321-340 www.aukcnidum.cz

321 322 323 324 325
326 327 328 329 330
331 332 333 334 335
336 337 338 339 340

321

Fotoalbum

ručně vázané, kožené desky ozdobené v pravém dolním rohu kruhovým štítkem s motivem chrámu, velmi dobrý stav.

21,5 x 34 x 6 cm

600 Kč

TOP 321-340

322

Fotoalbum

kartonové listy vázané v kožených deskách ozdobených tenkým plechem zdobeným vytlačeným dekorem křídel, kartušemi, jedna s orlicí a druhá s geometrickým dekorem, 2. polovina 20. století, velmi dobrý stav.

24 x 33 x 3 cm

500 Kč

TOP 321-340

323

Fotoalbum

papírové listy vázané v deskách z koženky, zdobené geometrickým Art Deco dekorem, 1. polovina 20. století, velmi dobrý stav.

25 x 33 x 2 cm

700 Kč

TOP 321-340

324

Album na fotografie / pohlednice

kartón, vně hnědá kůže protlačovaná a zdobená zlaceným ornamentem, kovové zapínání, zlatá ořízka. Rohy lehce poškozené. V albu 14 dobových fotografií.

29 x 22 cm

600 Kč

TOP 321-340

325

Dejiny umenia - 4 díly

kniha, autor, Michail V. Alpatov, slovenský překlad německého originálu Geschichte der Kunst z roku 1964, vydavatelství Tatran Bratislava, 1981. Dobrý stav, jen papírový přebal je na několika místech drobně natržený.

300 Kč

TOP 321-340

326

Vybrané spisy Aloise Jiráska - celkem 33 knih

celkem 32 +1 svazek Obnovit paměť minulých dnů, druhé vydání souboru Jiráskova díla, Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění NP 1958, v nákladu 55 000 výtisků. Jeden svazek vydalo SPN v roce 1954.

500 Kč

Celkově dobrý stav, 4 svazky bez papírového přebalu

TOP 321-340

327

10 dílná encyklopedie "Propyläen Weltgeschichte - Světové dějiny"

Walter Goetz, vydalo nakladatelství Propyläen verlag G.M.B.H. Berlín, 1931, v němčině, polokožená vazba, červená ořízka na horní hraně listů.

1 600 Kč

Band 1: Das Erwachen der Menschheit

Band 2: Hellas und Rom / Entstehung des Christentums

Band 3: Das Mittelalter (400–1250)

Band 5: Reformation und Gegenreformation (1500–1660)

Band 6: Das Zeitalter des Absolutismus (1660–1788)

Band 7: Revolution und Restauration (1789–1848)

Band 8: Liberalismus und Nationalismus (1848–1890)

Band 9: Die Entstehung des Weltstaatensystems

Band 10: Das Zeitalter des Imperialismus (1890–1933)

TOP 321-340

328

Zarážky na knihy

dřevo lakované, intarzovaný motiv letících tažných ptáků, na obou vespod papírové nálepky, kolem poloviny 20. století.

Průměr základny 13,5 cm, výška cca 13 cm

1 400 Kč

TOP 321-340

329

Brazilský nůž

ocelová čepel a bílá slitina niklu, dárkový nůž v ozdobné pochvě, pravděpodobně Brazílie, kolem roku 1970. Reliéfní výjevy tzv. gauchos (honáků dobytka) na latinskoamerických pampách. Výborný stav.

Délka cca 29 cm

6 000 Kč

TOP 321-340

330

Mlýnek na kávu

plechový, malovaný, kovová rukojeť s dřevěným úchopem, kryt pohyblivý - násypku lze zakrýt. Mosazná násypka na třech místech děravá, ale funkční.

12 x 12 cm, výška 25 cm

800 Kč

TOP 321-340

331

Mlýnek na kávu LEINBROCK'S IDEAL

dřevo, mosazná násypka, kovová rukojeť. Na přední stěně ozdobný kovový štítek.

11,5 x 11,5 cm, výška 24,5 cm

500 Kč

TOP 321-340

332

Mlýnek na kávu LEINBROCK IDEAL

dřevo, kovová násypka, kovová rukojeť. Na přední stěně logo.

11,5 x 11,5 cm, výška 21,5 cm

500 Kč

TOP 321-340

333

11,5 x 11,5 cm, výška 24 cm

500 Kč

TOP 321-340

334

Hodiny podlahové

dřevěná schránka, fládr, horní i dolní dvířka prosklená, kovový ciferník, arabské číslice. Hodinový stroj s kyvadlem a dvěma závažími, půlové bití. Na ciferníku, kyvadle a závažích je vytlačovaný dekor. Řetízky schází.

Výška 191 cm, šířka 54 cm.

8 000 Kč

TOP 321-340

335

Hodiny nástěnné - PENDLOVKY

schránka ořechové dřevo, ve dvířkách fasetované sklo, ciferník s arabskými číslicemi. Hodinový stroj s kyvadlem a dvěma závažími, natahování klíčem, půlové bití. Ciferník setřený, klíč nepřiložen. Dvacátá léta 20. století.

Výška 94 cm, šířka 36 cm

2 500 Kč

TOP 321-340

336

JUNGHANS nástěnné hodiny

dřevěná schránka, přední dvířka prosklená, ciferník stříbřený, arabské číslice, značení J v osmicípé hvězdě a JUNGHANS, hodinový stroj s kyvadlem, natahování klíčem, půlové bití. Ciferník a kyvadlo odřené, klíč nepřiložen.

Výška 53 cm, šířka 25 cm

1 000 Kč

TOP 321-340

337

SCHWARZWALDKY selské nástěnné hodiny

dřevěná schránka, skleněný ciferník s římskými číslicemi v kruhovém rámu, hodinový stroj s kyvadlem, dvě závaží, půlové bití. Okolo roku 1900.

Průměr 24 cm, ciferník průměr 14,5 cm

2 000 Kč

TOP 321-340

338

Hodiny empírové sloupkové

dřevěné, čtyři alabastrové sloupky, ciferník smaltovaný - restaurovaný, čtvrťové bití, klíček přiložen. Velmi dekorativní, funkční, zachovalý stav.

Výška 63 cm

28 000 Kč

TOP 321-340

339

Hodiny stolní

dřevěný dýhovaný korpus, kovový ciferník, římské číslice, zn. na ciferníku L. HAINZ, na strojku značeno LENZKIRCH A.G.U. 965137, půlové bití, kyvadlo se zastavuje - je potřeba stroj vyčistit a seřídit, podle sériového čísla rok výroby 1892.

Základna 22,5 x 26,5 cm, výška včetně úchytu cca 41 cm, samotná dřevěná schrána 19,5 x 23,5, výška 34 cm

2 400 Kč

Známá hodinářská firma L.Hainz byla založena Ludvíkem Hainzem v roce 1836. Tato firma v letech 1865, 1945, 1994, 2005 a 2018 provedla generální opravu Staroměstského orloje a zároveň pečuje o jeho nepřetržitý chod stejně jako o dalších 80 věžních strojů v Praze samotné. Mechanismus vyroben firmou Lenzkirch Uhrenfabrik v německém městě Lenz Kirch.

TOP 321-340

340

Art Deco hodiny krbové

ořechová dýha (na několika místech mírně poškozená), kovové arabské číslice, půlové bití, období první republiky. Bití má velice pěkný zvuk. Funkční - za 24 hodin rozdíl pouze o necelou minutu. Klíček není k dispozici

Výška 23 cm, základna 51,5 x 12 cm

1 100 Kč

TOP 321-340