Velká mísa se zvlněným okrajem
sklo hutní, kouřově šedé, vně po celé ploše dekorace skleněnými nálepy. Mísa je fixovaná na dřevěném podstavci. Čechy, druhá polovina minulého století.
Výška 26 cm, průměr 42 cm
5 000 Kč
sklo tyrkysové, čiré, lisované, druhá polovina minulého století.
Výška 7 cm, průměr 21,5 cm
450 Kč
Mísa se zvlněným okrajem
sklo silnostěnné, čiré, bezbarvé, po obvodu hluboký výbrus vlnovek. Mohlo by se jednat o práci Ludviky Smrčkové z období okolo roku 1940. Drobné téměř nepatrné oklepy při horní hraně mísy. Mísa nese stopy používání.
Výška 14 cm, průměr 29 cm
800 Kč
sklo čiré, bezbarvé, zdobené nálepy barevnými pruhy, druhá polovina minulého století.
Průměr 33 cm, výška 5,5 cm
700 Kč
sklo v barvě ambra, čiré, fasetované, první polovina 20. století.
Výška 15 cm
500 Kč
Vázička kulovitá
Výška 12,5 cm
700 Kč
Flakon s velkou zátkou
sklo žluté, čiré, lisované a broušené, zátka zabrušovaná. V centrální části plasticky zdobeno hlavou muže, velký plochý úchop na zátce zdobený motivem vinné révy s hrozny. První polovina 20. století.
Výška 27 cm
1 700 Kč
Košík s klenutým uchem
sklo malachitové, po obou stranách plastickým motiv ovoce, CURT SCHLEVOGT, Jablonec nad Nisou, kolekce INGRID, třicátá léta minulého století.
Výška 24 cm, délka 24,5 cm
3 600 Kč
Dvě sklenice "grogovky"
sklo bezbarvé, čiré, lisované, plasticky zdobené motivem kosatců. Při horním okraji široký zlacený pás, na patce rovněž zdobeno dvěma zlacenými proužky - na jedné z grogovek částečně setřeno, první polovina 20. století.
Výška 15 cm
400 Kč
Stejný dekor jako následující položky.
Dvě sklenice na vodu
sklo bezbarvé, čiré, lisované, plasticky zdobené motivem kosatců. Při horním okraji široký zlacený pás, na jedné sklenici hodně setřené zlacení, první polovina 20. století
Výška 10,5 cm
400 Kč
Stejný dekor jako předcházející položka.
Korbel s loveckým výjevem na víčku
sklo čiré, bezbarvé, fasetované, vybroušené čočky. Víčko porcelán v cínové montáži. V horní třetině těla viditelná výrobní vada. První polovina minulého století.
Výška 17,5 cm
300 Kč
Džbánek s kovovým víčkem - "York Minster' Jug / Minster Jug"
kamenina bíle glazovaná, dva hluboké reliéfy Madony s dítětem a Sv. Janem Křtitelem v gotických klenbách a kružbách. Úchop na víčku ve tvaru rostlinné stopky. Vespod vtlačené číslo 30. Pravděpodobně konec 19. století respektive počátek 20. století.
Výška 18 cm
600 Kč
Drobná poškození na více místech. Design registrovala firma Charles Meigh & Son (1790-1902) v roce 1846, produkce Staffordshire, Anglie. Vyšší varianta se nachází ve sbírkách British Museum v Londýně.
Pokladnička SPOŘITELNA MĚSTA TIŠNOVA
bílý kov, kvádr s uchem, samostatné otvory na mince a na bankovky, SPOŘITELNA MĚSTA TIŠNOVA 2785, značeno TRESORIA PRAHA. První polovina 20. století. Drobná poškození povrchu. Schází klíček.
7,5 x 9,5 x 5,5 cm
500 Kč
Těžítko XI. Všesokolský slet v Praze 1948
kombinace kovu a onyxové podstavy. Tvar glóbu na vrcholu zdobeného plastikou sokola. Na kovové montáži je tlačený text: Sokolstvím k přátelství mezi národy.
výška cca 18,5 cm
300 Kč
Miniaturní cestovní viktoriánský kalamář ve tvaru zeměkoule
kovový, dekorovaný lepenou papírovou litografií mapy světa, na jižním pólu zploštěno pro stabilitu. Otevírací - pérový mechanismus stále funkční, přestože chybí původní tlačítko. Uvnitř dvě skleněné nádobky na inkousty a houbička na čištění špičky pera.
Výška cca 6 cm, výška skleněné nádobky na inkoust 2 cm
1 500 Kč
Anglie, kolem roku 1900, raritní - zvláště v takto dochovaném stavu. Mapa je zachována po téměř celém povrchu, poškození v podstatě pouze na spodní straně a kolem chybějícího tlačítka - to bylo původně schováno pod mapou.
Kalamář ve tvaru větvičky s květy růží
kovová kompozice povrchově upravená zlacenkou, neznačeno, bez skleněných/porcelánových vložek. První polovina 20. století. Velmi kvalitně provedená práce, krásná dekorace na dámský psací stůl
10,5 cm x cca 25 x cca 17,5 cm
1 200 Kč
Konvička
majolika glazovaná v barvě slonové kosti, tělo zdobené plastickým stylizovaným rostlinným dekorem v tyrkysové, starorůžové a zelené barvě, značeno, přelom 19/20. století. Ve dně prasklina.
Výška 17 cm
400 Kč
porcelán bíle glazovaný, zdobený ruční malbou stylizovaným květinovým dekorem. Tištěná značka STARÁ ROLE a signatura malíře V. NOUZA 1930.
Výška 15 cm
300 Kč
Talíř nástěnný
keramika bíle glazovaná, celoplošná barevná ruční malba s obilnými klasy a polními květy. Tištěná značka DITMAR-URBACH Znojmo, druhá polovina 20. století.
Průměr 23 cm
150 Kč
Talíř nástěnný
porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou polních květů, doplněno oranžovými linkami, signováno monogramem JK 1985. Tištěná značka PIRKENHAMMER Březová, druhá polovina 20. století.
Průměr 30 cm
100 Kč