Pavlica K.

"Práce ve sklárně"

olej na plátně, signováno vpravo dole PAVLICA K., kolem poloviny 20. století, nerámováno.

40 x 56 cm.

3 000 Kč

Zajímavě podaný pracovní motiv.

125. aukce Ostrava TOP 221-240

nesignováno

"Dobré jitro"

olej na plátně, nesignováno, nerámováno, název vzadu na liště, profesionální moderní malba.

75 x 65 cm.

3 800 Kč

Pokorný J.

"Havelský trh"

olej na plátně, signováno vpravo dole J. POKORNÝ, datováno 1934, vzadu rukou psaný název, rámováno v profilovaném rámu se štukovou výzdobou v rozích, zaskleno.

35 x 40 (45 x 50) cm.

1 500 Kč

Fiala

"Chodci ve staré uličce - Hradec Králové"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole FIALA, vhodně úpravený rám.

62 x 72 (80 x 90) cm.

2 500 Kč

Místo u Katedrály Svatého Ducha.

Smital Jan

"Dobytčí trh"

olej na kartonu, signováno vpravo dole JAN SMITAL, vzadu nalepeny štítky o autorovi.

35 x 50 (49 x 65) cm.

1 000 Kč

Smital Jan (1896-1955)

Malíř, studium na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Vratislava Nechleby, absolvoval studijní cesty podél pobřeží Černého moře, v Alžírsku, na Podkarpatské Rusi. Působil v Praze, ve slováckém Hluku a po roce 1946 v Olomouci. V lednu 2015 se uskutečnila v loštické galerii výstava zdejšího rodáka Jana Smitala. (https://www.denik.cz/ostatni_kultura/galerie-bude-hostit-alici-springs-a-vystavu-jana-smitala-20150113-hmdl.html)

(Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA), abART)

(24.6.1896 Loštice, okres Šumperk - 5.7.1955 Olomouc)

Kopecký

"Krajina ve žních s figurální stafáží"

olej na kartonu, signováno vpravo dole KOPECKÝ, rámováno, adjustováno v paspartě.

21 x 30 (46 x 56,5) cm.

900 Kč

Kutzer Viktor

"Stádo ovcí na svahu Beskyd"

olej na kartonu, signováno vlevo dole V. KUTZER, vzadu rukou "Po dešti pod Čertovými mlýny", adjustováno v krásném původním rámu stříbrné barvy, francouzský typ, zaskleno.

47 x 32 (63,5 x 49) cm.

1 900 Kč

Kutzer Viktor (1885-1948)

Malíř, studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Jana Preislera, Emanuela dítěte, Arnošta Hofbauera, Karla Vítězslava Maška, řada výstav, převážně v Ostravě, delší dobu působil na Severní Moravě, jeden ze zakladatelů Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, uváděn mezi komunitou židovských malířů, zastoupen v Národní galerii.

(Toman, Lexikon českých výtvarníků, Městská knihovna Havířov (http://www.knih-havirov.cz/clanek/1446-kutzer-viktor/))

(18.7.1885 Velké Karlovice, Vsetín - 19.12.1948 Ostrava)

Ferenz

"Podhorská vesnice"

olej na plátně, signováno vpravo dole FERENZ, datováno 1940, původní rám.

43 x 36 (55,5 x 49) cm.

900 Kč

Myslikovjan Karel

"Pampelišky"

olej na kartonu, signováno vlevo dole KAREL MYSLIKOVJAN, datováno 1957, vzadu původní autorský štítek.

35 x 50 (44,5 x 60) cm.

1 500 Kč

Myslikovjan Karel (1911-1961)

Malíř, soukromá studia u O. Nejedlého na AVU v Praze, žil ve Frýdlantě nad Ostravicí, byl designérem smaltovny podniku NORMA ve Frýdlantu, věnoval se malbě beskydských krajin, podílel se na výzdobě kaple ve Pstruží, zastoupen ve sbírkách Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí. Uveden v publikaci Přehled výtvarně uměleckých výstav na Ostravsku, Opavsku a Těšínsku (v letech 1920-1949), vydal Slezský ústav Československé akademie věd, Opava.

(Toman, Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků, www.regionbeskydy.cz)

(27.1.1911 Pstruží u Frenštátu pod Radhoštěm - 9.10.1961 Pstruží u Frenštátu pod Radhoštěm)

monogramista MD

"Romantická krajina se zámkem a loděmi"

olej na plátně, signováno vpravo dole monogramem MD, první polovina 20. století, ozdobný rám zlaté barvy.

50 x 42 (64 x 54) cm.

2 800 Kč

Jílek Jan

"Vesnická ulice"

olej na dřevě, signováno vpravo dole J. JÍLEK, datováno 1949, rámováno v dobovém rámu zlaté barvy.

32 x 42 (44,5 x 54,5) cm.

2 500 Kč

Jílek Jan (1905-1982)

Malíř, pedagog, studia na Českém vysokém učení technickém v Praze u Oldřicha Blažíčka a na akademii ve speciálce u W. Nowaka, člen Spolku východočeských výtvarných umělců v Pardubicích. Působil jako středoškolský profesor v Pardubicích, Trnavě, Mukačevě (do roku 1938), Kroměříži, Brně. Vystavoval s SVU Mánes, na Východočeských salonech a na Zlínském salonu. První souhrnnou výstavu měl v roce 1937 v Mukačevě. (http://www.batelov.eu/assets/File.ashx?id_org=114&id_dokumenty=4890).

(5.12.1905 Batelov, okres Jihlava - 14.3.1982)

Pařízek Jan

"Zátiší s milenci a hrozny"

hnědý pastel, signováno vpravo dole PAŘÍZEK, datováno 2002, adjustováno v paspartě pod sklem, rámováno textilní páskou.

56,5 x 40 (60 x 43) cm.

500 Kč

Pařízek Jan (1941-2012)

(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků, www.signaturymaliru.cz)

(20.7.1941 Praha - 2012)

Pařízek Jan

"Autoportrét"

barevný pastel, signováno vpravo dole PAŘÍZEK, datováno 2003, vlevo dole dedikace "Janičce Jeníček", adjustováno v paspartě pod sklem, rámováno.

58 x 40 (61 x 43) cm.

600 Kč

Pařízek Jan (1941-2012)

(20.7.1941 Praha - 2012)

Otipka Jindřich

"Velká kytice ve džbáně"

kubizující mistrovský olej na malířské lepence, signováno vlevo nahoře J. OTIPKA, nedatováno, impozantní práce ve špálovském ladění.

74 x 60 (84,5 x 71,5) cm.

1 600 Kč

Skvělá cenová nabídka.

Otipka Jindřich (1921-1986)

(3.4.1921 Neplachovice - 8.4.1986 Ostrava)

Otipka Jindřich

"Kytice ve džbáně"

kubizující mistrovský olej na malířské lepence, signováno vpravo dole J. OTIPKA, nedatováno, kvalitní práce ve špálovském ladění.

67 x 50 (78,5 x 60) cm.

1 200 Kč

Skvělá cenová nabídka.

Otipka Jindřich (1921-1986)

Plesnivý Vincent

"Dvě krojované dívky u kolovrátku"

mistrovská kombinovaná technika - akvarel, kvaš, signováno vpravo dole PLESNIVÝ, rámováno v paspartě pod sklem, práce výborného malíře folklórních témat.

Ve výřezu 53 x 36 (75 x 57) cm.

1 200 Kč

Skvělá cenová nabídka.

Plesnivý Vincent (1879-1944)

Malíř figuralista v Boršicích u Blatnice pod sv. Antonínkem na Moravě, žák pražské akademie, potom u profesora H. Knirra v Mnichově, dále rok studoval v Paříži, jeho figurální akvarely jsou v muzeích v Čechách i na Moravě.

(17.7.1879 Praha - 23.2.1944 Praha)

"Vesnice"

olej na plátně, signováno vpravo dole J. DRHA, nedatováno, moderní malba mírně kubizující.

50 x 70 (62 x 82,5) cm.

2 700 Kč

Skvělá cenová nabídka.

Kameníček Petr

"U kostela"

olej na kartonu, signováno vpravo dole PETR KAMENÍČEK, datováno 1965, vzadu štítek s razítkem ČFVU, názvem díla a adresou malíře, rámováno, zaskleno, krásně zachycená zimní atmosféra se sněhem.

50 x 80 (58 x 88) cm.

1 400 Kč

Kameníček Petr (1922-1966)

Malíř, kreslíř, studia v Praze v malířském ateliéru Karla Holana a na Akademii výtvarných umění u Otakara Nejedlého a Vlastimila Rady, nedokončil z politických důvodů.

(5.8.1922 Praha - 19.1.1966 Praha)

Nedvídek Lumír

"Dívčí akt"

kresba rudkou, signováno vlevo dole monogramem LN, vzadu autorský štítek, rámováno v paspartě, zaskleno.

Ve výřezu 45 x 50 (58 x 72,5) cm.

1 900 Kč

Nedvídek Lumír (1920-1997)

Malíř, studium na Akademii výtvarných umění u Vratislava Nechleby.

(24.10.1920 Rychnov nad Kněžnou - 11.3.1997 Rychnov nad Kněžnou)
a(bART, http://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/malir-lumir-nedvidek)

nesignováno

"Modlitba v romantické horské krajině"

olej na plátně, signum nenalezeno, kolem roku 1850, kvalitní zdobný rám zlaté barvy.

63 x 47 (81 x 65) cm.

9 500 Kč