Rosenthal Philipp

porcelán bílý, barevný květinový dekor, značeno ROSENTHAL Selb Bavaria, ENTWURF VON PH. ROSENTHAL, návrh Philipp Rosenthal ze série MARIA, třicátá léta minulého století, výborný stav.

Výška 15,5 cm, průměr 15 cm.

600 Kč

Skvělá vánoční cena.

Rosenthal Philipp (1855-1937)

      125. aukce Ostrava TOP 061-080

Liebig K.

Hodiny stolní

korpus hodin bílý porcelán zdobený motivem růží a zlatými ornamenty, značeno ROSENTHAL Selb Bavaria, signováno K. LIEBIG, jdoucí, velmi dobrý stav.

Výška 15 cm, šířka 13,5 cm, hloubka 8 cm.

600 Kč

Příjemná vyvolávací cena.

Pravděpodobně malíř Karl Liebig.

Konvice čajová

porcelán bílý, zdobený květinovým dekorem, ústředním motivem je růže, značeno MEISSEN s plnou hvězdičkou, jde o MÍŠEŇ město, první polovina minulého století, výborný stav.

Výška 13 cm, šířka 22 cm.

600 Kč

Luxusní čajová (kávová) souprava

porcelán bílý zdobený květinovým dekorem, značeno číslem 900, první polovina minulého století, prakticky nepoužívané, výborný stav, celkem 15 kusů.

1x konvice s víkem, výška 22 cm, průměr 13 cm,

1x mléčenka ve tvaru džbánku, výška 16 cm, průměr11 cm,

1x cukřenka s víkem výška, 11 cm, průměr 11 cm,

6x šálek, výška 6 cm, průměr 9 cm,

6x podšálek.

2 500 Kč

Velmi reprezentativní

Mimořádně zdobný šálek s podšálkem a dezertním talířkem

porcelán bílý, ručně malovaný květinovým dekorem a zlacenými plastickými ornamenty, značeno MODRÉ MEČE pod polevou, porcelánka MÍŠEŇ, první polovina minulého století.

Výška šálku 8 cm, průměr 10 cm, průměr podšálku 16,5 cm, průměr dezertního talířku 20 cm

1 500 Kč

Skvělý vánoční dárek.

Luxusní talíř

porcelán bílý, zdobený ruční malbou květů, motýlů a plastickými zlacenými ornamenty, značeno MODRÉ MEČE pod polevou - porcelánka MÍŠEŇ, dále vtlačené číslo 55 (1955?), výborný stav.

Průměr 23,5 cm.

600 Kč

Párová k položce č. 67

Luxusní talíř

porcelán bílý, zdobený ruční malbou květů, motýlů a plastickými zlacenými ornamenty, značeno MODRÉ MEČE pod polevou - slavná porcelánka MÍŠEŇ, dále vtlačené číslo 55 (1955?), výborný stav.

Průměr 23,5 cm.

600 Kč

Párová k položce č. 66

Luxusní talíř - miska

porcelán s kobaltovým povrchem, značeno ILMENAU ECHT KOBALT a čísly 762/6 v 1449.

Výška 6 cm, průměr 28 cm.

700 Kč

Plastika "Akt dámy se dvěma putti zkoušejícími, jak dámě sluší šperky"

porcelán malovaný, značeno ROYAL DUX Czechoslovakia, sbírkový kus z první poloviny minulého století, výborný stav.

Výška 23 cm, délka 26 cm, hloubka 17,5 cm.

2 900 Kč

Tento typ v této kvalitě na našich aukcích poprvé.

Mimořádně zdobný talíř

porcelán bílý, zdobený ručně malovaným květinovým dekorem a širokým pásem (7 cm) zlacených plastických květinových motivů a ornamentů, značeno modrými meči MÍŠEŇ a vtlačeným číslem 53, výborný stav.

Průměr 30 cm.

1 500 Kč

Zlatý přívěs - křížek s brilianty

zlato, osazeno brilianty (diamanty s kulatým briliantovým brusem), celkem 11 ks.

Ryzost zlata na křížku 750/1000 (18K), na oušku 585/1000 (14K), brilianty celkem cca 0,93 ct,

hmotnost 3,37 g btto, výška 3 cm.

29 000 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu o ryzosti zlata.

Dále přiložen Certifikát na kameny od Ing J. Jiránka.

Zlatý náramek s brilianty

bílé zlato, celoplošně osazeno brilianty (diamanty s briliantovým brusem), celkem 123 ks, značeno puncovní značkou KOHOUT 3, zapínání s jazýčkovým uzávěrem opatřeno pojistkou, současná moderní práce.

Ryzost zlata 750/1000 (18K), brilianty celkem cca 5,15 ct, hmotnost 31,24 g btto, délka 18,5 cm

135 000 Kč

Zlatý náramek s brilianty

bílé zlato, osazeno brilianty (diamanty s briliantovým brusem), celkem 45 ks, značeno puncovní značkou LABUŤ 4, opatřeno pojistkou.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), brilianty celkem cca 1,40 ct, hmotnost 8,48 g btto, délka 18,5 cm.

29 000 Kč

Zlatý prsten s briliantem

bílé zlato, osazeno briliantem (diamantem s briliantovým brusem), značeno puncovní značkou LVÍČEK 4, období 1. republiky, velikost 53.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), velikost briliantu cca 0,68 ct, hmotnost 1,99 g btto.

59 000 Kč

Přiložen Znalecký posudek Dr. Jaroslava Hrouzy

Zlatý secesní kolier

růžové zlato, osazeno šesti kusy růžových spinelů a třemi syntetickými safíry, značeno rakousko-uherskou puncovní značkou AV, puncovní úřad Praha.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 6,52 g btto, délka řetízku 44 cm, délka přívěsku 5 cm.

14 500 Kč

Stříbrný náramek článkový

stříbro, značeno platnou puncovní značkou TROJÚHELNÍK se slovenským trojvrším - tzv. druhá československá puncovní značka z období 1. republiky, opatřeno pojistkou..

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 22,15 g btto, délka 20,5 cm.

1 000 Kč

Stříbrný náramek článkový

stříbro, značeno platnou puncovní značkou TROJÚHELNÍK se slovenským trojvrším - tzv. druhá československá puncovní značka z období 1. republiky, opatřeno pojistkou.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 28,61 g btto, délka 20 cm.

1 100 Kč

Stříbrný náramek článkový

stříbro, značeno platnou puncovní značkou TROJÚHELNÍK se slovenským trojvrším - tzv. druhá československá puncovní značka z období 1.republiky, opatřeno pojistkou.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 39,52 g btto, délka 19,5 cm.

1 200 Kč

Stříbrný náramek kruhový

stříbro zdobené rytím, značeno mistrovskou značkou HA a platnou puncovní značkou TROJÚHELNÍK se slovenským trojvrším - tzv. druhá československá puncovní značka z období 1. republiky, kruh je otevírací, opatřeno pojistkou.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 37,16 g btto, průměr 6,4 cm.

900 Kč

Zlaté náušnice s ověsky a brilianty

zlato, osazeno 12 kusy briliantů (diamanty s briliantovým brusem), značeno ruskou puncovní značkou 56 ZOLOTNIKŮ a mistrovskou značkou K.F.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 5,85 g btto.

Velikost briliantů:

2ks celkem cca 2,714 ct, 2 ks celkem cca 0,558 ct, 8 ks celkem cca 0,123 ct, za celý šperk celkem cca 3,395 ct.

250 000 Kč

Přiloženo Osvědčení PÚ o rytosti zlata

a Certifikát gemologické laboratoře od Ing J. Jiránka