321-340 www.aukcnidum.cz

 elektronicka-aukce 20.6.2023

321 322 323 324 325
326 327 328 329 330

321

"Ultraphon"

barevná umělecká reprodukce - plakát, původní, první polovina 20. století, vydala UNIE. Vpravo nahoře značeno ATL Burjanek. Velmi dobrý stav, vzácný sběratelský kus.

62 x 43 (64 x 45) cm

3 800 Kč

Burjanek Josef
grafik, typograf - majitel reklamního a propagačního ateliéru v Praze, fungujícího od 30tých do 50tých let 20. století.
(27. 12. 1913, Praha - 1. 1. 1992, Praha)

TOP 321-340

322

Jasanský Pavel (1938-2021)

Plakát "Imaginativ"

Jiří Srnec, experimentální divadlo. Barevný sítotisk, autor Pavel Jasanský, pro firmu Pragokoncert vytisklo Výstavnictví Praha v roce 1987. Volný list.

84 x 60 cm

800 Kč

Jasanský Pavel
Fotograf, sochař, grafik, autor cyklů dokumentárních fotografií a prací z oblasti užité grafiky. Zastoupen ve sbírkách Bibliothèque nationale de France, Paříž, Musée Nicéphore Niepce, Chalon-sur-Saône, Francie, Moravská galerie v Brně, Uměleckoprůmyslové museum Praha.
30. 9. 1938, Praha - 21. 1. 2021, Praha

TOP 321-340

323

Jaroš Milan

Plakát "Černý mnich"

sítotisk na papíře, plakát ke hře A.P. Čechova v podání LATERNY MAGIKY. Autor Milan Jaroš, 1983. Volný list. Vlevo je list natržený.

84 x 60 cm

800 Kč

TOP 321-340

324

Plakát "Laterna Magika -Petr Eben - Pragensia"

barevný sítotisk na papíře, k tanečnímu večeru Laterny Magiky, okolo r. 1984, vytiskl n.p. Sítotisk výstavnictví, druhá polovina 20. století. Ve spodní části natrženo.

61 x 86 cm

800 Kč

TOP 321-340

325

Rybák Jan (*1932)

"Žralok"

velká serigrafie, signováno vpravo dole v desce J. RYBÁK, dole uprostřed perem RYBÁK, tužkou číslování 2/16. Volný list, ve spodní části několikrát natržený.

86 x 61,5 cm

4 500 Kč

Rybák Jan

Grafik, malíř, v letech 1953-1959 studia na VŠUP v Praze u prof. Josefa Nováka

(nar. 16.5.1932 Klatovy)

TOP 321-340

326

Rybák Jan  (*1932)

Plakát "Výstava kultura západní Nigérie"

Národní Muzeum v Praze. Barevný sítotisk, signováno vlevo dole v desce J. RYBÁK. Konání výstavy březen-prosinec 1985 ve Výstavním sále Náprstkova muzea, Praha 1, Betlémské náměstí. Tisk Výstavnictví N.P. Praha. Volný list.

85,5 x 60,5 cm

800 Kč

Rybák Jan

(nar. 16.5.1932 Klatovy)

TOP 321-340

327

Plakát k výstavě "Národní galerie - Francouzské umění"

barevný sítotisk, tisk Jihočeské tiskány České Budějovice. Konání výstavy a téma: Praha Hradčany, Šternberský palác - Francouzské umění 19. a 20. století. Rám, sklo.

95,5 x 65 (100 x 70) cm

2 000 Kč

TOP 321-340

328

Plakát k výstavě "Preclíkova generace avantgardy"

barevný sítotisk, Moravské Muzeum Brno, Etnografické oddělení, Gagarinova 1. září - říjen 1987.

94,5 x 66 (98 x 69,5) cm

1 000 Kč

TOP 321-340

329

Jiskra Jan  (*1949)

Plakát k výstavě " Lidové umění a zvyky Dolního Rakouska"

barevný sítotisk, výtvarník Jan Jiskra, tisk Výstavnictví Praha. Uspořádalo Ministerstvo kultury ČSR a Velvyslanectví Rakouské republiky u příležitosti Dnů rakouské kultury v ČSR. Výstavní síň ÚLUV, Praha , Národní tř. 36. Volný list.

87 x 61,5 cm

700 Kč

Jiskra Jan
Malíř, grafik, zaměření na grafický design, corporate identity, logo, knižní typografii, vizuální komunikaci, tvorba plakátu. Studium v Praze na Střední průmyslové škole grafické a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru knižní kultury a písma u Milana Hegara. Pracuje jako samostatný grafický designér, externě spolupracuje s dalšími agenturami a grafickými studii. Byl členem skupiny TYPO& a Typo Design Club.
(Nar. 10. 12. 1949, Praha)

TOP 321-340

330

Plakát k výstavě "Ivan Žák SOCHY"

barevný sítotisk. Pořádalo Kulturní středisko Opatov, Praha 4, listopad 1985. Volný list, stopy po přehnutí, na jednom místě miniaturně natrženo.

58,5 x 41 cm

400 Kč

TOP 321-340