301-320 www.aukcnidum.cz

311 312 313 314 315
316 317 318 319 320

Korbílek "Norimberský trychtýř - Nürnberger Trichter"

porcelán světlešedě glazovaný, cínová montáž, ouško ve tvaru postavičky žolíka, ve dně litofanie s námětem kašny Gänsemännchenbrunnen na náměstí Rathausplatz v Norimberku, vně nakreslená měrka 1/4 L, značeno modře SCHIERHOLZ & SOHN, kolem r.1900.

Výška 17,5 cm

4 000 Kč

TOP 301-320

Korbel s pantovým víkem

cín, na těle vyrytý letopočet 18AD20 - tedy 1820 AD, neznačeno.

Výška 26 cm

4 900 Kč

TOP 301-320

Džbán na patce, cínové víko, na hrdle cínová montáž

keramika - tzv. Staffordshire Agateware, "pruhy" v barvách modré, bílé a šedé, doplněno zlacením, na víčku zevnitř značeno DIXON & SONS. První polovina 19. století - kolem roku 1840, Anglie, restaurováno.

Výška 29 cm

20 000 Kč

Staffordshire Agateware - doslovný překlad "Staffordshirské achátové nádobí".

James Dixon & Sons - anglická firma založena v roce 1806 v Sheffieldu, v 19. století byla jednou z nejvýznamnějších společností specializujících se na cínové, stříbřené a stříbrné nádobí a doplňky. Značka použitá na nabízeném předmětu je pravděpodobně z let 1835 - 1841.

TOP 301-320

Džbánek s mramorovým efektem

keramika glazovaná, povrchová úprava mramorovaná, pantové cínové víko. Na čelní straně bílý oválný medailon s reliéfním loveckým motivem.

Výška 22 cm

1 400 Kč

TOP 301-320

Skleněný korbel s pantovým víkem

sklo broušené a leptané, hraněné do 7 fazet, nízká patka, víko skleněný jehlan v cínové montáži. Leptaný dekor květů a rozvilin, uprostřed medailon.

Výška 18,5 cm

1 100 Kč

TOP 301-320

Korbel - Egermann

sklo čiré, bezbarvé, s vínovou lazurou, zdobené jemným brusem. Centrální motiv kartuše a výjevy ze zámecké zahrady. Papírový štítek firmy EGERMANN CZECH REPUBLIC, konec 20. století.

Výška 16 cm

200 Kč

TOP 301-320

Svícen jednoplamenný - Egermann

sklo čiré, bezbarvé, s vínovou lazurou, zdobené jemným brusem, centrální motiv kartuše a výjevy ze zámecké zahrady, produkce firmy EGERMANN, konec 20. století. Při horním okraji oklep.

Výška 21,5 cm

250 Kč

TOP 301-320

Vázička kulovitá - Egermann

sklo čiré, bezbarvé, s vínovou lazurou, zdobené jemným brusem, centrální motiv kartuše a výjevy ze zámecké zahrady, produkce firmy EGERMANN, konec 20. století.

Výška 11 cm

350 Kč

TOP 301-320

Váza - Egermann

sklo čiré, bezbarvé, s vínovou lazurou, bohatě zdobené jemným brusem po celém těle vázy, centrální motiv kartuše s textem ""Iva a Pavel 22.12.1995", produkce firmy EGERMANN, konec minulého století.

Výška 30 cm

950 Kč

TOP 301-320

Váza na patce - Egermann

sklo čiré, bezbarvé, s vínovou lazurou, bohatě zdobené jemným brusem po celém těle vázy, centrální motiv kartuše a výjevy ze zámecké zahrady, papírový štítek firmy EGERMANN CZECHOSLOVAKIA, 2. polovina 20. století.

Výška 29,5 cm

700 Kč

TOP 301-320

Pohár na patce - Egermann

Výška 21 cm

700 Kč

TOP 301-320

Miska na patce - Egermann

Výška 9 cm, průměr 19 cm

500 Kč

TOP 301-320

6 skleniček na kruhové patce - EGERMANN

Výška 9,5 cm

750 Kč

TOP 301-320

314

6 sklenic na vodu - EGERMANN

sklo čiré bezbarvé s vínovou lazurou, zdobené jemným brusem, centrální motiv kartuše a výjevy ze zámecké zahrady, produkce firmy EGERMANN, konec 20. století.

Výška 13 cm

600 Kč

TOP 301-320

315

Váza KRÁSNÁ JIZBA

sklo bezbarvé, čiré, vtavené pruhy skla červeného. Vzhůru rozevřená, vysoké masivní dno, nad ním prstenec. Původní papírový štítek KRÁSNÁ JIZBA.

Výška 19 cm

600 Kč

TOP 301-320

316

Broušená a malovaná karafa se zátkou

sklo bezbarvé, čiré, přejímané sklem bílým, ruční malba květin, výbrusy lemované zlatou linkou. Na hrdle a zátce výbrusy vertikálně protažené, ve spodní části baňky výbrusy ve tvaru čoček.

Výška 15 cm

500 Kč

TOP 301-320

317

Vízner František (1936-2011)

Vázička - koule

sklo modré, čiré, ledový efekt, návrh FRANTIŠEK VÍZNER 1970, model 7048/10, původní papírový štítek HAND MADE ŠKRDLOVICE CZECHOSLOVAKIA

Výška 10 cm, průměr 10 cm

400 Kč

Vízner František

Sklářský výtvarník a akademický sochař, designér. Studoval u Stanislava Libenského v Ateliéru tavené skleněné plastiky a mozaiky na Průmyslové škole sklářské v Železném Brodě, na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v Ateliéru skla, glyptiky a užité plastiky u Karla Štipla, Václava Plátka a kresbu u Jana Baucha. Člen Klubu výtvarných umělců Horácka. Od roku 1967 působil ve sklárně ve Škrdlovicích na Žďársku. Mnoho jeho známých artefaktů je spojeno s výrobou v této sklárně. Od roku 1977 pracoval ve vlastním ateliéru ve Žďáru nad Sázavou. Zastoupen v řadě galerií doma i v zahraničí, mimo jiné v Horáckém muzeu v oddělení sklářských výrobků dokumentujících výrobu škrdlovické sklárny. Dlouhá řada výstav a široký výčet literatury se vztahuje k tomuto umělci, světově uznávaném sklářském výtvarníkovi.

(9.3.1936 Praha - 1.7.2011 Brno)

TOP 301-320

318

Dvojmiska - tvar dvou stylizovaných listů

porcelán bílý, bohatě vykrajované okraje lemované širokým modrým pruhem, zlacené žilkování a kontury. Misky spojeny ouškem s plastickou květinou (chmelovou šiškou). Neznačeno, konec 19. století. Při okraji 2 staré praskliny - pravděpodobně výrobní vada.

28 x 36 cm

1 200 Kč

TOP 301-320

319

Porcelánové prkénko

porcelán bílý, cibulový vzor v kobaltové modři, obdélníkový tvar, kruhový otvor na uchopení. Vespod vtlačeně GN D 2. Konec 19. století.

26,5 x 14,5 cm

200 Kč

TOP 301-320

320

Nástolec v antickém stylu

zdobeno řezbou vinné révy v mramoru, ozdobná středová část řezba v mastku, místy drobná poškození, 20. století.

Výška cca 20,5 cm, průměr cca 26 cm

1 200 Kč

TOP 301-320