Šavle československý důstojník, rok 1924

značeno na čepeli ŠTOS, nové dřevo v rukojeti, bez pochvy.

Délka čepele 79 cm, celková délka 92,5 cm.

3 300 Kč

  125. aukce Ostrava TOP 241-260

Šavle rakouskouherská jízda

druhá polovina 19. století, nové dřevo na rukojeti, bez pochvy.

Délka čepele 75 cm, celková délka 92 cm.

2 700 Kč

Pistole perkusní jezdecká

značená na hlavni JESCHEK, chycená silně korozí, mechanika nepohyblivá, pro milovníka restaurátorské práce. Nefunkční.

Délka 41 cm.

5 400 Kč

Nůž s pochvou Bou Saada khodmi - berberský nůž ze Severní Afriky

jméno nože je podle města Bou Saada (Bou Saadi), obchodního centra, ve kterém se tyto nože vyráběly, je to vlastně odnož berberské zbraně FLYSSA (potud popis majitele), stav B-C, rozpárané sešití kůže, poškozeno ostří nože, na ostří několik zubů.

Délka čepele 19,5 cm, celková délka 33,5 cm.

2 700 Kč

Myslivecký nůž s pochvou

rukojeť ve tvaru kopýtka z paroží a kovu, pochva z kůže s kováním z bílé mosazi, na čepeli značeno ANDRLE, stav dobrý.

Délka čepele 10 cm, celková délka 23 cm

2 700 Kč

Taktovka

střední část černě lakované dřevo s vysokým leskem, uprostřed spirálově obtočený štítek z postříbřeného plechu, na štítku datum15.3.1925 a monogram JF, na obou koncích imitace slonové kosti, uloženo v etui, velmi dobrý stav.

Délka taktovky 40 cm, délka etue 43,5 cm.

2 700 Kč

Taktovka pro dirigenta

černé ebenové dřevo, kovový štítek uprostřed bez označení, obě kovová zakončení pevně drží, přestože viditelně přestály řadu úderů.

Délka 34,5 cm.

1 400 Kč

Váha na dopisy

kombinace mosazi a obecného kovu, značeno P.K.W., patrně ještě Rakousko - Uhersko, funkční, váha se dá vycentrovat pomocí šroubu v jedné ze tří nožek, stav velmi dobrý, sběratelský kus, rarita.

Výška 28 cm, šířka 17 cm.

1 600 Kč

Model parního stroje

kov, profesionálně vyrobený neznačený model na dřevěné desce, přelom 19. a 20. století, nefunkční.

Výška 17 cm, základna 13 x 35,5 cm.

6 000 Kč

Hudební nástroj Fischer's Lieblings Klänge Mandolinette v původní dřevěné schráně

větší stolní strunný nástroj - chromatická mandolína/kytara/klavírní citera, Německo, počátek 20. století (kolem roku 1900). Tento unikátní hudební nástroj v sobě kombinuje prvky marxofonu a guitarophonu.

Ručně malovaný florální dekor, stav dobrý.

Velikost krabice výška 17 cm, šířka 53,5 cm, hloubka 58 cm,

samotný nástroj v každém rozměru cca o 2 cm menší.

2 000 Kč

Laicky řečeno se cca polovina napnutých strun ovládá rukou a zbývající část má na sobě klávesnici podobnou "psacímu stroji", úhozem na klapku se struna libě rozezní.

Nikdo z nás, ani nikdo z oslovených odborníků se s takovýmto hudebním nástrojem zatím nesetkal.

Pistole perkusní

hlaveň damascénská ocel, osmihranná, značeno na zámkové destičce značkou i textem, nepřečteno, kohoutek nelze natáhnout, pažba patrně restaurovaná. Nefunkční.

Délka 41 cm.

3 900 Kč

nesignováno

"Figurální lovecká scéna"

litý leštěný kámen, řezby zlacené pravým zlatem, rokokový rám, výborné provedení, drobná poškození.

19,5 x 32 (34 x 44) cm.

8 000 Kč

Velká psací souprava na pracovní stůl

červenohnědý mramor leštěný, základní je kalamářová deska s dvěma nádobkami na inkoust, dále stojan na dopisy, kolébka na vysoušení inkoustu, těžítko, popelník, pečetítko a náhradní náplň do kolébky, stav dobrý, pouze jeden oklep na hraně cca 0,5 cm.

Základní deska 22,5 x 31,5 cm.

700 Kč

Skvělá cenová nabídka.

Procházka Antonín

Plastika "Klečící dívčí akt s vázou"

tmavá sochařská sádrová hmota patinovaná na bronz, signováno ANT. PROCHÁZKA, mistrovská práce, dřevěný sokl. V níže uvedené publikaci je zařazena do 40. let

Celková výška 44,5 cm, výška soklu 3,5 cm, jeho základna 17 x 17,5 cm.

4 500 Kč

Soška je publikována v "Antonín Procházka 1882-1945", Muzeum města Brna, Moravská galerie v Brně a Obecní dům, Praha, 2002, strana 346, kategorie Sochařské dílo.

Procházka Antonín (1882-1945)

Malíř, kreslíř, ilustrátor, grafik, sochař, studia na UMPRUM v Praze, na AVU u prof. Bukovace, ve speciálce u Schwaigera, široké zastoupení v Národní galerii Praha, řada monografií, národní umělec, člen Osmy, SVU Mánes, jedna z nejvýznamnějších postav českého malířství první poloviny 20. století, spolu se svou ženou Linkou Procházkovou byl za specifický způsob uměleckého vyjádření oceněn v roce 1937 v Paříži cenou GRAND PRIX, na trhu velmi vzácný a ceněný.
(5.6.1882 Vážany, Vyškov - 9.6.1945 Brno)

Handzel Augustin

Plastika "Dívka se džbánkem"

sádrová hmota patinovaná, ateliérový model, signováno, datováno 1943, na spodní části dvě razítka mistra a signatura rukou, práce jednoho z nejlepších sochařů 20. století.

šířka 26 cm, hloubka 25 cm

4 500 Kč

Handzel Augustin (1896-1952)

Sochař, studoval v Praze u profesora Drahoňovského, z existenčních důvodů odešel po roce do Vídně, pracoval u firmy Goldscheider vyrábějící fajánsové zboží, v roce 1920 založil v Ostravě sochařský závod, ten však zkrachoval. Byl členem MSVU, S.V.U. Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně. Ve složení Handzel, Kristin, Sládek, Dvorský spoluvytvořil skupinu Výtvarní umělci Moravské Ostravy (VUMO). Pracoval se sádrou, pálenou hlínou, pískovcem, terakotou, bronzem i mramorem. Mezi jeho díla patří reliéfní plastika Pomník Maryčky Magdonové (Staré Hamry, odhalen v roce 1933, kulturní památka), dva monumentální bronzové reliéfy pro Památník osvobození v Komenského sadech v Ostravě, bronzový reliéfní poloprofil kulturního pracovníka Antonína Vaška (z roku 1947, umístění na domě v Rooseveltově ulici, Brno), čtyři plastiky Rodina, Hojnost, Obchod, Průmysl (pocházející z let 1921-1928) jsou na budově bývalé Union banky v Ostravě, kamenné sochy Horníci a Koksaři z roku 1926 se nacházejí na průčelí Paláce ELEKTRA v Ostravě. Od Augustina Handzela jsou i plastiky Vozač s harmonikou či Dívka s cigaretou. Obě sochy a další mistrovská umělecká díla zapůjčila v nedávné době Galerie výtvarného umění v Ostravě na výstavy konané v Kavárně ELEKTRA, J&T BANKA Café, Ostrava.

(Toman, Slovník Chagall, abART, www.msk.cz,

www.msk.cz/assets/publikace/osobnosti.pdf,

http://ostravskesochy.cz/dilo/415-alegoricke-plastiky)

(7.6.1886 Moravská Ostrava - 26.10.1956 Moravská Ostrava)

Ivanský Antonín

Plastika "Dva horníci jdou na šichtu"

patinovaná sádrová hmota, mistrovský ateliérový model, signováno, datováno, třicátá léta 20. století, drobná poškození.

Výška 50 cm, základna 22 x 29 cm

1 800 Kč

Práce vynikajícího sochaře s velkým množstvím výstav a realizací.

Ivanský Antonín (1910-2000)

sochař, studium sochařství na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Josefa Mařatky, působil v Ostravě
(4.7.1910 Ostrava Přívoz - 8.1.2000 Ostrava)

Žardiniéra malá

kov, bohatě zdobený a stříbřený obal je vyplněn skleněnou vložkou se zabrušovaným okrajem, secesní styl, první třetina minulého století.

Výška 6,5 cm, délka 20,5 cm, hloubka 8 cm

600 Kč

Žardiniéra velká

kov, bohatě zdobený a stříbřený obal je vyplněn skleněnou broušenou vložkou se zabrušovaným okrajem, secesní styl, první třetina minulého století.

Výška 12 cm, délka 38 cm, hloubka 17 cm

900 Kč

Pohár ve tvaru amfory

stříbřená mosaz, velmi zdobný povrch, značeno ARGENTOR AG, první třetina minulého století.

Výška 32 cm.

300 Kč

Luxusní KOVŠ (KOVSH), ruská nádoba s uchem

mistrovská práce ve stříbře, povrch bohatě zdobený emailem, vnitřek zlacený, značeno puncovní značkou 84 zolotniků a mistrovskou značkou M. Ovčinikkov, uloženo v polstrované dřevěné etui zdobené kovovými medailony s emailovou květinovou výzdobou.

Ryzost stříbra 875/1000, hmotnost 729,05 g btto, výška 15,5 cm, šířka 21 cm, hloubka 13 cm, etue 18 x 44 x 29 cm

89 000 Kč

Podle ceny jde patrně o skvělou repliku.

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR