porcelán bílý, vpředu měditisk veduty hradu, okraje zlacené, značeno MÍŠEŇ, přelom 19. a 20. století.

Výška šálku 7 cm, průměr 10 cm, průměr podšálku 13,5 cm

1 200 Kč

124. aukce Ostrava TOP 201-220

porcelán bílý, zdobený ruční malbou vinných listů a květinovým dekorem, vpředu německý nápis, značeno pod polevou KPM (Berlín), druhá polovina 19. století.

Výška šálku 7 cm, průměr 8,5 cm, průměr podšálku 14 cm

450 Kč

Konvička s víčkem

cín, provedení ve stylu rokoka, značeno cínařskou značkou figurou anděla a texem FEIN ZINN, kolem roku 1820.

Výška 18 cm, průměr 8,5 cm

Plastika "Dítě na zlaté kouli"

porcelán bílý, glazovaný, značeno JR BAVARIA.

Výška 5 cm, šířka 7 cm

400 Kč

Váza kónická, lehce projmutá

sklo čiré, vrstvené rubínovým, broušené, řezané a leptané, v jednom poli motiv jelena, ve druhém laně a ve třetím kance, Čechy, první polovina minulého století.

Výška 24 cm, průměr 9,5 cm

600 Kč

Kalamář

litina patinovaná na bílou mosaz, bohatě zdobená, značeno číslem 760, dvě skleněné nádobky na inkoust, po polovině 19. století, krásný sběratelský funkční kus.

Výška 7 cm, délka 23 cm, hloubka 17 cm

1 400 Kč

Ještě nedávno nepostradatelná součást psacího stolu.

porcelán bílý, zlacený, empírový tvar, vpředu foto muže s knírem, šálek značen modrými meči pod polevou MÍŠEŇ, podšálek neznačen, drobná výrobní prasklina na oušku.

Výška šálku 10,5 cm, průměr 7,5 cm, průměr podšálku 13 cm

900 Kč

Loutka - maňásek "Hraběnka"

látková, velké provedení, první polovina minulého století, stopy poškození vodou na textilii.

Výška cca 63 cm

600 Kč

Loutka údajně pochází z majetku významné ruské rodiny.

Loutka - maňásek "Hrabě"

látková, velké provedení, první polovina minulého století.

Výška cca 63 cm

600 Kč

Souprava na fluorescenční masáže HELIOS, typ A

velká sestava, 12 nástavců, původní dokumentace s návodem k použití, uloženo v původním kufříku, přepínání na 110 V nebo 220 V. Souprava vypadá funkční (bez ověření). Upozorňujeme, že se jedná o sběratelskou raritu, před zapnutím vyžaduje elektrorevizi.

Kufřík: výška 11 cm, šířka 35 cm, hloubka 29 cm

1 900 Kč

Použití fluorescenční masáže známe z filmu Postřižiny.

Lampička stolní, tzv. hříbeček

mosaz, rané ART DECO, sklopné stínítko se zajímavou samostatnou sklopnou konstrukcí, kolem roku 1920, nečištěné, v původním stavu, nutná revize elektroinstalace, sběratelský, muzeální a po revizi i funkční kus, ojedinělá nabídka.

Výška cca 18 cm, průměr cca 18 cm

1 900 Kč

Talíř předkládací

porcelán bílý, zdobený malovaným a tlačeným květinovým dekorem a motýlky, značeno modrou značkou pod polevou - BERLÍN.

Průměr 26 cm

600 Kč

Značka uváděná v knize Kouzlo keramiky a porcelánu od Aleny Braunové mezi značkami používanými od poloviny 19. století do roku 1945.

Plastika "Sedící muž s fajfkou"

šamotová sochařská hlína barevně malovaná, signum nenalezeno, přelom 19. a 20. století.

Výška 25 cm, základna 15 x 11,5 cm.

900 Kč

Práce neznámého lidového umělce patrně představuje sedícího kamnáře.

Tác servírovací

dřevěný, černě lakovaný, malovaný motivem dvou gejší v zahradě, elipsovitý tvar, vespod značeno, neurčeno, patrně Japonsko, počátek minulého století, stav průměrný.

54 x 35 cm

2 900 Kč

Možno zavěsit i jako ozdobu na zeď.

Luxusní stojací rámeček na fotografie, s fotografií

cínová slitina s bohatým rostlinným dekorem, na vrcholu rámečku je erb, ve spodní části text: ANNO DOMINI MCMIII (léta páně 1913), jedna nožička lehce ohnutá, přední sklo zabrušované, zadní pomocné prasklé, vyměnitelné, jinak velmi dobrý stav.

29 x 19 cm

Velmi zdobné secesní provedení.

Na fotografii kněz Josef Doubrava textem: Josephus Doubrava … Reg ... 1912. V pravém dolním rohu je fotografie vtlačeně značená ATELIER LANGHANS 1912.

Luxusní dárková souprava na psací stůl

slivenecký mramor, uloženo v původní papírové etui s potiskem Metrostav, akciová společnost 1971 - 1996. V sestavě: odkládací miska, stojánek na tužku a vizitky, nůž na dopisy, stojánek na doutník, resp. na plnící pero, výborný stav.

Výška etue 6,5 cm, základna 28 x 26,5 cm

1 500 Kč

Kleště na cukr

stříbro, plastický dekor růže, první polovina minulého století, nově přepuncováno současnou platnou puncovní značkou Zajíc 5, krásný dekorativní i funkční kus, luxusní provedení.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 24,83g netto

Velké kleště na cukr

postříbřený obecný kov, rytý monogram ALH, spodní pozlacená část ve tvaru tlap s drápy, krásný dekorativní i funkční kus, pevné provedení.

Délka 15,5 cm, šířka cca 3,2 cm

500 Kč

nesignováno

"Paganini - Hlava"

mistrovská sochařská sádra, nesignováno, první polovina minulého století, speciální sokl z dubového dřeva, výborný sbírkový kus.

Výška 29 cm, základna 19 x 20 cm

6 500 Kč

Luxusní dřevěný obklad stěn se čtyřmi zabudovanými obrazy s figurálním námětem z bajek.

Skládá se ze čtyř panelů s obrazy a tří panelů doplňujících. Obrazy - kombinovaná technika – ryté, vypalované, malba olejem, tlačené, ostění zpracované uměleckým stolařem ve stylu NOVOGOTICKÉM. Pochází původně ze zámku Čeladná, vše ve velmi dobrém stavu.

Obrazy jsou umístěny uprostřed panelů mistrovsky zpracovaných ve dřevě hnědé barvy, druhá polovina 19. století. Obrazové panely jsou číslovány a při správném řazení vyprávějí příběh. Všechny panely jsou opatřeny závěsným systémem. Výborně použitelné do libovolného interiéru. Dnešní výroba v uvedené kvalitě by stála cca 100 000 Kč.

4x panel 94 x 61,5 cm, tloušťka 3,8 cm,
4x obraz 38,5 x 52 cm,
2x panel 95 x 28,5 x 3,8 cm,
1x panel 146 x 23,5 x 5 cm.