Papadopulu Vaia "Zátiší se svícnem a hráčskými kartami"
olej na desce (malířském kartonu) v kvalitní adjustaci, signováno vlevo dole V. PAPADOPULU, vzadu štítek Díla s bližšími informacemi o obraze.
23 x 25,5 (36,5 x 39) cm
1 400 Kč
Dyntera Milan (1913 -?)"Žně"
akvarel, signováno a datováno vpravo dole M. DYNTERA 76 (1976), vzadu papírový štítek prodejny Díla s bližšími informacemi o obraze. Rám, pasparta, sklo.
Výřez 28 x 60 (46 x 76,5) cm
900 Kč
Šít Antonín (1915-1983)"Jarní krajina"
olej na kartonu, signováno vlevo dole A. ŠÍT, vzadu uvedeno jméno autora, název díla a technika, rámováno, zaskleno.
42 x 61 (48,5 x 68) cm
2 200 Kč
Pavlishyn Vladimír/Volodymyr Jurinovic (*1960)"Pohled na Petrov - Katedrála sv. Petra a Pavla v Brně"
olej na plátně, signováno vpravo dole stylizovaným monogramem, datováno 1999. Práce ukrajinského malíře V. PAVLISHYNA (Володимир Юринович Павлишин) z jeho několikaměsíčního pobytu v Brně v roce 1999.
76 x 61 (84 x 69) cm
10 000 Kč
Pochází z brněnské sbírky budované v průběhu posledních cca 40 let. Současná majitelka se s autorem osobně zná a jeho díla zařazená v této aukci získala přímo od něj.
Pavlishyn Vladimír Pavlishyn/Pavlyshyn Volodymyr Jurijovič Absolvent Užhorodského institutu uměleckého zpracování kovů. Od roku 1989 členem národního spolku umělců Ukrajiny. Má za sebou několik samostatných výstav na Ukrajině i v zahraničí. (Nar. 13. 1. 1960 Užhorod)
Pavlishyn Vladimír/Volodymyr Jurinovic (*1960)"Užhorodský zámek na podzim"
velký olej na plátně, signováno vlevo dole stylizovaným monogramem - práce ukrajinského malíře V. PAVLISHYNA (Володимир Юринович Павлишин), datováno 2001, vzadu na plátně cyrilicí informace o obraze, drobná poškození plátna.
78 x 99 (91 x 112) cm
12 000 Kč
Pavlishyn Vladimír/Volodymyr Jurinovic (*1960)"Krajina s řekou Už - okolí Užhorodu"
velký olej na plátně, signováno stylizovaným monogramem, datováno 2002, vzadu na plátně cyrilicí jméno autora Павлишин Віто - ukrajinský malíř V. PAVLISHYN (Володимир Юринович Павлишин). Віто/Vito je malířova domácká přezdívka.
80 x 100,5 (95 x 114) cm
12 000 Kč
Pavlishyn Vladimír/Volodymyr Jurinovic (*1960)"Pusta"
velký olej na plátně, signováno vpravo dole stylizovaným monogramem - mimořádná práce ukrajinského malíře V. PAVLISHYNA (В. Ю. Павлишин), vzadu štítek v ukrajinštině povolující vývoz datovaný 8.12.1999, menší poškození plátna na více místech.
88 x 98 (103 x 113) cm
16 000 Kč
Pavlishyn Vladimír/Volodymyr Jurinovic (*1960)"Chalupy mezi stromy na podzim"
olej na plátně, signováno vpravo dole stylizovaným monogramem - ukrajinský malíř V. PAVLISHYN (Володимир Юринович Павлишин).
85 x 85 (95 x 95) cm
8 000 Kč
Pavlishyn Vladimír/Volodymyr Jurinovic (*1960)"Na dvorku u domku"
olej na plátně, nesignováno, práce ukrajinského malíře V. PAVLISHYNA (Володимир Юринович Павлишин). Vzadu štítek v ukrajinštině povolující vývoz datovaný 8.12.1999, menší poškození plátna.
51 x 59 (62 x 70,5) cm
6 500 Kč
Pavlishyn Vladimír/Volodymyr Jurinovic (*1960)"Kozáci v krčmě"
olej na plátně, nesignováno, práce ukrajinského malíře V. PAVLISHYNA (Володимир Юринович Павлишин).
73 x 82 (89 x 99) cm
8 000 Kč
Pavlishyn Vladimír/Volodymyr Jurinovic (*1960)"Kozák s fajfkou"
olej na plátně, nesignováno, práce ukrajinského malíře V. PAVLISHYNA (Володимир Юринович Павлишин). Vzadu štítek v ukrajinštině povolující vývoz datovaný 8.12.1999
53,5 x 44 (70 x 60,5) cm
7 600 Kč
Pavlishynová/Pavlyshynová - Sima Natalija (*1954)"Venkovské zátiší - Cільський натюрморт"
olej na plátně, signováno vpravo dole monogramem v cyrilici CH (Сіма Наталія / Sima Natalija), datováno 2003, vzadu na blindrámu rukou uvedeno jméno autorky, název díla a datace (v ukrajinštině).
70 x 80,5 (82,5 x 93) cm
8 000 Kč
Pochází z brněnské sbírky budované v průběhu posledních cca 40 let. Současná majitelka se s autorkou, manželkou malíře V. Pavlishyna, osobně zná a její díla zařazená v této aukci získala přímo od ní.
Pavlishynová/Pavlyshynová - Sima Natalija (*1954)"Zimní cesta - Зимова дорога"
olej na plátně, signováno vpravo dole monogramem v cyrilici CH (Сіма Наталія / Sima Natalija), datováno 2003, vzadu na plátně rukou psaný text s datací 2002 a s názvem díla (v ukrajinštině).
71 x 82 (81 x 91) cm
6 000 Kč
Pavlishynová/Pavlyshynová - Sima Natalija (*1954)"Letní ráno - Літній ранок" Літній ранок "
olej na plátně, signováno vlevo dole monogramem v cyrilici CH (Сіма Наталія / Sima Natalija), datováno 2002, vzadu na blindrámu rukou uvedeno jméno autorky, název díla, rozměr, adresa a datace (v ukrajinštině).
85 x 75 (99 x 89,5) cm
5 000 Kč
Pavlishynová/Pavlyshynová - Sima Natalija (*1954)"Zátiší s jablky a kyticí v proutěném košíku"
olej na plátně, signováno vlevo dole monogramem v cyrilici CH (Сіма Наталія / Sima Natalija).
81 x 71 (94,5 x 84,5) cm
4 000 Kč
Pavlishynová/Pavlyshynová - Sima Natalija (*1954)"Kytice suchých květů na rameni rusovlásky"
olej na plátně, signováno vlevo dole monogramem v cyrilici CH (Сіма Наталія / Sima Natalija). Drobná poškození plátna na více místech.
35 x 40 (41 x 46,5) cm
900 Kč
Pavlishynová/Pavlyshynová - Sima Natalija (*1954)"Rusovláska s kyticí žlutých květů"
olej na plátně, signováno vlevo dole monogramem v cyrilici CH (Сіма Наталія / Sima Natalija). Vzadu na plátně papírový štítek povolující vývoz z Ukrajiny s datací 8. 12. 99.
50 x 44 (56 x 49,5) cm
6 600 Kč
Belsky Edward /Belskyi Eduard (*1963)"Cон - Sen - Dream"
olej na plátně, signováno vlevo dole v cyrilici Е. Бельський (Едуард Бельський / Edward Belsky), datováno 2003, vzadu na plátně rukou psaný název díla v ukrajinštině spolu se jménem autora, datací a rozměrem, nerámováno.
124 x 75 cm
70 000 Kč
Současná majitelka zakoupila toto dílo v roce 2003 v jedné z pražských galerií za 90 000 Kč, z této galerie je k dílu vydán i certifikát. K dispozici je rovněž autorský katalog v angličtině. Jedná se o práci původem ukrajinského malíře, který svá díla hojně prezentuje a prodává zejména v evropských zemích.
Belsky Edward Belskyi Eduard, Бельський Едуард Studoval na Státní umělecké škole v Kyjevě a na Dněpropetrovské umělecké škole. V roce 1991 absolvoval Ukrajinskou akademii umění, fakultu monumentálního umění. Od roku 1992 je členem Uměleckého svazu malířů Ukrajiny. Žil střídavě v Kyjevě a v Praze, od října 2009 pak v Ljublani ve Slovinsku. Celá řada samostatných výstav především na Ukrajině, ale i například v České republice a ve Francii, účast na společných výstavách kromě Ukrajiny i například ve Švédsku, Rakousku, Německu, Německu atd. (Narozen v roce 1963 v oblasti Volyně na Ukrajině)
Dulfan Lucien (*1942)"Okno - Окно"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole cyrilicí Л. Дульфан (Люсьєн Венламінович Дульфан / Lucien V. Dulfan), vzadu papírové štítky s údaji o autorovi, názvem díla a datací 1981 (vše v cyrilici).
39,5 x 48,5 (49 x 59) cm
20 000 Kč
Získáno do sbírky přímo na Ukrajině v 80. letech.
Dulfan Lucien Люсьєн Венламінович Дульфан Ukrajinský malíř, v letech 1958-1963 studoval v Oděse, účastnil se více než 100 výstav včetně více než 70 mezinárodních, nyní žije a pracuje v New Yorku.
Baranovsky/Baranovskij Dmitro (*1945)"Vodní krajina"
olej na plátně, signováno vpravo dole cyrilicí Барановский Д. (Барановский Дмитро / Baranovskij D.), datováno 1980.
36 x 70 (55 x 89) cm
16 000 Kč
Baranovsky Dmitro Leonidovich Барановский Дмитро Ukrajinský malíř židovského původu, po roce 1990 odešel do Izraele a následně do USA, v roce 1991 účast na několika výstavách v Izraeli. (Nar. 21. 12. 1945)