311 312 313

Obrovský Jakub

Plastika "Květinářka"

keramika bíle glazovaná, signováno na plintě J. OBROVSKÝ, odborně lepená hlava.

Výška 22,5 cm

650 Kč

Do aukce zařazujeme pro velkou vzácnost výskytu na trhu.

Obrovský Jakub (1882-1949)

Malíř, grafik a sochař první poloviny 20. století, malíř figuralista, žák a později profesor na pražské akademii a rektor akademie, člen JUV, SVUM, člen Societé Nationale des Beaux Arts v Paříži, zastoupen v Národní galerii, podílel se na výzdobě Obecního domu i řady bank.

(23.12.1882 Bystrc u Brna – 31.3.1949 Praha)

125. aukce Ostrava TOP 301-3110

Vykuřovadlo

mosazný plech patinovaný na bronz, řezaný, tlačený, tepaný a rytý zdobným motivem Buddhů, ornamentů, draků, úchop na víku byl ulomený a je přilepený, Čína (?), první polovina minulého století.

Výška 31 cm, šířka 24 cm, hloubka 15 cm.

3 500 Kč

Hodiny stolní figurální

zlacený bronz, zdobeno figurkou sedícího muže - patrně postava Voltaira, ciferník bílý smalt, číslice římské, bijí celou a půl, Francie, kolem roku 1890, velmi dobrý stav.

Výška 40 cm, šířka 30 cm, hloubka 12 cm.

29 000 Kč

Závěsná lampa stropní, petrolejová

do majolikové nádoby červené barvy zdobené rostlinným dekorem je vložena vlastní lampa z mosazného plechu, vše je umístěno v bohatě figurálně zdobené závěsné montáži ze zlacené litiny, skleněné stínítko zelené barvy k dispozici, přelom 19. a 20. století.

Výška zavěšené lampy 60 cm, průměr 46 cm

3 500 Kč

Stav velmi dobrý, sbírková i funkční položka.

Hodiny dvousloupkové, biedermeier

sloupky alabastrové, korpus dřevo černě lakované, ciferník bílý email, hlava sloupků a ozdoby patinované zlatou barvou, kolem roku 1840, funkční, ale potřebují vyčistit, dobrý stav, sbírkový kus.

Výška 69 cm, šířka 38,5 cm, hloubka 13,5 cm, průměr ciferníku 15 cm

15 000 Kč

porcelán bílý, zdobený květinovým dekorem a zlacením, značeno EICHWALD (DUBÍ), Čechy, první polovina minulého století, velmi dobrý stav.

Výška 27,5 cm, průměr 19 cm.

900 Kč

Váza velká, ozdobná

porcelán bílý, bohatě zdobený domalbou figurálního dekoru, ornamentální ruční malbou a drobnými nálepy, Japonsko, přelom 20. a 21. století, velmi dobrý stav.

Výška 62 cm, průměr 26 cm.

4 900 Kč

Luxusní plochá mísa - tác

mistrovsky broušený a leptaný křišťál, centrálním motivem jsou leptané a řezané růže, Čechy, přelom 20. a 21. století, mísa je vložena do dárkové etue, výborný stav.

Průměr 31 cm.

1 500 Kč

Krásný dárek pro milovníky křišťálu.

Stojánek na doutníky "Myslivec s dýmkou"

mistrovská řezba ve dřevě, 19. století, poškozeno - schází konec pravé ruky (od zápěstí) a zakončení hlavně pušky, restaurace možná.

Výška 25 cm.

1 900 Kč

Vzhledem ke kvalitě řezby i přes poškození zařazujeme tuto komorní výtečnou práci do aukce.

Slevněno ze 4 800 Kč.

Hodiny podlahové ve stylu Art Deco

pendlové, dvě velká těžká závaží, bití tzv. Big - ben, bijí celou a půl, ciferník čtvercový z tepaného bronzového plechu, talíř a závaží se stejně tepaným dekorem, tělo hodin celodřevěné. Jdou pět dnů velmi přesně.

Spodní část - výška 28 cm, délka 50 cm, hloubka33 cm, celková výška 159 cm, ciferník 29 x 29 cm.

15 000 Kč

Příjemná velikost, velmi příjemné hlasité bití, výborný doplněk bytu.

Zlatý prsten s briliantem

bílé zlato, osazeno jedním briliantem (diamant s briliantovým brusem), značeno současnou rakouskou puncovní značkou a značkou kovotepce, vně kroužku vyryto CARTIER, velikost 54.

Ryzost zlata 750/1000 (18 K), velikost briliantu 0,95 ct, hmotnost 3,24 g btto

89 000 Kč

Přiloženo Osvědčení z rakouské gemologické laboratoře GLA

Kalvoda Alois

"Zasněžená krajina s vodou a břízami"

olej na plátně fixovaném na kartonu, signováno vpravo dole Al. KALVODA, pravděpodobně počátek minulého století. Na hladkém, černě lakovaném rámu holandského typu je připevněn ozdobný kovový štítek se jménem autora.

74 x 97 (88 x 112) cm.

170 000 Kč

Mistrovská práce české krajinářské školy.

Kalvoda Alois (1875-1934)

Malíř a grafik v Praze, přední Mařákovec, od roku 1908 redaktor časopisu Dílo, studia na pražské akademii u Mařáka, dále v Paříži a Mnichově, posléze sám pedagog, výstavy po celém světě, zastoupen v Národní galerii v Praze a dalších, uváděn ve světových prodejních katalozích, maloval prosté motivy českého a moravského kraje.

(15.5.1875 Šlapanice, Brno - 25.6.1934 Běhařov, Klatovy)

Kalvoda Alois

"Světla a stíny v letní krajině s chalupami"

mistrovský olej na plátně fixovaném na lepence, signováno AL. KALVODA. Vzadu razítko "Vystaveno 1925 - Klatovy". Široký secesní rám v barvě zelené a zlaté.

50 x 65 (68 x 83) cm.

59 000 Kč

Kalvoda Alois (1875-1934)