Souprava konvice, mléčenka a cukřenka

stříbro, svisle po obvodu žebrování, nožky, ucha i úchyty na víčkách ozdobné, víčko konvice uchycené pantem, první polovina 20. století, značeno WTB - Wilhelm Binder, Schwäbisch Gmünd (založeno 1869), Německo.

Ryzost Ag 835/1000, hmotnost celkem 1 289,00 g btto,

výška:

konvice 37,5 cm,

mléčenka 11,5 cm,

cukřenka 14,5 cm.

26 000 Kč

Přiloženo osvědčení Puncovního úřadu ČR na stříbro

125. aukce Ostrava TOP 141-160

Čajová konvice na ozdobných nožkách

postříbřená alpaka, po obvodu těla zdobená jemným žebrováním s dekorativním úchytem na pantovém víčku, značeno WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, značka používaná v letech 1930 - 1935.

Výška 19,5 cm.

1 200 Kč

Miska na čtyřech ozdobných kulovitých nožkách

stříbro, tělo po celém obvodu zdobené jemným žebrováním, první polovina 20. století, značeno B.W.K.S. - Bremer Werkstätten für Kunstgewerbliche Silberarbeiten (1890-1947) , Německo.

Ryzost Ag 835/1000, hmotnost 259,67 g btto, výška 5,5 cm, průměr 17 cm

5 000 Kč

Svícen tříplamenný

stříbro, zdobeno jemným žebrováním, první polovina 20. století, značeno WTB - Wilhelm Binder, Schwäbisch Gmünd (založeno 1869), Německo

Ryzost Ag 835/1000, hmotnost 620,60 g btto, výška 24 cm.

8 000 Kč

Ozdobná mistička na vysokých nožkách ve tvaru lvích tlap

stříbro, při horním okraji zdobeno plastickým pásem stylizovaných lístků, první polovina 20. století, neznačeno.

Ryzost Ag 800/1000, hmotnost 87,20 g btto, výška 5 cm.

1 800 Kč

Souprava mléčenka a cukřenka na tácku

stříbro, kostěný úchyt u mléčenky, druhá polovina 20. století, značeno WTB - Wilhelm Binder, Schwäbisch Gmünd (založeno 1869), Německo.

Ryzost Ag 925/1000, hmotnost celkem 338,40 g btto.

Tácek, 24 x 12,5 x 2 cm, hmotnost 177,23 g,

mléčenka, výška 6,5 cm, hmotnost 84,89 g btto,

cukřenka, výška 5,5 cm, hmotnost 76,21 g.

6 900 Kč

Kroužek na ubrousek

stříbro, zdobeno rytým monogramem G.M, první polovina 20.století, značeno HB - pravděpodobně Herman Bauer, Schwäbisch Gmünd (založeno 1863), Německo

Ryzost Ag 800/1000, hmotnost 25,85 g btto, výška 2,7 cm

500 Kč

Dvojice lžiček na dochucovadla

stříbro, druhá polovina 20.století, značeno WTB - Wilhelm Binder, Schwäbisch Gmünd (založeno 1869), Německo, jednoduchý nadčasový design.

Ryzost Ag 800/1000, hmotnost celkem 39,10 g btto, délka 12 cm.

800 Kč

Kleštičky na cukr

postříbřená alpaka, zdobená jemným plastickým rostlinným ornamentem a stylizovaným monogramem WB, první polovina minulého století.

Délka 11,5 cm.

200 Kč

Konvička

postříbřená alpaka, ozdobný úchyt na víčku a držadlo dřevěné, značeno T. ARMSTRONG & BR MANCHESTER 4032, Anglie přelom 19./20.století, poškození v oblasti úchytů odpovídá častému používání.

Výška 16,5 cm.

1 500 Kč

Vánoční dekorace - sněhová vločka

křišťálové broušené sklo s kovovým štítkem s vyrytým letopočtem 2003 a značkou výrobce, v původní trojúhelníkové tmavomodré papírové etui. Ze známé limitované série rakouské firmy SWAROVSKI.

Průměr 7,5 cm.

1 350 Kč

křišťálové broušené sklo s kovovým štítkem s vyrytým letopočtem 2008 a značkou výrobce, v původní trojúhelníkové tmavomodré papírové etui. Ze známé limitované série rakouské firmy SWAROVSKI.

Průměr 7,5 cm.

1 350 Kč

křišťálové broušené sklo s kovovým štítkem s vyrytým letopočtem 2009 a značkou výrobce, v původní trojúhelníkové tmavomodré papírové etui. Ze známé limitované série rakouské firmy SWAROVSKI.

Průměr 7,5 cm.

1 350 Kč

křišťálové broušené sklo s kovovým štítkem s vyrytým letopočtem 2010 a značkou výrobce, v původní trojúhelníkové tmavomodré papírové etui. Ze známé limitované série rakouské firmy SWAROVSKI.

Průměr 7,5 cm.

1 350 Kč

křišťálové broušené sklo s kovovým štítkem s vyrytým letopočtem 2011 a značkou výrobce, v původní trojúhelníkové tmavomodré papírové etui. Ze známé limitované série rakouské firmy SWAROVSKI.

Průměr 7,5 cm.

1 350 Kč

křišťálové broušené sklo s kovovým štítkem s vyrytým letopočtem 2012 a značkou výrobce, v původní trojúhelníkové tmavomodré papírové etui. Ze známé limitované série rakouské firmy SWAROVSKI.

Průměr 7,5 cm.

1 350 Kč

Zlatá brož s diamanty

zlato, osazeno 61 ks diamantových rout uložených ve stříbrném lůžku, dále dva protějšky - pejsek a kočička, malba pod sklem.

Ryzost zlata 560/1000, ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 13,05 g btto.

24 000 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR o ryzosti zlata

Velká luxusní žardiniéra

korpus stříbrný, vložka broušené sklo, v předním stříbrném medailonu dedikace "Gubernátorovi města Oděsy panu Protopopovi", nápis je v azbuce.

Ryzost stříbra 875/1000, hmotnost 1172,55 g, výška 21 cm, šířka 43 cm, hloubka 29 cm.

89 000 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR o ryzosti stříbra

Vázička ve tvaru rohu hojnosti

sklo indigové, čiré, zdobené bohatým zlacením a fasetováním na těle rohu i na nožce s patkou, Čechy, 19. století.

Výška 20 cm.

20 000 Kč

Džbán s kovovou montáží, na patce

keramika - tzv. Staffordshire Agateware, "pruhy" v barvách modré, bílé a šedé, doplněno zlacením, značeno na cínovém víčku s ozdobným úchytem "DIXON & SONS", první polovina 19.století - kolem roku 1840, Anglie, restaurováno.

Výška 29 cm.

25 400 Kč

Staffordshire Agateware - doslovný překlad "Staffordshirské achátové nádobí".

James Dixon & Sons - anglická firma založena v roce 1806 v Sheffieldu, v 19. století byla jednou z nejvýznamnějších společností specializujících se na cínové, stříbřené a stříbrné nádobí a doplňky. Značka použitá na nabízeném předmětu je pravděpodobně z let 1835 - 1841. (https://en.wikipedia.org/wiki/James_Dixon_%26_Sons).