Svícen dvouplamenný

alpaka, podstava ve tvaru tácku, vzadu ucho, ramena, kalíšky, okraj a další části plasticky zdobeny žebrováním, kolem roku 1900, dekorativní.

14,5 x 16,5 x 12,5 cm

500 Kč

124. aukce Ostrava TOP 221-240

Dóza s víkem

železo - litina, černěno, dole značeno LAUTTACH, kolem roku 1900.

13 x 9,5 cm

500 Kč

Stolní hodiny mramorové

kovová kompozice, montáže na mramoru a hodinách mosazné, nahoře zdobeno soškou vojáka s lahví, půlové bití, odbíjení na zvonek, Francie, kolem roku 1900, jdoucí, ale bez záruky chodu.

50,5 x 22,5 x 11,5 cm

Konev velká

měď, v horní části mosazný štítek 10 l (litrů), Svitavy, období první republiky.

Výška 51 cm, spodní průměr 23,5 cm

800 Kč

Grohe Gustav (1829-1906)

Nástolec s uchy, dekorativní

stříbřená mosaz, uprostřed ve vysokém reliéfu romantický pár s ovečkou, signováno GUST. GROHE, vespod značeno GESCHÜTZ 88, 19. století.

10 x 38 cm

3 000 Kč

Na webových stránkách ARTPRICE, ARCADJA, eBay a jinde zaznamenány prodeje děl tohoto renomovaného německého rytce a sochaře.

Kalamář stolní na dva inkousty

mramor a chromovaná kovová montáž, kolébka na sací papír a nožík na dopisy, kolem roku 1930, ART DECO, na rukojeti nože oklep.

9 x 35 x 15,5 cm

900 Kč

Konvice s lihovým ohřívačem

porcelán v niklované mosazi, ozdobná rukojeť a držadlo, ART DECO, období první republiky, výjimečná zachovalost.

30,5 x 26 cm

1 200 Kč

Model kulového plynojemu VŽKG - Kotlárna

plast ve formě stojánku na tužky, na kouli emblém Vítkovic a letopočet 1828 (1968), luxusní suvenýr pro delegace při příležitosti 140 let závodu, vzácné.

13 x 22,5 cm

1 000 Kč

sklo čiré, bezbarvé s oranžovou a purpurovou lazurou, uprostřed válce logo Tatra a nápis věnuje Tatra Kopřivnice, kolem roku 1960.

26 x 10 cm

700 Kč

Váza s broušeným loveckém motivem v medailonu,

sklo čiré s rubínovou a žlutou lazurou, doplněno výbrusem čoček a zlacením, kolem poloviny minulého století.

Výška 25 cm

500 Kč

Talíř závěsný

porcelán malovaný stylizovaným dekorem barevných rostlinných ornamentů a motivem dvou pávů, značeno P.T. v srdíčku / O. č. 137, lidová malírna v Rožnově pod Radhoštěm, období první republiky.

Průměr 36,5 cm.

Párová k položce č. 232.

Talíř závěsný

porcelán malovaný dekorem barevných rostlinných ornamentů a motivem dvou kohoutů, značeno v srdíčku P.T./ O. č. 281, lidová malírna v Rožnově pod Radhoštěm, období první republiky.

Průměr 36,5 cm.

Párová k položce č. 231.

sklo, modro - hnědý dekor, horní okraj nepravidelný, dole zabrušovaná, druhá polovina minulého století.

Výška 25 cm.

900 Kč

Výška 13 cm.

400 Kč

Tabery Štěpán (nar. 2.1.1929 Brno)

Stolní lampa

sklo na vnitřní straně bílé, přejímané oranžovým, podle návrhu designéra Štěpána Taberyho, typ 337 618/11, na jednu žárovku, OPP Jihlava, sedmdesátá léta minulého století, funkční.

Výška 41 cm.

2 000 Kč

Žampach Stanislav

Váza na patce

sklo čiré, bezbarvé, se stříbrnými nálepy, ve tvaru čtyřhranu, signováno, Ateliér Žampach "ABORIGINAL - TIFFANY", uloženo v originální krabici s certifikátem.

Výška 28,5 cm

900 Kč

Žampach Stanislav (1956-)

Kamenosochař, malíř, sklářský výtvarník, absolvent Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Věnuje se především reliéfnímu pískování v křišťále i přejímaném skle, lehanému sklu a prostorovým realizacím v architektuře. Rodinnou firmu Ateliér ŽAMPACH v Uherském Hradišti založil v roce 1990.

(abART, http://www.zampach.com/,

http://slovacky.denik.cz/kultura_region/v-bojkovicich-byla-zahajena-vystava-sklo-a-obrazy-20141017.html)

(nar. 27.11.1956 Uherské Hradiště)

Žampach Stanislav

Souprava na whisky

sklo, signováno, Ateliér Žampach, dárkové balení, visačka s nápisem "FÉNIX WHISKY SET".

1x karafa se zátkou, výška 27,5 cm,

2x sklenice, výška 9,5 cm

900 Kč

Žampach Stanislav (1956-)

Plastika "Buddha"

sklo zelené malachitové, návrh Curt Schlevogt, kolekce INGRID, kolem roku 1935.

Výška 19,5 cm

Pudřenka se zrcátkem

stříbro bohatě zdobené rytinou a gilošováním, značeno puncovní značkou ČSR platnou od roku 1929.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 93,19 g btto, délka 9 cm

1 300 Kč

Stříbrné zrcátko a hřeben ve stříbrné montáži

vše bohatě zdobené rytinou, značeno mistrovskou značkou V.S. a puncovní značkou platnou od roku 1941, oba kusy v původní etui.

Zrcátko: ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 63,23 g btto, délka 15 cm,

hřeben: ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 25,42 g btto, délka 16 cm.

900 Kč