021-040 www.aukcnidum.cz

Nástěnná plastika "Matka s dítětem"

pálená hlína barevně glazovaná, nesignováno, neznačeno. Ve spodní části výrobní vada v glazuře. Mělo by se jednat o ruční práci keramičky ze Slovenska kolem poloviny 20.století.

Výška 31 cm

950 Kč

Nástěnná plastika "Hlava ženy v šátku"

pálená hlína barevně glazovaná, nesignováno, neznačeno. Mělo by se jednat o ruční práci keramičky ze Slovenska kolem poloviny 20.století.

Výška 20 cm

400 Kč

Nástěnná plastika "Hlava muže v kšiltovce"

Výška 11 cm

400 Kč

Dóza

pálená hlína barevně glazovaná, víko ve tvaru polopostavy ženy v šátku, nesignováno, neznačeno. Mělo by se jednat o ruční práci keramičky ze Slovenska kolem poloviny 20.století.

Výška 18,5 cm

1 500 Kč

Lampa

pálená hlína barevně glazovaná zdobená prořezáváním s motivy exotických ptáků a rostlin. Nesignováno, neznačeno. Mělo by se jednat o ruční práci keramičky ze Slovenska kolem poloviny 20.století.

Výška těla 25 cm

1 700 Kč

Nutná revize elektroinstalace.

Vajceová Marcela (*1941)

Objekt/vázička

pálená hlína barevně glazovaná, vespod monogram MV (MARCELA VAJCEOVÁ), na papírovém štítku prodejny Díla jméno autorky a kód KO 16775, druhá polovina 20. století.

Výška 18 cm

1 200 Kč

Vajceová - Hofmanová Marcela

Vajceová Marcela

Sochařka, keramička, studovala na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti u Stanislava Mikuláštíka (4.9.1912 Vizovice - 22.11.1997 Uherské Hradiště ) a v Praze na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Otto Eckerta (4.3.1910 Kralovice, Plzeň - 1.1.1995 Praha), členka Českého fondu výtvarných umění (ČFVU). Vedle užité a dekorativní keramiky se soustředila na figurální a figurativní volnou tvorbu, pracovala s majolikou, glazovanou terakotou, šamotem, kameninou, navrhovala pro duchcovskou porcelánku. Dcera akademického malíře Karla Hofmana (14.9.1906 Jablůnka, Vsetín - 27.11.1998 Valašské Meziříčí), matka malíře Ondřeje Vajceho (7.7.1971 Praha - 30.10.1993).

(nar. 30.11.1941 Zlín)

Nástěnný kachel - rondel "Dva stromy"

keramika barevně glazovaná, signováno při okraji vpravo dole monogramem - neurčeno, druhá polovina 20. století.

Průměr 31 cm

1 500 Kč

Gabčan Fedor (*1940)

Závěsná plastika "Únos Evropy"

keramika glazovaná, kruhový tvar, na úzké boční stěně signatura F GABČAN a datace 1984, vzadu autorský štítek.

Průměr 24,5 cm

800 Kč

Nástěnný kachel "Milenci"

keramika barevně glazovaná, nesignováno, vzadu špatně čitelná vtlačená značka, druhá polovina 20. století.

21 x 15 x 2 cm

900 Kč

Štábla Ferdinand (1916-1979)

Svícen/popelník na doutníky "Sedící žába"

hlína pálená, vtlačená značka HODONÍN FERDA ŠTABLA, 20. století.

Výška 13 cm

650 Kč

Štábla Ferdinand

Štábla Ferda

Sochař, kreslíř, studoval u profesorů Dvořáka a Mařatky na UMPRUM v Praze a speciální školu u profesora K. Dvořáka tamtéž, pracoval také s majolikou, věnoval se dřevořezbě, vystavoval od roku 1940 se SVUM v Hodoníně, člen Spolku výtvarných umělců Hodonín, autor sochařské výzdoby oltářů kostelů v okolí Strážnice, zastoupen ve sbírkách KGVU ve Zlíně a GVU v Hodoníně.

(18.2.1916 Hodonín - 29.4.1979 Hodonín)

porcelán barevně glazovaný, zlacený, v medailonech ruční malba květin, šálek značen vtlačeným S (Slavkov), číslem 30 a ručně psaným číslem 21, podšálek vtlačeným F&B Fischer & Mieg, Pirkenhammer, Březová (značka z let 1853-1875), 19. století.

Výška šálku 6 cm, průměr podšálku 15 cm

1 700 Kč

3 x dezertní talířek se zvlněným okrajem

porcelán bíle glazovaný, okraj zlacený, uprostřed barevná ruční malba květin, vtlačená značka F&R Fischer & Reichenbach, Březová, značka z let 1811-1845.

Průměr 18 cm

1 200 Kč

Párové hrníčky "Ženuško, Mužíčku nebruč"

tzv. mušláky, ve spodní části žebrované, porcelán glazovaný s ručně malovaným stylizovaným květinovým dekorem, při horním okraji zlacený pás, na jednom v srdci nápis "Ženuško nebruč", na druhém "Mužíčku nebruč", neznačeno, přelom 19./20. století

Výška 10,4 cm

700 Kč

Párové hrníčky

porcelán bíle glazovaný, ve spodní části zbarveno do růžova, v horní části částečně setřený opakující se dekorativní ornament, neznačeno, na obou na dně rukou psaná čísla 911., přelom 19./20. století.

Výška 9,5 cm

400 Kč

Párové hrníčky

porcelán bíle glazovaný s částečně setřeným zlaceným secesním dekorem, neznačeno, na obou na dně rukou psaná čísla 1594., přelom 19./20. století

Výška cca 8 cm

400 Kč

Párové hrníčky

tzv. bucláky, porcelán bíle glazovaný, zdobeno růžovými a modrými pruhy a pásem florálního ornamentu, neznačeno, přelom 19./20. století.

Výška 9 cm

600 Kč

Jídelní souprava - 33 kusů

porcelán bíle glazovaný, indigově modrý cibulákový dekor, značky DUBÍ u Teplic a LEANDER, druhá polovina minulého století.

18 talířů, 6 mís/ misek, 2 omáčníky, 5 předkládacích talířů a tácků, podnos, stojánek

2 800 Kč

6x polévkový talíř průměr 24 cm (1x vlasová prasklina, 1x výrobní vada v lazuře),

6x plytký talíř průměr 24 cm (2x nepatrný oklep při spodní hraně),

6x dezertní talíř, průměr 19 cm,

1x čtvercová mísa 21 x 21 cm (drobná výrobní vada v glazuře),

2x miska ve tvaru listu s ouškem 19 x 15,5 cm,

3x miska, průměr 14,5 cm,

1x omáčník větší, výška 11cm,

1x omáčník menší, výška 6,5 cm,

1x kruhový předkládací talíř, průměr 26 cm,

1x talíř (prořezávané uši po stranách) průměr 27,5 cm,

1x menší talíř, průměr 21,5 cm,

1x podnos na roládu 32,5 x 15,5 cm,

1x oválný tácek 20 x 13,5 cm,

1x malý tácek 17,5 x 9,5 cm,

1x stojánek na ubrousky

Soupravy čajová a kávová pro 4 osoby - 21 ks

porcelán bíle glazovaný, indigově modrý cibulákovým dekore, značky DUBÍ u Teplic, druhá polovina minulého století, celkem 21 kusů.

4x šálek čajový, výška 6,5 cm, 4x podšálek průměr 13 cm,

4x kávový šálek, výška 6 cm, 4x podšálek průměr 11 cm,

1x mléčenka, výška 10 cm,

4x desertní talířek/miska, průměr 17 cm

1 200 Kč

6 osobní sada na servírování polévky/dezertu

porcelán bíle glazovaný, indigově modrý cibulákový dekor, značky DUBÍ u Teplic, misky "made in Czech republic", talířky starší "made in Czechoslovakia", druhá polovina minulého století, celkem 12 ks.

6x miska na polévku, výška 5,5 cm, průměr 12,5 cm,

6x talířek, průměr 17 cm

1 200 Kč

Sada na dochucování

porcelán bíle glazovaný, indigově modrý cibulákový dekor, značky DUBÍ u Teplic a LEANDER, druhá polovina minulého století. Celkem 5 ks.

3x nádobka na dochucovadlo, výška 6 cm,

1x vázička/resp. nádobka na párátka, výška 4,5 cm,

1x kruhový tácek s uchem, průměr 17 cm

500 Kč