281-300 www.aukcnidum.cz

 elektronicka-aukce 20.6.2023

Velká mísa se zvlněným okrajem

sklo hutní, kouřově šedé, vně po celé ploše dekorace skleněnými nálepy. Mísa je fixovaná na dřevěném podstavci. Čechy, druhá polovina minulého století.

Výška 26 cm, průměr 42 cm

5 000 Kč

 TOP 281-300

sklo tyrkysové, čiré, lisované, druhá polovina minulého století.

Výška 7 cm, průměr 21,5 cm

450 Kč

 TOP 281-300

Mísa se zvlněným okrajem

sklo silnostěnné, čiré, bezbarvé, po obvodu hluboký výbrus vlnovek. Mohlo by se jednat o práci Ludviky Smrčkové z období okolo roku 1940. Drobné téměř nepatrné oklepy při horní hraně mísy. Mísa nese stopy používání.

Výška 14 cm, průměr 29 cm

800 Kč

 TOP 281-300

sklo čiré, bezbarvé, zdobené nálepy barevnými pruhy, druhá polovina minulého století.

Průměr 33 cm, výška 5,5 cm

700 Kč

 TOP 281-300

sklo v barvě ambra, čiré, fasetované, první polovina 20. století.

Výška 15 cm

500 Kč

 TOP 281-300

Vázička kulovitá

Výška 12,5 cm

700 Kč

 TOP 281-300

Flakon s velkou zátkou

sklo žluté, čiré, lisované a broušené, zátka zabrušovaná. V centrální části plasticky zdobeno hlavou muže, velký plochý úchop na zátce zdobený motivem vinné révy s hrozny. První polovina 20. století.

Výška 27 cm

1 700 Kč

 TOP 281-300

Košík s klenutým uchem

sklo malachitové, po obou stranách plastickým motiv ovoce, CURT SCHLEVOGT, Jablonec nad Nisou, kolekce INGRID, třicátá léta minulého století.

Výška 24 cm, délka 24,5 cm

3 600 Kč

 TOP 281-300

Dvě sklenice "grogovky"

sklo bezbarvé, čiré, lisované, plasticky zdobené motivem kosatců. Při horním okraji široký zlacený pás, na patce rovněž zdobeno dvěma zlacenými proužky - na jedné z grogovek částečně setřeno, první polovina 20. století.

Výška 15 cm

400 Kč

Stejný dekor jako následující položky.

 TOP 281-300

Dvě sklenice na vodu

sklo bezbarvé, čiré, lisované, plasticky zdobené motivem kosatců. Při horním okraji široký zlacený pás, na jedné sklenici hodně setřené zlacení, první polovina 20. století

Výška 10,5 cm

400 Kč

Stejný dekor jako předcházející položka.

 TOP 281-300

Korbel s loveckým výjevem na víčku

sklo čiré, bezbarvé, fasetované, vybroušené čočky. Víčko porcelán v cínové montáži. V horní třetině těla viditelná výrobní vada. První polovina minulého století.

Výška 17,5 cm

300 Kč

 TOP 281-300

Džbánek s kovovým víčkem - "York Minster' Jug / Minster Jug"

kamenina bíle glazovaná, dva hluboké reliéfy Madony s dítětem a Sv. Janem Křtitelem v gotických klenbách a kružbách. Úchop na víčku ve tvaru rostlinné stopky. Vespod vtlačené číslo 30. Pravděpodobně konec 19. století respektive počátek 20. století.

Výška 18 cm

600 Kč

Drobná poškození na více místech.

Design registrovala firma Charles Meigh & Son (1790-1902) v roce 1846, produkce Staffordshire, Anglie. Vyšší varianta se nachází ve sbírkách British Museum v Londýně.

 TOP 281-300

Pokladnička SPOŘITELNA MĚSTA TIŠNOVA

bílý kov, kvádr s uchem, samostatné otvory na mince a na bankovky, SPOŘITELNA MĚSTA TIŠNOVA 2785, značeno TRESORIA PRAHA. První polovina 20. století. Drobná poškození povrchu. Schází klíček.

7,5 x 9,5 x 5,5 cm

500 Kč

 TOP 281-300

Těžítko XI. Všesokolský slet v Praze 1948

kombinace kovu a onyxové podstavy. Tvar glóbu na vrcholu zdobeného plastikou sokola. Na kovové montáži je tlačený text: Sokolstvím k přátelství mezi národy.

výška cca 18,5 cm

300 Kč

 TOP 281-300

Miniaturní cestovní viktoriánský kalamář ve tvaru zeměkoule

kovový, dekorovaný lepenou papírovou litografií mapy světa, na jižním pólu zploštěno pro stabilitu. Otevírací - pérový mechanismus stále funkční, přestože chybí původní tlačítko. Uvnitř dvě skleněné nádobky na inkousty a houbička na čištění špičky pera.

Výška cca 6 cm, výška skleněné nádobky na inkoust 2 cm

1 500 Kč

Anglie, kolem roku 1900, raritní - zvláště v takto dochovaném stavu. Mapa je zachována po téměř celém povrchu, poškození v podstatě pouze na spodní straně a kolem chybějícího tlačítka - to bylo původně schováno pod mapou.

 TOP 281-300

Kalamář ve tvaru větvičky s květy růží

kovová kompozice povrchově upravená zlacenkou, neznačeno, bez skleněných/porcelánových vložek. První polovina 20. století. Velmi kvalitně provedená práce, krásná dekorace na dámský psací stůl

10,5 cm x cca 25 x cca 17,5 cm

1 200 Kč

 TOP 281-300

Konvička

majolika glazovaná v barvě slonové kosti, tělo zdobené plastickým stylizovaným rostlinným dekorem v tyrkysové, starorůžové a zelené barvě, značeno, přelom 19/20. století. Ve dně prasklina.

Výška 17 cm

400 Kč

 TOP 281-300

porcelán bíle glazovaný, zdobený ruční malbou stylizovaným květinovým dekorem. Tištěná značka STARÁ ROLE a signatura malíře V. NOUZA 1930.

Výška 15 cm

300 Kč

 TOP 281-300

Talíř nástěnný

keramika bíle glazovaná, celoplošná barevná ruční malba s obilnými klasy a polními květy. Tištěná značka DITMAR-URBACH Znojmo, druhá polovina 20. století.

Průměr 23 cm

150 Kč

 TOP 281-300

Talíř nástěnný

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou polních květů, doplněno oranžovými linkami, signováno monogramem JK 1985. Tištěná značka PIRKENHAMMER Březová, druhá polovina 20. století.

Průměr 30 cm

100 Kč

 TOP 281-300