281-300 www.aukcnidum.cz

nesignováno

"Pierot a Kolombína"

lavírovaná kresba tuší, signum nenalezeno. Rámováno textilní páskou, pasparta, sklo.

Ve výřezu 40 x 28,5 (59,5 x 44,5) cm

1 200 Kč

 TOP 281-300

"Milenci u stolu"

kresba lavírovaná tuší, signatura nenalezena, vzadu štítek s nečitelným textem. Rámováno textilní páskou, pasparta, sklo.

Ve výřezu 37 x 29 (57 x 47,5) cm

1 200 Kč

 TOP 281-300

Kapec Jaroslav (1924-1998)

"Diagonála života"

kresba a malba tuší, vlevo dole uveden název, signatura JAROSLAV KAPEC a datace 1995, kvalitní dobová adjustace.

Ve výřezu 28,5 x 16 (46 x 32,5) cm

1 200 Kč

Kapec Jaroslav

Malíř, grafik, autor objektů, studia na AVU v Praze u Rady a Holého, čestný rok u profesora K. Součka, člen mezinárodního uměleckého spolku Kontrast, vyučoval malbu na výtvarném oboru Lidové školy umění v Ostravě, zastoupen ve sbírkách GVU a Výtvarného centra Chagall v Ostravě, řada výstav, významný malíř, který výrazně přispěl k moderním směrům v českém malířství druhé poloviny minulého století

(30.8.1924 Ostrava - 27.11.1998 Havířov)

 TOP 281-300

"Honička - Ilustrace"

kresba tuší, signováno vpravo dole V WÜNSCHE, datováno 1956. Adjustováno v paspartě, pod sklem, rámováno.

23 x 17 (29,5 x 24) cm

2 400 Kč

 TOP 281-300

Schindler Zdeněk (XX-XXI)

"Bez názvu"

kresba tužkou, signováno vpravo dole SCHINDLER, datováno 2013. Současný surrealistický projev, zaskleno.

40 x 30 (42 x 32) cm

1 600 Kč

Získáno přímo od autora.

Schindler Zdeněk

Ostravský malíř.

 TOP 281-300

Máchal Svatopluk (1895- 1947)

"Toaleta"

kresba tužkou, signováno vpravo dole S. MÁCHAL, kvalitní rámek lehce odřený.

25,5 x 22 (32 x 28,5) cm

4 500 Kč

Máchal Svatopluk

Malíř, pedagog, studium na Akademii výtvarných umění Praha u Jakuba Obrovského a Franze Thieleho.

(29.4.1895 Třebíč - 27.5.1947 Praha)

 TOP 281-300

Jaška Jiří (1906-1982)

"Peklo"

lavírovaná kresba z cyklu Danteho "Božské komedie", v obrazové ploše značeno JKA 56, vpravo dole signováno tužkou JAŠKA JIŘÍ, datováno 1956. Vzadu autorský štítek a sběratelské poznámky. Umělecká adjustace, rám, pasparta, sklo. Unikátní sběratelský kus.

Ve výřezu 29 x 22 (57 x 42,5) cm

3 500 Kč

Jaška Jiří

Sochař, malíř a grafik, pedagog, studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze u Josefa Mařatky a Karla Štipla, v Paříži v ateliéru bratří Martellů, 1932 se vrátil do Prahy, kde tvořil i pro Osvobozené divadlo. Jeho grafiky jsou známy spíše mimo hranice republiky, zastoupen v řadě galerií včetně Národní galerie Praha.

(8.1.1906 Vídeň - 29.1.1982 Uherské Hradiště)

 TOP 281-300

Konečná Magdalena (1936-2008)

"Rusovláska a hadí král"

kresba tuší, akvarel a pastel, signováno vpravo dole MAGDALENA, datováno 1988. Rámováno, v paspartě, pod sklem.

Ve výřezu 28,5 x 20 (41 x 31) cm

1 800 Kč

 TOP 281-300

Tichý František (1896-1961)

"Domovní znamení - Symbol křesťanství"

kresba tužkou, signováno tuší uprostřed pod kresbou TICHÝ, datováno 1950, sbírková práce.

Ve výřezu 7 x 10,5 (47 x 35) cm

4 500 Kč

Tichý František

Malíř, kreslíř a grafik. Studium na pražské akademii u Obrovského a Krattnera, odchod do Francie. Řada výstav u nás i ve světě, široké zastoupení v Národní Galerii i v řadě světových galerií. Zasloužilý umělec v roce 1961, řada monografií o tomto slavném malíři, např. monografie "Tichý František - Grafické dílo" od Františka Dvořáka. Jeho práce patří k tomu nejlepšímu z českého malířství 20. století.

(24.3.1896 Praha - 7.10.1961 Praha)

 TOP 281-300

Štěpán Bohumil (1913-1985)

"Silná ochrana"

kresba perem, nesignováno, autor BOHUMIL ŠTĚPÁN. Umělecká adjustace, rám, pasparta, sklo. 60-tá léta 20. století.

Ve výřezu 17,5 x 10,5 (41,5 x 31,5) cm

2 900 Kč

Typická práce jednoho z nejlepších kreslířů, malířů a hlavně karikaturistů minulého století, sběratelsky vzácné.

Pochází z rodiny autora.

Štěpán Bohumil

Malíř, grafik, ilustrátor, karikaturista, studoval v Praze na soukromé grafické škole profesora Rottera a u profesora Jana Ivana Kulce na Ukrajinské akademii. Pracoval jako výtvarník pro nakladatelství Melantrich. Zabýval se užitou a knižní grafikou, kresbou a koláží, fotomontáží, figurální malbou, plakátovou tvorbou. Publikoval v různých časopisech - Dikobraz, Literární noviny, Kultura, Plamen, Výtvarná práce. Od roku 1969 žil v Mnichově, kde se věnoval především ilustraci.

(12.4.1913 Křivoklát, Rakovník - 1.3.1985 Mnichov, Německo)

 TOP 281-300

Štěpán Bohumil (1913-1985)

"Manko"

koláž a kresba perem, nesignováno, autor BOHUMIL ŠTĚPÁN. Umělecká adjustace, rám, pasparta, sklo. 60-tá léta 20. století.

Ve výřezu 18,5 x 15 (41,5 x 31,5) cm

4 500 Kč

Pochází z rodiny autora.

Štěpán Bohumil

 TOP 281-300

Štěpán Bohumil (1913-1985)

"Hlava"

koláž a kresba perem, signováno vpravo dole monogramem ŠB, autor BOHUMIL ŠTĚPÁN. Umělecká adjustace, rám, pasparta, sklo. 60-tá léta 20. století.

Ve výřezu 12,5 x 8,5 (41,5 x 31,5) cm

3 300 Kč

Pochází z rodiny autora.

Štěpán Bohumil

 TOP 281-300

Štěpán Bohumil (1913-1985)

"Momentky ze života"

kresba a koláž, nesignováno, umělecká adjustace. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 16 x 43 (41 x 56,5)

3 300 Kč

Práce jednoho z nejlepších kreslířů, malířů a hlavně karikaturistů 20. století.

Štěpán Bohumil

 TOP 281-300

Grus Jaroslav (1891-1983)

"Na vesnici"

pastel, kvaš, tempera, signováno vpravo dole J. GRUS, datováno vlevo dole 1979, kvalitní adjustace v paspartě, zaskleno, rámováno.

Ve výřezu 29 x 43 (60 x 72) cm

6 200 Kč

Grus Jaroslav

(13.8.1891 Pardubice - 13.10.1983 Praha)

 TOP 281-300

Hudeček František

"Letní krajina s cestou"

kresba uhlem, signováno vlevo dole FR. HUDEČEK, datováno 1951, rámováno, paspartováno, zaskleno.

30,5 x 43,5 (50 x 63) cm

4 500 Kč

 TOP 281-300

Filip Otakar (1875-1931)

"Pražský hrad od letohrádku Královny Anny"

kresba tuší a akvarel, signováno vpravo dole FILIP, datováno 1924. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 20 x 53 (31 x 66) cm

1 900 Kč

Filip Otakar

Žurnalista, redaktor, spisovatel, ilustrátor, studoval medicinu, ale lékařství se nevěnoval. Od studentských let kreslil ilustrace pro pražské časopisy. Autor mnoha článků z oboru dějin umění.

(1. 7. 1874 Praha - 10. 4. 1931 Praha)

 TOP 281-300

"Ostravská periferie"

kresba uhlem, signováno vpravo dole J. DRHA, vzadu značeno razítkem. Ručně řezaný rám stříbrné barvy.

30 x 35 (43 x 48) cm

2 000 Kč

 TOP 281-300

Kostřánek Bedřich (1895-1970)

"Agáve"

akvarel, kvaš, signováno vpravo dole B. KOSTŘÁNEK, datováno 1936. Rámováno, zaskleno, zvlněná pasparta.

Ve výřezu 41 x 36 (65,5 x 57) cm

800 Kč

Kostřánek Bedřich

Malíř, zeměměřič, studoval pozemní stavitelství na Vysokém učení technickém v Brně, působil v Kežmarku. Obrazem zachytil architektonické památky města a krásy okolí. Za zásluhy o rozvoj města byl vyznamenaný pamětními medailemi k výročím 50 let republiky a 700 roků Kežmarku (webové stránky Podtatranské noviny, rubrika Historický kalendár, připraveno ve spolupráci s Podtatranskou knižnicou).

(26.6.1890 Frenštát pod Radhoštěm - 12.1970 Kežmarok)

 TOP 281-300

Masopust Bohumír (1919-?)

"Zátiší s kyticí žlutých narcisů"

pastel, signováno vpravo dole MASOPUST B, datováno 1946, rámováno, pod sklem.

30 x 43,5 (41 x 55) cm

600 Kč

Masopust Bohumír

Keramik, malíř, restaurátor.

 TOP 281-300

"Dívka se slunečníkem"

pastel, signováno vpravo dole, neurčeno, kvalitní malba. Rám, pasparta, sklo.

38 x 25 (59,5 x 42) cm

2 200 Kč

 TOP 281-300