Vaic Josef (1884-1961)

"Portrét Edvarda Beneše"

lept, vpravo dole signováno JOSEF VAIC a rukou psaný text "autorský list, studie, unikát", nedatováno. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 36,5 x 25 (48,5 x 37,5) cm

1 200 Kč

Vaic Josef

(8.12.1884 Milavče, Domažlice - 15.5.1961 Praha)

Vaic Josef (1884-1961)

"Portrét T. G. Masaryka"

lept, vpravo dole signováno JOSEF VAIC a rukou psaný text "autorský list", nedatováno. Rám, pasparta, sklo. V levém dolním rohu prasklé sklo.

Výřez 34 x 24,5 (48,5 x 37,5) cm

1 200 Kč

Vaic Josef

Vaic Aleša (1920-2009)

"Portrét Bedřicha Smetany"

suchá jehla, signováno vpravo dole ALEŠA VAIC, autorský list, kolem poloviny minulého století. Rám, pasparta, sklo.

Výřez 32 x 22,5 (53,5 x 42) cm

1 200 Kč

Vaic Aleša

Malíř a grafik v Praze, studia u svého otce Josefa Vaice, významného grafika a malíře. Grafické umění otce i syna Vaicových bylo pověstné po celé Evropě.

(30.12.1920 Praha - 2009)

Lobel-Riche Alméry (1880-1950)

"Ilustrace pro Salome"

lept na ručním papíře, signováno v desce LOBEL RICHE, první polovina minulého století. Pod tiskovou plochou je rukou psaný text "Une illustration de Lobel-Riche pour Salomé." Rám, sklo, list fixován na podložce.

Tisková plocha 25,3 x 20,3 (43,5 x 34) cm

500 Kč

Lobel-Riche vytvořil sadu leptů k francouzskému vydání divadelní hry Oscara Wilda "Salomé." Vyšlo v roce 1930 v limitované edici 185 ks, vydal Devambez.

Lobel-Riche Alméry

Alméric Joseph Riche

Francouzský malíř, rytec, ilustrátor. Krátce studoval na Beaux-Arts v Montpellier. Hluboké znalosti o stavbě lidského těla získal tvorbou ilustrací k lékařské učebnici o anatomii. Pro nedostatek finančních prostředků odešel do Paříže. Pracoval jako asistent architekta, litograf, výtvarník plakátů, ilustrátor tisku. Navštěvoval kurzy u Léona Bonnata, Paula Saďna a Antoina Calbeta na École des Beaux-Arts. Zpočátku se zdokonaloval zejména v grafických technikách. Během druhé světové války se odstěhoval na venkov a věnoval se malbě. Autor je známý zejména svými reprezentacemi "galantního světa" z prostředí Paříže.

(3. 5. 1877 Ženeva - 11. 5. 1950 Paříž)

Helmut von Wagner (1889-1968)

"Palác Vecchio - Florencie"

lept, signováno a datováno v desce HELMUT von WAGNER 1924, pod obrazovou plochou je rukou psaný název místa, datum 7.12.1925 Wien a podpis. Původní kvalitní adjustace rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 32x 19,5 (41 x 29,5) cm

500 Kč

Wagner Helmut von

Helmut Camillo von Wagner-Freynsheim

Architekt a výtvarník. Byl jedním ze tří studentů (v té době) vídeňského ateliéru Adolfa Loose. Působil v Rakousku a Německu, navrhoval rodinné domy, vily, bytové komplexy, případně zahrady. Ve výtvarné oblasti se věnoval grafice, kresbě, akvarelu. V letech 1924 - 1929 se zaměřil na tvorbu leptů s náměty z architektury. V pozdním věku se vrátil k akvarelu. Některé jeho práce jsou uloženy ve vídeňském muzeu ALBERTINA. V publikaci Slavné vily Olomouckého kraje, Muzeum umění Olomouc 2007, jsou zmíněny i jeho "stopy" v architektuře na Moravě.

(25.1.1889 Vídeň - 16.2.1968 Bregenz, Rakousko)

Pukl Vladimír (1896-1970)

"Chrám sv. Mikuláše"

černobílý lept, signováno tužkou vpravo dole VL PUKL, vlevo číslo 15. List je opatřen slepotiskovým razítkem. Rám, sklo.

Tisková plocha 31,5 x 24 (46 x 32) cm

300 Kč

Grafika je zařazena ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inventární číslo C 8398.

Pukl Vladimír

Grafik, malíř, sochař, pedagog, narozen v Dobromělicích u Prostějova, studoval na UMPRUM v Praze u J. Schussera a na AVU v Praze v grafické speciálce u T.F. Šimona, kde pak působil jako jeho asistent a později jako profesor, člen SČUG Hollar, řada cen v cizině, výstavy v Los Angeles, Paříži, Chicagu, Varšavě, Aténách, Helsinkách.

(2.3.1896 Dobromilice, Prostějov - 24.5.1970 Olomouc)

Röhling Vladislav (1878-1949)

"Chrám sv. Mikuláše v zimě"

barevný lept, signováno vlevo dole v desce a vpravo pod obrazovou plochou tužkou RÖHLING, značeno autorovým razítkem. Kvalitní adjustace, černý rámek, sklo.

Tisková plocha 32,5 x 24 (52,5 x 38) cm

600 Kč

Röhling Vladislav

(23.5.1878 Praha - 26.3.1949 Praha)

Moravec Alois (1899-1987)

"Pradleny - bělení prádla"

dřevoryt, signováno vpravo dole tužkou A. MORAVEC, datováno 1925. Rám, pasparta, sklo.

Výřez 27,5 x 34,5 (56 x 61) cm

900 Kč

Moravec Alois

Malíř, grafik, spisovatel, pedagog, studia na UMPRUM u Kysely, Dítěte, Hofbauera a na pražské akademii v grafické speciálce u Švabinského, člen Umělecké besedy, SČUG HOLLAR a dalších, zlatá medaile ze světové výstavy v Paříži 1937, cena České akademie věd a umění 1949, zasloužilý umělec, velká řada výstav, ve Slovníku Chagall je tomuto významnému umělci věnován celostránkový sloupec.

(5.1.1899 Chyšky, okres Písek - 6.3.1987 Praha)

Vondrouš Jan Charles (1884-1970)

"Autobusové nádraží Praha - Florenc"

barevná akvatinta, signováno vlevo dole v desce a vpravo dole tužkou VONDROUŠ, datováno v desce 1960, číslováno 6/100. Pasparta, jednoduchý rámek stříbrné barvy, sklo.

Tisková plocha 22 x 33,5 (47 x 58,5) cm

900 Kč

Vondrouš Jan Charles

(1884 Chotusice u Čáslavi - 1970)

"Sto let školy v Šenově 1856 - 1956"

barevná litografie, signováno tužkou vpravo dole V. WÜNSCHE. Pod sklem, lehce poškozený rám.

Ve výřezu 35,5 x 47,5 (54 x 66,5) cm

1 200 Kč

"Déšť"

lept, signováno vpravo dole tužkou M ŠVABISKÝ, sbírkový grafický list. Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.

Tisková plocha 11,5 x 15,7, ve výřezu 13,3 x 17,3 (31,5 x 35,5) cm

950 Kč

Herot Bohumír (1914-1976)

"Jízda na koňských saních"

kombinovaná technika - grafika, štětcová malba tuší, kvaš, signováno vlevo dole B. HEROT. Kvalitní široký rám stříbrné barvy.

29,5 x 40 (43,5 x 53) cm

2 900 Kč

Herot Bohumír

Malíř z Frýdlantu nad Ostravicí, byl autodidaktem, ve třech letech ztratil sluch a řeč, v devatenácti letech se začal věnovat malířství.

(11.7.1914 Lubno - 18.6.1976 Lubno, Frýdlant nad Ostravicí)

Trizuljaková Eva (1926-2018)

"Dievčatko s loptou"

linoryt, signováno vpravo dole TRIZULJAKOVÁ, datováno 1961, vlevo rukou psaný název a číslování 48/100. Původní adjustace, rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 32 x 20,5 (46 x 34) cm

600 Kč

Sbírková práce slovenské autorky.

Trizuljaková Eva

Řehůřková Eva

Slovenská malířka, kreslířka, grafička, textilní výtvarnice, publicistka. Studovala na Slovenské vysoké škole technické u Ľudovíta Fully, Vincenta Hložníka, Dezidera Milly, Jána Mudrocha. Publikovala v časopise Výtvarný život.

(25.09.1926 Bratislava - 17.12.2018 Bratislava)

Majer Luděk (1925-2013)

"Starý strom na Valašsku"

dřevoryt, signováno vpravo dole v desce L. MAJER, nedatováno. Paspartováno, zaskleno, rámováno.

Ve výřezu 12 x 9,5 (20 x 21,5) cm

300 Kč

Majer Luděk

Ilustrátor, grafik, malíř. Studoval na Akademii výtvarných umění u Vladimíra Sychry a Jána Želibského, Pracoval jako propagační pracovník, na gymnáziu vyučoval výtvarnou výchovu. Se zaujetím maloval valašskou krajinu, maloval portréty, ilustroval knihy.

(31.12.1925 Solanec pod Soláněm, Hutisko-Solanec - 10.10.2013 Valašské Meziříčí)

Emler František (1912-1992)

"Rybář a jeho úlovek"

barevná litografie, signováno vpravo dole F. EMLER, číslováno 28/50, paspartováno, nerámováno.

Ve výřezu 8 x 16 (20,5 x 28) cm

300 Kč

Emler František

Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, scénograf, studium na pražské akademii u Nejedlého, po válce u Pukla, dále u Carla Silveriho na Accademia di belle arti v Římě. 1947-1949 studia u slavného malíře ANDRÉ LHÔTY v Paříži.

(26.7.1912 Přelouč - 25.5.1992 Praha)

Emler František (1912-1992)

"Rybářův úlovek", "Masopustní průvod", "Spící přátelé - pes a kočka"

tři barevné litografie, každá signována vpravo dole F. EMLER, prostřední číslována 30/100, další dvě autorské tisky. Adjustováno ve společné paspartě, rámováno, pod sklem.

Ve výřezu 8 x 7,5 cm, 10 x 8,5 cm, 8,5 x 8,5 cm (společný rám 23,5 x 41,5) cm

400 Kč

Emler František

Hinčica Jan (1905-1982)

"Červánky"

barevná litografie, signováno vlevo dole v desce H81 a vpravo dole tužkou J. HINČICA, datováno 1981. Vzadu autorský štítek a razítko ČFVU. Adjustováno pod sklem, paspartováno, rámováno textilní páskou.

14 x 18 (31,5 x 33) cm

400 Kč

Hinčica Jan

(29.6.1905 Ostrava - 13.3.1982 Ostrava)

"Milenci a housle"

linoryt, signováno nečitelně vpravo dole, okraj papíru na dvou místech natržený. Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem. Kvalitní práce kolem poloviny 20. století.

Rozměr tiskové plochy 33,5 x 18 (50,5 x 35) cm

800 Kč

Emler František (1912-1992)

"Ve vinném sklípku"

litografie, signováno vpravo dole F. EMLER, číslováno 6/50, nedatováno. Adjustováno v široké paspartě. Rám, sklo.

Tisková plocha 12 x 9,5 (29,5 x 23) cm

300 Kč

Emler František

Němec Karel (1879-1960)

"Útěk do Egypta"

dřevoryt, signováno tužkou vpravo dole K. NĚMEC, vlevo dole tužkou název. Dobový rámeček lehce poškozený, zaskleno.

Tisková plocha 14,5 x 12,5 (31,5 x 25) cm

200 Kč

Grafika je zařazena do sbírek Moravského muzea v Brně, inventární číslo C 9630.

Němec Karel

Malíř, grafik, loutkář, ilustrátor, ruský legionář, studium na Kalvodově krajinářské škole u Aloise Kalvody a na Akademii výtvarných umění u Hanuše Schwaigera. Znamenitý malíř, grafik a kreslíř, mistr dřevorytu, řada knižních ilustrací, účastnil se výstav SVU Mánes, jehož byl členem.

(25.10.1879 Nové Město na Moravě - 17.6.1960 Nové Město na Moravě)