Šuhájek Jiří (*1943)Velká mísa
sklo indigově modré, celá vnější stěna zdobená horizontálně jemným žebrováním. Návrh JIŘÍ ŠUHÁJEK, druhá polovina 20. století.
Výška 10,5 cm, průměr 39 cm
2 500 Kč
Šuhájek Jiří Sklářský výtvarník, designér, malíř, kreslíř, pedagog, studoval malbu na skle na Střední průmyslové škole v Kamenickém Šenově, dále u profesorů S. Libenského a J. Nováka na VŠUP v Praze, absolvoval studijní pobyt na Royal College of Art v Londýně, stáž ve sklárnách v Itálii, na Rietveld Academy v Amsterodamu a na College of Applied Arts v Edinburghu, zastoupen ve sbírkách UPM v Praze, MG v Brně, Severočeského muzea v Liberci, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, The Corning Museum o Glass (USA), Victoria & Albert Museum Londýn, Foste-White Gallery v Seattlu a Washingtonu (USA) a v řadě dalších, řada výstav a ocenění. (nar. 14.4.1943 Pardubice)
Mimořádně velká lékárenská dóza
sklo indigově modré, zabroušená zátka, patrné zbytky papírového lékárenského štítku, první polovina 20. století. Na spodní hraně zátky drobné oklepy.
Výška včetně zátky cca 45 cm, průměr 22 cm
2 500 Kč
Vízner František (1936-2011)Váza se dvěma prstenci na hrdle
sklo indigově modré, návrh FRANTIŠEK VÍZNER, 1976, číslo návrhu 7624/21, sklárna Škrdlovice.
Výška 21 cm
4 500 Kč
Vízner František Sklářský výtvarník a akademický sochař, designér. Studoval u Stanislava Libenského v Ateliéru tavené skleněné plastiky a mozaiky na Průmyslové škole sklářské v Železném Brodě, na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v Ateliéru skla, glyptiky a užité plastiky u Karla Štipla, Václava Plátka a kresbu u Jana Baucha. Člen Klubu výtvarných umělců Horácka. Od roku 1967 působil ve sklárně ve Škrdlovicích na Žďársku. Mnoho jeho známých artefaktů je spojeno s výrobou v této sklárně. Od roku 1977 pracoval ve vlastním ateliéru ve Žďáru nad Sázavou. Zastoupen v řadě galerií doma i v zahraničí, mimo jiné v Horáckém muzeu v oddělení sklářských výrobků dokumentujících výrobu škrdlovické sklárny. Dlouhá řada výstav a široký výčet literatury se vztahuje k tomuto umělci, světově uznávaném sklářském výtvarníkovi. (9.3.1936 Praha - 1.7.2011 Brno)
sklo indigově modré, baňka, projmuté hrdlo, druhá polovina 20. století.
Výška 16 cm
400 Kč
Mísa zvlněná
sklo hutně tvarované, nazelenalé, matné, okraj a pomyslná žebra zvýrazněny modro-zelenou lazurou. 20/21. století.
Výška 6 cm, průměr 31 cm
1 500 Kč
Šuhájek Jiří (*1943)Mísa kónická
sklo světle a tmavě modro-zelené, vně jemné vroubkování. Návrh J. ŠUHÁJKA, 1985, Crystalex, sklárna Nový Bor.
Výška 9 cm, horní průměr 18 cm
700 Kč
Váza/Mísa nahoře rozeklaná
bílé opakní sklo s mramorováním z hnědé skloviny a jemnými nepravidelnými skvrnami ze zelené, červené a šedé skloviny, oboustranně kryté hutně tvarovaným bezbarvým sklem, Čechy, 60. léta 20. století. Ve skle menší výrobní vada.
Výška cca 25,5 cm, průměr v nejširší části cca 31 cm
2 200 Kč
Mísa dekorativní "ZEBRA"
sklo silnostěnné čiré, fasetované s hloubkovým plastickým dekorem evokujícím pruhy zebry. Tvarově mělká, "obdélníková".
39 x 28 x 5,5 cm
2 600 Kč
Velká masivní mísa
sklo hutní zelenkavé, druhá polovina 20. století. Sklárna Škrdlovice
Výška 7 cm, průměr 42,5 cm
1 200 Kč
Inwald Josef (1837-1906)Mísa TULIPÁNY
sklo bezbarvé, lisované, matované, obloučkový okraj, po obvodu reliéfní dekor tulipánů, model č. 725, Čechy, Sklárny a rafinerie Josef Inwald Praha (Praha-Zlíchov - do 1933; Dubí u Teplic - Rudolfova huť), 30. léta 20. stol.
Průměr 38 cm, výška 7 cm
1 000 Kč
Urban Vladislav (1937-2022) Váza
sklo hutní, čiré, bezbarvé, lité do formy. Návrh VLADISLAV URBAN, sklárna Rosice, číslo vzoru 642, rok 1961.
Výška 19,5 cm, průměr horní části 13,5 cm
500 Kč
Urban Vladislav Sklářský výtvarník, designér, šperkař, studoval na Střední škole šperkařské v Turnově a v ateliéru u profesora K. Štipla a docenta V. Plátka na VŠUP v Praze, zabývá se designem lisovaného, broušeného a hutnického užitkového a obalového skla, patří mezi znalce a sběratele drahých kamenů, zastoupen v Moravské galerii Brno. (14.3.1937 Plzeň - 2022)
sklo hutní, masivní, olovnaté, broušené, druhá polovina 20. století. Nepatrná výrobní vada.
Výška 20 cm
700 Kč
sklo čiré, bezbarvé, silnostěnné, broušené, druhá polovina 20. století.
Výška 20,5 cm
1 000 Kč
sklo křišťálové, čiré, bezbarvé, zdobené po obvodu geometrickým brusem, fragment papírového štítku Bohemia Czechoslovakia Hand Cut Lead Crystal, druhá polovina 20. století.
Výška 10,5 cm, průměr cca 20 cm
1 500 Kč
Nástolec
sklo čiré, bezbarvé, lisované, papírový štítek Bohemia Glass, Made in Czechoslovakia, druhá polovina 20. století.
Výška 10 cm, průměr 33 cm
500 Kč
sklo čiré, bezbarvé, po obvodu broušené motivy motýlů a rostlin, první polovina 20. století. Při okraji více oklepů.
Výška 3 cm, průměr 28 cm
500 Kč
Urban Vladislav (1937-2022)"Bludiště" - popelník/odkládací miska
sklo čiré, bezbarvé, lisované, návrh VLADISLAV URBAN, 1968, model 618, sklárna Rosice. Drobnější oklepy na více místech.
5 x 13x 23 cm (větší varianta)
300 Kč
Zejmon Jiří (1925-1987)Popelník "panelák“
sklo čiré, bezbarvé, lisované, autor JIŘÍ ZEJMON, sklárna Rudolfova huť, návrh z roku 1969.
14,5 x 14,5 cm, výška 6 cm
400 Kč
Urban Vladislav (1937-2022)Mísa s nepravidelným okrajem
sklo čiré v barvě ambra, signováno monogramem V.U. 20 - z roku 2020 sklárna Vrbno pod Pradědem, autorský originál. Přímo z rodiny autora VLADISLAVA URBANA.
Výška 7 cm, průměr 17,5 cm
2 400 Kč
Havelka Jan (*1933)Šest mističek na patce
sklo světle hnědé, krakelované, návrh JAN HAVELKA, Nový Bor Borocrystal, 70. léta 20. století.
Výška 4,5 cm,
900 Kč