Řehořek František (1890-1982)"Brambořík"
akvarel, signováno vpravo dole FR. ŘEHOŘEK. Velmi pěkná adjustace - textilní pasparta, sklo, rám.
Výřez 39,5 x 30,5 (59 x 48,5) cm
5 600 Kč
Řehořek František Malíř, rodák z Boskovic, studoval v malířské speciálce profesora Hanuše Schwaigera, zaměřoval se na figurální malbu. (26.11.1890 Boskovice - 21.11.1982 Boskovice)
Řehořek František (1890-1982)"Měsíček lékařský"
akvarel, signováno vpravo dole FR. ŘEHOŘEK. Velmi pěkná adjustace - pasparta, sklo, rám.
Výřez 38,5 x 29 ( 59 x 49) cm
5 600 Kč
Řehořek František (1890-1982)"Žena v bílé kanafasce"
kombinovaná technika - kresba tužkou lavírovaná akvarelem a kvaš, vlevo nahoře název díla, vpravo dole signováno a datováno FR. ŘEHOŘEK 64 (1964). Velmi pěkná adjustace - pasparta, sklo, rám.
Výřez 45,5 x 36 (69,5 x 59,5) cm
5 600 Kč
Řehořek František (1890-1982)"Žena s červeným šátkem"
kombinovaná technika - kresba tužkou lavírovaná akvarelem, kvaš, signováno vpravo dole FR. ŘEHOŘEK. Velmi pěkná adjustace - pasparta, sklo, rám.
5 600 Kč
Řehořek František (1890-1982)"Karbaníci"
akvarel, signováno a datováno vpravo dole FR. ŘEHOŘEK 56 (1956). Skvělá práce ve velmi pěkné adjustaci - pasparta, sklo, rám. Současná majitelka získala do své sbírky přímo v Kořenci, kde František Řehořek od roku 1922 žil a tvořil.
Výřez 52 x 47 (89 x 84) cm
35 000 Kč
Schüller Leonhard (1886-1921)"Zátiší s ovocem"
olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole L. SCHÜLLER 1917. Vzadu na blind rámu informace o obraze se jménem autora a názvem díla, menší poškození plátna na více místech.
65 x 65 (86,5 x 87) cm
14 000 Kč
Schüller Leonhard Malíř, studium na Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění) v Mnichově. Zastoupen byl na výstavách v Domě umění města Brna v roce 1920 a tamtéž v roce 2000 při příležitosti 90 let tohoto Domu umění. Jeho práce se na trhu s uměním vyskytují sporadicky. (1886 Vídeň, Rakousko - 1925 Mnichov, Německo)
Bělský František Václav (1884-1968)"Ovečky v salaši"
olej na malířské lepence, nesignováno, vzadu papírový štítek s údaji o autorovi psaný na stroji.
30 x 41 (48 x 58,5) cm
2 500 Kč
Lolek Stanislav (1873-1936)"Na pastvě"
olej na kartonu, signováno vpravo dole - částečně kryto rámem - LOLEK ST.
19 x 28 ( 27 x 36 ) cm
12 000 Kč
Lolek Stanislav Malíř a grafik v Praze a Uherském Hradišti, významný představitel Mařákovy krajinářské školy, známý malíř lesních a mysliveckých námětů. Původně vystudovaný lesník, od roku 1895 studia na pražské akademii u Mařáka a Ottenfelda, později na mnichovské akademii u profesora Neumana a Heinemana. Se Slavíčkem projížděl Francii a maloval krajiny. Čen ČAVU, široké zastoupení v Národní galerii Praha, řada výstav, i v New Yorku, řada jeho prací s náměty z okolí Uherského Hradiště byla publikována na pohlednicích. (13.11.1873 Palonín, Šumperk - 9.5.1936 Uherské Hradiště)
Myslivec František (1890-1965)"Skalnaté mořské pobřeží - Crikvenica"
olej na malířské lepence, vpravo dole signováno FR. MYSLIVEC, uvedeno i místo Crikvenica (město v Chorvatsku), datováno 1936, vlevo dole číslo 57.
25 x 41 (33 x 49,5) cm
3 600 Kč
Myslivec František Grafik, studoval u profesora Maška na UMPRUM v Praze, věnoval se krajinomalbě, grafickému designu (znak Brna z roku 1934) a portrétní tvorbě. Řada výstav v Brně, byl členem KVU Aleš, zastoupen ve sbírkách MG v Brně. (30.12.1890 Brno - 28.9.1965 Brno)
Myslivec František (1890-1965)"Dvojice pozorující plachetnice na moři"
velký olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole FR. MYSLIVEC 1936.
58 x 83 (69,5 x 95) cm
17 000 Kč
Myslivec František (1890-1965)"Plachetnice u pobřeží - Dubrovník"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole FR. MYSLIVEC, pod signaturou uvedeno Dubrovník. Vzadu autorovou rukou: "Čís. 24 Vystaveno na souborné výstavě pořádané spolkem výtvarných umělců mor. slezských "Aleš" v Brně roku 1941 Fr. Myslivec".
50 x 70 ( 65 x 85) cm
13 000 Kč
Velmi pěkná adjustace.
Myslivec František (1890-1965)"Mořská scenérie s plachetnicemi"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole FR. MYSLIVEC, pod signaturou určení místa (nepřečteno).
Výřez 13,5 x 22 ( 27,5 x 35,5) cm
3 000 Kč
Myslivec František (1890-1965)"Plachetnice u skalnatého pobřeží"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole FR. MYSLIVEC, datováno 1959. Vynikající komorní práce.
Výřez 9 x 11,5 ( 28 x 29,5) cm
2 500 Kč
Myslivec František (1890-1965)"Brno - Kobližná ulice"
olej na plátně, signováno vpravo dole FR. MYSLIVEC, datováno 1930, ve spodní části zhruba uprostřed menší poškození plátna.
64 x 69 (79 x 83,5) cm
22 000 Kč
Myslivec František (1890-1965)"Skica k "Jaro""
olej na plátně fixovaném na kartonu, signováno vlevo dole FR. MYSLIVEC, datováno 1949. Název díla uveden pod signaturou.
29 x 29 (39 x 39) cm
3 800 Kč
Vovsová "Rusovláska u otevřeného okna"
olej na sololitu, signováno a datováno vpravo dole VOVSOVÁ 82 (1982)
59,5 x 89 (70 x 99) cm
14 500 Kč
Prager František (*1948)"Vodní hladina v zasněžené krajině"
olej na sololitu, signováno vpravo dole F. PRAGER, datováno 83 (1983).
53 x 83 (64,5 x 90) cm
3 000 Kč
Mrkvička František (*1940)"Po stejné cestě"
olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole F. MRKVIČKA 84 (1984), vzadu papírový štítek se strojově psaným textem s informacemi o obraze.
68 x 90 (75 x 97) cm
4 000 Kč
Skula Matěj František (1891-1977)"Podzim nad Knínickou přehradou"
olej na malířské lepence, signováno a datováno vpravo dole M. F. SKULA 49 (1949), vzadu autorské razítko s názvem díla a opět datací 1949.
50 x 40,5 (65 x 55) cm
3 200 Kč
Skula Matěj František Malíř krajinář, žák Horváta a Engelmüllera, studijní cesty po Jugoslávii a Slovensku, usadil se na Drahanské Vysočině. Maloval také zátiší, vystavoval doma i v zahraničí. (24.2.1891 Brno - 17.3.1977 Staré Město)
Bílkovský František (1909-1998)"Kytice ve váze"
olej na malířské lepence, signováno vlevo dole F. BÍLKOVSKÝ.
56 x 42,5 (67 x 53,5) cm
1 200 Kč
Bílkovský František Malíř, grafik, ilustrátor, soukromá studia u A.V. Slavíčka v Telči, od třicátých let 20. století žil v Brně, člen spolku výtvarných umělců Aleš, Bloku a Spolku sběratelů a přátel ex libris. (10.8.1909 Mrákotín, okres Jihlava - 18.10.1998 Brno)