Dmitrijev A.

"Asijský motiv"

olej na plátně, signováno vpravo dole azbukou A. DMITRIEV, datováno 1992, vzadu uvedeno opět azbukou jméno malíře a název a dále místo Oděsa, bravurní práce galerijní úrovně.

100,5 x 80,5 (103 x 83) cm

6 000 Kč

      124. aukce Ostrava TOP 001-020

Tůma Drahomír

"Tetřev"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole, datace čtena 1969.

79,5 x 75 (93,5 x 89) cm

6 500 Kč

Tůma Drahomír (1907-1988)

Malíř, grafik, studoval u P. Dillingera na ŠUŘ v Brně a u J. Bendy na UMPRUM v Praze, pracoval jako novinář a grafik v Ostravě, maloval lehce stylizované figurální a krajinné kompozice, čerpal z Ostravska, zastoupen ve sbírkách GVU v Ostravě.

(28.11.1907 Přerov - 21.6.1988 Havířov)

Drozd Jiří

"Po žních"

velký olej na sololitu, signováno vpravo dole JIŘÍ DROZD, datováno 1979, vzadu štítek Díla, kromě umělecké hodnoty i dokumentační hodnota beskydské krajiny.

59 x 117 (72 x 129) cm

4 500 Kč

Drozd Jiří (1924-1984)

Malíř, grafik, studoval na Státní grafické škole a VŠUP, studium bylo přerušeno totálním nasazením, po roce 1945 pokračoval v grafické speciálce Antonína Strnadela, vytvářel grafické listy věnované Osoblažsku, později se do popředí jeho zájmu dostala krajina Valašska a Beskyd, vystavoval většinou v galeriích Díla.

(2.1.1924 Bordovice u Frenštátu - 1984)

Drozd Jiří

"Chalupa v Daremním"

velký reprezentativní olej na plátně, signováno vlevo dole JIŘÍ DROZD, datováno 1978, vzadu štítek Díla, drobná poškození rámu, skvělá nabídka.

70 x 100 (90 x 120) cm

4 500 Kč

Drozd Jiří (1924-1984)

Sabev Miroslav

"Dívčí akt v modrém"

olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole M. SABEV, datováno 2010, galerijní práce významného moderního malíře, skvělá nabídka.

100 x 70,5 (104 x 74) cm

Sabev Miroslav (1952-2011)

malíř, kreslíř, vyučený zámečník, prošel mnoha profesemi, mimo jiné pracoval na ropných vrtech v Severní Africe, autodidakt, v jeho malbě převažovala portrétní a figurální tvorba, vytvářel také imaginárně laděné krajiny a nekonvenční zátiší.

(Slovník Chagall, http://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Sabev,

http://www.mediafax.cz/kultura/3173631-Vyznamny-ostravsky-malir-Miroslav-Sabev-se-zastrelil)

(8. 10.1952 Bartošovice, část Hukovice, okres Nový Jičín - 15. 2. 2011 Ostrava)

Ditzler D.

"Figurální kompozice a tropické plody"

svěží olej na plátně, signatura čtena D. DITZLER, přivezeno údajně z Jamajky, na rámu datace 1.7.1999, skvělá barevnost, výborná dekorativní práce.

50,5 x 60,5 (53,5 x 63,5) cm

Vysocký O.

"Zátiší s košíkem plným hřibů"

olej na plátně, signováno vpravo dole O.VYSOCKÝ, datováno 1954.

42 x 50 (59,5 x 64) cm

1 900 Kč

"Z Benátek"

olej na tvrzené lepence, signováno vpravo dole, nepřečteno, nedatováno.

41,5 x 62 (62 x 82) cm

4 500 Kč

Horyl Eduard

"Z jarního Štramberka"

olej - tempera na kartonu, signováno vlevo dole HORYL ED., nedatováno.

64,5 x 55 (74,5 x 65) cm

4 500 Kč

Sabev Miroslav

"Západ slunce nad jezerem"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole, datováno 2010, práce galerijní hodnoty malíře, který tragicky zahynul v roce 2011, sbírková moderní práce, skvělá nabídka.

100,5 x 70,5 (104,5 x 74) cm

9 500 Kč

Sabev Miroslav (1952-2011)

Moťko

"Elegantní pár"

olej na sololitu, signováno vpravo dole MAŤKA, datováno 1957.

45,5 x 60,5 (56 x 70,5) cm

3 500 Kč

Krejčí G.

"Vesnice v letní krajině"

olej na sololitu, signováno vpravo dole KREJČÍ G., datováno 2001, kvalitní adjustace.

40 x 60 (51,5 x 74,5) cm

2 500 Kč

Salač Ludvík Alois

"Žena s nůší nasbíraného uhlí a dřeva z haldy"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole SALAČ, mimořádná nabídka.

64,5 x 48 (75,5 x 58) cm

Salač Ludvík Alois (1900-1953)

Salač Antonín Ludvík

Malíř, grafik, ilustrátor, nakladatel pohlednic, ilustroval okolo sta knih, mimo jiné Babičku Boženy Němcové. Byl kmenovým výtvarníkem nakladatelství ALBATROS, nakreslil obálky většiny vydávaných titulů. Pobyt na Ostravsku jej podnítil ke tvorbě obrazů se silnou sociální tématikou. Čtyřicet obrazů inspirovaných Slezskými písněmi Petra Bezruče se stalo předlohou pro knihu Slezské jařmo vydanou v roce 1925 v Plzni. Koncem čtyřicátých let emigroval do tehdejšího Západního Německa. Údajně používal pseudonym Tagliaferro.

Skvělý malíř, který po sobě zanechal výborné kresby, malby, knihu o technice kresby a malby atd., bohužel se prozatím nedostal do odborných slovníků. Jeho pohlednice jsou sběrateli dodnes vyhledávány.

(abART, http://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/l-salac

http://www.prostor-ad.cz/pruvodce/praha/sporilov/vytvarni/salac.htm

http://www.slovnik-nakladatelstvi.cz/osobnosti/alois-ludvik-salac.html

(http://www.slovnik-nakladatelstvi.cz/nakladatelstvi/albatros-k-chalupa.html))

(17. 6 1900 Praha - 24.8.1953 Západní Německo)

Kvasil

"Noční krajina se statkem a tůní"

olej na plátně, signováno vpravo nahoře KVASIL, datováno 1904, kvalitní práce, která vyžaduje vyčištění plátna.

50 x 80 (66 x 96) cm

6 000 Kč

Fejk Emil

"Tatry"

velký reprezentativní olej na plátně, signováno vlevo dole E.FEJK, kolem roku 1930, kvalitní široký dobový rám, drobně poškozený.

75 x 97,5 (93,5 x 115,5) cm

29 000 Kč

Fejk Emil (1896-?)

Malíř, studoval v Praze a Drážďanech, k oblíbeným námětům patřila krajina Podkrkonoší a pražská zákoutí.

(14.10.1896 Bílá Třemešná, Trutnov - ?)

Sikora (?)

"Zátiší s kyticí v modré váze"

olej na kartonu, signováno vpravo dole, nedatováno, kolem poloviny minulého století, rámováno ve velmi kvalitním širokém ručně řezaném rámu francouzského typu stříbrné barvy, zaskleno.

69 x 50 (88 x 68,5) cm

2 500 Kč

Nabízeno v ceně rámu

Klein J.

"Dvě ženy na cestě v podzimní krajině"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole KLEIN J., nedatováno, kolem poloviny minulého století, velmi kvalitní zdobný rám stříbrné barvy, zaskleno.

43,5 x 59,5 (59,5 x 76,5) cm

2 500 Kč

monogramista

"Eva - stojící akt rusovlásky s jablkem"

olej - tempera na kartonu, signováno špatně čitelným monogramem JR (?), druhá polovina minulého století, zaskleno.

70 x 55 (83,5 x 68) cm

3 000 Kč

"Ostrava"

tempera na kartonu, signováno vpravo dole, nepřečteno, datováno 1958, paspartováno, zaskleno, rámováno v kvalitním rámu stříbrné barvy, drobně poškozeném.

Ve výřezu 33,5 x 56,5 (55 x 77,5) cm

"Chvíle odpočinku při sbírání uhlí na haldě"

mistrovský olej - tempera, signováno vpravo dole W. WÜNSCHE, kolem poloviny minulého století, výborná práce se sociální tématikou, rámováno v paspartě, zaskleno, krásný sbírkový kus.

Ve výřezu 36 x 30 (63 x 53) cm

4 500 Kč