Konvice na kruhové patce

bílý kov stříbřený, zdobený po obvodě několika pásy rytiny s motivem rozvilin, splétané ucho - držadlo, krásná tmavá letitá patina, vespod značeno 3WF a znakem říšškého jablka, 19. století.

Výška 21 cm.

900 Kč

      125. aukce Ostrava TOP 181-200

Květináč

porcelán, tvar osmihranu, zdobený dvěma lvími hlavami na protilehlých stranách, doplněno barevným dekorem rostlin a ptáčků, značeno LICHTE, první polovina minulého století.

Výška 17,5 cm, průměr 20 cm.

900 Kč

Plastika "Klaun"

keramika glazovaná, barevně ručně malovaná, značeno DITTMAR-URBACH, Čechy, kolem poloviny minulého století.

Výška 28 cm.

700 Kč

Plastika "Kuchař s mísou a vařečkou"

Výška 23 cm.

600 Kč

Tento model kuchaře je vzácný.

Lovecký tesák

vyrobeno podle předlohy z počátku 19. století, čepel zdobená leptem loveckých motivů, značeno WEYESBERG and Co., náš je dále značený SOLINGEN, kolem poloviny 20. století, pěkná dekorace na pověšení na stěnu.

Délka 48,5 cm.

2 500 Kč

Cena starých originálů se pohybuje kolem 25 000 Kč.

Miniatura "Rokoková dáma"

malba, signováno SMART, 20. století, kostěný rámeček, malba vyžaduje opravu, místy se loupe barva.

Ovál 9 x 7 cm, celkový rozměr 14 x 11 cm.

600 Kč

Párová k položce 187.

Miniatura "Rokokový kavalír"

Ovál 9 x 7 cm, celkový rozměr 14 x 11 cm

600 Kč

Párová k položce 186.

Plastika "Ryba"

sklo tažené a mačkané barevně přejímané, padesátá léta minulého století.

Výška 19 cm, délka 57 cm.

200 Kč

Pěkný vánoční dárek.

Váza velká

sklo čiré, po celém povrchu zdobené broušeným dekorem lipových listů a rozvilin, doplněno výbrusem žlábků, Československo po roce 1945, mistrovský kus, bezvadný stav.

Výška 45 cm.

2 000 Kč

Vykuřovadlo

porcelán, bohatě zdobeno malovanými figurálními motivy a zlacením, kolem poloviny 20. století.

Výška 11,5 cm, šířka 11 cm.

500 Kč

Kazeta na šachy

dřevo zdobené intarzovanou hvězdou na víku, uvnitř šachy s plátěnou šachovnicí, poškozeno.

9,5 x 28,5 cm.

500 Kč

Stříbrné pero

stříbro, zlatá špička RIPET, značeno platnou puncovní značkou KOZLÍK 4, období 1941 - 1957.

Ryzost stříbra 835/1000, ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 32,30 g btto, délka 13 cm.

1 500 Kč

Pudřenka se zrcátkem

stříbro, značeno mistrovskou značkou KW a platnou puncovní značkou TROJÚHELNÍK se slovenským trojvrším - tzv. druhá československá puncovní značka z období 1.republiky.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 99,60 g btto, průměr 8,5 cm.

1 000 Kč

Pudřenka se zrcátkem

stříbro, značeno mistrovskou značkou PA a platnou puncovní značkou TROJÚHELNÍK se slovenským trojvrším - tzv. druhá československá puncovní značka z období 1.republiky..

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 58,42 g btto, průměr 6,5 cm.

700 Kč

Zlatý náramek žužu

zlato s přívěsky - 31 kusů, na řetízku značeno platnou puncovní značkou LVÍČEK 4, období 1.republiky, oblíbený typ šperku, který byl průběžně doplňován během následujících cca 40-ti let.

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 23,07 g btto, délka 19 cm.

16 000 Kč

Zlatá mince

10 koruna František Josef 1910 KB, stojící císař, uherský typ, luxusní sbírkový stav - ražební lesk (RL).

Ryzost zlata 900/1000 (cca 21K), hmotnost 3,38 g.

3 500 Kč

Zlaté náušnice

zlato, osazeno korály, značeno platnou puncovní značkou LABUŤ 4, výborná zachovalost.

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 3,96 g btto.

2 800 Kč

Zlatý přívěs

růžové broušené kameny ve zlaté montáži, značeno platnou puncovní značkou KOHOUT 3, nenošený šperk, výborný stav.

Ryzost zlata 750/1000 (18K), hmotnost 10,88 g btto, průměr cca 3 cm.

6 000 Kč

Zlatý prsten

zlato, osazeno modrým safírem a šesti brilianty, značeno polskou puncovní značkou, platnou na našem území od května 2004, puncovní úřad Poznaň, velikost obroučky 52.

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 2,89 g btto, brilianty 6x cca 0,02 ct, celkem cca 0,12 ct.

5 000 Kč

Kučera Jaro

Gobelín

motiv jarních kvetoucích stromů, značeno vlevo dole vetkanou značkou MGM - Moravská gobelínová manufaktura, Valašské Meziříčí a vpravo dole vetkanou inciálou autora K - JARO KUČERA, výborná zachovalost, původní třásně.

115 x 57 cm.

1 800 Kč

Kučera Jaro (1885-1950)

Kučera Jaroslav

malíř, textilní výtvarník, pedagog, skvělý gobelínář, narozen v Bystřici pod Hostýnem, studoval na Učitelském ústavu v Příboře a na VŠUP v Praze, dále studoval tkaní gobelínů v Paříži, učil na několika školách, v letech 1922 - 1925 vedl gobelínovou školu ve Valašském Meziříčí.

(16.9.1885 Bystřice pod Hostýnem - 27.6.1950 Hranice)