Janda Karel

"Horská krajina"

olej na plátně, signováno vpravo dole K. JANDA, datováno 1933, velmi kvalitní krajinářská práce, mohutný dobový rám starostříbrné a černé barvy.

69 x 57 (87 x 75) cm.

8 000 Kč

Janda Karel (1880-)

    125. aukce Ostrava TOP 161-180

Klech Radoslav

"Staré zátiší I"

olej na plátně, signováno vpravo dole R. KLECH, nedatováno, vzadu autorský štítek se jménem autora a názvem, původní rám z doby.

70 x 60 (82,5 x 73) cm

3 500 Kč

Procházka V.

"Chalupa v letní krajině"

olej na plátně, signováno vpravo dole V. PROCHÁZKA, nedatováno, původní zdobný rám na několika místech poškozený.

78 x 67 (91,5 x 80) cm

3 500 Kč

Daníček M.

"Stařenka s fajfkou"

olej na kartonu, signováno vpravo dole M. DANÍČEK, nedatováno.

35 x 48,5 (47 x 64,5) cm

1 500 Kč

Známý jako malíř valašské přírody z poloviny 20. století.

nesignováno

"Svatý"

zajímavý olej, akryl a tempera na plátně, signum nenalezeno, špatně čitelné jméno uvedeno na blind rámu, tam také datace 1998, avantgardní moderna.

66 x 50,5 (78 x 63) cm

1 200 Kč

"Štramberk chalupy pod Trúbú"

olej na plátně, signováno vlevo dole J.D. GRUBER (jeden s pseudonymů malíře Josefa Drhy), rámováno.

49,5 x 69,5 (60,5 x 80,5) cm

3 500 Kč

Otipka Jindřich

"Chalupa s modrou střechou a potokem"

olej na tvrzené malířské desce, nesignováno, na zadní straně obrazu prohlášení sestry malíře o pravosti.

47 x 69,5 (53 x 75,5) cm

2 500 Kč

Otipka Jindřich (1921-1986)

(3.4.1921 Neplachovice - 8.4.1986 Ostrava)

monogramista

"Ze staré Ostravy - Lauby a stará radnice"

olej na tvrzené malířské desce, signováno monogramem, datováno 1950, kromě umělecké i dokumentační hodnota.

54,5 x 44,5 (67 x 56,5) cm.

1 900 Kč

Fretter

"Život v uličce pod věží"

olej na plátně, signováno vlevo dole FRETTER, nedatováno, zdobný rám zlaté barvy.

40 x 30,5 (50 x 40) cm

1 500 Kč

Veselý Veno

"Portrét muže s knihou v ruce"

velký mistrovský portrétní olej na plátně, signováno vpravo dole VENO VESELÝ, datováno - dvacátá léta 20. století.

111,5 x 75 (123,5 x 87) cm

8 000 Kč

Skvělá portrétní práce absolventa mnichovské akademie, bylo by velmi zajímavé určit celebritu na obraze.

Veselý Veno (1879-1953)

Malíř, studoval na Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění) v Mnichově u Ludwiga von Löfftze (1845-1910) a Angelo Janke (1848-1940, Angelo Jank, malíř zejména jezdců a koní, sám byl také studentem u Löfftze). Studijní cesty zavedly Veselého do Tyrolska, Francie, Itálie, Švýcarska, Španělska. Po roce 1918 se vrátil do Čech, působil v Pardubicích. Věnoval se portrétování.

(Toman, abART, http://www.chotetov.cz)

(23.7.1879 Hřivno, dříve Řivno, část obce Chotětov, okres Mladá Boleslav - 3.12.1953 Pardubice)

Vavrečka

"Hrající si děti v exteriéru"

olej na tvrzené malířské desce, signováno, nedatováno, nerámováno.

60 x 88 cm

3 400 Kč

Vavrečka

"Zemní práce"

olej na tvrzené malířské desce, signováno, nedatováno, nerámováno

50 x 70 cm

2 700 Kč

Vavrečka

"Červené auto na periferii"

49 x 70 cm

2 700 Kč

"Horníci v rubání"

mistrovská černobílá litografie, signováno vpravo dole tužkou V. WÜNSCHE, nedatováno, poškozeno nažloutlou skvrnou v průměru cca 2 cm, nerámováno.

Ve výřezu 47 x 41 cm, v paspartě 63 x 56 cm

2 700 Kč

Skvělá grafická práce významného malíře, národního umělce.

Liesler Josef

"La Motte"

mistrovská komorní barevná litografie, signováno tužkou, nedatováno, rámováno pod sklem.

Ve výřezu 19 x 13 (42 x 27,5) cm

900 Kč

Liesler Josef (1912-2005)

(19.9.1912 Vidolice, Pětipsy, Chomutov - 23.8.2005 Praha)

Odvárka Jan

"Chalupy pod strání"

akvarel, signováno vpravo dole ODVÁRKA, nedatováno, kvalitní adjustace, zaskleno, výborný stav.

30 x 37 (43,5 x 50) cm

1 700 Kč

Párová k položce č. 177

Odvárka Jan (1943-)

Malíř, studoval SUPŠ, do roku 1978 pracoval ve Žďáru nad Sázavou jako výtvarník propagace v Domě kultury, přes práci se železem, mědí, dřevem a hlínou se propracoval k malbě, které se věnuje od roku 1977 profesionálně. Patří mezi nejlepší současné malíře inspirované krajinou Vysočiny. Maluje také květinová a věcná zátiší, převážně používá techniku akvarelu.

(Slovník Chagall, http://www.v-atelier.cz, http://www.galerie-vysocina.com/kategorie.php?idkategorie=2)

(nar. 15.1.1943 Dvůr Králové nad Labem)

Odvárka Jan

"Chalupy u vody"

30 x 37 (43,5 x 50) cm

1 700 Kč

Párová k položce č. 176

Odvárka Jan (1943-)

Odvárka Jan

"Krajina s vodou"

mistrovský akvarel a kvaš na kartonu, signováno vpravo dole ODVÁRKA, nedatováno, zaskleno, výborný stav.

20 x 30 (29 x 38) cm

1 200 Kč

Odvárka Jan (1943-)

Odvárka Jan

"Zasněžená krajina s vodou"

26 x 26 (36,5 x 36,5) cm

1 200 Kč

Odvárka Jan (1943-)

Odvárka Jan

"Krajina u vody s pozůstatky sněhu"

25 x 39 (39,5 x 53,5) cm

1 700 Kč

Odvárka Jan (1943-)