Orlik

"Ležící dívčí akt"

grafika - suchá jehla, signováno vpravo dole ORLIK, nedatováno, rámováno v paspartě, zaskleno, velmi dobrý stav.

Ve výřezu 13,5 x 27 (31,5 x 44,5) cm

      124. aukce Ostrava TOP 041-060

"Sedící žena v klobouku"

lept, signováno špatně čitelně vlevo dole, vpravo dole číslováno 64/100, nedatováno.

Ve výřezu 23 x 17,5 (45 x 36) cm

Stejná adjustace jako u předchozí položky č. 41.

Tyleček Jiří

olej na sololitu, signováno vpravo dole J. TYLEČEK, nedatováno, kolem roku 1975, vzadu štítek ČFVU s cenou 3 500,-, rámováno v širokém moderním rámu bílé barvy.

40 x 122 (53 x 134) cm

Tyleček Jiří (1948-)

Malíř, studoval na VUT v Brně, na Fakultě výtvarných umění, pracoval jako výtvarník v Čsl. televizi, studio Ostrava. Ústředním tématem jeho prací je žena, od roku 1984 žije s manželkou Zdeňkou v Paříži, kde od roku 1993 v hotelu Ritz provozují galerii Tylek & Tylecek. V roce 2001 otevřeli Museum Tylek & Tylecek v Mihaně v Japonsku. Řada výstav v Paříži, Valencii, Olivetu, Nice, Curychu, St. Gallenu, v Benátkách, Sydney, Bruselu, Nagoyi, v Ósace, Kjótu atd.

(abART, http://www.ceskatelevize.cz/porady/1131721572-babylon/413236100152021/)

(nar. 20.1.1948 Brno)

Hrnčárek Jan

"Z Beskyd"

olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole J. HRNČÁREK, datováno 1962, kvalitní práce významného malíře Severní Moravy a Slezska.

34,5 x 99,5 (46 x 111) cm

1 700 Kč

Hrnčárek Jan (1918-2009)

ak. mal. PhDr. Hrnčárek Jan

(15.8.1918 Fryčovice, Frýdek-Místek - 21.10.2009)

Otipka Jindřich

"Zátiší s velkou kyticí ve váze a s ovocem"

mistrovský olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo nahoře J. OTIPKA, kolem roku 1965, velmi kvalitní "špálovsky" laděná práce.

73,5 x 60,5 (82 x 68,5) cm

Otipka Jindřich (1921-1986)

(3.4.1921 Neplachovice - 8.4.1986 Ostrava)

Otipka Jindřich

"Zátiší s kyticí v bílé váze, s pomerančem a jablkem"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole J. OTIPKA, kolem roku 1965.

67,5 x 44,5 (75 x 52) cm

Otipka Jindřich (1921-1986)

"Beskydská krajina"

velký profesionální olej na tvrzené lepence, signum téměř nezřetelné vpravo dole, kolem poloviny minulého století, široký dobový rám.

70 x 95 (87 x 112) cm

2 900 Kč

Urban

"Cestou do vsi"

profesionální olej na kartonu, signováno vpravo dole URBAN, kolem poloviny minulého století, kvalitní krajinářská práce v luxusním širokém rámu francouzského typu zlaté barvy.

51 x 68 (71,5 x 88) cm

4 900 Kč

Cenu rámu odhadujeme na 9 000 Kč

Urban

"Usedlost v beskydské krajině"

olej na plátně, nesignováno, kolem poloviny minulého století, kvalitní krajinářská práce v luxusním širokém rámu francouzského typu zlaté barvy, dva rohy lehce poškozené..

51 x 70 (71,5 x 91,5) cm

3 900 Kč

nesignováno

"Špatně schované ženské akty"

olej na plátně, signum nenalezeno, nedatováno, zajímavá bravurně zpracovaná moderní práce.

70 x 50 (76 x 56) cm

9 000 Kč

Pecháček Miloslav

"Horský úvoz"

olej na plátně, signováno vpravo dole PECHÁČEK, kolem roku 1985, vzadu štítek s razítkem ČFVU s cenou 3 250,-, výborná nabídka.

59 x 93,5 (61,5 x 97,5) cm

Zajímavá práce absolventa Akademie krásných umění Leonarda da Vinci v Káhiře, u nás studoval soukromě u J. Slavíčka a J. Brože

Pecháček Miloslav (1923-1991)

Hudebník, výtvarník, malíř, studoval na Vyšší pedagogické škole v Praze, k malířské tvorbě ho na počátku padesátých let přivedli malíři J. Brož, J. Slavíček a J. Otčenášek, u nichž studoval soukromě, později studoval na Akademii krásných umění Leonarda da Vinci v Káhiře. Velká část jeho malířských prací vznikla při pobytech v cizině, kde pobýval jako aktivní hudebník.

(8.12.1923 Litomyšl - 13.12.1991 Příbram)

Czyž Josef

"Kostel v Dolních Marklovicích"

velký reprezentativní olej na plátně, signováno vpravo dole J. CZYŽ, datováno 1991, moderní krajinářská práce, vzadu původní prodejní lístek z roku 1991 s cenou 5 000 Kčs, v té době podstatně víc než průměrný plat.

70 x 130 (85 x 144,5) cm

5 900 Kč

Czyž Josef (1934-)

Malíř, narozen v Petrovicích u Karviné, v letech 1953-1957 absolvoval uměleckou školu v Brně, obor užité malby. Maluje zákoutí Ostravy a blízkého okolí, rodných Petrovic, trvalým zdrojem inspirace je mu dřevěný kostel v Marklovicích. V roce 2010 měl autorskou výstavu v Krámku ve Mlejně, Ostrava-Moravská Ostrava, Nádražní 3136/138A , informace o výstavě přinesl čtrnáctideník ATELIÉR, ROČNÍK 2005, čísla 21 - 23. Petrovický zpravodaj z dubna 2008 přinesl informace o výstavě připravované na duben až červen 2008 v místní knihovně.

(abART, Petrovický zpravodaj, duben 2008, Slezskoostravské noviny, říjen 2006, informace o Galerii ve Mlejně)

Jičínský Jaroslav B.

"Vozka při zapřahání koní před noční jízdou"

velký olej na plátně, signováno vpravo dole JAROSLAV B. JIČÍNSKÝ, nedatováno, široký umělecký profilovaný rám zlaté, černé a zelené barvy, výborný celek.

68 x 105 (92,5 x 131) cm

8 900 Kč

Obraz je nabízen v ceně rámu.

Zemanek

"Zimní motiv z podhůří"

olej na malířské desce, signatura vpravo dole čtena ZEMANEK, datováno 1976.

52,5 x 78,5 (63 x 89,5) cm

700 Kč

Wagner Ladislav Maria

"Čas podzimních iluzí"

mistrovský olej na tvrzené desce, signováno vpravo dole WAGNER, datováno 1981, vzadu autorský štítek s razítkem ČFVU Ostrava.

60 x 65 (78,5 x 89,5) cm

Wagner Ladislav Maria (1945-)

Malíř, grafik, sochař, v šedesátých až sedmdesátých letech působil v Havířově, dnes Jihočech. Měl zákaz studia na vysokých školách, v šedesátých a sedmdesátých letech mu odborné konzultace poskytovali Jan Zrzavý, Bohumil Slánský, Ladislav Placatka, Jindřich Chalupecký a Petr Holý. Je členem UVU ČR, Legé artis, Prezident Internacional plastique groupe Faubourien, Čestný člen Masarykovy akademie umění, Barcelonské výtvarné skupiny Arraca, SCA, z dlouhého výčtu výstav uvádíme 2004 Velvyslanectví ČR, Luxemburg, 2003 Galerie La Femme, Praha, Galerie Christien Pueguot, Paříž, 2002 Galerie U Jakoba, Opava, Galerie Viva, Zlín, 2001 Malache club, Praha, Živnostenská banka, Praha, Kreslené ohlédnutí, Vila Russel, Brémy, Salle des expositions l'Havre direction, Narbone, Itálie, Salon 2000 v Průmyslovém paláci, Praha, zastoupen ve sbírkách galerie L´eco, Mexico City, Catol - Center, Los Angeles, v katedrále Sv. Trojice, Vanahin, ve Foyer studia RT Geél, Paříž, v Atéra Bogen, pražské Sbírce Masarykovy akademie umění, Lexicon uvádí dále Villa La luna, Pollenca, Mallorca, Fond národního majetku ČR, Českou národní banku v Českých Budějovicích, Stadtgemeinde Vöcklabruck, Landrat Passau, Eternit Werke Vöcklabruck, Stadtgemeinde Hauzenberg, Sbírku Noiret - Darenié v Marseille, Sbírku České pojišťovny v Praze, Villa Russel v Brémách, Sbírku Evropské unie umění v Bruselu, z řady ocenění: 2003 Cena Evropské unie umění za výtvarnou činnost, 1998 1. cena Carte G, Sao Paulo, 1996 Cena Salvadora Daliho de Puebl. Významný žijící malíř, jehož práce se prodávají zejména v Rakousku.

(Slovník Chagall, Lexicon of the CVA, http://www.artwagner.cz)

(nar. 27.6.1945 Nitra)

Hindaček

"Statek u vody"

olej na plátně, signováno vpravo dole, čteno HINDAČEK, zařazujeme jako dokumentační práci.

59,5 x 74,5 (74,5 x 89) cm

1 800 Kč

Kubíček František

"Krajina s vysokými stromy a cestou v popředí"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole F. KUBÍČEK, kvalitní adjustace.

34,5 x 49,5 (42,5 x 57,5) cm

1 700 Kč

Kubíček František (1872-1950)

Malíř figuralista a krajinář, pražská akademie u Pirnera, profesor kreslení, působil v Praze, Prostějově, Přerově.

(Toman, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA))

(31.1.1872 Praha - 1950)

Kramář J. (?)

"Kvetoucí šeříkový keř"

velký olej na plátně, signováno vpravo dole J. KRAMÁŘ, nedatováno. Vyvolávací cena v ceně původního dobového rámu.

83 x 69 (97,5 x 83,5) cm

500 Kč

Holas Otto

"Pohled na Ostravu"

olej na tvrzené malířské desce, signováno špatně čitelně, kolem poloviny minulého století, obraz v dobrém stavu, vhodný kvalitní rám vyžaduje restaurování.

35 x 48 (49,5 x 62,5) cm

Holas Otto (1910-1990)

Malíř, kreslíř, grafik, v roce 1943 byl na základě předložených prací přijat do Syndikátu českých výtvarných umělců v Praze, později studoval na AVU v Praze u Jakuba Obrovského a Karla Mináře, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, dlouhý výčet výstav v Lexikonu.

(5.2.1910 Hranice - 3.3.1990 Ostrava)

Zuzuk Roman

"Bez názvu"

velký reprezentativní olej na plátně, signováno vpravo dole azbukou, přepis v latince ZUZUK, datováno 1995, mimořádná nabídka.

106 x 106 (120 x 120) cm

69 000 Kč

Zuzuk Roman (1961-)

Malíř, původem z malé ukrajinské vesnice, studoval na kyjevské Akademii výtvarného umění. Od roku 1991 žil v Praze, v roce 2000 přesídlil do Toronta. Vnímání krajiny a venkovského života z dětství v něm zapustilo hluboké kořeny a dodnes se promítá do jeho tvorby. Maluje olejem, akvarelem, voskem. Výstavy Praha, Bratislava, Kyjev, Německo, Itálie, USA, Kanada, Anglie, Irsko, Švýcarsko, Holandsko.

(ARTPRICE, http://www.gallerydeboer.ca/artists/zuzuk-roman/, http://zuzukroman.blogspot.cz/, http://www.inmodern.com/collections/roman-zuzuk/)

(nar. 1961 Selec, Ukrajina)