nesignováno "Pierot a Kolombína"
lavírovaná kresba tuší, signum nenalezeno. Rámováno textilní páskou, pasparta, sklo.
Ve výřezu 40 x 28,5 (59,5 x 44,5) cm
1 200 Kč
neurčeno "Milenci u stolu"
kresba lavírovaná tuší, signatura nenalezena, vzadu štítek s nečitelným textem. Rámováno textilní páskou, pasparta, sklo.
Ve výřezu 37 x 29 (57 x 47,5) cm
1 200 Kč
Kapec Jaroslav (1924-1998)"Diagonála života"
kresba a malba tuší, vlevo dole uveden název, signatura JAROSLAV KAPEC a datace 1995, kvalitní dobová adjustace.
Ve výřezu 28,5 x 16 (46 x 32,5) cm
1 200 Kč
Kapec Jaroslav Malíř, grafik, autor objektů, studia na AVU v Praze u Rady a Holého, čestný rok u profesora K. Součka, člen mezinárodního uměleckého spolku Kontrast, vyučoval malbu na výtvarném oboru Lidové školy umění v Ostravě, zastoupen ve sbírkách GVU a Výtvarného centra Chagall v Ostravě, řada výstav, významný malíř, který výrazně přispěl k moderním směrům v českém malířství druhé poloviny minulého století (30.8.1924 Ostrava - 27.11.1998 Havířov)
Wünsche Vilém (1900-1984)"Honička - Ilustrace"
kresba tuší, signováno vpravo dole V WÜNSCHE, datováno 1956. Adjustováno v paspartě, pod sklem, rámováno.
23 x 17 (29,5 x 24) cm
2 400 Kč
Wünsche Vilém Malíř, kreslíř, ilustrátor, studia v Praze na UPŠ a na AVU u prof. Švabinského, stipendium v Paříži, 1931 čestný studijní rok na AVU Praha, výstavy v Ostravě, Praze, Lodži a řadě měst ostravsko-karvinského regionu, v roce 1995 zastoupen na výstavě Regionální umění ve sbírkách GVU v Ostravě, národní umělec, vynikající malíř sociálních motivů, jeden z nejvýznamnějších malířů ostravsko-karvinského regionu. (1.12.1900 Šenov - 3.5.1984 Šenov)
Schindler Zdeněk (XX-XXI)"Bez názvu"
kresba tužkou, signováno vpravo dole SCHINDLER, datováno 2013. Současný surrealistický projev, zaskleno.
40 x 30 (42 x 32) cm
1 600 Kč
Získáno přímo od autora.
Schindler Zdeněk Ostravský malíř.
Máchal Svatopluk (1895- 1947)"Toaleta"
kresba tužkou, signováno vpravo dole S. MÁCHAL, kvalitní rámek lehce odřený.
25,5 x 22 (32 x 28,5) cm
4 500 Kč
Máchal Svatopluk Malíř, pedagog, studium na Akademii výtvarných umění Praha u Jakuba Obrovského a Franze Thieleho. (29.4.1895 Třebíč - 27.5.1947 Praha)
Jaška Jiří (1906-1982)"Peklo"
lavírovaná kresba z cyklu Danteho "Božské komedie", v obrazové ploše značeno JKA 56, vpravo dole signováno tužkou JAŠKA JIŘÍ, datováno 1956. Vzadu autorský štítek a sběratelské poznámky. Umělecká adjustace, rám, pasparta, sklo. Unikátní sběratelský kus.
Ve výřezu 29 x 22 (57 x 42,5) cm
3 500 Kč
Jaška Jiří Sochař, malíř a grafik, pedagog, studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze u Josefa Mařatky a Karla Štipla, v Paříži v ateliéru bratří Martellů, 1932 se vrátil do Prahy, kde tvořil i pro Osvobozené divadlo. Jeho grafiky jsou známy spíše mimo hranice republiky, zastoupen v řadě galerií včetně Národní galerie Praha. (8.1.1906 Vídeň - 29.1.1982 Uherské Hradiště)
Konečná Magdalena (1936-2008)"Rusovláska a hadí král"
kresba tuší, akvarel a pastel, signováno vpravo dole MAGDALENA, datováno 1988. Rámováno, v paspartě, pod sklem.
Ve výřezu 28,5 x 20 (41 x 31) cm
1 800 Kč
Tichý František (1896-1961)"Domovní znamení - Symbol křesťanství"
kresba tužkou, signováno tuší uprostřed pod kresbou TICHÝ, datováno 1950, sbírková práce.
Ve výřezu 7 x 10,5 (47 x 35) cm
4 500 Kč
Tichý František Malíř, kreslíř a grafik. Studium na pražské akademii u Obrovského a Krattnera, odchod do Francie. Řada výstav u nás i ve světě, široké zastoupení v Národní Galerii i v řadě světových galerií. Zasloužilý umělec v roce 1961, řada monografií o tomto slavném malíři, např. monografie "Tichý František - Grafické dílo" od Františka Dvořáka. Jeho práce patří k tomu nejlepšímu z českého malířství 20. století. (24.3.1896 Praha - 7.10.1961 Praha)
Štěpán Bohumil (1913-1985)"Silná ochrana"
kresba perem, nesignováno, autor BOHUMIL ŠTĚPÁN. Umělecká adjustace, rám, pasparta, sklo. 60-tá léta 20. století.
Ve výřezu 17,5 x 10,5 (41,5 x 31,5) cm
2 900 Kč
Typická práce jednoho z nejlepších kreslířů, malířů a hlavně karikaturistů minulého století, sběratelsky vzácné.
Pochází z rodiny autora.
Štěpán Bohumil Malíř, grafik, ilustrátor, karikaturista, studoval v Praze na soukromé grafické škole profesora Rottera a u profesora Jana Ivana Kulce na Ukrajinské akademii. Pracoval jako výtvarník pro nakladatelství Melantrich. Zabýval se užitou a knižní grafikou, kresbou a koláží, fotomontáží, figurální malbou, plakátovou tvorbou. Publikoval v různých časopisech - Dikobraz, Literární noviny, Kultura, Plamen, Výtvarná práce. Od roku 1969 žil v Mnichově, kde se věnoval především ilustraci. (12.4.1913 Křivoklát, Rakovník - 1.3.1985 Mnichov, Německo)
Štěpán Bohumil (1913-1985)"Manko"
koláž a kresba perem, nesignováno, autor BOHUMIL ŠTĚPÁN. Umělecká adjustace, rám, pasparta, sklo. 60-tá léta 20. století.
Ve výřezu 18,5 x 15 (41,5 x 31,5) cm
4 500 Kč
Pochází z rodiny autora.
Štěpán Bohumil (1913-1985)"Hlava"
koláž a kresba perem, signováno vpravo dole monogramem ŠB, autor BOHUMIL ŠTĚPÁN. Umělecká adjustace, rám, pasparta, sklo. 60-tá léta 20. století.
Ve výřezu 12,5 x 8,5 (41,5 x 31,5) cm
3 300 Kč
Pochází z rodiny autora.
Štěpán Bohumil (1913-1985)"Momentky ze života"
kresba a koláž, nesignováno, umělecká adjustace. Rám, pasparta, sklo.
Ve výřezu 16 x 43 (41 x 56,5)
3 300 Kč
Práce jednoho z nejlepších kreslířů, malířů a hlavně karikaturistů 20. století.
Grus Jaroslav (1891-1983)"Na vesnici"
pastel, kvaš, tempera, signováno vpravo dole J. GRUS, datováno vlevo dole 1979, kvalitní adjustace v paspartě, zaskleno, rámováno.
Ve výřezu 29 x 43 (60 x 72) cm
6 200 Kč
Grus Jaroslav malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studium na akademii v Praze u Schwaigera, maloval pod vlivem imprese, člen SVU Mánes, zakládající člen Skupiny 58, řada výstav a vyznamenání, zastoupen v Národní galerii Praha, národní umělec (13.8.1891 Pardubice - 13.10.1983 Praha)
Hudeček František "Letní krajina s cestou"
kresba uhlem, signováno vlevo dole FR. HUDEČEK, datováno 1951, rámováno, paspartováno, zaskleno.
30,5 x 43,5 (50 x 63) cm
4 500 Kč
Filip Otakar (1875-1931)"Pražský hrad od letohrádku Královny Anny"
kresba tuší a akvarel, signováno vpravo dole FILIP, datováno 1924. Rám, pasparta, sklo.
Ve výřezu 20 x 53 (31 x 66) cm
1 900 Kč
Filip Otakar Žurnalista, redaktor, spisovatel, ilustrátor, studoval medicinu, ale lékařství se nevěnoval. Od studentských let kreslil ilustrace pro pražské časopisy. Autor mnoha článků z oboru dějin umění. (1. 7. 1874 Praha - 10. 4. 1931 Praha)
Drha Josef (1912-2009)"Ostravská periferie"
kresba uhlem, signováno vpravo dole J. DRHA, vzadu značeno razítkem. Ručně řezaný rám stříbrné barvy.
30 x 35 (43 x 48) cm
2 000 Kč
Drha Josef malíř a grafik, studia na Masarykově vyšší lidové univerzitě v Ostravě, dále soukromě u Wünsche a Obšila, člen Moravskoslezských výtvarných umělců, SČSVU, SČVU, SVUT Ostrava, ČFVU, SCA, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, Ministerstva kultury, Galerie výtvarného umění v Ostravě atd., dlouhý výčet výstav individuelních i kolektivních, zastoupen mimo jiné v roce 1993 na výstavě Les Peintres Tcheques v Paříži, významný český malíř a přední malíř ostravského regionu. (3. 3. 1912 Ostrava-Hulváky - 22. 12. 2009 Ostrava)
Kostřánek Bedřich (1895-1970)"Agáve"
akvarel, kvaš, signováno vpravo dole B. KOSTŘÁNEK, datováno 1936. Rámováno, zaskleno, zvlněná pasparta.
Ve výřezu 41 x 36 (65,5 x 57) cm
800 Kč
Kostřánek Bedřich Malíř, zeměměřič, studoval pozemní stavitelství na Vysokém učení technickém v Brně, působil v Kežmarku. Obrazem zachytil architektonické památky města a krásy okolí. Za zásluhy o rozvoj města byl vyznamenaný pamětními medailemi k výročím 50 let republiky a 700 roků Kežmarku (webové stránky Podtatranské noviny, rubrika Historický kalendár, připraveno ve spolupráci s Podtatranskou knižnicou). (26.6.1890 Frenštát pod Radhoštěm - 12.1970 Kežmarok)
Masopust Bohumír (1919-?)"Zátiší s kyticí žlutých narcisů"
pastel, signováno vpravo dole MASOPUST B, datováno 1946, rámováno, pod sklem.
30 x 43,5 (41 x 55) cm
600 Kč
Masopust Bohumír Keramik, malíř, restaurátor.
neurčeno "Dívka se slunečníkem"
pastel, signováno vpravo dole, neurčeno, kvalitní malba. Rám, pasparta, sklo.
38 x 25 (59,5 x 42) cm
2 200 Kč