221-240 www.aukcnidum.cz

"Autoportrét"

litografie, signováno vpravo dole M ŠVABINSKÝ. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 23 x 17, tisková plocha 18,2 x 12,5 (s rámem 37,5 x 27,3) cm

1 200 Kč

Dílo zařazeno ve sbírkách Moravské galerie pod inventárním číslem C 3803, datace 1943.

"Cestou do kostela"

litografie, signováno vpravo dole tužkou M ŠVABINSKÝ, volný list.

Tisková plocha 16,8 x 12, list 34,8 x 25,2 cm

1 400 Kč

"Dvě Zuzanky"

litografie, signováno vpravo dole M ŠVABINSKÝ, volný list.

Tisková plocha 18,2 x 12, list 27,1 x 19 cm

1 800 Kč

Publikováno in: A. Matějček: Max Švabinský - popisný seznam grafického díla, vydání Praha, Hollar, 1944, 53 stran, 5 orig. litografií na přílohách (Slunečnice, Z koupání, Žně u Chodova, Dvě Zuzanky a Vila v sadě.)

"Léto"

barevná litografie, signováno vpravo dole M ŠVABINSKÝ, volný list. Publikováno také pod názvem Země a Slunce.

Tisková plocha 17,5 x 12, list 26,2 x 18,9 cm

1 800 Kč

"Žně u Chodova"

litografie, signováno vpravo dole M ŠVABINSKÝ, volný list. Publikováno také pod názvem Žně u Prahy in: Jan Květ, Max Švabinský krajinář, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1948, práce z roku 1943, číslo seznamu 476.

1 200 Kč

"Krajina s duhou"

litografie, signováno vpravo dole tužkou M ŠVABINSKÝ a v desce vlevo nahoře M ŠVABINSKÝ s datací 1930.

Tisková plocha 15 x 21,6, list 22,4 x 29 cm

1 200 Kč

Pacák Antonín Jiří (1876-1946)

"Na hrubou, Vlčnov"

dřevořez, signováno vpravo dole J JURA (Antonín Jiří Pacák), nedatováno, vlevo dole uveden název a místo. Rám, list fixovaný na papírové podložce, sklo.

42,5 x 37 (57 x 51) cm

1 000 Kč

Pacák Antonín Jiří

J. Jura

Malíř a grafik, původním povoláním hudebník. Malíř samouk, používal pseudonym J Jura.

(21.6.1876 Pardubice - 1946)

Sapík Alois (19/20. stol.)

"Tichavský kostelík - Tichá u Frenštátu"

kresba tuší, signováno vpravo dole AL SAPÍK. V kresebné ploše je na kříži vročení 1910. Rám, pasparta, sklo.

Výřez 19 x 16 (31 x 28) cm

500 Kč

Sapík Alois

V Encyklopedii Města Ostravy uveden ve fondu "Sapíkovi Vojtěch a Alois." Bližší informace jsou uvedeny pouze o Vojtěchovi Sapíkovi (8.4.1888 Slezská Ostrava - 4.7.1916 u obce Boratim u Dubna, Ukrajina), akademickém sochaři, medailérovi, který padl v první světové válce.

Fajkus Jaromír (1924-2009)

"Urgutská maminka"

litografie, signováno vpravo dle J. FAJKUS, datováno 1962, číslováno 100/10, název uveden vlevo dole. Rámováno v textilním olepu, pasparta, sklo, olep částečně uvolněný.

Tisková plocha 21,5 x 15 (39,5 x 30,5) cm

500 Kč

Fajkus Jaromír

Malíř, grafik, působil v Havířově. Studia na AVU v Praze u Jána Želibského a Karla Mináře, na Rjepinově institutu v Petrohradě, čestný rok na AVU u Karla Součka. Středem jeho malířského zájmu byla krajinomalba, portrétní tvorba a kytice.

(25.3.1924 Pstruží, Frýdek-Místek - 30.6.2009)

Wielgus Jindřich (1910-1998)

"Sedící dívčí akt"

litografie, signováno tužkou vpravo dole JINDŘ. WIELGUS, datováno 1967. Rám, pasparta, sklo.

Výřez 50 x 35,5 (68 x 51) cm

2 000 Kč

Wielgus Jindřich

Významný malíř a sochař, kreslíř, grafik, ilustrátor. Vyučen řezbářem, studia na ŠUŘ Brno, UPŠ Praha u prof. K. Dvořáka, AVU Praha u prof. O. Španiela, 1937-38 stipendium u prof. Zanelliho na R. Accademia di Belle Arti v Římě. Člen SVU Aleš, SVU Mánes, Skupiny 58, Radar, Index, zastoupen ve sbírkách GVU v Ostravě.

(26.2.1910 Karviná - 6.5.1998 Praha)

Ovčáček Eduard

"Abstraktní kompozice - žena"

barevná litografie, signováno tužkou dole uprostřed E. OVČÁČEK, datováno 1962. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 53 x 24 (73 x 43) cm

4 000 Kč

Singer Jacek

"Z cyklu ZNAKI III"

serigrafie, signováno vpravo dole JACEK SINGER, datováno 1977, číslováno 2/25, dole uprostřed název. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 85 x 54 (107 x 74) cm

1 800 Kč

Šusta Jaroslav (*1927)

"Ostravský motiv - uhelná lanovka"

lept, signováno vpravo dole J. ŠUSTA, datováno 1983, číslováno 15/50. Rám, list fixovaný na černé papírové podložce, sklo.

Tisková plocha 18,5 x 27,5 list 43 x 56 cm

1 000 Kč

Voneš Ludvík (1910-1978)

"Brno - náměstí Svobody"

litografie, signováno vpravo dole tužkou VONEŠ, datováno 1958, vlevo dole číslováno 33/100 a dále uveden název. Rám, pasparta, sklo.

Výřez 29 x 44 (54 x 69,5) cm

1 500 Kč

Voneš Ludvík

Malíř, grafik, studoval v Praze na UMPRUM a u profesora T.F. Šimona na AVU, v letech 1947-1948 studoval u profesora J. Dupase na École des Beaux Arts a École des Arts Décoratifs v Paříži, ve své tvorbě se zaměřil většinou na krajinu, figurální kompozice a grafiku.

(6.8.1910 Třebíč - 24.11.1978 Brno)

Hošna Josef (1926-2022)

"Předjaří"

barevná litografie, signováno vpravo dole HOŠNA, vlevo číslováno 31/100, název uveden dole uprostřed. Rám, pasparta, sklo.

Výřez 23,5 x 30,5 (37,5 x 44,5) cm

500 Kč

Peca Jiří (*1952)

"Pohled na Prahu - Týnský chrám"

barevná litografie, signováno dole uprostřed J. Peca, číslováno vlevo dole 102/200. Rám, pasparta, sklo.

Výřez 61 x 80 (71,5 x 90,5) cm

1 000 Kč

Peca Jiří

Malíř, studoval u profesora F. Jiroudka na AVU v Praze, věnuje se abstraktní expresivně laděné malířské tvorbě, samostatnou část jeho díla představuje portrétní tvorba (cyklus postav českých básníků a spisovatelů z podnětu Českého literárního fondu). Synovec malíře Josefa Peci (1923-1982.)

(Nar. 30. 3. 1952, Sirákovice, Golčův Jeníkov (Havlíčkův Brod))

"Spící řeka"

serigrafie, signováno tužkou vpravo dole - neurčeno, datováno 1978, autorská serigrafie, uprostřed tužkou název díla. Rám, pasparta, sklo.

Výřez 13 x 21,5 (25 x 33,5) cm

600 Kč

Kubíček Jánuš (1921-1993)

"Vlasta v růžových šatech"

šestibarevná litografie, signováno vpravo dole monogramem JK, datováno 1957, vlevo nahoře značeno 59. Práce JÁNUŠE KUBÍČKA z let 1957-1959. Evidováno pod číslem DJK 5639/B v soupise "Dílo Jánuše Kubíčka", Muzeum města Brna 2006. Rám mírně poškozený, sklo.

Tisková plocha 36 x 26,5 (46,5 x 37,5) cm

900 Kč

Vlasta byla jeho manželkou. Poprvé se v autorově kresbě objevila v roce 1954, posléze se její jméno objevovalo v názvu kreseb, obrazů a grafik různých technik. Z těchto děl postupně vznikl cyklus.

Kubíček Jánuš

Malíř a grafik, fotograf, studia na škole uměleckých řemesel v Brně, dále soukromě u svého otce sochaře Josefa Kubíčka a Jana Trampoty, člen skupin Brno 57, Blok výtvarných umělců země Moravskoslezské.

(5.12.1921 Nové Hrady, Chrudim - 21.5.1993 Brno)

Vaic Josef (1884-1961)

"Koně"

litografie, signováno tužkou vpravo dole JOSEF VAIC, vlevo dole tužkou autorský tisk a autorova značka. Rám, pasparta, sklo.

Výřez 32 x 26 (46 x 41) cm

1 200 Kč

Vaic Josef

Malíř, grafik a kreslíř, studia v Holandsku v Amsterodamu u prof. Neuhause, dále v Haagu a Paříži, vydáván v Curychu, Paříži, Amsterodamu atd. Vynikající malíř Prahy, jeho grafiky jsou propracovány až na úroveň fotografie. Mimořádný zjev našeho umění, grafik evropské úrovně, zastoupen v řadě evropských galerií, jeden z nejlepších z našich i evropských grafiků.

(8.12.1884 Milavče, Domažlice - 15.5.1961 Praha)

Jansa Václav (1859-1913)

"Dům u zlaté hvězdy v Rytířské ulici."

tisk, vlevo dole v tisku signování VÁCLAV JANSA a označení místa "Dům u zlaté hvězdy", vpravo dole datace 25. 11. 1894 (1899 ?). Rám, pasparta, sklo. Kvalitní adjustace.

Výřez 23,5 x 16 (41,5 x 34) cm

500 Kč

Jansa Václav

Malíř, studium na pražské Akademii výtvarných umění u Antonína Lhoty a na Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění) ve Vídni. Původně se věnoval figurální malbě. Za kompozici "Mojžíš na hoře Sinaji" získal Fügnerovu cenu. Jeho vlastenectví ho přivedlo k malbě české krajiny, maloval i obrazy ze Středomoří. Na jeho obrazech pražských domů a ulic jsou zachyceny partie, které byly zbourány na konci 19. století při velké přestavbě Prahy. V roce 1898 spolupracoval s Maroldem na panoramatu bitvy u Lipan. Vynikající malíř, bohatě zastoupen v Národní galerii.

(21. 10. 1859 Rovné, Krabčice (Litoměřice) - 29. 6. 1913 Černošice, Praha)