Zlatá mince "10 korun Rakousko - 1905"
rok vydání 1905, nominální hodnota 10 korun, stav viz fotografie
Průměr 19 mm, ryzost zlata 900/1000, hmotnost 3,38 g
5 600 Kč
Zlatá mince "Dukát Františka Josefa I. - 1915"
nominální hodnota 1 dukát, stav viz fotografie.
Průměr 20 mm, ryzost zlata 986/1000, 3,49 g
5 600 Kč
Zlatá mince "10 korun Rakousko - 1911"
rok vydání 1911, nominální hodnota 10 korun, stav viz fotografie.
5 600 Kč
Giuseppe Ferraris Zlatá mince "Zlatá 20 lira Viktor Emanuel II. - 1863"
rok vydání 1863, ražena v letech 1861-1872, autor návrhu: Giuseppe Ferraris, nominální hodnota 20 Lire, stav viz fotografie.
Průměr 21 mm, ryzost zlata 900/1000, hmotnost 6,41 g
9 000 Kč
10 KORONA 1908 Maďarsko
zlatá mince. Averz: FERENCZ JOSZEF I.K.A. CS.ÉS M.H.S.D.O.AP.KIR. 1908. Reverz: MAGYAR KIRÁLYSÁG K.B 10 KORONA.
Ryzost zlata 900/1000, hmotnost 3,38 g
5 000 Kč
10 KORONA 1901 Maďarsko
zlatá mince. Averz: FERENCZ JOSZEF I.K.A. CS.ÉS M.H.S.D.O.AP.KIR. 1901. Reverz: 10 KORONA K.B MAGYAR KIRÁLYSÁG
Ryzost zlata 900/1000, hmotnost 3,37 g
5 000 Kč
Zlatý otevírací medailon
oválný tvar, rakousko-uherská puncovní značka LIŠKA 4 (Z-27). Ozdobný dekor: pomněnky, růže a psaníčko. Výrazná symbolika - nezapomeneme na naši lásku.
Ryzost zlata 580/1000, hmotnost 5,08 g btto, výška 3 cm, výška se závěsným ouškem 3,5 cm, šířka 2,5 cm
6 000 Kč
Zlatý náramek článkový
žluté zlato, obdélníkové články zdobené rytým květinovým motivem, puncovní značka Lvíček 4 (Z-41), monogram zlatníka JB. Opatřeno pojistkou.
Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 8,92 g, délka 18 cm
11 000 Kč
Zlatý náramek článkový
žluté zlato, obdélníkové články zdobené rytím a gravírováním, spojovací články tvořeny kroužky, puncovní značka Lvíček 4 (Z-41).
Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 9,36 g, délka 19,5 cm
11 000 Kč
Zlatý řetěz dvouřadý - k pánské vestičce
zlato žluté a červené, oba konce zakončeny háčky pro uchycení k vestě, rakousko-uherská puncovní značka Liška 4 (Z-27), puncovní úřad Vídeň.
Ryzost zlata 580/1000, hmotnost 15,17 g btto, délka 34,5 cm
18 000 Kč
Náhrdelník se 105 kuličkami - korál
zlaté zapínání, puncovní značka Labuť 4 (Z-58), korál v barvě slonové kosti žíhané růžovou. Kuličky různé velikosti, uprostřed největší, zmenšující se směrem k zapínání, poslední kulička na každém konci je zlatá.
Délka 64 cm, celková hmotnost 49,70 g btto, ryzost zlata 585/1000 (14 K)
6 500 Kč
Náhrdelník s 13 ověsky
obecný kov osazený almandiny (granáty), jazýčkový uzávěr. Ověsky ve tvaru kapek.
Délka 46 cm
1 800 Kč
Brož s českými granáty
obecný kov, obdélníkový tvar, kameny osazeny ve dvou řadách.
4 x 0,5 cm
1 200 Kč
Stříbrný náramek článkový
stříbro, punc Trojúhelník 3, zapínání opatřené pojistkou, obdélníkové články s rytým geometrickým a květinovým dekorem.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 26,05 g, délka 18,5 cm
1 400 Kč
Stříbrný obal na rtěnku
stříbro, punc Trojúhelník s trojvrším 3 (S-46), zdobeno rytím, monogram VS, modrý střapec. Prvorepubliková práce.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 16,16 g btto, délka 5 cm
350 Kč
Stříbrná lžíce - sítko na vaření vajec
stříbro, rakousko-uherská puncovní značka DIANA (S-30) používaná od roku 1866, na našem území platná do roku 1921, puncovní úřad VÍDEŇ, monogram klenotníka H.S. Oboustranné ozdobné provedení na rukojeti i na nabírací části.
Ryzost 800/1000, hmotnost 63,08 g, délka 17 cm
900 Kč
Stříbrná mistička
stříbro, prvorepubliková puncovní značka SELKA (S-38) používaná od roku 1921, monogram klenotníka JH. Kruhový průřez, okolo okraje zesílený reliéfní proužek.
Ryzost 800/1000, hmotnost 36,00 g, výška 2,8 cm, průměr 6,5 cm
500 Kč
Stříbrná oválná mísa
na okraji proužek s drobným reliéfním ornamentem, značeno puncovní značkou Selka 3 (S-38), vtlačenými čísly 3792 II a mistrovskou značkou AP. Dvacátá léta 20. století.
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 259,30 g, 26 x 16 cm, výška 4,5 cm
5 800 Kč
Stříbrný talířek
dno stříbro tlačené, v centru reliéf beraní hlavy. Značeno Designed & Made by G. STEPHANIDES Son & Co, Cyprus, Silver 830. Přeznačeno platnou puncovní značkou ZAJÍC (S-69) pro nejbližší nižší ryzost 800/1000. Kypr, druhá polovina minulého století.
Ryzost stříbra 830/1000, hmotnost 163,87 g, průměr cca 15,3 cm
4 500 Kč
Kazeta se stříbrným rámečkem
překližka, na víku barevný tisk ulice Graben, Morový sloup, Vídeň. Obrázek je orámovaný jednoduchým hladkým rámečkem ze stříbra označeném puncovní značkou, vyraženou ryzostí a vyraženým čtyřlístkem, první polovina 20. století.
Ryzost Ag 800/1000, hmotnost 297,45 g btto, cca 15 x 10 x 4 cm
1 900 Kč
Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu o ryzosti a hmotnosti Ag.