Lustr osmiramenný šestnácti plamenný

mosaz, ramena obloukovitě tvarovaná, kruhové misky ozdobně zvlněné, funkční, nicméně za elektroinstalaci neručíme.

Výška cca 119 cm, průměr cca 95 cm

2 000 Kč

|Nutná revize elektroinstalace.

Lustr šestiplamenný

kostra lustru mosaz, stínítka skleněná (jedno má prasklinu), Art Deco provedení. Hodí se i do současných interiérů.

Výška cca 112 cm, průměr stínítka 25 cm

4 500 Kč

Nutná revize elektroinstalace.

šestiplamenný lustr

mosaz, ramena tvořena pruty, které se zdobně stáčí k tělu lustru, první polovina minulého století.

Výška cca 91 cm, průměr cca 56 cm

900 Kč

Nutná revize elektroinstalace, za elektroinstalaci nemůžeme ručit.

Stolní lampa

základna mosazný plech, dřevěná objímka, skleněné stínítko je složené ze dvou částí, jedna část je z mléčně bílého skla, druhá část z kouřově šedého čirého skla, druhá polovina 20. století.

Průměr mosazné podstavy cca 40 cm, výška stínítka z bílého skla cca 56 cm, výška kouřového stínítka cca 29,5 cm, celková výška cca 87 cm

2 600 Kč

Stínítko z bílého skla je ve spodní části mírně poškozeno, nicméně tato část je schovaná pod dřevěnou objímkou, takže poškození není vidět a nemá ani vliv na funkčnost.

Stolní lampa zdobená figurkou dítěte a žabky

bronz, bakelitová objímka žárovky, bez stínítka, neznačeno, 19./20. století. Dítě objímá rukami i nohami tělo lampy, na těle lampy jsou vyryté stylizované vodní vlnky. Na několika místech mírně poškozeno

Výška 55 cm

2 500 Kč

Ve stylu prací Hanse Stoltenberg Lerche (1867-1920)

Nutná nová elektroinstalace.

Tělo lampy ve tvaru Pierota s loutnou

pálená hlína glazovaná v kovovém odstínu, neznačeno, nesignováno. První polovina 20. století. Drobné, téměř neznatelné oklepy na glazuře.

Výška 32,5 cm

1 800 Kč

Dřevěná lampa "Sedící ženský akt"

řezba ve dřevě, stínítko a elektroinstalace schází, místy mírné poškození.

Délka cca 34 cm, výška cca 42 cm

2 900 Kč

Reprezentativní podlahový svícen

kov, ozdobné tělo spočívá na třech ohýbaných nohách, v horní části tři různě velké kruhové pásy s hroty na svíce. Celkem 32 hrotů. Precizní kovářská práce, 20. léta 20. století.

Výška 151 cm, nejširší kruh průměr 56 cm

9 600 Kč

Párové svícny

mosaz, biedermeier, neleštěné, 2 kusy.

Výška 24,5 cm

400 Kč

Lihový vařič přenosný

mosazná kulovitá nádobka na líh, litinový podstavec se čtyřmi nožkami, plotýnka ozdobně tvarovaná, na víčku značeno ČK v trojúhelníku. Na víčku prasklina a poškození.

Výška 21 cm, délka 32 cm

1 000 Kč

Originální lihový vařič přenosný

kov, tři nožky, značeno PRIMUS MADE IN SWEDEN. Na těle mosazné nádobky na líh (benzin) vícejazyčný text o originalitě výrobku. Nádobka v jednom místě letovaná.

Výška 22 cm, průměr 21 cm

800 Kč

Lihový vařič přenosný

litina, čtvercový půdorys, podstavec ozdobně tvarovaný. Tento typ vařiče není konstruovaný s nádobkou na líh, líh se lije přímo do středové misky. Schází krytka na zhášení plamene.

Výška 5,5 cm, šířka x hloubka 12,5 x 12,5 cm

500 Kč

Originální letovací lampa benzinová

mosaz, MAX SIEVERT STOCKHOLM, MADE IN SWEDEN, hořák značen SIEVERT G6. Obsah nádobky 0,75 litru. Na těle vícejazyčný text o originalitě, garanci, bezpečnosti. Funkční a zároveň dekorativní předmět.

Výška 21 cm

800 Kč

Listová váha poštovní

litina, mosazné rameno, černobílá smaltovaná stupnice, okolo 1910. Funkční.

Výška 27 cm, šířka 25 cm

1 000 Kč

Psací stroj URANIA

výroba CLEMENS MÜLER A.G. DRESDEN, Německo, cca 40. léta. Dobrý stav, funkční.

Výška 16 cm, šířka 31 cm, hloubka 31 cm

1 000 Kč

Pokladnička CITY BANK

litina, na bankovky i mince - úspory se vyndají uvolněním šroubu v zadní části se

otevře spodní část pokladničky. Zajímavá práce.

Výška 10,5 cm, šířka 9 cm, hloubka 6 cm

400 Kč

Pokladnička POPULJARNA BANKA

kov niklovaný, oválný průřez, ucho sklápěcí, na těle a vespod štítek s názvem psaným azbukou, na obou štítcích registrační číslo No 7500. Povrchová vrstva místy setřená, klíček není k dispozici.

Výška 6,5 cm, šířka 9 cm

200 Kč

Sofijska Populjarna Banka, Sofia, Bulharsko.

Černý kufřík na klobouky

karton, kovové zapínání, hnědé kožené ucho, pruhovaná látková podšívka, zpevněné okraje kůže prošitá výrazným rovným stehem světlou nití. Velmi zachovalý stav.

32,5 x 35, výška 19,5 cm

500 Kč

Kufřík cestovní

kůže, uvnitř toaletní souprava, včetně kartáčů na oblek a na vlasy. Exklusivní provedení, první třetina 20. století. Zrcadlo je uloženo ve víku, je možně jej vyndat, má svůj stojánek, je prasklé. Jinak velmi dobrý stav.

11 x 42 x 25,5 cm

1 800 Kč

"Cestovní kufr s lahvičkami na toaletní potřeby"

červená kůže, sekce se skleněnými lahvičkami s kovovými uzávěry je vytahovací, zrcadlo lze samostatně postavit, k dispozici je i ochranný plátěný obal na celý kufr. Neznačeno, 1. polovina 20. století. Mimořádně kvalitní provedení.

Cca 32 x 49 x 12 cm

2 800 Kč

Stopy věku a mírná poškození v podstatě pouze na ochranném obalu a na laku kartáčů. Kartáče jsou řešené zajímavým způsobem: držadlo kartáče na vlasy se zasouvá do drážky v dřevěné části kartáče na šaty. Po sestavení vzniká jediný kartáč. Samotný kufr je velmi zachovalý, je zjevné, že byl používán zřídka.