"Prodavači melounů"

olej na plátně, signováno vpravo dole, neurčeno, první polovina minulého století, luxusní ručně řezaný a zlacený rám.

54,5 x 72,5 (70,5 x 89,5) cm

16 000 Kč

Výborná variace na oblíbené téma.

      123. aukce Ostrava TOP 121-140

"Rychlé poselstvo Kara Mustafy do Istanbulu"

velká barevná litografie, signováno vpravo dole A BORN, číslováno 66/95, velmi dobrý stav.

Tisková plocha 49 x 65, velikost listu 63 x 74,5 cm

29 000 Kč

Publikováno v knize: Miloš Macourek, František Dvořák: Adolf Born, Nakladatelství Slovart, s.r.o. Praha 1999, první vydání, str. 317. Zde uveden rok vzniku této litografie: 1998.

"Přistání Toulouse - Lautreka v Moulin Rouge"

velká barevná litografie, signováno vpravo dole A BORN, číslováno 94/95, velmi dobrý stav.

Tisková plocha cca 38 x 53, velikost listu 53,5 x 74 cm

29 000 Kč

Publikováno v knize: Miloš Macourek, František Dvořák: Adolf Born, Nakladatelství Slovart, s.r.o. Praha 1999, první vydání, str. 290. Zde uveden rok vzniku této litografie: 1998.

Hartinger Ilja (Jiljí)

"Podzim na Valašsku"

kombinovaná technika, kvaš pastel na kartonu, signováno vpravo dole J HARTINGER, vzadu autorský štítek, autorské razítko a certifikát galerie Hartinger dokládající pravost a originalitu obrazu. Druhá polovina minulého století.

33,5 x 49,5 (47,5 x 63,5) cm

Hartinger Ilja (1935-)

Hartinger Jiljí

Malíř, grafik, studoval na ŠUŘ v Brně, dále na VŠUP v Praze u profesora A. Strnadela a J. Baucha, po studiích se vrátil do Karolinky, kde trvale žije a pracuje , věnuje se malbě, volné a užité grafice, ilustraci, tapiserii. Dlouhou dobu byla středem jeho zájmu valašská krajina, v poslední době přibývají figurální motivy, vytvořil řadu mozaik a skleněných vitráží, absolvoval řadu samostatných i kolektivních výstav. V roce 2003 vybudoval v centru města vedle svého ateliéru "ART GALLERY," v níž konfrontuje svá díla s díly známých českých malířů, pro novou radnici v Karolince vytvořil rozsáhlou vitráž „Píseň rodného kraje“, je také autorem symbolů města.

(Slovník Chagall, www.karolinka.cz,

http://valassky.denik.cz/zpravy_region/valassky-gen-akademicky-malir-ilja-hartinger-20120411.html)

(nar. 20.8.1935 Nový Hrozenkov - Karolinina Huť, od roku 1951 Karolinka, Vsetín)

Hartinger Ilja (Jiljí)

"Zima pod Soláněm"

kombinovaná technika - kvaš a akvarel, signováno vpravo dole J HARTINGER, datováno 1994. Vzadu autorský štítek s razítkem galerie Hartinger.

33,5 x 50 (48,5 x 64,5) cm

7 000 Kč

Hartinger Ilja (1935-)

Hartinger Jiljí

Balko Stanislav

"Rozpačitý pán"

olej na sololitu, signováno vpravo dle S. BALKO, datováno 1969, vzadu rovněž uvedeno jméno autora a datace.

35 x 44,5 (40 x 49) cm

35 000 Kč

Balko Stanislav (1943-)

malíř, grafik, narozen v Banské Bystrici, studium na akademii v Praze u Součka a Paderlíka, zastoupen v řadě galerií, široké spektrum výstav po celé Evropě

Emler František

"Pánské zátiší"

mistrovský olej na sololitu, signováno vpravo dole F. EMLER, datováno 1946, rámováno v bohatě plasticky zdobeném rámu zlaté barvy.

52 x 67,5 (71 x 86,5) cm

Emler František (1912-1992)

Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, scénograf, studium na pražské akademii u Nejedlého, po válce u Pukla, dále studia u profesora Carla Silveriho na Academia di belle arti v Římě, 1947-1949 studia u slavného malíře ANDRÉ LHÔTY v Paříži, řada výstav, mj. v Římě, zastoupen v NG Praha a dalších, na popud Františka Emlera vznikla Galerie Zemědělského družstva Sněžné, otevřena byla 9.5.1985, v samostatné síni Františka Emlera je umístěno 17 obrazů a 78 grafických listů získaných darem autora, stálým hostem, který vystupoval při vernisážích, byl Radovan Lukavský, čestný občan města Přelouče

(Toman, Lexikon českých výtvarníků, Slovník Chagall, http://www.snezne.cz)

(26.7.1912 Přelouč - 25.5.1992 Praha)

Horejc František

"Povoz na cestě"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole HOREJC FR, první polovina minulého století.

35 x 45 (50,5 x 60) cm

1 500 Kč

Vzadu razítko Obvodního stavebního podniku v Praze.

Horejc František (1885-1963)

Malíř, restaurátor, studia na pražské akademii u Františka Ženíška a Vlaho Bukovace, cesty po severní Africe.

(Toman, Slovník Chagall, ART+)

(1.3.1885 - 1963)

Mošna R.

"Čeřenice"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole R.MOŠNA, datováno 1965.

49 x 71 (62,5 x 84) cm

1 200 Kč

Čeřenice je vesnice, část města Sázava v okrese Benešov. Nachází se asi 4,5 km na jih od Sázavy. V roce 2009 zde bylo evidováno 190 adres. V hlubokém údolí jižně od osady protéká Křešický potok, který je levostranným přítokem řeky Sázavy.

Koszta József

"Portrét staré paní"

mistrovský portrétní olej na plátně, signováno špatně čitelně, autorství určil majitel, kvalita malby jeho určení odpovídá, přelom 19./20. století, výborná adjustace v širokém zlaceném rámu, jednoznačně galerijní úroveň.

43 x 33 (63 x 53) cm

120 000 Kč

Koszta József (1861-1949)

Maďarský malíř, vzdělával se soukromě, dále na mnichovské akademii, také ve škole Gyuly Benczúra, malíře specializovaného na malby portrétů. Krátce před smrtí věnoval své obrazy do muzea v maďarském městečku Szentes. Muzeum nyní nese umělcovo jméno.

(27.3.1861 Brašov, Rumunsko - 29.7.1949 Budapešť, Maďarsko)

Hurt Josef

"Chaloupka v Lublinu"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole HURT JOS, datováno 1911, LUBLIN.

36,5 x44,5 (45 x 52,5) cm

1 500 Kč

Lublin je polské historické město ležící ve východním Polsku mezi Varšavou a hranicí s Ukrajinou. S 351 806 obyvateli (dle evidence z roku 2008) je devátým největším polským městem a největším sídlem východně od Visly. Je střediskem Lublinského vojvodství.

Hurt Josef (1881-1945)

Malíř krajinář a divadelní ředitel, žák Suchardy na UMPRUM v Praze, v prosinci 1926 vystavoval v Topičově saloně v Praze, zemřel v Terezínské pevnosti.

(11.4.1881 Olešnice - 10.4.1945 Terezín)

Pergler Vladimír - BAPE

"LEDEN - Mělas pravdu, není to ozónová díra, je to komín"

originální kresba tuší lavírovaná akvarelem, signováno tužkou vpravo dole BAPE, druhá polovina minulého století,

volný list.

21 x 22 cm

500 Kč

Pravděpodobně pro satirický a humoristický týdeník DIKOBRAZ. Krásná ukázka práce kreslíře, karikaturisty a humoristy.

Pergler Vladimír - Bape (1933-2001)

BAPE

Spisovatel, kreslíř, karikaturista, věnoval se kreslenému humoru, více než 40 let publikoval ve spolupráci s humoristou Jiřím Bartošem pod značkou BAPE, mnoho let publikoval v časopise Dikobraz, vytvořil stovky kreslených vtipů, desítky knižních ilustrací, scénografických návrhů a plakátů.

(18.1.1933 Praha - 10.3.2001 Praha)

Pergler Vladimír - BAPE

"ÚNOR - Vesele, vesele! Je to pro zahraniční reklamu."

volný list.

21 x 22 cm

500 Kč

BAPE

Pergler Vladimír - BAPE

"BŘEZEN - Milej zlatej, každý si představuje Vesnu jinak."

volný list.

21 x 22 cm

BAPE

Pergler Vladimír - BAPE

"DUBEN - Babi, proč si mám dávat pozor na oschlý meze, když Lojza má garzonku?"

volný list.

21 x 22 cm

500 Kč

BAPE

Pergler Vladimír - BAPE

"KVĚTEN - Paní, doufám, že nemáte nic proti zdravý konkurenci?"

volný list.

21 x 22 cm

500 Kč

BAPE

Pergler Vladimír - BAPE

"ŘÍJEN - A balit, tohle vypadá na definitivní konec léta."

volný list.

21 x 22 cm

500 Kč

BAPE

Pergler Vladimír - BAPE

"LISTOPAD - Pije? Kouří? Fetuje?..."

volný list.

21 x 22 cm

BAPE

"Pohled do krajiny"

olej na plátně, signováno vpravo dole, datováno 1965, nerámováno, pouze napnuto na blind rámu.

56 x 91 cm

1 200 Kč

Galuška Zdeněk

"Stařeček Pagáčů nalévajú slivovicu"

velký mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole, datováno 1946, výborná práce spisovatele a malíře známého povídkovými knihami "Slovácko sa súdí" a "Slovácko sa nesúdí", rarita.

90 x 65 (100 x 75) cm

39 000 Kč

Galuška Zdeněk (1913-1999)

Spisovatel, malíř a ilustrátor, lidový vypravěč a písmák, studium na Škole uměleckých řemesel v Brně.

Autor populárních soudniček, jež byly vydány pod názvy Slovácko sa súdí, první vydání v roce 1947, a Slovácko sa nesúdí, první vydání v roce 1972. Obě knihy zpopularizoval televizní seriál Slovácko sa nesúdí scénáristy Petra Tučka, hlavní roli strýca Pagáča ztvárnil slovenský herec Jozef Kroner.

(Lexikon českých výtvarníků, wikipedia)

(11. července 1913 Uherský Ostroh – 13. února 1999 Nivnice)