elektronicka-aukce 20.6.2023

Suchánek Vladimír (1933-2021)

"Bohuslav Martinů"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou VLAD. SUCHÁNEK, číslováno 23/40. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 16,5 x 11, ve výřezu 21 x 14 (36 x 27) cm

3 400 Kč

Suchánek Vladimír

Grafik, malíř, kreslíř, ilustrátor, tvůrce exlibris, návrhář známek, studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy u Cyrila Boudy, Martina Salcmana, Karla Lidického a na AVU Praha v grafické speciálce Vladimíra Silovského. Absolvoval studijní cesty po USA a Evropě. Člen Sdružení českých umělců grafiků Hollar, od roku 1996 předsedou tohoto Sdružení. V roce 1997 byl jmenován členem Evropské akademie věd a umění v Salcburku. 28. října 2006 obdržel od prezidenta republiky státní vyznamenání "Medaile Za zásluhy v oblasti umění".

(12.2.1933 Nové Město nad Metují - 25. 1. 2021 Praha)

Haščič Marcel (*1954)

"Cválajúce dni"

barevná serigrafie, signováno vpravo dole MARCEL HAŠČIČ, datováno 1978, vlevo číslováno 1/19 uprostřed uvedena technika a název. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 37 x 23,5 (57 x 40) cm

1 600 Kč

Haščič Marcel
Slovenský malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě u Oresta Dubaye a Albína Brunovského. Od roku 1954 člen Združenie grafikov G-bod. Věnuje se volné grafice, ilustraci, knižní tvorbě, plakátu, grafickému designu, krátkému filmu, tvorbě objektů.
(Nar. 15. 4. 1954, Trenčín)

"Kamenný most pražský I"

barevný dřevoryt, signováno vlevo dole v desce a vpravo dole T. F. ŠIMON. Rám, sklo, stopa po přeložení pravého horního rohu.

Tisková plocha 29,6 x 40,2 (39 x 52) cm

3 500 Kč

V Seznamu grafických prací T. F. Šimona od Arthura Nováka pod číslem N359, list z roku 1921.

Vondrouš Jan Charles (1884-1970)

"Pohled na Prostějov"

lept na ručním papíře, signováno vpravo dole tužkou J.C. VONDROUŠ, v desce vpravo dole signováno VONDROUŠ, datováno 1941. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 28,x 34,5 cm (43 x 49) cm

800 Kč

Grafika zařazená do sbírek Moravské galerie v Brně s dodatkem list č. 1 ze souboru Prostějovské okolí, vyd. 1942.

Vondrouš Jan Charles

(1884 Chotusice u Čáslavi - 1970)

Nauman Arno (1887–1959)

"Haná s Kosířem"

lept na ručním papíře, signováno vpravo dole tužkou i v desce ARNO NAUMAN, datováno v desce 30.VI. 1941. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 24,5 x 31,3 cm, ve výřezu 28,5 x 34,5 cm, (s rámem 43 x 49) cm

700 Kč

Grafika zařazená do sbírek Moravské galerie v Brně s dodatkem Prostějovské okolí 1942.

Nauman Arno

Malíř, grafik, studium na Akademii výtvarných umění v Praze ve speciálce u Františka Ženíška a v grafické speciálce u Maxe Švabinského. Studijní pobyt v Itálii, pracovní pobyt v Paříži. Člen SČUG Hollar, v rodné obci Hořiněves u Hradce Králové otevřena od roku 1970 stálá expozice jeho díla.

(12. 7. 1887, Hořiněves, Hradec Králové - 5. 1. 1959, Praha)

Silovský Vladimír (1891-1974)

"Pivín v krajině s deštěm"

lept na ručním papíře, signováno vpravo dole V. SILOVSKÝ. Grafika z roku 1941. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 28 x 34,5 cm (43 x 49) cm

500 Kč

Grafika zařazená do sbírek Moravské galerie v Brně s dodatkem Pivín, list č. 3

ze souboru Prostějovské okolí, vyd. 1942

Silovský Vladimír

Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studoval architekturu na ČVUT v Praze, dále Uměleckoprůmyslovou školu v Záhřebu v bývalé Jugoslávii a ve speciální škole u profesora Švabinského na AVU v Praze, kde také působil pedagogicky jako profesor, vedl speciální grafickou školu, v letech 1958-1960 rektor AVU, vystavoval na členských výstavách v Mánesu a HOLLARu, dále v Paříži, Římě, Benátkách, Varšavě, Švýcarsku, USA, množství publikací

(11.7.1891 Libáň u Jičína - 26.4.1974 Praha)

Silovský Vladimír (1891-1974)

"Krajina z Polabí"

lept, signováno vpravo dole V. SILOVSKÝ. Grafika z roku 1941. Drobný flíček od vlhkosti vlevo nahoře.

Tisková plocha 12 x 16,5, pasparta 15,5 x 20, (s rámem 30,5 x 34) cm

400 Kč

Grafika zařazená do sbírek Moravské galerie v Brně.

Silovský Vladimír

monogramista JB

"Tygr"

lept, signováno vpravo dole monogramem JB. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 15 x 13, ve výřezu 16 x 13,5 (27 x 23,5) cm

400 Kč

Komárek Vladimír (1928-2002)

"Dvojice a housle"

suchá jehla, signováno vpravo dole tužkou VL. KOMÁREK, vlevo číslováno 22/80. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 11,7 x 7,5 cm, ve výřezu 14 x 8,7 (26,5 x 20,7) cm

1 000 Kč

Komárek Vladimír

malíř, grafik, kreslíř, ilustrátor, pedagog, studium na odborné sklářské škole v Železném Brodě, po roce 1946 na AVU a VŠUP v Praze, zakladatel Skupiny 7 v Liberci, člen skupiny SČUG Hollar, SČVU, UVU-oblast Hradec Králové, ilustroval například Seifertův Deštník z Piccadilly, 1979, Holanův Strom kůru shazuje, 1981, Máchův Máj, 1982, věnoval se volné grafice (Zátiší se zrcadlem, 1987), v roce 1981 získal cenu za nejkrásnější knihu roku, zastoupen v galeriích domácích, z cizích např. galerie v Jugoslávii, Holandsku, Německu, Dánsku, jeden z našich nejvýznamnějších tvůrců drobné grafiky a ex libris

(10.8.1928 Hořensko u Semil - 24.8.2002 Jilemnice)

Komárek Vladimír (1928-2002)

"Ryby na stole"

suchá jehla, signováno vpravo dole tužkou V. KOMÁREK, vlevo číslováno 73/90. Rám, sklo, pasparta.

Tisková plocha 11,5 x 7, výřez14 x 9 (27 x 20,5) cm

1 000 Kč

Komárek Vladimír

Krejčí Jan (1942-2001)

"Havran"

barevná litografie, vpravo dole signováno tužkou JAN KREJČÍ, datováno 1994, číslováno 53/200. Dole uprostřed mimo tiskovou plochu slepotiskové razítko - silueta havrana. Adjustace v textilní paspartě, zaskleno, v textilním olepu.

Tisková plocha 19,8 x 13,3 cm, ve výřezu 25,7 x 19 cm, celkem 42 x 34 cm

1 200 Kč

Krejčí Jan
Grafik, malíř, ilustrátor, typograf. Studium v Praze ve Výtvarné škole Václava Hollara a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové (VŠUP) u prof. Karla Svolinského.
(13. 6. 1942 Plzeň - 1. 1. 2001 Praha)

Nikl František (1935-2005)

"Dívka s hvězdou"

lept, vpravo dole signováno tužkou FR. NIKL, datováno 1979, číslováno 13/18. Nerámováno, fixováno jen v kruhové paspartě. Menší poškození na více místech.

Tisková plocha průměr 12, ve výřezu 13,5 x 13,5, celá pasparta 34 x 21,5 cm

300 Kč

Kulhánek Oldřich (1940-2013)

"Josef Suk"

barevná litografie, signováno tužkou dole uprostřed OLDŘICH KULHÁNEK, datováno 1999. Rám, pasparta, sklo.

19,8 x 10,7, ve výřezu 23 x 14,5 (37,5 x 27) cm

2 500 Kč

Kulhánek Oldřich

Grafik, malíř, ilustrátor, autor našich papírových bankovek, studium SOŠV Praha u prof. Tondla, VŠUP Praha u prof. Svolinského. Byl politicky vězněn, v sedmdesátých letech byl jeho cyklus tužkových kreseb vyvezen a stal se majetkem světové galerie CENTRE GEORGES POMPIDOU v Paříži. Autor zastoupen ve světových galeriích, výstavy po celém světě, více než deset ocenění a vyznamenání. Z obšírného výčtu výstav doma i v zahraničí, jmenujme např. Brno, České Budějovice, Cheb, Jihlava, Most, Olomouc, Opava, Orlová, Praha, ze zahraničí Belgie, Finsko, Francie, Holandsko, Itálie, Jugoslávie, Norsko, Slovensko, SRN, Velká Británie, USA.

(26.2.1940 Praha - 28.1.2013 Praha)

Kulhánek Oldřich (1940-2013)

"Leoš Janáček"

lept, signováno tužkou dole uprostřed OLDŘICH KULHÁNEK, datováno 1999. Tato grafika je pravděpodobně součástí bibliofilie Maxe Broda - Leoš Janáček. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 13 x 9,5, ve výřezu 16 x 12,5 (29 x 24,5) cm

1 500 Kč

Kulhánek Oldřich

Michalek Ludwig

"Antonín Dvořák"

přílohová grafika, signováno vpravo nahoře v desce LUDWIG MICHALEK, Prag 891, dole uprostřed vytištěno LUDWIG MICHALEK: ANT. DVOŘÁK 1891. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 15 x 11, ve výřezu 19 x 14 (33 x 26) cm

500 Kč

"Antonín Dvořák"

grafika, signováno vpravo dole tužkou, neurčeno, vlevo dole tužkou Antonín Dvořák. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 12,5 x 9, ve výřezu 15 x 11 (31 x 25)

500 Kč

Tentýž autor jako u položky 219.

Malina Luboš

"Antonín Dvořák"

lept, signováno vpravo dole tužkou L MALINA, datováno 2009. Barevné skvrnky mimo tiskovou plochu. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 10 x 9,5, ve výřezu 13 x 12,5 (27 x 24,5) cm

500 Kč

Malina Luboš

Český multiinstrumentalista a výtvarník. Spolu s Robertem Křesťanem založil v roce 1991 bluegrassovou skupinu Druhá tráva. Ve výtvarné tvorbě se věnuje suché jehle, případně v kombinaci s monotypem. Jeho grafické práce jsou v trvalé expozici v Galerii Úštěk.

(Nar. 27. ledna 1959 Náchod)

Bílek František (1872-1941)

"Bedřich Smetana"

barevný dřevoryt, signováno vpravo dole monogramem FB 1923. Rám, sklo.

Celý list 41 x 33 (43 x 34) cm

1 200 Kč

Bílek František

Sochař, řezbář a keramik, grafik, kreslíř, ilustrátor, autor návrhů knižních vazeb i různých druhů užitého umění, také dobrý architekt, představitel epochy symbolismu a secese. Studoval na AVU Praha u prof. M. Pirnera, v letech 1891 - 1892 získal soukromé stipendium na Akademii Colarossi v Paříži. Zastoupen v National Gallery of Art, Washington D.C., USA, v Národní galerii v Praze, Galerii výtvarného umění v Ostravě, Galerii hlavního města Prahy.

(6.11.1872 Chýnov, Tábor - 13.10.1941 Chýnov, Tábor)

"Zdeněk Fibich"

litografie, signováno vpravo dole tužkou, vlevo tužkou Zdeněk Fibich. Paspartováno, zaskleno a rámováno.

Tisková plocha 12,2 x 9, výřez pasparty 15 x 11,5 (28,5 x 23,5) cm

700 Kč

Tentýž autor jako u položky 216.

"Ludwig van Beethoven"

litografie, signováno v desce dole uprostřed. Rám, sklo.

30 x 21,5 (34 x 25) cm

400 Kč