001-020 www.aukcnidum.cz

Řehořek František (1890-1982)

"Brambořík"

akvarel, signováno vpravo dole FR. ŘEHOŘEK. Velmi pěkná adjustace - textilní pasparta, sklo, rám.

Výřez 39,5 x 30,5 (59 x 48,5) cm

5 600 Kč

Řehořek František

Malíř, rodák z Boskovic, studoval v malířské speciálce profesora Hanuše Schwaigera, zaměřoval se na figurální malbu.

(26.11.1890 Boskovice - 21.11.1982 Boskovice)

Řehořek František (1890-1982)

"Měsíček lékařský"

akvarel, signováno vpravo dole FR. ŘEHOŘEK. Velmi pěkná adjustace - pasparta, sklo, rám.

Výřez 38,5 x 29 ( 59 x 49) cm

5 600 Kč

Řehořek František

Řehořek František (1890-1982)

"Žena v bílé kanafasce"

kombinovaná technika - kresba tužkou lavírovaná akvarelem a kvaš, vlevo nahoře název díla, vpravo dole signováno a datováno FR. ŘEHOŘEK 64 (1964). Velmi pěkná adjustace - pasparta, sklo, rám.

Výřez 45,5 x 36 (69,5 x 59,5) cm

5 600 Kč

Řehořek František

Řehořek František (1890-1982)

"Žena s červeným šátkem"

kombinovaná technika - kresba tužkou lavírovaná akvarelem, kvaš, signováno vpravo dole FR. ŘEHOŘEK. Velmi pěkná adjustace - pasparta, sklo, rám.

5 600 Kč

Řehořek František

Řehořek František (1890-1982)

"Karbaníci"

akvarel, signováno a datováno vpravo dole FR. ŘEHOŘEK 56 (1956). Skvělá práce ve velmi pěkné adjustaci - pasparta, sklo, rám. Současná majitelka získala do své sbírky přímo v Kořenci, kde František Řehořek od roku 1922 žil a tvořil.

Výřez 52 x 47 (89 x 84) cm

35 000 Kč

Řehořek František

Schüller Leonhard (1886-1921)

"Zátiší s ovocem"

olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole L. SCHÜLLER 1917. Vzadu na blind rámu informace o obraze se jménem autora a názvem díla, menší poškození plátna na více místech.

65 x 65 (86,5 x 87) cm

14 000 Kč

Schüller Leonhard

Malíř, studium na Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění) v Mnichově. Zastoupen byl na výstavách v Domě umění města Brna v roce 1920 a tamtéž v roce 2000 při příležitosti 90 let tohoto Domu umění. Jeho práce se na trhu s uměním vyskytují sporadicky.

(1886 Vídeň, Rakousko - 1925 Mnichov, Německo)

Bělský František Václav (1884-1968)

"Ovečky v salaši"

olej na malířské lepence, nesignováno, vzadu papírový štítek s údaji o autorovi psaný na stroji.

30 x 41 (48 x 58,5) cm

2 500 Kč

Lolek Stanislav (1873-1936)

"Na pastvě"

olej na kartonu, signováno vpravo dole - částečně kryto rámem - LOLEK ST.

19 x 28 ( 27 x 36 ) cm

12 000 Kč

Lolek Stanislav

Malíř a grafik v Praze a Uherském Hradišti, významný představitel Mařákovy krajinářské školy, známý malíř lesních a mysliveckých námětů. Původně vystudovaný lesník, od roku 1895 studia na pražské akademii u Mařáka a Ottenfelda, později na mnichovské akademii u profesora Neumana a Heinemana. Se Slavíčkem projížděl Francii a maloval krajiny. Čen ČAVU, široké zastoupení v Národní galerii Praha, řada výstav, i v New Yorku, řada jeho prací s náměty z okolí Uherského Hradiště byla publikována na pohlednicích.

(13.11.1873 Palonín, Šumperk - 9.5.1936 Uherské Hradiště)

Myslivec František (1890-1965)

"Skalnaté mořské pobřeží - Crikvenica"

olej na malířské lepence, vpravo dole signováno FR. MYSLIVEC, uvedeno i místo Crikvenica (město v Chorvatsku), datováno 1936, vlevo dole číslo 57.

25 x 41 (33 x 49,5) cm

3 600 Kč

Myslivec František

Grafik, studoval u profesora Maška na UMPRUM v Praze, věnoval se krajinomalbě, grafickému designu (znak Brna z roku 1934) a portrétní tvorbě. Řada výstav v Brně, byl členem KVU Aleš, zastoupen ve sbírkách MG v Brně.

(30.12.1890 Brno - 28.9.1965 Brno)

"Dvojice pozorující plachetnice na moři"

velký olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole FR. MYSLIVEC 1936.

58 x 83 (69,5 x 95) cm

17 000 Kč

Myslivec František

"Plachetnice u pobřeží - Dubrovník"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole FR. MYSLIVEC, pod signaturou uvedeno Dubrovník. Vzadu autorovou rukou: "Čís. 24 Vystaveno na souborné výstavě pořádané spolkem výtvarných umělců mor. slezských "Aleš" v Brně roku 1941 Fr. Myslivec".

50 x 70 ( 65 x 85) cm

13 000 Kč

Velmi pěkná adjustace.

Myslivec František

"Mořská scenérie s plachetnicemi"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole FR. MYSLIVEC, pod signaturou určení místa (nepřečteno).

Výřez 13,5 x 22 ( 27,5 x 35,5) cm

3 000 Kč

Myslivec František

"Plachetnice u skalnatého pobřeží"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole FR. MYSLIVEC, datováno 1959. Vynikající komorní práce.

Výřez 9 x 11,5 ( 28 x 29,5) cm

2 500 Kč

Myslivec František

"Brno - Kobližná ulice"

olej na plátně, signováno vpravo dole FR. MYSLIVEC, datováno 1930, ve spodní části zhruba uprostřed menší poškození plátna.

64 x 69 (79 x 83,5) cm

22 000 Kč

Myslivec František

"Skica k "Jaro""

olej na plátně fixovaném na kartonu, signováno vlevo dole FR. MYSLIVEC, datováno 1949. Název díla uveden pod signaturou.

29 x 29 (39 x 39) cm

3 800 Kč

Myslivec František

Vovsová

"Rusovláska u otevřeného okna"

olej na sololitu, signováno a datováno vpravo dole VOVSOVÁ 82 (1982)

59,5 x 89 (70 x 99) cm

14 500 Kč

Prager František (*1948)

"Vodní hladina v zasněžené krajině"

olej na sololitu, signováno vpravo dole F. PRAGER, datováno 83 (1983).

53 x 83 (64,5 x 90) cm

3 000 Kč

Mrkvička František (*1940)

"Po stejné cestě"

olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole F. MRKVIČKA 84 (1984), vzadu papírový štítek se strojově psaným textem s informacemi o obraze.

68 x 90 (75 x 97) cm

4 000 Kč

Skula Matěj František (1891-1977)

"Podzim nad Knínickou přehradou"

olej na malířské lepence, signováno a datováno vpravo dole M. F. SKULA 49 (1949), vzadu autorské razítko s názvem díla a opět datací 1949.

50 x 40,5 (65 x 55) cm

3 200 Kč

Skula Matěj František

Malíř krajinář, žák Horváta a Engelmüllera, studijní cesty po Jugoslávii a Slovensku, usadil se na Drahanské Vysočině. Maloval také zátiší, vystavoval doma i v zahraničí.

(24.2.1891 Brno - 17.3.1977 Staré Město)

Bílkovský František (1909-1998)

"Kytice ve váze"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole F. BÍLKOVSKÝ.

56 x 42,5 (67 x 53,5) cm

1 200 Kč

Bílkovský František

Malíř, grafik, ilustrátor, soukromá studia u A.V. Slavíčka v Telči, od třicátých let 20. století žil v Brně, člen spolku výtvarných umělců Aleš, Bloku a Spolku sběratelů a přátel ex libris.

(10.8.1909 Mrákotín, okres Jihlava - 18.10.1998 Brno)