Černý Karel

"Čekání"

kresba tuší a akvarel, signováno vpravo nahoře K. ČERNÝ Š, datováno 1951.

14 x 22,5 (15,5 x 23,5) cm.

7 500 Kč

Skvělá komorní práce slavného malíře

Černý Karel (1910-1960)

(Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA), abART)

(19.2.1910 Brno - 18.10.1960 Praha)

125. aukce Ostrava TOP 201-220

"Máte rádi výtvarné umění?"

mistrovská barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou A BORN, číslováno 84/200, rámováno, paspartováno, kolem roku 1960.

Výřez 50,5 x 36,5 (67 x 51,5) cm.

12 000 Kč

Sběratelsky velmi vácné.

Bím Tomáš

"Fotbalové hřiště s městem"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou TOMÁŠ BÍM.

Tisková plocha 21,5 x 16 (41,5 x 31,5) cm.

900 Kč

Bím Tomáš (1946-)

Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, bibliofil, vytvářel plakáty, vyučen tiskařem, absolvoval soukromá studia, člen ČFVU, SČUG Hollar, zastoupen v Národní galerii, VČG Pardubice, sbírka ex libris Chrudim, Rijksmuseum Meermanno Haag, Tennis museum Gasper Oberhausen a jinde, ilustroval asi 30 knih, řada výstav doma a v zahraničí.

(nar. 12.11.1946 Praha)

Kremlička Rudolf

"Božena"

mistrovská litografie, nesignováno, práce z roku 1918, větší varianta.

Tisková plocha 30,5 x 23 (37 x 31,5) cm.

1 350 Kč

Kremlička Rudolf (1886-1932)

(19.6.1886 Kolín - 3.6.1932 Praha)

Procházka Josef

"Na kraji lesa"

mistrovský olej na kartonu, signováno vpravo dole JOS. PROCHÁZKA, kolem poloviny minulého století.

22 x 32 (30 x 39,5) cm.

12 000 Kč

Procházka Josef (1909-1984)

Malíř krajinář, studia na pražské akademii u Otakara Nejedlého, řada výstav, hodně jeho obrazů putovalo do zahraničí, práce tohoto malíře patří v malbě krajin k tomu nejlepšímu, co je ve 20. století k dispozici v české krajinářské malbě .

(30.1.1909 Horní Kruty, Kolín - 1984 Praha)

Augusta Karel

"Sedící dívka v kloboučku"

lept, signováno vpravo dole K. AUGUSTA, první polovina minulého století.

Tisková plocha 25,5 x 17 (32 x 24) cm.

700 Kč

Augusta Karel (1883-1974)

malíř, narozen v Humpolci, studoval na AVU u profesora H. Schwaigera, zúčastnil se výstav Skupiny slovenských maliarov

(Toman, Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA)

Antušek Vladimír

"Pohled do letní krajiny"

olej na kartonu, signováno vpravo dole ANTUŠEK, rámováno, paspartováno.

Výřez 31,5 x 43 (58 x 68) cm.

1 500 Kč

Antušek Vladimír (1901-1968)

malíř, grafik, ilustrátor, studoval na UPŠ v Praze, studijní cesty v Řecku, Jugoslávii, Itálii, Německu, za ilustraci získal cenu Melantrichu, byl také pracovníkem výtvarného odboru ministerstva informací a osvěty v Praze, je zastoupen v NG Praha, uváděn v publikaci Benešovsko - Podblanicko z r. 1985

nesignováno

"Statek u vody"

olej na plátně, nesignováno, první polovina minulého století. Malba na několika místech poškozena.

21,5 x 31 (26,5 x 36,5) cm.

1 800 Kč

Motyčka František st.

"Lesní partie z Orlických hor"

olej na kartonu, signováno vlevo dole MOTYČKA, počátek minulého století, rámováno, paspartováno.

Výřez 11 x 18,5 (27 x 33,5) cm.

1 500 Kč

Motyčka František st. (1877- ?)

Malíř samouk, v letech 1898-1901 pracoval v ateliéru prof. Hofmanna ve Vídni, maloval krajiny, květiny, architektury, zejména však starou Litomyšl a její okolí. On i jeho syn jsou uvedeni na seznamu malířů Vysočiny (Malíři Vysočiny II, podnázev: Dodatek k malému lexikonu z roku 1993, 36 stran, vydání 2000).
(3.12.1877 Budislav, Litomyšl - ?)

Fišárek Alois

"Vánoční zátiší"

mistrovský olej na plátně, signováno vlevo dole FIŠÁREK, datováno 1945, rámováno v hnědém rámu, uvnitř bílá lišta.

40,5 x 56 (52 x 67) cm.

15 000 Kč

Fišárek Alois (1906-1980)

Malíř, tvůrce tapiserii a vitráží, studia na AVU v Praze u O. Nejedlého, profesor na VŠUP a AVU v Praze, člen SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně a Skupiny moravskoslezských výtvarníků, pravidelně vystavoval v Mánesu, řada výstav po celém světě, zvláště exceloval na výstavě EXPO 58 v Bruselu, kde obdržel zlatou medaili za gobelín, národní umělec, široce zastoupen v Národní galerii.

Hüttnerová Iva

"Muž v cylindru s terčem na místě srdce"

barevná litografie, signováno tužkou vpravo dole IVA HÜTTNEROVÁ, datováno 1994, autorský tisk, rámováno.

Tisková plocha 29,5 x 24 (45,5 x 36,5) cm.

2 500 Kč

Hüttnerová Iva (1948-)

Herečka, malířka, grafička, studovala DAMU, obor herectví, v její výtvarné tvorbě jde především o vzpomínky, sny a situace velice podobné divadelním scénám, vystavovala v řadě měst, v divadle Semafor, účastnila se řady výstav Herci malují, ale vystavovala i ve Francii, Německu, Švédsku a USA.

(nar. 17.12.1948 v Praze)

Hüttnerová Iva

"Milenecký přípitek"

barevná litografie, signováno tužkou IVA HÜTTNEROVÁ, datováno 1993, číslováno 22/90, rámováno.

Tisková plocha 28,5 x 23,5 (38 x 31) cm.

1 500 Kč

Hüttnerová Iva (1948-)

(nar. 17.12.1948 v Praze)

Hüttnerová Iva

"Duchcoff LP 1798, Giacomo Casanova"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou IVA HÜTTNEROVÁ, datováno 1990, autorský tisk, rámováno.

Ovál 28,5 x 22 (41,5 x 32,5) cm.

1 500 Kč

Hüttnerová Iva (1948-)

(nar. 17.12.1948 v Praze)

Suchánek Vladimír

"Pierot"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou SUCHÁNEK, číslováno 137/300, rámováno, široká pasparta.

Tisková plocha 17,5 x 13,5 (37,5 x 30) cm.

700 Kč

Suchánek Vladimír (1933-)

Grafik, malíř, kreslíř, ilustrátor, tvůrce exlibris, návrhář známek, studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy u Cyrila Boudy, Martina Salcmana, Karla Lidického a na AVU Praha v grafické speciálce Vladimíra Silovského, člen Sdružení českých umělců grafiků Hollar, absolvoval studijní cesty po USA a Evropě, výstavy po celém světě - v Lexiconu dlouhý výčet výstav, ocenění a zastoupení v galeriích - Národní Galerie Praha, Galerie hlavního města Prahy, Cheb, Karlovy Vary, Hradec Králové. Náchod, Bratislava, Banská Bystrica, Chicago, Puškinovo muzeum Moskva, Vídeň, Portugalsko, Holandsko, u příležitosti státního svátku obdržel 28. října 2006 od prezidenta republiky státní vyznamenání "Medaile Za zásluhy v oblasti umění". Od roku 1996 předsedou Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR. V roce 1997 byl jmenován členem Evropské akademie věd a umění v Salcburku a v roce 2006 mu bylo uděleno.

(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků, Deník 30.10.2006, cs.wikipedia.org - heslo Vladimír Suchánek)

(nar. 12.2.1933 Nové Město nad Metují)

"Cirkusoví umělci"

barevná reprodukce barevné litografie od Adolfa Borna.

38 x 32,5 (41 x 33,5) cm.

500 Kč

Vovsík Václav

"Vysoké Tatry - Studená Dolina"

olej na sololitu, signováno vlevo dole VOVSÍK, vzadu papírový štítek Ústředního svazu československých výtvarných umělců (společnost působící v letech 1948-1956), čtyřicátá až padesátá léta minulého století.

34 x 62,5 (44 x 74,5) cm.

2 500 Kč

Ledvina František X.

"Motiv z Ruska"

kresba tuší kolorovaná akvarelem, signováno vpravo dole arch. F. X. Ledvina, vzadu tužkou rukou autora "Poslední má práce z Ruska, Březen 1916" a podpis, rámováno, paspartováno.

15 x 10,5 (32,5 x 26) cm.

5 000 Kč

Ledvina František X. (1874-?)

Architekt, pedagog, studoval architekturu na Českém vysokém učení technickém v Praze.

Pracoval u arch. Dr. Čenského na stavbě městského divadla na Královských Vinohradech, potom jako asistent u arch. Prof. Kouly, v roce 1910 byl jmenován středoškolským profesorem v Plzni.

(28.6.1874 Plzeň - ?)

"Dívky a Faun v lese"

kresba tuší, kolorovaná akvarelem, signováno vpravo dole neurčeno, datováno 1925, rámováno, paspartováno.

Výřez 27,5 x 18 (48 x 37,5) cm.

1 800 Kč

nesignováno

"Erotická scéna"

perokresba kolorovaná akvarelem, nesignováno, první polovina minulého století.

11 x 13,5 (15 x 20) cm.

9 000 Kč

Havelka Roman

"Na pile"

mistrovský akvarel, signováno vlevo dole ROM. HAVELKA, přelom 19./20.století, rámováno.

21 x 30 (27 x 35,5) cm.

15 000 Kč

Havelka Roman (1877-1950)

Malíř a grafik, studium UMPRUM v Praze u E. C. Lišky, S. Suchardy, F. Jeneweina, dále na AVU v Praze v Mařákově krajinářské speciálce, cestoval po Itálii, dva roky žil v Bosně, motivy z cest zpracovával v ateliéru v Mnichově, usadil se v Bítově nad Dyjí, kde dle Tomana namaloval 3000 obrazů, bohatě zastoupen v Národní galerii, velmi žádaný malíř v období první republiky, o čemž svědčí i počty děl uvedené v Tomanovi. Významný představitel Mařákovy krajinářské školy.

(30.4.1877 Jemnice - 20.6.1950 Znojmo)