281-300

Fotoaparát na kinofilm

značený WELTAX, AGC PRONTOR-S, černý měch, objektiv MEYER - OPTIK 1213442 TRIOPLAN 1:3,5/75, původní kožené pouzdro, dobrý stav.

Výška 10 cm, délka 15 cm, hloubka 4,5 cm.

900 Kč

125. aukce Ostrava TOP 281-301

Zajímavý mlýnek - na přípravu drceného ledu

litina, uvnitř emailová glazura, značeno PATENT, upevněno na dřevěnou desku, přelom 19. a 20. století, velikost 2.

Výška 15 cm, hloubka 17 cm, rameno kliky 13 cm, deska 15,5 x 18 x 2 cm.

400 Kč

Kazeta

vně lakovaná černě, uvnitř cihlovou červení, shora na víku mistrovská malba - "Ruská trojka táhnoucí saně", signováno azbukou T. Susorova Palech 1951 god No 4685, made in Soviet Union, stav dobrý, sbírkový kus.

Tradiční ruský umělecký předmět.

Výška 6,5 cm, šířka 20 cm, hloubka 14 cm

900 Kč

Velký nástěnný talíř

kamenina bohatě celoplošně malovaná květinovým dekorem, zlaté obilné klásky jsou lemovány věnečkem medailonků s hnízdícími ptáky, značeno vespod J.Č. KLENČÍ 1942.

Průměr 35 cm.

500 Kč

Plastika "Zlatý bažant"

keramika glazovaná a malovaná, značeno zeleně tištěnou značkou HERTWIG nad tištěným "domečkem pro kočky" a číslem 14, Německo - Durynsko, velmi dobrý stav.

Výška 28 cm, délka 44 cm, hloubka 10 cm.

1 000 Kč

V nepoškozeném stavu je velmi vzácné.

Ohřívadlo do postele

měděná uzavřená nádoba elipsovitého tvaru, značeno REIN KUPFER, zajímavá řemeslná práce, sbírková, funkční i dekorativní kvalita.

Základna 22 x 16, výška 12 cm.

700 Kč

Rose bowl - miska na aranžování květin

bronz, kruhová nádoba nahoře s odnímatelnou mřížkou, plášť po obvodu bohatě zdobený velmi pracným rytím jemných florálních ornamentů, kolem roku 1900.

Výška 10 cm, průměr 20 cm.

1 000 Kč

Dámská kabelka "Psaníčko"

krokodýlí kůže tmavé hnědé barvy, uvnitř teletina, kolem roku 1930, stav C.

20 x 13,5 cm.

700 Kč

Dámská kabelka, doslova "Psaníčko"

telecí kůže hnědé barvy, zajímavé vnitřní řešení, ART DECO, první polovina minulého století, velmi dobrý stav.

Horní strana 29 cm, spodní strana 21 cm, výška 16,5 cm.

900 Kč

"Kůň"

řezba ve slonové kosti, stará práce, počátek 19. století, Čína, sběratelský i muzeální kus.

Výška 21 cm, délka 29 cm, hloubka 12,5 cm.

240 000 Kč

Naprosto ojedinělá nabídka.

Plastika "Hlava ženy"

bronz patinovaný a malovaný, Indie, velmi kvalitní a umělecky hodnotná práce.

Výška 18 cm.

9 000 Kč

Plastika "Prase se dvěma jezdci"

bronz, práce z Indie, oblasti Orissa, minulé století, sběratelská rarita.

Výška 17 cm, délka 24 cm.

9 000 Kč

Dámský zápisník

desky želvovina, stříbrný medailon se štítkem pro monogram, listy zápisníku nepopsané, Evropa, druhá polovina 19. století. Vnitřní hedvábný potah na několika místech poškozený, vnější desky ve velmi dobrém stavu.

10,5 x 7 cm.

9 000 Kč

Kleště na cukr

čelisti mosazné, korpus obecný kov, secesní provedení. Zajímavý, dnes již méně známý patent úchopu kostky cukru.

Délka 12,5 cm.

400 Kč

Luxusní dóza s víkem

slonová kost, válcovitý korpus, na šroubovacím víku monogram MC, Francie, přelom 19. a 20. století.

Výška 11 cm, průměr 8 cm.

18 000 Kč

Plastika "Buddha"

sádrový odlitek patinovaný na bronz, plášť zdobený ornamenty, signum nenalezeno, podle majitele první polovina minulého století.

Výška 30 cm, podstava 19,5 x 16,5 cm.

1 500 Kč

Plaketa "Bohyně se lvem"

zlacený bronz, TIBET, jde v podstatě o přenosný "Oltář", velmi krásný sběratelský kus, 19. století.

13 x 12,5 cm.

13 000 Kč

Pamětní medaile k založení Karlovy univerzity v roce 1348

ražební kov, krásná dárková adjustace v modrých deskách s raženým znakem a v ochranných červených deskách, výborný stav.

Průměr medaile 5 cm, v deskách 38,5 x 15,5 cm.

300 Kč

Likérová souprava

sklo čiré se světle žlutým nádechem, broušené moderním dekorem, značeno FF, kolem poloviny minulého století.

Karafa se zabrušovanou zátkou, výška 26 cm, šířka 16 cm,

6x odlivka, výška 6,5 cm, šířka 5,5 cm.

1 400 Kč

Podlahové hodiny a současně bar

hodiny elektrické na 200-250V, prostor za nimi sloužil jako úložný na láhve, ve sloupové části jsou poličky s úložnými kruhy na sklenice a láhve. Schránka v ořechu, leštěná i zadní strana, chromové kování, vrcholné Art Deco provedení, kolem roku 1925.

Celková výška 170 cm, základna 50 x 47 cm, část s hodinami 37,5 x 33 x 27,5 cm.

29 000 Kč

Po otevření horních i spodních dvířek jsou na zadních stěnách madla, stroj hodin je v bakelitové ochraně a vejde se do kapsičky saka, na krytu hodin je značka Made in England, stroj byl zkoušen a je v chodu. Skvělý design, funkční i designová rarita.

Před používáním je nutné provedení elektrorevize.