924-1992)"Morávka"
olej na sololitu, signováno vlevo dole M. JAVŮREK, nedatováno, vzadu autorský štítek s informacemi o obraze.
45 x 90 (57 x 102) cm
2 000 Kč
Jemelka "Zimní krajina se stromy a říčkou"
olej na plátně, signatura nenalezena, vzadu na blind rámu čteno JEMELKA.
48 x 67 (62 x 82) cm
1 600 Kč
nesignováno "Zimní idylická krajina"
olej na plátně, signum nenalezeno, kolem poloviny minulého století, odpovídající rám stříbrné barvy, levý horní roh rámu poškozený.
32,5 x 38 (48,5 x 54) cm
800 Kč
Soukup František Ladislav (1888-1954)"Krajina s rybníkem"
olej na malířské lepence, signováno vlevo dole F.L. SOUKUP, nedatováno. Rámováno, antireflexní sklo.
47 x 70 (53 x 76) cm
2 400 Kč
Soukup František Ladislav malíř, malbu studoval u Panušky a Jansy, věnoval se krajinomalbě, byl členem SVU Aleš, s nímž vystavoval
Jurošek Rudolf (?) (XX. stol.)"Říční zákoutí"
olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole RUDA JUROŠEK, datováno 1957, původní kvalitní rám.
47,5 x 62,5 (65 x 79,5) cm
1 600 Kč
Jurošek Rudolf Kronika Hrčavy: "Asi v roce 1973 proběhla renovace sochy panenky Marie z Lurdské jeskyně (nový nátěr), provedl Jurošek Rudolf z Hrčavy, dělal na Propagaci VŽKG" (http://hrcava.wz.cz/historie.pdf)
Gabánková Laníková Antonie (*1924)"Z Havířova"
olej na tvrzené malířské lepence, značeno vlevo dole monogramem, datováno 1954. Vzadu špatně čitelný štítek Svazu československých výtvarných umělců se jménem autorky a názvem obrazu, pobočka Ostrava. Kvalitní široký rám.
27 x 36 (42 x 50,5) cm
1 400 Kč
Gabánková - Laníková Antonie Grafička, malířka, studovala na AVU v Praze, působila v Ostravě, zastoupena ve sbírce na ZŠ Jiřího z Poděbrad v Ostravě. Profesionálně pracovala a vystavovala s manželem Josefem Gabánkem. Po vojenské invazi v roce 1968 emigrovali s celou rodinou do Kanady, kde pokračovali ve výtvarné činnosti, vystavovali v Kanadě a USA. Dcera Maria (1951) je rovněž malířka. (nar. 10.3.1924 Brušperk u Ostravy - ?)
neurčeno "Chodec"
olej na lepence, signováno vpravo dole - neurčeno, datováno 1929.
45,5 x 54,5 (59 x 69) cm
12 000 Kč