Zlaté hodinky pánské, náramkové

zlato, hodinky mechanické - chronografy, arabské číslice, značeno na kovovém ciferníku AZUR CHRONOGRAPHE SUISSE, další funkce: stopky a dvě počítadla sekund, jdoucí, ciferník mírně korodovaný.

Ryzost zlata 18 K, hmotnost 32,54 g btto, průměr 3,5 cm.

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR o ryzosti zlata.

  124. aukce Ostrava TOP 261-280

Hodinky kapesní dvouplášťové

obecný kov, porcelánový ciferník s římskými číslicemi, menší ciferník s vteřinovou ručičkou, neznačeno, u číslice II prasklina, na zadním plášti plastický dekor skupiny vysokohorských turistů, jdoucí.

Průměr 5,5 cm.

Zlatý řetízek k hodinkám

zlato, značeno puncovní značkou Čejka platnou od roku 1921 (Z-36), ukončení kroužkem a karabinkou.

Ryzost zlata 580/1000 (14 K), hmotnost 9,86 g, délka 43 cm.

5 900 Kč

Zlaté hodinky dámské, závěsné - "Jeptišky"

zlato, ciferník kovový s arabskými číslicemi, hodinky jsou tříplášťové, na plášti, který kryje strojek značeno PALADA REMONTOIR, značeno puncovní značkou AV platnou od roku 1902, puncovní úřad Vídeň, jdoucí.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 18,93 g btto, průměr 3 cm

4 500 Kč

zlato, ciferník kovový s arabskými číslicemi, značeno na ciferníku ROAMER SWISS MADE, menší ciferník s vteřinovou ručičkou, hodinky jsou mechanické, značeno puncovní značkou Lvíček 4 platnou od roku 1929, jdoucí.

Ryzost zlata 385/1000 (14 K), hmotnost 29,89 g btto, průměr 3,5 cm

Saudek Jan

"Matka a dcera"

velká umělecká reprodukce slavné Saudkovy fotografie, v pravém dolním rohu signováno JAN SAUDEK, adjustace do béžové textilní pasparty, rám tvořen textilní páskou, skvělá dekorace.

Ve výřezu 52,5 x 45,5 (68 x 58) cm

900 Kč

Saudek Jan (1935-)

Pražský výtvarník, světově proslulý český fotograf, od roku 1983 fotograf ve svobodném povolání. Fotografií se zabývá od patnácti let, zabývá se také malířskou tvorbou, jeho snímky byly publikovány v řadě zahraničních odborných časopisů, patří mezi nejuznávanější současné světové fotografy zabývající se aranžovanou fotografií, nositel řady ocenění, od roku 1990 nositel francouzského řádu Rytíř umění a literatury, v českých zemích od konce devadesátých let vystavuje pouze své obrazy.

(nar. 13.5.1935 Praha)

Saudek Jan

"Volně podle Lermontova"

velká umělecká reprodukce slavné Saudkovy fotografie z roku 1985, adjustace do béžové textilní pasparty, rám tvořen textilní páskou, skvělá dekorace. Informace o originální fotografii tiskem v dolním bílém proužku.

Ve výřezu 40,5 x 40,5 (54 x 53) cm

500 Kč

Saudek Jan (1935-)

(nar. 13.5.1935 Praha)

Saudek Jan

"Krásné sestry Bromovy"

velká umělecká reprodukce slavné Saudkovy fotografie z roku 1989, adjustace do béžové textilní pasparty, rám tvořen textilní páskou, skvělá dekorace. Informace o originální fotografii tiskem v dolním bílém proužku.

Ve výřezu 41 x 41 (54 x 53) cm

500 Kč

Saudek Jan (1935-)

(nar. 13.5.1935 Praha)

Saudek Jan

"Kniha"

velká umělecká reprodukce slavné Saudkovy fotografie z roku 1992, adjustace do béžové textilní pasparty, rám tvořen textilní páskou, skvělá dekorace. Informace o originální fotografii tiskem v dolním bílém proužku.

500 Kč

Saudek Jan (1935-)

(nar. 13.5.1935 Praha)

Saudek Jan

"Naděje"

Ve výřezu 44 x 39 (57,5 x 51) cm

500 Kč

Saudek Jan (1935-)

(nar. 13.5.1935 Praha)

Luxusní čajová souprava

porcelán bílý, zdobený barevným květinovým dekorem a zlatými linkami, značeno zeleně pod polevou ROSENTHAL, SELB BAVARIA MARIA SAMARA, Německo, kolem roku 1930, velmi dobrý stav, celkem 15 kusů.

1x konvice na čaj s víkem, výška 20 cm, šířka 23 cm,

1x mléčenka, výška 14 cm, šířka 15 cm,

1x cukřenka s víčkem, výška 12 cm, šířka 16,5 cm,

6x šálek, výška 5,5 cm, průměr 10,5 cm,

6x podšálek, průměr 16 cm.

Luxusní váza

porcelán bílý, zdobený barevným rostlinným dekorem, značeno ROSENTHAL SELB BAVARIA, Německo, kolem roku 1930, výborný stav.

Výška 26 cm, průměr 16 cm

3 900 Kč

Váza nízká otevřená

kouřové sklo šedohnědé, elipsovitý tvar, výborný brus do dvanácti spirálovitě točených vertikálních ploch, vespod značeno, velmi dobrý stav, výborný kus sklářského mistra.

Výška 8,5 cm, délka 21,5 cm, hloubka 12,5 cm

Luxusní váza pohárového tvaru

sklo sytě fialové, broušené do osmnácti rozšiřujících se vertikálních ploch, uprostřed vázy je zlacená oroplastika s bohatým rostlinným a ptačím dekorem, velmi dobrý stav, patrně ateliérová práce, první polovina minulého století.

Výška 31 cm, průměr 15 cm

Zcela výjimečný kus sbírkové i muzeální hodnoty.

Tissber A. (?)

"Mladá dívka"

miniatura, kvaš na slonové kosti, signováno, druhá polovina 19. století, kvalitní rámeček, sbírkový kus.

Ve výřezu 8 x 6 (17,5 x 15,5) cm

2 500 Kč

Ozdobný rámeček na fotografie, s fotografií

rámeček je z tlačeného mosazného plechu, figurální dekor, sklo zabrušované se zlaceným okrajem, na fotografii je "Husar se šavlí v parádní uniformě", kolem roku 1900, vzadu pod konstrukcí název ateliéru, stav velmi dobrý, rarita.

26 x 13 cm

650 Kč

Párový rámeček k položce č. 277.

rámeček je z tlačeného mosazného plechu, figurální dekor, sklo zabrušované se zlaceným okrajem, na fotografii je "Husar se šavlí", kolem roku 1900, vzadu pod konstrukcí název ateliéru, stav velmi dobrý, rarita.

26 x 13 cm

650 Kč

Párový rámeček k položce č. 276.

rámeček je z tlačeného mosazného plechu s bohatým květinovým dekorem a bronzovou patinou, zaskleno, na fotografii je "Mladý muž s knírem". Počátek minulého století, velmi dobrý stav, sbírkový kus.

21 x 13 cm

590 Kč

Rámeček z trojice stejně dekorovaných rámků, v této aukci položky 278, 279 a 280.

Spodní část rámečku kryje na přední straně fotografie text G. Dvořák, Něm. Brod, na zadní straně fotografie je opět jméno ateliéru Gust. Dvořák Něm. Brod, zadní strana je celá krytá.

rámeček je z tlačeného mosazného plechu, bohatý květinový dekor, bronzová patina, zaskleno, na fotografii je "Mladá žena s broží". Počátek minulého století, velmi dobrý stav, sbírkový kus

21 x 13 cm

590 Kč

Rámeček z trojice stejně dekorovaných rámků, položky 278, 279 a 280.

Rámeček jsme nerozebírali.

rámeček je z tlačeného mosazného plechu s bohatým květinovým dekorem a bronzovou patinou, na fotografii je "Mladý důstojník bez čepice", zaskleno. Počátek minulého století, velmi dobrý stav, sbírkový kus.

21 x 13 cm

590 Kč

Spodní část rámečku překrývá označení fotografického ateliéru BRÜNN FRAZENSGLACIS 9, C. PIETZNER, k.u.k. Hof- PHOTOGRAPH. Vzadu na fotografii je bohatá tištěná výzdoba a rozšiřující informace o ateliérech Carla Pietznera: Teplice, Brno, Karlovy Vary, Ústí nad Labem.