Vázička millefiori

sklo barevné, tyčinkové, po sranách dvě hutně zdobená ucha, Murano, Itálie, první polovina minulého století.

Výška 18 cm.

9 500 Kč

125. aukce Ostrava TOP 101-120

Secesní oválný podnos

měď, ozdobné úchyty z mosazi, vespod značeno vtlačenou značkou WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK pro roky 1909 - 1920 (tato známka byla vyvinuta pro označení vývozu zboží vyrobeného pro Francii). Na jednom místě promáčknuto.

1,5 x 58 x 35 cm.

2 500 Kč

Váza se dvěma uchy

porcelán glazovaný v odstínech hnědé barvy, zdobeno medailonem s barevně tištěnou žánrovou scénou, při horním okraji zlatý pás stylizovaného rostlinného ornamentu a pás barevného geometrického dekoru. Značeno STARÁ ROLE pro roky 1909 - 1922.

Výška 25,5 cm.

3 400 Kč

Fischerová - Kvěchová Marie

Plastika "Dívka v červené sukni s kyticí květů"

porcelán bíle glazovaný, ručně barevně malovaný. Značeno PIRKENHAMMER MFK (Marie Fischerová Kvěchová), Březová, dle předlohy této známé české malířky a kreslířky, dvacátá léta 20. století. Drobně restaurováno.

Výška cca 23 cm.

3 400 Kč

Použitá značka porcelánu je uvedena v knize Česká keramika, Rukověť keramického průmyslu v Čechách 1748 - 1948, Milan Konečný, Praha 2003, str. 203 .

Fischerová - Kvěchová Marie (1892- 1984)

V březnu 2011 jsme dostali mail

... je to radost si při prohlížení katalogu znovu zavzpomínat na její práce i na setkání s ní při štaflích. Jsem šťastna, že se její tvorba těší tak velkému zájmu, je znovu vydávaná, vyhledávaná a sbíraná ... Květuše Veselá

(24.3.1892 Kutná Hora - 2.6.1984 Černošice)

Plastika "Slon se zdviženým chobotem"

mohutný patinovaný bronz, kly jsou z plné slonové kosti, slon stojí na černé mramorové desce, minulé století, kolem roku 1935, luxusní provedení, drobný oklep na mramorovém podstavci.

Celková výška 49 cm, šířka 57 cm, hloubka 32 cm, výška desky 3,5 cm.

39 000 Kč

Plastika "Svatá Barbora"

litina patinovaná na černo, postava světice má mimo obvyklých atributů navíc u nohou dělo (hmoždíř), vpředu na kovové plintě je umístěn znak Škodových závodů Plzeň, socha stojí na mramorové desce. Zajímavý a ojedinělý sběratelský kus.

Celková výška 52 cm, šířka 16,5 cm, hloubka 14 cm, výška plinty 5 cm

13 500 Kč

Plastika "Krasojezdkyně v krajkové sukni sedící na koni"

porcelán barevně glazovaný, značeno vtlačenou značkou P Czechoslovakia a znaky A32, druhá polovina minulého století, drobné oklepy na sukýnce, schází špička palce.

Výška cca 18,5 cm.

900 Kč

Ferrari G.

Plastika "Žokej na koni"

mistrovský patinovaný bronz, signováno na plintě G. FERRARI, první polovina 20. století, velmi dobrý stav.

Výška 36,5 cm, délka 40 cm, šířka 12 cm

29 000 Kč

Ferrari G. (XIX stol.)

Diller Fritz

Plastika "Stojící foxteriér"

porcelán barevně glazovaný, signovaný modelérem F. DILLER a zeleně tištěnou značkou ROSENTHAL pro rok 1923.

11,5 x 14 cm.

2 000 Kč

Diller Fritz (1875-1945)

v letech 1913 - 1927 navrhoval pro porcelánku Rosenthal postavy a zvířátka

Hodiny stolní, mysteriózní - secesní postava ženy

bronz na dřevěném soustruženém podstavci, na hodinách bílý ciferník s arabskými číslicemi, značeno JUNGHANS, konec 19. století. Drobné poškození povrchu.

Výška ženy s podstavcem 29 cm, závěsné hodiny délka 23 cm.

10 800 Kč

Sběratelsky ceněné.

Divadelní kukátko s teleskopickou rukojetí

kombinace mosazi a perleti, celoplošně zdobeno modrým emailem typu guilloché, druhá polovina 19. století. Na rukojeti email poškozen.

Kukátko 6 x cca 10 cm, složená rukojeť délka 10,5 cm, rozložená 20,5 cm.

1 500 Kč

Email typu guilloché - původem francouzský a anglický translucidní email většinou na stříbrném nebo zlatém gilošovaném podkladu, typický pro klenoty a galanterii - dózy, pláště hodinek apod., hodně ho používal i Fabergé, oblíbený a rozšířený od poloviny 18.století.

porcelán bíle glazovaný, zdobený ruční malbou stylizovaných růžových a modrých lístků, doplněno bohatým zlacením. Značeno vtlačeně F&R (Fischer a Reichenbach), Březová, na šálku vtlačené číslo VI. Značka se používala v letech 1810-1846.

Výška šálku 5,5 cm, průměr podšálku 14 cm.

1 200 Kč

Nástěnná kořenka

dřevo, úchyty z bíle glazovaného porcelánu, kořenka má 7 zásuvek s nápisy: Muškát, Kmín, Zázvor, Šafrán, Květ, Pepř, Bobkový list. Počátek minulého století.

26 x 18 x 7,5 cm.

800 Kč

Luxusní cukřenka na nožkách ve tvaru lvích tlap

stříbrná, po celém těle zdobená bohatým jemným rytím stylizovaného rostlinného dekoru, po stranách kroužky, úchop na víčku tvořen figurkou lva. Značeno puncovní značkou DIANA, druhá polovina 19. století. Klíček přiložen.

Ryzost 800/1000, hmotnost 365,99 g, výška 13 cm.

13 500 Kč

Briliantová souprava Art Deco - náušnice a prsten, téměř 6 karátů

zlato žluté a bílé, gravírované, prsten osazen 1 briliantem, na náušnicích celkem 4 brilianty (briliant - diamant s briliantovým brusem), značeno mistrovskou značkou LL a platnou puncovní značkou LVÍČEK, třicátá léta 20. stol., velmi dobrý stav.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), celková hmotnost 8,42 g btto.

Brilianty celkem 5,92 ct, z toho:

prsten - 1x 1,40ct,

náušnice - 1x 1,32 ct, 1x 1,45 ct, 1x 1,05 ct, 1x 0,70 ct.

360 000 Kč

Luxusní souprava z období první republiky, ve stylu Art Deco, byla zcela jistě vyrobena na zakázku. Byla téměř nenošená.

K soupravě jsou vypracovány celkem dvě gemologické zprávy, jedna k prstenu a jedna k náušnicím. Obě zprávy zpracoval Ing. Jaroslav Jiránek.

Dřevěná intarzovaná kazeta s tajným otevíráním

dřevo bohatě intarzované dřevem a perletí, na víku zátiší s ovocem, květinami a ptáčkem, po stranách figurální motivy, intarzie i uvnitř na zásuvce. Přelom 19. /20. století., patrné poškození intarzie.

8,5 x 22,5 x 15,5 cm.

3 900 Kč

"Rose bowl" s mřížkou na aranžování květin

obecný kov na dřevěném černě lakovaném podstavci, odjímatelná mřížka je mosazná, Anglie, první polovina minulého století.

Výška samotné mísy 16,5 cm, s podstavcem 23 cm, průměr 20,5 cm.

1 200 Kč

Miniatura "Rembrandtův autoportrét"

barevný smalt na oválné vypouklé kovové destičce, nesignováno, zasazeno do textilní pasparty z hnědého sametu, devatenácté století(?).

Výřez 12 x 9, pasparta 17 x 15 cm.

40 000 Kč

Fritz Max Herman

Plastika "Chlapec s kolouškem"

porcelán barevně glazovaný, značeno modelérem M.H. FRITZ, ROSENTHAL, značka pro rok 1940.

Výška cca 15,5 cm.

3 500 Kč

Fritz Max Hermann (1873-1948)

Max Daniel Hermann Fritz

Německý sochař a modelér, ve své tvorbě se zaměřil na malé plastiky, zejména na figurky zvířat a putti. Nejdříve se učil u Lorenze Hutschenreuthera, později pokračoval víceméně jako autodidakt. Navrhoval pro porcelánky, resp. jejich vývojová oddělení Fraureuth (barevný karnevalový pár 1919, Bakchus jedoucí na panterovi 1919), Hutschenreuther (pár pádících bílých koní 1919, muzikanti - barevná figura rozvinutá do výšky - kohout, kočka, pes, osel postupně na hřbetu většího zvířete - model 1771 okolo 1939), Rosenthal.

(wikipedia)

(13.7.1873 Neuhaus am Rennweg - 13.6.1948 Dresden)

Krásný reprezentativní perlový náhrdelník

černé tahitské kultivované perly, 37 kusů, zlatý kulatý uzávěr.

Ryzost zlata použitého na uzávěru 585/1000, hmotnost 87,05 g btto,

délka náhrdelníku cca 45 cm, průměr perel 11 - 14,1 mm.

165 000 Kč

Současný majitel zakoupil tento náhrdelník s vyjímečně velkými perlami u švýcarského aukčního domu KOLLER – Zürich v aukci dne 19. 6. 2007 za celkovou částku (včetně aukční provize) CHF 9 038 (cca 230 000 Kč).

Přiloženo osvědčení Puncovního úřadu Brno o ryzosti zlata.