"Huhu coctail - Čtyři vraždy stačí drahoušku"

litografie, tisk: Francie, číslováno 35/100, SI., vpředu slepotiskové razítko "Kája Saudek", vzadu datováno 2013 a razítko "Original Art by Kája Saudek"

19 x 25 (32,5 x 38,5) cm.

5 400 Kč

      125. aukce Ostrava TOP 041-060

Janeček Ota

"Zamilovaní ptáčci"

litografie, signováno tužkou vpravo dole OTA JANEČEK, šedesátá léta minulého století.

Ve výřezu 29 x 19 (42,5 x 32,5) cm.

2 700 Kč

Janeček Ota (1919-1996)

(15.8.1919 Pardubičky, Pardubice - 1.7.1996 Praha)

Janeček Ota

"Slabikář"

pozvánka k zahájení výstavy "Ota Janeček - Slabikář", kresba a podpis OTA JANEČEK černým perem vlevo, samotná pozvánka (tištěný text a obrázek) vpravo.

Ve výřezu 19 x 19 (33,5 x 33,5) cm.

2 700 Kč

Janeček Ota (1919-1996)

Doubrava František

"Chlapeček s medvídkem"

barevné pastely, signováno vpravo dole F. DOUBRAVA, první polovina minulého století.

24,5 x 26,5 (36,5 x 38,5) cm.

2 000 Kč

Doubrava František (1901-1976)

malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studia na soukromé krajinářské škole u Engelmüllera, studia na AVU v Praze u profesora Bukovace a Obrovského, působil jako asistent profesora Hlavici a od roku 1951 jako profesor na České vysoké škole technické v Brně, ilustroval přes čtyřicet knih pro učitelská nakladatelství v Praze, Brně a Olomouci, pravidelně vystavoval na Salonech ve Zlíně, účastnil se svazových a spolkových výstav v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci aj.

(Toman, Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA), abART,

http://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/?acc=profil_osobnosti&load=14375)

(22.3.1901 Litovel - 2.12.1976)

Toyen - Čermínová Marie

"Tisíc a jeden sen - obálka"

litografie, tištěný text: "Jaroslav Ježek: Tisíc a jeden sen, tango z hudební komedie Svět za mřížemi, slova Voskovec & Werich, Praha 1933, Hudební Matice Umělecké Besedy (570), TOYEN", při okrajích, hlavně v dolní části poškozeno.

34 x 27 (49 x 37,5) cm.

5 400 Kč

Sběratelský unikát, pravděpodobně jediný vzácný exemplář.

Toyen - Čermínová Marie (1902-1980)

Čermínová Marie

Malířka, grafička, ilustrátorka, studia na uměleckoprůmyslové škole v Praze u Dítěte a v Paříži, členka Skupiny surrealistů v ČSR, členství dále v Devětsil, SVU Mánes, Bretonova surrealistická skupina, do roku 1942 vystavovala se Štýrským v Paříži, některé z posledních výstav věnovaných této malířce - 2004 v Galerii Art Světlany a Luboše Jelínkových v Chrudimi, 2003 v Galerii "V" v Podivíně, 1998 ve Výtvarném centru Chagall v Ostravě nebo zastoupení na kolektivních výstavách v Galerii české plastiky v Praze 2004, jedna z nejlepších českých malířek, představitelka surrealismu v celoevropském měřítku.

(21.9.1902 Praha - 9.11.1980 Paříž)

"Figurální motiv"

litografie, signováno v desce dole uprostřed J.Z., dvacátá léta minulého století.

21 x 14 (37 x 29) cm.

4 000 Kč

Zrzavý Jan (1890-1977)

(5.11.1890 Okrouhlice, část Vadín, okres Havlíčkův Brod - 12.10.1977 Praha)

Kremlička Rudolf

"Zamyšlené děvče"

litografie z roku 1925, signováno vpravo dole tužkou monogramem RK, rámováno, zaskleno a paspartováno. Publikováno v monografii "Rudolf Kremlička" od Karla Srpa, vydalo Nakladatelství Academia v roce 2006, strana 198, evidenční číslo 214.

Výřez 17,5 x 11,5 (31,5 x 23) cm.

1 400 Kč

Grafika byla v minulosti v prodeji také pod názvem "Zasněná" (viz ART+).

Kremlička Rudolf (1886-1932)

(19.6.1886 Kolín - 3.6.1932 Praha)

"Homér"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou JAN BAUCH, číslováno 7/100, vpravo dole název, sedmdesátá léta minulého století.

Ve výřezu 48,5 x 33,5 (72 x 62) cm

9 400 Kč

Skvělá adjustace, reprezentativní celek.

Bauch Jan (1898-1995)

"Darby and Joan - Co vše jsme v životě dosáhli a nashromáždili"

rytina W. H. Bouchera podle obrazu Waltera Dendy Sadlera (1854 - 1923), datováno 1890, vydal Léon Henri Lefèvre London - slepostiskové razítko v levém dolním rohu, Viktoriánská Anglie.

43,5 x 56 (66,5 x 77,5) cm.

6 700 Kč

Původně ve sbírkách zámku Čechy pod Kosířem. Za povšimnutí stojí původní vybavení interiéru, většinou z Asie.

William Henry Boucher (1837-1906),

ilustrátor Viktoriánské Anglie, 20 let pracoval pro velmi známý satirický časopis Judy, který vycházel v Anglii v letech 1867 - 1907, kromě práce pro časopisy a noviny ilustroval i řadu knih, byl oblíbeným ilustrátorem spisovatele Roberta Louise Stevensona.

Kotík Pravoslav

"Sedící ženský akt"

mistrovský olej na plátně, signováno dole uprostřed P. KOTÍK, datováno 1964, pozdější výborná umělecká adjustace.

60 x 45,5 (74,5 x 60) cm.

139 000 Kč

Kotík Pravoslav (1889-1970)

(Slovník Chagall, Toman, abART)

(1.5.1889 Slabce, Rakovník - 14.1.1970 Praha)

nesignováno

"Figurální scéna v biedermeierském interiéru"

skvělý olej na plátně, signum nenalezeno, kolem roku 1825, skvělá kompozice, cca dvanáct postav, skvěle zpracované obličeje, široký rám holandského typu.

50 x 60 (68 x 79) cm.

59 000 Kč

Parchomenko A.V.

"Kytarista"

zajímavý profesionální olej na plátně, signováno azbukou, datováno vzadu 1989, vzadu rovněž název a jméno autora, moderní práce galerijní hodnoty, zajímavý sběratelský kus.

60 x 50 (72,5 x 62) cm.

65 000 Kč

"Přistání Toulouse - Lautreka v Moulin Rouge"

velká barevná litografie, signováno vpravo dole A BORN, číslováno 94/95, velmi dobrý stav, rámováno.

Tisková plocha cca 38 x 53, velikost listu 53,5 x 74, (s rámem 79 x 60) cm

29 000 Kč

Publikováno v knize: Miloš Macourek, František Dvořák: Adolf Born, Nakladatelství Slovart, s.r.o. Praha 1999, první vydání, str. 290. Zde uveden rok vzniku této litografie: 1998.

"Rychlé poselstvo Kara Mustafy do Istanbulu"

velká barevná litografie, signováno vpravo dole A BORN, číslováno 66/95, velmi dobrý stav, rámováno.

Tisková plocha 49 x 65, velikost listu 63 x 74,5, (s rámem 74 x 87) cm

29 000 Kč

Publikováno v knize: Miloš Macourek, František Dvořák: Adolf Born, Nakladatelství Slovart, s.r.o. Praha 1999, první vydání, str. 317. Zde uveden rok vzniku této litografie: 1998.

Blažíček Oldřich

"Na cestě v zasněžené vesnici"

mistrovský olej na tvrzené malířské desce, signováno, kolem roku 1930.

49 x 65 (65 x 85) cm

69 000 Kč

Nádherná zimní atmosféra, výborná vánoční nabídka.

Blažíček Oldřich (1887-1953)

(5.1.1887 Slavkovice u Nového Města na Moravě - 3.5.1953 Praha)

nesignováno

"Ženský akt"

olej na plátně, signum nenalezeno, kolem roku 1930.

46,5 x 36 (59 x 49) cm.

29 000 Kč

nesignováno

"Surrealistická kompozice"

velký olej na dřevěném podkladu - překližce, signum nenalezeno. Z nové vlny surrealismu po roce 1950, velmi zajímavá sbírková práce, nerámováno.

122 x 81 cm.

49 000 Kč

nesignováno

"Dívčí hlava v surrealistickém prostoru"

velký mistrovský olej na dřevěném podkladu, nesignováno.

115 x 136 cm.

69 000 Kč

Svou velikostí, kompozicí, barevností a provedením působivý a reprezentativní obraz.

"Snídaně v trávě"

velký mistrovský olej na plátně, signováno vlevo dole V. WÜNSCHE, nedatováno. Rám stříbrné barvy, skvělý celek, reprezentativní.

110 x 130 (125 x 144) cm.

69 000 Kč

Výborná práce národního umělce z první poloviny 20. století ve stylu Art Deco. Jeden z nejkrásnějších obrazů tohoto stylu u nás.

Gauguin Paul

Soubor jedenácti dřevořezů Paula Gauguina

faksimilia, vydal Klub přátel výtvarného umění v roce 1982 na značeném ručním papíře, předmluva Jany Witlichové, členská prémie, neprodejný výtisk, grafickou úpravu navrhl Miroslav Hruška, vytiskla tiskárna Díla, velmi dobrý stav.

Volné listy 44 x 31cm ve společné obálce, nečíslovaný výtisk.

1 500 Kč

Jedenáct dřevořezových štočků objevil v roce 1910 v jednom plotě na Tahiti M.R. Štefánik, slovenský cestovatel a s Masarykem a Benešem spoluzakladatel ČSR.

Podle slovního doprovodu k tomuto souboru grafik jde o 4. registrovaný tisk souboru z desek objevených Štefánikem, první registrovaný tisk provedl před 1. světovou válkou F.T. Šimon v Paříži.

Gauguin Paul (1848-1903)

Francouzský malíř, grafik a řezbář, jeden z nejslavnějších a nejdražších na světě, z počátku byl ovlivněn impresionismem, později sám ovlivnil umělecké směry 20. století zejména fauvismus a expresionismus.

(Malá čsl. encyklopedie)