Sada 5 kusů "Římanek"

číšky na likér na vysoké stopce, kupy sklo vrstvené, probrušované, nohy sklo broušené do šesti faset. Čechy, MOSER, kolem roku 1935. Kupy v barvě červené, modré a žluté.

Výška 14,5 cm

1 600 Kč

Pohárek na stopce

sklo čiré, bezbarvé, zlacené, v medailonu hlava medúzy, což je znak módního návrháře VERSACE.

Výška 11 cm

1 500 Kč

Sklenice

sklo melírované, bílé a zelené, provedení ARTDEKO, kolem roku 1935.

Výška 11,5 cm

400 Kč

Pohár na broušené nožce s patkou

sklo čiré, bezbarvé, žlutá lazura, mistrovské brusy, na kupě medailon s ruční malbou květů. Kolem roku 1920, mimořádný sběratelský kus.

Výška 17 cm

3 500 Kč

Luxusní reminiscence na empírové poháry.

Sklenice

sklo lité, čiré, bezbarvé, v horní části květinový dekor, ruční malba červenou lazurou, ve spodní části zvlněný povrch, okolo roku 1860.

Výška 8,2 cm

300 Kč

Sklenice

sklo ručně malované, geometrický dekor, kolem roku 1910, funkční i sběratelský kus. SECESE.

Výška 13,5 cm

300 Kč

Korbel

sklo čiré, bezbarvé, rubínová lazura, broušený květinový dekor, soudkovitý tvar s uchem, 20. století, velmi dobrý stav.

Výška 12 cm, průměr 11 cm, šířka s uchem 15 cm

200 Kč

Sklenice na kruhové patce, biedermeier

sklo čiré, bezbarvé, dekor vínovou lazurou a bílým emailem. V centrální části medailon, po stranách ptáčci na větvičce. Druhá polovina 19. století. Při horním okraji drobný oklep, email i lazura místy částečně setřené.

Výška 11 cm

300 Kč

Nástolec na cukr

sklo modré, malované ručně barevnými emaily s květinovým dekorem, zvlněný okraj, Čechy kolem roku 1820. Jeden oklep, jinak velmi zachovalý stav.

Výška 13 cm, průměr 13 cm

1 600 Kč

Váza s 10 bočními stěnami

sklo modré, broušené, pozdní kubistické provedení, kolem roku 1925. Váza má tvar 12-ti stěnu, horní i dolní základna mají tvar pravidelného pětiúhelníku, obvodové stěny mají tvar rovnoramenných trojúhelníků.

Výška 20 cm

2 000 Kč

Základny leží ve dvou rovnoběžných rovinách. Každý vrchol jedné základny je spojen 2 hranami se 2 vrcholy protilehlé základny. Všechny trojúhelníky mají stejnou velikost ramen, ale dvojí velikost základny.

Váza se sevřeným hrdlem

sklo masivní, kouřové, broušené, zoubkovaný okraj, tvarově čisté ARTDEKO, kolem roku 1925.

Výška 22 cm

1 600 Kč

Váza se sevřeným hrdlem

sklo masivní, modrá barva, kvalitní brus s květinovým motivem, kolem roku 1935.

Výška 17 cm, průměr 11 cm

800 Kč

Kralik Wilhelm

Váza se zúženým hrdlem

sklo melírované ve žlutohnědých barevných odstínech, neznačeno, nepoškozeno. Wilhelm Kralik

Výška 32 cm

2 800 Kč

Váza na masivní kruhové patce

sklo čiré, podjímané tmavě modrým, broušené, v horní části po obvodu jemný brus a matování - motiv poupat, květů a listů.

Výška 24 cm

1 600 Kč

Pohárek

sklo čiré, přejímané s rubínovou lazurou. Fasetované tělo zdobené jemným brusem jelena ve skoku, nízká patka s probrušovanými čočkami.

Výška 13 cm

900 Kč

Talíř "Vavřínový věnec"

sklo malachitové, lisované, dobrušované, leštěné a matované, reliéfní dekor vavřínu a stuhy. Zespodu značeno reliéfním MOTÝLKEM, výrobce HEINRICH HOFFMANN, 30. léta minulého století. Podobný talíř s reliéfem Ptáci navrhl Alexander Pfohl.

Průměr 25,5 cm

2 500 Kč

Schrötter Rudolf (1887-?)

PERFORAL kruhová mísa

sklo čiré, bezbarvé, ručně lisované, okraje perforované. Návrh RUDOLF SCHRÖTTER, série PERFORAL z roku 1947, Rudolfova huť, Dubí u Teplic, podnik Inwald Praha.

Průměr 28 cm, výška 3,5 cm

350 Kč

Schrötter Rudolf

Sklářský výtvarník německé národnosti. Vyučil se kresličem, v letech 1904 - 1912 působil ve sklárně v Kolíně nad Rýnem, v letech 1912 - 1958 v Rudolfově huti, Dubí u Teplic, nejprve jako první návrhář, po druhé světové válce jako jediný návrhář až do roku 1955. V roce 1958 odešel do důchodu a vrátil se do Německa. Je považován za otce moderního československého lisovaného skla. Navrhl mimo jiné soubory Lord - přes 100 různých žlábkovaných předmětů, Pollax, Boule - okraje lemované kuličkami, Perforal, Barolac - se zvířecími nebo rostlinnými motivy. Podle jeho návrhu se od roku 1934 vyrábí sklenice Durit.

(3.4. 1887 Freital, Německo - ?)

Mistička/popelníček

sklo čiré, olivě zelené, krátký masivní podstavec, oblý tvar, neznačeno.

Průměr 9,5 cm, výška 4,5 cm

150 Kč

Váza se zvlněným okrajem

sklo silnostěnné, čiré, bezbarvé a medové. Tělo válcovité, rozevřené do zprohýbaného perforovaného lemu, masivní dno. Druhá polovina minulého století.

Výška 32 cm

2 500 Kč

Svícen jednoplamenný

sklo čiré, bezbarvé a světle hnědé, se zatavenými vzduchovými bublinami. Druhá polovina minulého století.

Výška 28 cm

1 500 Kč