241-260 www.aukcnidum.cz

 elektronicka-aukce 20.6.2023

251   251 253 254 255

Sada šesti cínových džbánků stupňujících se velikostí

od nejmenšího 10,3 cm (výška džbánku bez víčka) až po největší 20,5 cm, na víčku vždy dekorace dvěma žaludy. Každý džbánek značen: ETAIN 95 RF (cín 95%) a kromě dvou nejmenších i puncem/značkou ve tvaru Fleur de Lys (lilie). Patrně Francie, 19 století.

První rozměr udává celkovou výšku včetně víčka s ozdobou, rozměr v závorce pak samotnou výšku džbánku: 22,5 (19,7), 20,3 (17,7), 18,5 (16), 16,5 (14,2), 14,5 (12), 12,5 (10,3) cm

6 600 Kč

TOP 241-260

Sada sedmi cínových odměrek - Francie

na každém uvedena míra, pět značeno vespod J.R, dva značeny ETAIN 97%, FRANCE, erbem a symbolem výrobku určeného pro styk s potravinami (sklenice a vidlička), každý u okraje opatřen cejchem.

Výšky: 18 cm, 14,5 cm, 10,5 cm, 9 cm, 7 cm, 5,5 cm, 4 cm

5 400 Kč

Na jednotlivých odměrkách uvedeny tyto míry: CENTILITRE, DOUBLE CENTILITRE, DEMI-DECILITRE, DECILITRE, DOUBLE-DECILITRE, DEMI LITRE, LITRE

TOP 241-260

Cínová dóza s úchopem ve tvaru mušle

značeno ETAIN 95 RF (cín 95%), patrně Francie druhá polovina 19. století.

Výška včetně úchopu cca 10 cm, průměr cca 10 cm

700 Kč

TOP 241-260

Malý cínový korbel

na víčku stylizovaný monogram, neznačeno, v nejširší části těla korbelu promáčklina.

Celková výška cca 14,5 cm, výška samotného korbelu cca 10,5 cm

300 Kč

TOP 241-260

Sada 9 sbírkových talířů

cín, všechny talíře vespod různě značeny, na jednom monogram MT, na čtyřech psacím A.T, další 4 bez monogramu. 19. století, dobrý stav.

V sestavě 9 talířů: 4x průměr 22 cm, 4x průměr 21,5 cm, 1x průměr 20,5 cm.

1 800 Kč

TOP 241-260

Talíř ozdobný nástěnný

cín, ve dně plastický znak města MÜLHEIM an der RUHR a vyrytý text "Zur 25 Jähringem Firmen Jubiläum CLARKLIFT-OST Mülheim a.d. Ruhr". Vespod cínařská značka.

Průměr 24 cm

1 900 Kč

TOP 241-260

Nástěnný talíř "Hlava koně"

cín, tvarovaný okraj, vtlačená cínařská značka s andílkem.

Průměr 23,5 cm

350 Kč

TOP 241-260

Nástěnný talíř "Hlava jelena"

cín, tvarovaný okraj, vtlačená cínařská značka s andílkem hrajícím na trumpetu.

Průměr 23 cm

250 Kč

TOP 241-260

Onyxová mísa v bronzové montáži

nádherný celistvý kus zeleného minerálu onyx (patrně turecké provenience), řezaného do tvaru kulaté mísy umístěné v masivní montáži. Zřejmě první polovina 20. století. Při okraji po celém obvodu více oklepů.

Výška celkem cca 11 cm, průměr 19 cm, tloušťka onyxové stěny cca 1,2 cm

4 000 Kč

TOP 241-260

Nápojová souprava 4 dílná - 2 konvice, mléčenka a cukřenka

kovová kompozice s původní patinou, bohatě zdobeno jemným rokokovým rostlinným ornamentem, úchyty ve tvaru ptáčků. Značeno - Anglie, registrační značka z 5.4.1882. Několik menších poškození, zejména promáčklin.

Výška konvice 20,5 cm, druhá konvice 17 cm, mléčenka 9,5 cm, cukřenka 13 cm

900 Kč

TOP 241-260

Malý čepák

keramika glazovaná, zdobená ruční malbou stylizovaných vinných hroznů, nápis Sv. Antonín, neznačeno. Na několika místech poškozená glazura.

Výška cca 16,5 cm

120 Kč

TOP 241-260

Skalický Karel (1867-1945)

Džbánek s ptáčkem na uchu

keramika bíle glazovaná, zdobená ruční malbou folklórního rostlinného dekoru. Hrdlo prořezávané. Značeno monogramem K.S.V. (KAREL SKALICKÝ VYŠKOV). První polovina 20. století. Na několika místech výraznější poškození glazury.

Výška cca 18 cm

400 Kč

Skalický Karel

Keramik, poslední vyškovský toufar (http://www.muzeum-vyskovska.cz/wp-content/uploads/Vy%C5%A1kovsk%C3%A9-zlidov%C4%9Bl%C3%A9-faj%C3%A1nse-a-jejich-v%C3%BDzdobn%C3%A9-motivy.pdf).

(8.1.1867 Vyškov - 3.6.1945 Vyškov)

TOP 241-260

Skalický Karel (1867-1945)

Čepák

keramika glazovaná, barevně ručně malovaná motivem růží, značeno K. SKALICKÝ, tofar, Vyškov 1939. Na několika místech povrchová glazura poškozena.

Výška 23 cm

200 Kč

Skalický Karel

TOP 241-260

keramika bíle glazovaná, ručně malovaná barevnými folklorními květinovými ornamenty. ÚŘEDNÍČEK TUPESY, značeno vtlačeně TU a ručně TU 1940 U.S. Menší poškození povrchu glazury.

Výška 16 cm

200 Kč

TOP 241-260

Džbán SOVA

keramika bíle glazovaná, ručně malovaná modrým folklórním dekorem, datováno 1875, vespod značeno stylizovaným monogramem. Patrné praskliny v těle nádoby, na více místech poškozena glazura, drobné oklepy při okrajích.

Výška 25 cm

150 Kč

TOP 241-260

Skalický Karel (1867-1945)

Džbánek - KAREL SKALICKÝ

keramika bíle glazovaná, ručně malovaná modrým folklórním rostlinným dekorem. Vespod značeno monogramem K.S.V. (Karel Skalický Vyškov), první polovina minulého století.

Výška 14 cm

100 Kč

Skalický Karel

TOP 241-260

Skalický Karel (1867-1945)

Nástěnný talíř s růžičkami

keramika bíle glazovaná, ručně malovaná barevným folklórním květinovým dekorem. Značeno monogramem K.S.V. (KAREL SKALICKÝ VYŠKOV). První polovina minulého století. Drobná poškození glazury.

Průměr 24 cm

300 Kč

Skalický Karel

TOP 241-260

Skalický Karel (1867-1945)

Nástěnný talíř s růžičkami

keramika bíle glazovaná, ručně malovaná barevným folklórním květinovým dekorem, značeno monogramem K.S.V. (KAREL SKALICKÝ VYŠKOV). První polovina minulého století. Drobná poškození glazury.

Průměr 24 cm

300 Kč

Skalický Karel

TOP 241-260

Skalický Karel (1867-1945)

Nástěnný talíř "Maria s Ježíškem"

keramika bíle glazovaná, ručně malovaná barevným folklórním květinovým dekorem, v centrální částí stylizovaný motiv Madony, značeno monogramem K.S.V. (KAREL SKALICKÝ VYŠKOV). První polovina minulého století. Drobná poškození glazury.

Průměr 32 cm

600 Kč

Skalický Karel

TOP 241-260

Skalický Karel (1867-1945)

Nástěnný talíř s prořezávaným lemem

keramika bíle glazovaná, ručně malovaná barevným folklórním květinovým dekorem, značeno monogramem K.S.V. (KAREL SKALICKÝ VYŠKOV), první polovina minulého století. Drobná poškození glazury.

Průměr 28,5 cm

400 Kč

Skalický Karel

TOP 241-260