123. AUKCE OSTRAVA - 2.4.2017

Stratil Jan

"Dívka s květem ve vlasech"

mistrovský portrétní olej na plátně, signováno, datováno 1988, kvalitní rám, působivý celek, výborný stav.

50 x 50 (60 x 60) cm

2 500 Kč

Velmi příznivá cena.

Stratil Jan (1953-)

Malíř, kreslíř, pedagog, studoval na SPŠG v Praze, SUPŠ v Uherském Hradišti a v ateliéru figurální a portrétní malby u Karla Součka na AVU v Praze, ve volné tvorbě se orientuje na figuru, zejména na ženské akty a portréty v melancholickém tónu, řada výstav, od roku 1987 pravidelně vystavuje v Bernu a v Austrálii. V roce 2002 otevřel v Olokouci Malířskou školu Jana Stratila.

(nar. 24.6.1953 ve Valticích)

      123. aukce Ostrava TOP 001-020

Masný Jiří

"Až uslyším hvízdání"

mistrovský abstraktní olej na tvrzené malířské desce, značeno vzadu štítkem Díla s oválným razítkem DÍLO, ČFVU OSTRAVA, jménem autora, názvem a původní cenou 4 850 Kč (Kčs ?), do roku 1994, vhodná adjustace.

51 x 41 (55 x 45) cm

2 500 Kč

Práce výborného moderního malíře.

Masný Jiří (1960-)

Malíř, designér hraček, studoval obor výtvarné propagace na SPŠ stavební v Ostravě, ve volné tvorbě se věnuje malbě a prostorovým objektům, vytváří hračky z borového dřeva.

(nar. 28.4.1960 v Ostravě)

Masný Jiří

"Svázaná energie"

49,5 x 35,5 (54,5 x 40,5) cm

2 500 Kč

Masný Jiří (1960-)

(nar. 28.4.1960 v Ostravě)

Masný Jiří

"Letní slavnost"

mistrovský abstraktní olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole MASNÝ, datováno 1995, vzadu štítek s názvem a původní cenou 5 850 Kč, vhodná adjustace.

47 x 39,5 (51 x 43,5) cm

2 500 Kč

Masný Jiří (1960-)

(nar. 28.4.1960 v Ostravě)

Masný Jiří

"V sítí"

mistrovský abstraktní olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole MASNÝ, datováno 1995, vzadu štítek s názvem a původní cenou 7 800 Kč, vhodná adjustace.

47,5 x 39 (51 x 43,5) cm

2 500 Kč

Práce výborného moderního malíře

Masný Jiří (1960-)

(nar. 28.4.1960 v Ostravě)

Masný Jiří

"Vlnění"

mistrovský abstraktní olej na sololitu, signováno vpravo dole MASNÝ, datováno 1991, vzadu štítek Díla s oválným razítkem DÍLO, ČFVU OSTRAVA, názvem a původní cenou 12 920 Kč (Kčs ?), vhodná adjustace.

73,5 x 51,5 (83,5 x 61,5) cm

5 900 Kč

Masný Jiří (1960-)

(nar. 28.4.1960 v Ostravě)

Stratil Jan

"Dívčí hlava se zlatou náušnicí"

mistrovský portrétní komorní olej na malířské lepence, signováno vlevo dole JAN STRATIL, datováno 1988, vhodná adjustace v rámečku zlaté barvy.

14,5 x 14,5 (20,5 x 20,5) cm

700 Kč

Stratil Jan (1953-)

(nar. 24.6.1953 ve Valticích)

Stratil Jan

"Dívčí hlava s hřívou vlasů"

14,5 x 14,5 (20,5 x 20,5) cm

700 Kč

Stratil Jan (1953-)

(nar. 24.6.1953 ve Valticích)

Nitze Alois

"Romantická krajina s vodou a kachnami"

velký olej na plátně, signováno vpravo dole A.NITZE, luxusní široký zlacený rám.

54,5 x 80,5 (75,5 x 101,5) cm

3 500 Kč

Vyvolávací cena je prakticky cenou rámu.

Nitze Alois (1873-1934)

Německý malíř z přelomu 19/20. století, žil a pracoval v Berlíně.

(ARTPRICE)

Dobeš Ludva

"Vysokohorská krajina v létě"

mistrovský galerijní olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole L.DOBEŠ, nedatováno, mimořádně kvalitní široký luxusní rám francouzského typu, reprezentativní celek.

80 x 59,5 (98 x 78) cm

11 500 Kč

Dobeš Ludva (1914-1979)

Dobeš Ludvík

(17. 10. 1914 Morkůvky, Klobouky u Brna - 25.9.1979)

Holeček (?)

"Letní podhorská krajina s potokem"

mistrovský olej na plátně, signováno vlevo dole, kolem poloviny minulého století, datace nečitelná, široký ručně řezaný rám francouzského typu zlaté barvy, kvalitní práce, kvalitní celek.

59 x 80 (77,5 x 98) cm

4 500 Kč

Mikulášek Al.

"Na pouti u Sv. Antoníčka"

velký olej na plátně, signováno vpravo dole AL.MIKULÁŠEK, datováno 1934, kvalitní široký rám zlaté barvy s plastickým dekorem.

80 x 128 (94,5 x 142,5) cm

3 500 Kč

Stočes

"Na dvorku starého měšťanského domu"

olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole STOČES, nedatováno, kolem poloviny minulého století, odpovídající profilovaný rám starozlaté barvy.

69,5 x 51 (81 x 62,5) cm

2 800 Kč

Kormaň J.K.

"Letní krajina s potokem a stromy"

olej na plátně, signováno vpravo dole J.K.KORMAŇ, nedatováno, kvalitní odpovídající rám zlaté barvy.

49,5 x 69,5 (64 x 83,5) cm

1 500 Kč

Kormaň J.K.

Malíř beskydské krajiny, zátiší, Valašska. Vyhledávaný autor.

Jager A.

"Bohaté zátiší s kyticí a ovocem pozdního léta"

olej na plátně, signováno, kolem roku 1920, široký zdobný rám zlaté barvy, reprezentativní, plátno vyžaduje čištění a drobnou restauraci.

60,5 x 80,5 (79,5 x 99,5) cm

2 900 Kč

Hrnčárek Jan

"Z Beskyd"

olej na sololitu, signováno vpravo dole J.HRNČÁREK, kolem roku 1970, vzadu špatně čitelný štítek Svazu československých výtvarných umělců, odpovídající rám.

35 x 79,5 (47 x 91) cm

1 900 Kč

Hrnčárek Jan (1918-2009)

ak. mal. PhDr. Hrnčárek Jan

(15.8.1918 Fryčovice, Frýdek-Místek - 21.10.2009)

Škovran Karel

"Podhorská osada v zimě"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole K.ŠKOVRAN, datováno 1950, příjemná práce.

40,5 x 68 (53,5 x 81) cm

1 900 Kč

Škovran Karel (?-?)

Škovran Karol

Malíř krajiny, květinových zátiší, zátiší s houbami, maloval Tatry.

Kiša

"Zátiší s květinami ve váze, dýní, ovocem, sklenicí a karafou"

kombinovaná technika - olej, tempera, kvaš a pastel na malířské lepence se strukturou plátna, signováno vpravo dole KIŠA, nedatováno, minulé století, výborná práce ve stylu starých mistrů, rámováno, zaskleno.

43 x 56 (57 x 70) cm

2 900 Kč

"Surrealistická figurální scéna"

zajímavý olej na dřevěné překližce, signováno nečitelně v pravém dolním rohu pod rámem, datováno 1967, kvalitní sbírkový kus galerijní úrovně.

30,5 x 46 (39 x 55) cm

2 500 Kč

Bílkovský František

"Dva koně - vraník a hnědák"

mistrovský galerijní olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo nahoře FBÍLKOVSKÝ, nedatováno, velmi dobrý rám, zaskleno, reprezentativní celek, skvělá nabídka.

58 x 88 (74 x 104) cm

12 000 Kč

Výborný malíř s řadou výstav, žák A.V. Slavíčka, proslul zejména malbou koní.

Bílkovský František (1909-1998)

malíř, grafik, ilustrátor, soukromá studia u A.V. Slavíčka v Telči, od třicátých let 20. století žil v Brně, člen spolku výtvarných umělců Aleš, Bloku a Spolku sběratelů a přátel ex libris

(10.8.1909 Mrákotín, okres Jihlava - 18.10.1998 Brno)