Peca Josef (1923-1982)

"Dívka u pece"

kombinovaná technika, signováno vlevo dole J. PECA, datováno 1959, kvalitní komorní práce. Rám, pasparta, speciální obrazové sklo.

24 x 19 (39,5 x 32,5) cm

1 400 Kč

Peca Josef

Malíř, žák C. Boudy a Lidického, absolvent Akademie v Praze u profesora Nechleby, člen skupiny Říjen a Umělecké Besedy, zastoupen v řadě galerií, řada výstav a realizací, široká literatura o tomto významném umělci druhé poloviny 20. století.

(31.10.1923 - 1.11.1982 Praha)

"Rusovláska v kavárně"

kombinovaná technika - pastel, uhel, kvaš, tempera, signum nenalezeno, na několika místech poškozeno vodou. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 58 x 36 (68,5 x 54,5) cm

1 200 Kč

Mlejnková Regina ?

"Portrét krásné blondýnky"

kombinovaná technika - pastel, akvarel, uhel, běloba, kvaš, signováno vpravo dole REGINA M, datováno 1971. Paspartováno, rámováno textilní páskou.

Ve výřezu 43 x 33 (59 x 48) cm

1 000 Kč

Mlejnková Regina

"Stylizovaný portrét - Buddha"

kombinovaná technika na tuhém papíru, v odstínech barev zelené a fialové, signováno vlevo dole REGINA. U levého ramene papír natržený. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 43 x 33 (62 x 53,5) cm

800 Kč

"Tetřevi"

akvarel, signováno vpravo dole - neurčeno, datováno 1973. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 32 x 47 (54 x 69) cm

1 200 Kč

Bartoň Fr. (XX. stol.)

"Lovecké zátiší se strakou, brašnou a lahví"

kombinovaná technika - akvarel, kvaš, tempera, signováno vpravo dole FR. BARTOŇ. Rám, sklo.

37,5 x 50,5 (48,5 x 59) cm

3 500 Kč

Rudolf V.

"Dívka v květech"

tempera, signováno vpravo dole V. RUDOLF, datováno 1939. Rám, pasparta, sklo.

44 x 34 (51 x 40,5) cm

3 500 Kč

nesignováno

"Kvetoucí svlačec a modrý zvonek"

kombinovaná technika - pastel, akvarel a kvaš, signum nenalezeno, nedatováno, zaskleno.

58 x 28,5 (62 x 32,5) cm

1 200 Kč

Teissig Karel (1925-2000)

"Stojící dívčí akt"

kvaš, signováno vpravo dole KAREL TEISSIG, datováno 1958. Kvalitní adjustace, plátěná pasparta, rám, pod sklem.

41 x 24 (73 x 54) cm

1 600 Kč

Teissig Karel

Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, jeden z nejvýznamnějších českých umělců druhé poloviny 20. století, studoval na soukromé malířské Sychrově škole, na AVU v Praze u profesora Nechleby a na Académie Royale des Beaux-Arts v Bruselu, řada výstav a ocenění, zastoupen v mnoha galeriích, včetně Národní Galerie v Praze, 1961 obdržel Cenu Toulouse-Lautreca, Paříž.

(19.4.1925 Unhošť, Kladno - 1.10.2000 Praha)

Král Jaroslav (1883-1942)

"Žena v krajině"

kresba rudkou, signováno vpravo dole KRÁL, datováno 1932. Současný umělecký ručně dělaný rám z dubu, v paspartě, zaskleno.

Ve výřezu 31 x 21 (59,5 x 50,5) cm

9 000 Kč

Král Jaroslav

Malíř, studia na UMPRUM v Praze u Preislera, Suchardy a na AVU u Hynaise, skvělý moderní, mimořádně ceněný český malíř první poloviny 20. století, jeden z čelních představitelů české kubistické školy, řada monografií, široké zastoupení v Národní galerii Praha.

(5.12.1883 Malešov - 22.3.1942 koncentrační tábor Osvětim, Polsko)

Pezellen Tina (1897-1979)

"Matka s dětmi"

kresba tužkou a uhlem, signováno vpravo dole monogramem TP (TINA PETZELLEN), datováno 1926, rámováno, zaskleno. Kresba vrcholné německé exprese.

48,5 x 32 (59 x 42,5) cm

6 600 Kč

Pezellen Tina

Bauer-Pezellen Tina

Expresionistická malířka a ilustrátorka. Narodila se v rodině důstojníka c. a. k. armády. Rodina se krátce po narození Tiny přestěhovala do Jindřichova Hradce, kde pak malířka strávila dětství. Studovala ve vídeňské grafické škole, navštěvovala Kunstgewerbeschule ve Vídni, ve studiích pokračovala na akademii v Mnichově. V roce 1937 se odstěhovala s manželem Siegbertem Bauerem do Výmaru.

(1897 Kotor v Dalmácii - 1979 Německo)

Štětkář Karel ? (1918-1999)

"Žena"

kresba tužkou a uhlem, signováno v kresbě vlevo dole monogramem, kolem poloviny minulého století. Zajímavá adjustace, rámováno, pod sklem.

Ve výřezu 48 x 26,5 (69 x 48) cm

1 500 Kč

Štětkář Karel

Malíř, grafik, pedagog, studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u Antonína Pelce, člen Lege Artis, řada výstav. Člen Českého fondu výtvarných umění (ČFVU) a Unie výtvarných umělců Ostrava.

(10.2.1918 Ostrava - 8.8.1999 Ostrava)

Vlodek Ladislav (1907-1996)

"Žně"

akvarel, signováno vpravo dole L. VLODEK. Pasparta, sklo, rámek v levém horním rohu lehce poškozený.

Rozměr ve výřezu 15 x 9,6 cm 17 x 12 (33,5 x 26,5) cm

800 Kč

Vlodek Ladislav

Malíř, grafik, sochař, žil s rodiči ve Spojených státech, kde do roku 1922 studoval na Chicago Academy of Fine Arts v oddělení figurální kresby. Po návratu do Čech studoval u Mařatky a Štipla na UMPRUM v Praze,. Člen ČFVU, Moravského sdružení výtvarných umělců, Spolku olomouckých výtvarníků (spolek založen v roce 1991), Spolku sběratelů a přátel exlibris. V roce 1997 byla uspořádána posmrtná výstava v Teplicích nad Bečvou a v Hranicích na Moravě. Je uveden mezi významnými osobnostmi města Hranice.

(9.2.1907 Ostrava - 7.7.1996 Hranice)

Král Jaroslav (1883-1942)

"Muž"

kresba tuší, signováno dole KRÁL, datováno 1933. Rámováno, paspartováno, zaskleno.

Ve výřezu 40 x 28 (61 x 46) cm

8 000 Kč

Král Jaroslav

"Mladí horníci"

kombinovaná technika - akvarel, tempera, signováno vpravo dole V. WÜNSCHE, kolem roku 1950. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 40 x 28 (57 x 42,5) cm

2 800 Kč

Lasák Oldřich (1884-1968)

"Valašský chlapec"

akvarel, signováno vlevo dole O. LASÁK, nedatováno. Kvalitní adjustace s paspartou, rám, zaskleno.

Ve výřezu 30 x 21,5 (50,5 x 40,5) cm

700 Kč

Lasák Oldřich

Malíř, grafik, restaurátor, spisovatel, scénograf, básník, voják v 1. světové válce, studoval na AVU v Praze u Vlaho Bukovace, Bohumíra Roubalíka a Hanuše Schwaigera, byl členem SVUM Hodonín, spolu s Adolfem Kašparem restauroval obrazy a fresky v chrámu P. Marie Sněžné v Olomouci, kromě moderních směrů v malířství byl i skvělým portrétistou, zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, GVU v Ostravě, MG v Brně, GVU v Olomouci.

(19.12.1884 Zdětín, Prostějov - 26.11.1968 Ostrava)

Hoplíček František (1890-1946)

"Hanácký kroj"

akvarel a pastel, signováno vpravo dole F HOPLÍČEK, datováno 1935. Rám, zaskleno, paspartováno.

Ve výřezu 30,5 x 19,5 (48 x 37) cm

800 Kč

Hoplíček František

Malíř a grafik, studoval na Akademii v Praze u Vlaho Bukovace a Rudolfa Otto von Ottenfelda, dále studoval ve Vídni a Antverpách, maloval obrazy ze života Hané - v Olomouci založil vlastní malířskou školu, ale také ze života sportovního, v roce 1932 byl jeho obraz vystaven na Olympiádě v Los Angeles v USA, vystavoval také ve Vídni atd.

(23.4.1890 Zvole u Zábřehu, okres Šumperk - 13.4.1946 Olomouc)

Ronovský František (1929-2006)

"Portrét staré ženy"

kresba uhlem, signováno vpravo dole FR. RONOVSKÝ, pod signaturou text "studie k obrazu z Madridu 1987". Umělecká adjustace v textilní paspartě, pod sklem, rámováno úzkou černou lištou.

38 x 28 (54 x 43,5) cm

800 Kč

Ronovský František

Malíř,kreslíř. Studia na AVU Holého a Součka, člen SVU Mánes, skupiny Etapa, zastoupen v Národní galerii Praha, SNG Bratislava a mnoha jiných. Výstavy doma i v zahraničí, vystavoval v Mánesu a s Uměleckou besedou. Patří k předním představitelům nové generace.

(11.1.1929 Praha - 17.3.2006 Praha)

Melicharová

"Na Horním Váhu"

kresba uhlem, signováno vpravo dole MELICHAROVÁ, datováno 1960. Rám, pasparta, sklo. Název psaný rukou na paspartě vlevo dole.

Ve výřezu 28 x 38 (52 x 61,5) cm

800 Kč

Kocian Quido Roman (1908-1981)

"Krajina u panského mlýna"

kresba uhlem a bělobou, signováno vpravo dole QUIDO ROMAN KOCIAN, datováno 1944, vzadu rukou psané informace o obraze.

44 x 62 (56 x 70,5) cm

3 500 Kč

Kocián Quido Roman

Kocián Quido Roman ml.

Malíř, grafik, restaurátor, syn sochaře Quido Tomáše Kociana (1874-1928), studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Jaroslava Bendy a Arnošta Hofbauera, techniku mozaiky studoval soukromě u prof. Ulmana, vystavoval na světové výstavě v Paříži a na výstavách v Neapoli a Bukurešti, zastoupen v Národní galerii Praha, výborný a ceněný malíř poloviny 20. století.

(4.3.1908 Hořice, Jičín - 11.3.1981 Ostrava)