301-320 www.aukcnidum.cz

311 312 313 314 315
316 317 318 319 320

Daníček Míla

"Šohaj v kroji"

olej na plátně, signováno vpravo dole M. DANÍČEK.

66 x 51 (80 x 65) cm

2 000 Kč

Daníček Míla

Míla Daníček Král

Malíř krajiny a folkórních témat. Známý jako malíř valašské přírody z poloviny 20. století.

TOP 301-320

Smital Jan (1896-1955)

"Šohaj v bílém kabátku"

olej na plátně lepeném na lepence, signováno vpravo dole JAN SMITAL. Kolem roku 1930, kvalitní dobový francouzský rám.

70 x 50 (86 x 65) cm

2 800 Kč

Smital Jan

Malíř, studium na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Vratislava Nechleby, absolvoval studijní cesty podél pobřeží Černého moře, v Alžírsku, na Podkarpatské Rusi. Působil v Praze, ve slováckém Hluku a po roce 1946 v Olomouci. V lednu 2015 se uskutečnila v loštické galerii výstava zdejšího rodáka Jana Smitala. (https://www.denik.cz/ostatni_kultura/galerie-bude-hostit-alici-springs-a-vystavu-jana-smitala-20150113-hmdl.html)

(24.6.1896 Loštice, okres Šumperk - 5.7.1955 Olomouc)

TOP 301-320

Weinert Karel Maxmilián (XX. stol.)

"Senoseč v Beskydech"

olej - tempera, signováno vpravo dole WEINERT KAREL, datováno 1972.

34 x 69,5 (44 x 80) cm

1 400 Kč

Weinert Karel

Weinert Karel Maxmilián

Malíř krajiny. Při příležitosti životního jubilea uspořádala Galerie uměleckého smaltu a litiny ve Frýdlantu nad Ostravicí výstavu Weinertových děl.

TOP 301-320

Muzolov

"Zřícenina nad řekou"

olej na plátně, signováno vpravo dole MUZOLOV, datováno 1928 (?). Vzadu na blind rámu rukou psaný text, nepřečteno. Rám poškozený na dolních rozích.

45 x 59 (55 x 69) cm

3 600 Kč

TOP 301-320

Škovran Karel (XX. stol.)

"Zimní krajina s chalupami"

olej na kartonu, signováno vpravo dole ŠKOVRAN K, datováno 1948.

37 x 44 (47 x 54) cm

2 400 Kč

Škovran Karel

Škovran Karol

Malíř krajiny, květinových zátiší, zátiší s houbami, maloval Tatry. Člen výtvarných umělců - realistů, Ostrava - Hulváky.

TOP 301-320

Carl Ritter von Dombrowski (1872-1951)

"Krávy na pastvě"

velký olej na plátně, signováno vpravo dole CARL VON DOMBROWSKI, kolem roku 1910. Místy drobná poškození malby. MONUMENTÁLNÍ reprezentativní práce nesporné galerijní hodnoty.

137,5 x 178 (150,5 x 190) cm

75 000 Kč

Carl Ritter von Dombrowski

Carl von Dombrowski

Malíř zvířat a lovecké tématiky. Studoval na akademiích ve Vídni a Mnichově. Od roku 1919 žil v Mnichově. Malířkou a ilustrátorkou byla i jeho manželka Käthe Olshausen-Schönberger. Bratr Robert byl ornitolog, bratr Ernst publikoval řadu knih s loveckou tématikou, otec Raoul se profesně věnoval lesnictví a psal povídky s loveckou tématikou.

(16. 1.1872 zámek Úlice, Plzeň - 1951 Obermenzing, Mnichov, Německo)

TOP 301-320

Kurzava Josef (1907-1984)

"Krajina s řekou a jezem"

tempera, signováno vpravo dole J. KURZAVA, datováno 1977, adjustováno v paspartě, pod sklem, rám poškozený.

Ve výřezu 39,5 x 56,5 (60 x 77) cm

1 400 Kč

Kurzava Josef

Kurzawa Josef

Malíř, soukromá studia malby u V. Držkovice a V. Kristina, tvořil kvaše a olejomalby, vystavoval převážně v Ostravě, zastoupen ve sbírkách Galerie výtvarného umění v Ostravě a ZŠ Jiřího z Poděbrad v Ostravě, známý malíř Beskyd a Valašska. Člen ostravského spolku KUNSTRING v meziválečném Československu.

(17.12.1907 Ostrava - 19.1.1984 Ostrava)

TOP 301-320

Trčka Vladimír (1921-1961)

"Praha - Hlavní nádraží"

tempera na kartonu, vpravo dole signováno TRČKA VLAD, vzadu autorský štítek s razítkem ČFVU. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 32 x 42 (57 x 68) cm

1 800 Kč

Paní Jitka K. Trčková, dcera Vladimíra Trčky zařazuje tento obraz do pozdější doby, konec padesátých let, ze dvou důvodů: 1/ v letech 1957-1960 měl otec přidělený ateliér v Praze v ulici nad hlavním nádražím, odtud měl výhled shora na hlavní nádraží, 2/ existuje dvoumetrová malba hlavního nádraží z roku 1960.

Trčka Vladimír

Malíř podobizen a krajin, designér, sklářský výtvarník, v letech 1942-1947 studoval na uměleckoprůmyslové škole malbu u Pospíšila a Baucha, v letech 1947-1948 grafiku u Pelce, o prázdninách 1948 byl jako státní stipendista v Rusku, uveden je rovněž stipendijní pobyt v Paříži.

(10.10.1921 Nový Hrozenkov-2.1.1961 Praha)

TOP 301-320

Kolář Josef (1913-1986)

"Nesebar"

akvarel, signováno vlevo dole J. KOLÁŘ, uvedeno místo, nedatováno. Rám, pasparta, sklo.

43 x 57 (70 x 83) cm

1 600 Kč

Kolář Josef

Malíř, grafik, před válkou studoval u T.F. Šimona, po válce u Jakuba Obrovského, později u Vladimíra Silovského. Byl členem SVU Aleš a SČVU, zastoupen v Galerii výtvarného umění v Ostravě.

(15.8.1913 Brno - 1986)

TOP 301-320

Menčík Václav (1926-2013)

"Děvčátko s velkým psem v parku"

barevná litografie, signováno vpravo dole V. MENČÍK, datováno 1961, číslováno 1/4. Adjustováno v paspartě, rám.

Ve výřezu 30 x 17 (42,5 x 30) cm

2 500 Kč

Menčík Václav

Grafik, malíř, pedagog, ilustrátor, fotograf, studoval v ateliéru profesora E. Filly a na VŠUP v Praze u profesora J. Nováka, od roku 1951 pracoval jako asistent E. Filly na VŠUP V Praze, kde získal v roce 1968 titul docenta a v roce 1983 byl jmenován profesorem. Zastoupen ve sbírkách NG Praha, Středočeské galerie v Praze, GVU v Ostravě a Východočeské galerie v Pardubicích, člen Trasa, Radar, Tolerance '95, dlouhý výčet výstav.

(22. 11. 1926, Brno - 2013)

TOP 301-320

Čech František Ringo (*1943)

"Napoleon a Kleopatra sledují Tigera Woodse"

autorská reprodukce vlastního oleje z roku 2005, signováno vpravo dole RINGO, datováno 2010. Adjustováno v paspartě, zaskleno. Na zadní straně doprovodná fabulace.

Ve výřezu 23 x 28 (39 x 43) cm

3 500 Kč

Čech František Ringo

Malíř, grafik, hudebník, politik, publicista, herec, autodidakt, studium hry na bicí, klavír, zobcovou flétnu na Státní konzervatoři v Praze. Hrál na bicí a zpíval se skupinou Olympic, působil také v Semaforu. Spektrum jeho aktivit je velmi široké.

(nar. 9.7.1943 Praha)

TOP 301-320

Čech František Ringo (*1943)

"Bydlení u golfu"

autorská reprodukce vlastního oleje z roku 2005, signováno vpravo dole RINGO, datováno 2010. Adjustováno v paspartě, zaskleno. Na zadní straně rukou psané informace o obraze.

3 500 Kč

Čech František Ringo

(nar. 9.7.1943 Praha)

TOP 301-320

Knebl Jan

"Z valašských vzpomínek"

soubor uměleckých pohlednic, JAN KNEBL. Reprodukce deseti akvarelů v původním společném přebalu s autoportrétem autora z roku 1948. Vydala "Živá tvorba" ve Frenštátě pod Radhoštěm, tisk "Nové Opavsko", Opava.

Pohlednice cca 15 x 11 cm

200 Kč

Knebl Jan

Sochař, malíř, grafik. Studoval na Odborné škole pro zpracování dřeva ve Valašském Meziříčí, rok pracoval u sochaře Pohlnera ve Dvorcích, potom pokračoval ve studiích na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni a na Akademii výtvarných umění v Budapešti. V malířské a grafické tvorbě se věnoval figurálnímu a krajinářskému zobrazení rodného Valašska. Jeho vyřezávaný dřevěný betlém byl umístěn v Tichavském kostele (Tichá u Frenštátu pod Radhoštěm.) Betlém spolu s kostelem shořel v srpnu 1964 po zásahu bleskem.

(31.12.1866 Trojanovice - 22.11.1962 Frenštát pod Radhoštěm)

TOP 301-320

314

Knebl Jan

"Z valašských vzpomínek"

Pohlednice cca 15 x 10,5 cm

200 Kč

Knebl Jan

TOP 301-320

315

v

"Shromáždění Sokolů před Tyršovým domem"

pohlednice - fotografie, v pravém dolním rohu značeno vtlačeným razítkem FOTOLEGIE PRAHA, nedatováno, zřejmě snímek z 24. 5. 1925. Vzadu sběratelská poznámka "otevření Tyršova domu". Mírně opotřebované okraje.

14 x 9 cm

200 Kč

Fotografie s obdobným záběrem těsně před slavnostním otevřením Tyršova domu se nachází v archivu Sokola.

TOP 301-320

316

Vojta Tomáš (1885-1934)

"Sokolské slavnosti"

pohlednice - fotografie z přípravy občerstvení, TOMÁŠ VOJTA, značeno bílým číslem 948. Mírně opotřebované okraje.

14 x 9 cm

100 Kč

Vojta Tomáš

Fotograf, zastoupen ve Sbírce fotografií od 60. let 19. století po současnost, Archiv hlavního města Prahy.

TOP 301-320

317

Vojta Tomáš (1885-1934)

"Průvod mužů před muzeem, VII. všesokolský slet"

pohlednice - fotografie, autor TOMÁŠ VOJTA. Značeno vtlačeným razítkem FOTO-VOJTA PRAGUE 1920 a číslem 830. Konání sletu v Praze ve dnech 27.-30.6.1920. Mírně opotřebované okraje.

14 x 9 cm

200 Kč

Vojta Tomáš

TOP 301-320

318

Vojta Tomáš (1885-1934)

"Průvod cvičenců na Václavském náměstí, VII. všesokolský slet"

pohlednice - fotografie, autor TOMÁŠ VOJTA. Značeno vtlačeným razítkem FOTO-VOJTA PRAGUE 1920, vzadu tisk RPD 832. Konání sletu v Praze ve dnech 27.-30.6.1920. Mírně opotřebované okraje.

14 x 9 cm

200 Kč

Vojta Tomáš

TOP 301-320

319

Vojta Tomáš (1885-1934)

"Průvod cvičenek s výhledem na Hradčany, VII. všesokolský slet"

pohlednice - fotografie, autor TOMÁŠ VOJTA. Značeno vtlačeným razítkem FOTO-VOJTA PRAGUE 1920 a číslem 698, vzadu tisk 15. Konání sletu v Praze ve dnech 27.-30.6.1920. Mírně opotřebované okraje. V levé horní části vada fotografie.

14 x 9 cm

200 Kč

Vojta Tomáš

TOP 301-320

320

Vojta Tomáš (1885-1934)

"Shromáždění Sokolů před Staroměstskou radnicí, VII. všesokolský slet"

pohlednice - fotografie, autor TOMÁŠ VOJTA. Značeno vtlačeným razítkem FOTO-VOJTA PRAGUE 1920 a číslem 826, vzadu tisk 15. Konání sletu v Praze ve dnech 27.-30.6.1920. Mírně opotřebované okraje.

14 x 9 cm

200 Kč

Vojta Tomáš

TOP 301-320