Dóza na třech kulovitých nožkách
malované soustružené dřevo, stylizovaný barevný květinový dekor na tyrkysovém podkladu, na víčku úchyt z oranžového korálku. První polovina 20. století. Drobná poškozeni povrchu, spodní strana víčka pomalovaná fixou.
Výška cca 11 cm, průměr cca 10 cm
400 Kč
Dóza s nápisem Val. Meziříčí
dřevěná, barevně ručně malovaná stylizovaným rostlinným dekorem, první polovina 20. století.
Výška 13,5 cm, průměr 14 cm
700 Kč
Dvě dózičky
soustružené dřevo, barevně malované geometrickým a květinovým dekorem, neznačeno, první polovina 20. století.
Větší dózička výška cca 9 cm, menší dózička výška cca 3,5 cm
350 Kč
Dózička s víčkem
dřevo soustružené, barevně ručně malované, neznačeno, první polovina 20. století, drobná poškození povrchu.
Výška cca 4,5 cm, průměr cca 7 cm
200 Kč
Talíř s folklórním motivem
dřevěný, ručně malovaný, dekor stylizovaná kytice ve váze. Neznačeno, kolem poloviny 20. století.
Průměr 42 cm
350 Kč
Talíř s folklórním ornamentem
dřevěný, ručně malovaný, dekor stylizovaný květinový motiv. Neznačeno, kolem poloviny 20. století.
Průměr 22,5 cm
250 Kč
Talíř s lidovou malbou
dřevěný, ručně malovaný, dekor stylizovaný motiv páva a květin. Neznačeno, kolem poloviny 20. století.
Průměr 21 cm
300 Kč
Talíř se stylizovanou malbou kohouta
dřevěný, ručně malovaný, dekor folklórní motiv. Neznačeno, kolem poloviny 20. století.
Průměr 32,5 cm
400 Kč
Váza s reliéfním motivem vinné révy
vyřezávané dřevo barevně polychromované, kolem poloviny 20. století.
Výška cca 32 cm, průměr hrdla cca 12 cm
900 Kč
Korbel "Golfista - Pivař"
řezba ve dřevě, kolem roku 1935. Vnitřek ošetřený smůlou tak, aby se z korbelu mohlo nezávadně pít. Kvalitní umělecká kuriozita, velmi dobrý stav.
Výška 22.cm, šířka 24 cm
3 500 Kč
Nástěnný talíř Páv
keramika hnědě glazovaná, modrá a bílá stylizovaná ruční malba páva a pavích per okolo, neznačeno, druhá polovina 20. století.
Průměr 32,5 cm
400 Kč
Nástěnný talíř Kohout
keramika hnědě glazovaná, dekor stylizovaná modrá a bílá ruční malba kohoutka a rostlinného ornamentu okolo. Neznačeno, druhá polovina 20. století.
Průměr 32,5 cm
400 Kč
Maresch Johann (1821-1914)Dóza na sýry
siderolit, poklop zdobený plastickým reliéfem větvičky břečťanu, ozdobný úchyt ve tvaru kytičky. Značeno na poklopu vtlačeným monogramem JM (JOHANN MARESCH) a číslem 2, přelom 19/20. století. Viditelné oklepy.
Výška 15 cm, průměr 21,5cm
1 500 Kč
Maresch Johann Rakouský a český podnikatel a politik německé národnosti z Ústí nad Labem, ve druhé polovině 19. století poslanec Českého zemského sněmu. Proslulý výrobce SIDEROLITU - malované pálené hlíny. Výrobky byly značeny nejdříve písmeny B & M (Baehr und Maresch - Adolf Baehr, společník přibližně od roku 1841 do smrti 1849), přibližně od roku 1863 byly značeny JM. (11.7.1821 - 1914)
Wiinblad Björn (1918-2006)"Brotzeit" - Korbel s cínovým víčkem a tácek
keramika glazovaná v luxusním trojbarevném provedení, značeno ROSENTHAL, STUDIO-LINIE GERMANY. Návrh BJÖRN WIINBLAD ze 60-tých let 20. století, série "Brotzeit", výroba 70tá léta. Výborný stav.
Korbel výška 15 cm, průměr 10 cm, tácek průměr 21 cm
1 200 Kč
Tácek lze použít buď k servírování nebo jako podložku pod horké nádobí.
Wiinblad Björn Dánský malíř, grafik a designér, pracoval s keramikou, stříbrem, bronzem, textilem. Ve druhé polovině 20. století byl významným návrhářem firmy Rosenthal, podle jeho návrhů byly od roku 1971 produkovány upomínkové vánoční talíře. Velmi populární byla kolekce ROMANCE pro neuvěřitelně jemný detail dekoru. Jeho práce byly vystavovány po celém světě - včetně USA, Austrálie, Japonska, Kanady atd. Jeho práce jsou zastoupeny v řadě muzeí - např. Victoria and Albert Museum, Londýn; the Museum of Modern Art, New York. Pro Rosenthal pracoval v letech 1957 - 2006. (20. 9.1918 Kodaň, Dánsko - 8. 6.2006 Kongens Lyngby, Dánsko)
Džbán s renezančními výjevy - hold vínu
majolika barevně glazovaná, bohatý reliéfní dekor. Povrch vertikálně členěný do čtyř sektorů, v každém německý text, vinná réva a postava. Vespod vtlačená značka EICHWALD a číslo 4609, konec 19. století. Drobný oklep.
Výška 27 cm
3 900 Kč
Džbán - konvice
kamenina barevně glazovaná, tělo zploštělé, hrdlo zformované do výlevky. Po obou stranách reliéfní výjevy pijících trpaslíků. Značeno vtlačeně SCHÜTZ CILLI, model číslo 70, Slovinsko, výroba po roce 1890.
Výška 31 cm
2 000 Kč
Konvice byla vyráběna pod hlavičkou Gebrüder Schütz již před rozdělením firmy mezi bratry Arnolda a Ludvíka v roce 1890. Arnold dostal továrnu v Olomučanech, Ludvík v Libojích u Celje (Cilli). Viz Olomučanská keramika dobývala svět, Blanenský deník ze dne 28.9.2011 [https://blanensky.denik.cz/serialy/olomucanska-keramika-dobyvala-svet20110926.html]
Velký džbán s patkou a zúženým hrdlem s nálevkou
keramika hnědě glazovaná, reliéfně zdobená. Povrch rozčleněn vodorovně do pásů. V ústředním pásu putti se stuhami a rostlinné dekory, v ostatních částech se opakuje geometrický a opět rostlinný dekor. Přelom 19/20. století. Značeno vtlačeným JHK.
Výška 30 cm
1 200 Kč
Velký korbel
kamenina glazovaná, v centrální části barevná ruční malba muže v dobovém obleku s trumpetou. Cínové víčko zdobené plastickým rostlinným dekorem a hlavou dravce. Keramika značena vtlačeně GERMANY 1183.
Výška 39 cm, objem 2 litry.
2 500 Kč
Korbílek "Königsbacher 19-Bock-09"
německá kamenina, kuželovité tělo, vtlačená značka R.MERKELBACH GRENZHAUSEN. Atypický tvar, šedá glazura, modrý dekor, plastický název na hrdle a hlavy kozlů propojené dlouhými rohy. U ucha vyrytá měrka 0,4 L.
Výška 9 cm
900 Kč
Souprava soudek, stojánek a 6 odlivek na pálenku
keramika barevně glazovaná, dřevěný kohoutek. Stojánek pro soudek je i stojánkem pro odlivky. Neznačeno, kolem poloviny 20. století. Dvě odlivky prasklé.
Základna 15,5 x 15,5 cm, výška včetně zátky 21 cm, délka soudku cca 19 cm, výška odlivky 4,8 cm
1 000 Kč