181-200 www.aukcnidum.cz

Secesní jídelní souprava "Sladkovodní ryby" - pro 12 osob - 16 ks

porcelán, tištěný dekor sladkovodních ryb - štika, kapr, parma, pstruh, karas, okoun, doplněno korýši, měkkýši a vodní vegetací. Výrazné SECESNÍ tvarosloví. Značeno CK Karlsbad Austria - CARL KNOLL, RYBÁŘE, značka pro období 1869-1918. Celkem 16 kusů.

1x mimořádně velký předkládací tác, délka 56,5 cm,

1x velká mísa s poklopem, délka cca 31 cm, max. výška cca 20 cm,

1x mísa 26 cm, výška cca 5 cm,

1x omáčník cca 22,5 cm, výška 13 cm,

6 + 6 plytkých talířů, průměr 23,5 cm

2 800 Kč

Jídelní souprava Anglie - pro 5 osob

porcelánová kamenina - bělejší než čistá kamenina, zelený tištěný dekor hroznového vína - tzv. vzor MUSCATEL, značeno RIDGWAYS ENGLAND, ROYAL SEMI PORCELAIN, LONSDALE, na některých kusech jen England a vtlačeně 73, resp. 52 a další. Mezi lety 1880-1920.

Celkem 22 kusů,

3 tácy,

3 mísy s uchy,

1 solnička,

15 talířů

5 600 Kč

2x oválný tác, délka 39,5 cm, resp. 34,5 cm,

1x kruhový tác, průměr 32 cm,

1x terina s poklopem, délka cca 31 cm, výška cca 20 cm,

1x terina, délka cca 31 cm, výška 13 cm,

1x nádobka na pochutinu 25 cm, výška 7 cm,

5x talíře:

hluboký 25,5 cm,

plytký 25,5 cm,

desertní 20 cm,

1x nádobka na sůl a pepř.

Pětiosobní kávová souprava

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, dekor červené a stříbrné linky, zelená tištěná značka MZ - STARÁ ROLE Czechoslovakia, vtlačeně 1817 3, kolem poloviny 20. století.

1x konvice, výška 13,5 cm,

1x mléčenka, výška 7,5 cm,

1x cukřenka 11 cm,

5x šálek, výška 5 cm,

5x podšálek, průměr 14,5 cm

1 200 Kč

Baumann Hans Theo

Kávová a desertní souprava pro 6 osob

porcelán bílý, široký zlatý proužek při okraji, značeno ROSENTHAL GERMANY, šedesátá léta 20. století. 20 kusů. Návrh Hans Theo Baumann z konce padesátých let 20. století, model BERLIN.

1x mléčenka,

1x cukřenka s víčkem, výška 8,5 cm,

6x šálek, výška 7 cm,

6x podšálek, průměr 13,5 cm,

6x dezertní talíř, průměr 17,5 cm

1 800 Kč

Souprava kávová šestiosobní

porcelán bílý, kobaltová glazura, dekorace zlatými linkami a zlatými listy. Značeno ILMENAU Made in Germany, ECHT KOBALT.

1x konvice, v=17 cm,

1x mléčenka, v= 9 cm,

1x cukřenka, v= 9,5 cm,

6x šálek, v= 4,5 cm,

6x podšálek, průměr 15 cm

1 000 Kč

Souprava čajová šestiosobní

porcelán bílý, glazovaný, tvarovaná ouška, dekor zlaté linky, výrazné zvlněné okraje konvic a cukřenky. Značeno tištěným EPIAG D.F.- Dalovice, vtlačené číslo modelu 192015, okolo poloviny 20. století. Vlasová prasklina na jednom šálku.

1x konvice, výška 22,5 cm,

1x mléčenka, výška 14 cm,

1x cukřenka, výška 13 cm,

6x šálek, výška 4,5 cm,

6x podšálek, průměr 15 cm

800 Kč

Stolovací souprava pro 10 osob, 94 kusy

porcelán s bílou glazurou, dekor zlatými linkami při okrajích a vavřínovými věnci se stuhou. Vespod vtlačená čísla a symbol S, dále zelená tištěná značka HC používaná od roku 1896 - SLAVKOV, Haas & Cžjžek.

Souhrnně: JÍDELNÍ souprava 49 ks, KÁVOVÁ souprava 22 ks, ČAJOVÁ souprava 23 ks, samostatně nejsou započítána víčka.

4 800 Kč

JÍDELNÍ souprava:

23x talíř plytký, průměr 24,5 cm,

10x talíř hluboký, průměr 24,5 cm,

12x talíř dezertní, průměr 18,5 cm,

1x mísa polévková s víkem, výška 17 cm, délka 33,5 cm,

1x mísa čtvercová, 23 x 23 cm,

1x mísa kruhová, průměr 26 cm,

1x omáčník oválný s víkem, talířem a naběračkou, délka 23 cm, výška 11,5 cm, délka naběračky 17 cm,

1x omáčník malý s víkem, talířem a naběračkou, délka 13,5 cm, výška 8,5 cm, délka naběračky 9,5 cm,

2x tác obdélníkový, 39 x 26 a 35,5 x 23,5 cm,

2x tác kruhový, průměr 31,5 a 29 cm.

KÁVOVÁ souprava:

1x konvice s víkem, průměr16,5 cm, výška 19 cm,

1x mléčenka, výška 9,5 cm,

10x šálek, průměr 4,7, výška 5 cm,

10x podšálek, průměr 10 cm.

ČAJOVÁ souprava:

1x konvice s víkem, průměr 21 cm, výška 15,5 cm,

1x mléčenka, průměr 16 cm, výška 15 cm,

1x cukřenka s víkem, průměr 18 cm, výška 12,5 cm,

10x šálek, průměr 8 cm, výška 5,6 cm,

10x podšálek, průměr 14,2 cm

Velký závěsný talíř "Lovecká scéna"

kamenina, tištěný dekor zobrazující štvanici na jelena, značeno BOCH DELFTS - Boch Freres Keramis založeno 1841 v La Louviere, Belgie, později přejmenováno na Royal Boch, 70. léta 20. století.

Průměr 39,5 cm

1 900 Kč

Jaroněk Alois (1870-1944)

Dva závěsné talíře

porcelán v barvě slonové kosti, dekor lidový motiv ručně malovaný, zakomponovaný motiv ptáčků. Z dílny A. JAROŇKA, Rožnov pod Radhoštěm. Tištěná zelená značka porcelánu SCHLAGGENWALD, malovaná značka Jaroňkovy dílny A.J. R. a čísla 678 resp. 679.

Průměr 20 cm

300 Kč

Jaroněk Alois

Textilní výtvarník, keramik, architekt, řada studijních cest po Evropě, v roce 1909 založil s bratrem Bohumírem keramickou a gobelínovou dílnu v Rožnově pod Radhoštěm. Jeho tvorba vyšla z lidového umění.

(16.6.1870 Zlín - 31.10.1944 Rožnov pod Radhoštěm)

Maresch Johann (1821-1914)

MUSTERSCHUTZ reliéfní talíř 44 cm - žena se slunečníkem a psem

siderolit, značeno vtlačeně MUSTERSCHUTZ, JM - Johann Maresch, vtlačené číslo modelu 5329. Ústí nad Labem.

Průměr 44 cm

1 800 Kč

Maresch Johann

Rakouský a český podnikatel a politik německé národnosti z Ústí nad Labem, ve druhé polovině 19. století poslanec Českého zemského sněmu. Proslulý výrobce SIDEROLITU - malované pálené hlíny. Výrobky byly značeny nejdříve písmeny B & M (Baehr und Maresch - Adolf Baehr, společník přibližně od roku 1841 do smrti 1849), přibližně od roku 1863 byly značeny JM.

(11.7.1821 - 1914)

Šeremeta Jaroslav Ignatijevič (*1939)

Mimořádně velký talíř "Let jeřábů - Летят Журавли"

smaltovaná pálená hlína, závěsný, vespod fragment papírového štítku v azbuce "худ фонд UCCP" - umělecký fond SSSR, dnešní Ukrajina. Autor návrhu J. I. Šeremeta (Я. И. Шеремета), výrobce ЛКСФ - Lvovská továrna na keramiku a sochy, 60. léta 20. století.

Průměr 51 cm, hloubka cca 11 cm

3 600 Kč

ЛКСФ - Львовская керамико-скульптурная фабрика.

Kichula Grigorij Fedorovič (*1932)

Mimořádně velký talíř "Muzikanti - Музыканты"

smaltovaná pálená hlína, závěsný, značeno vtlačeně ЛКСФ - Lvovská továrna na keramiku a sochy, Lvov, Ukrajina. Autor návrhu G. F. Kichula (Г. Ф. Кичула), 60. léta 20. století.

Průměr 44 cm

3 300 Kč

Mimořádně velký talíř "Klauni - Клоуны"

smaltovaná pálená hlína, závěsný, značeno vtlačeně ЛКСФ - Lvovská továrna na keramiku a sochy, Lvov, Ukrajina, 70. léta 20. století.

Průměr 44 cm

2 800 Kč

Mimořádně velký talíř "Hrnčíř - Гончар"

smaltovaná pálená hlína, závěsný, značeno vtlačeně ЛКСФ - Lvovská továrna na keramiku a sochy, Lvov, Ukrajina, 60. léta 20. st.

Průměr 50,5 cm

3 000 Kč

Mimořádně velký talíř "Mládí - Молодость"

smaltovaná pálená hlína, závěsný, značeno vtlačeně ЛКСФ - Lvovská továrna na keramiku a sochy, Lvov, Ukrajina, 60. léta 20. století. Známý i pod názvem "Stíny zapomenutých předků - Тени забытых предков",

Průměr 45 cm

2 800 Kč

Velký talíř "Sněhuláci - Снеговики"

smaltovaná pálená hlína, závěsný, značeno vtlačeně ЛКСФ - Lvovská továrna na keramiku a sochy, Lvov, Ukrajina.

Průměr 38 cm

2 400 Kč

Velký talíř "Pohádkový zámek - Сказочный Замок"

Průměr 33 cm

2 400 Kč

Velký talíř "Slepice a kuřátka - Курица и цыплята"

smaltovaná pálená hlína, závěsný, značeno (špatně viditelné) ЛКСФ - Lvovská továrna na keramiku a sochy, Lvov, Ukrajina, 70. léta 20. století

Průměr 35 cm

2 400 Kč

Trojice závěsných talířů

pálená hlína, květinový motiv, ve stylu tradiční lidové keramiky, neznačeno, Ukrajina, 2. polovina 20. století.

Průměr 27,5 cm

900 Kč

Talíř závěsný

Průměr 27,5 cm

300 Kč