Hradečný Bohumil

"Ze šáreckého údolí"

olej na kartonu, signováno vpravo dole B. HRADEČNÝ, vzadu papírový štítek s informacemi o obraze.

35 x 50 (48 x 63,5) cm.

900 Kč

Hradečný Bohumil (1876-1960)

  125. aukce Ostrava TOP 261-280

Háša Jaroslav

"Kobyla s hříbětem"

olej na plátně, signováno, nedatováno, široký zdobný rám.

55,5 x 45 (71,5 x 61) cm.

4 500 Kč

Háša Jaroslav (1890-?)

Pařízek Jan

pastel, signováno vpravo dole PAŘÍZEK, datováno 2006, adjustováno pod sklem, rámováno textilní páskou.

39 x 25,5 cm.

500 Kč

Pařízek Jan (1941-2012)

(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků, www.signaturymaliru.cz)

(20.7.1941 Praha - 2012)

Raška

"Z Beskyd"

profesionální olej na plátně, signováno RAŠKA, patrně Pavel, jeden z malířské rodiny Rašků, široký ručně řezaný rám francouzského typu, stříbrné barvy.

60 x 80 (77,5 x 97) cm.

3 000 Kč

"Vysoké hory - Tatry (?)"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, luxusní rám, velikostí i provedením vysoce reprezentativní.

70 x 86 (90,5 x 105,5) cm.

7 000 Kč

Nikoliv P

"Z Bulharska"

profesionální akvarel, signováno vlevo dole, datováno 1972, kvalitní adjustace v zajímavém rámu, zaskleno.

46 x 35 (57 x 47) cm.

1 200 Kč

Práce bulharského malíře.

Sum Miloš

"Frýdlant - Paseky"

kombinovaná technika - kvaš, akvarel, pastel, signováno vpravo dole SUM, datováno 12.11.1959, vlevo dole určeno místo, vzadu štítek, zaskleno.

25,5 x 20,5 cm.

500 Kč

Sum Miloš (1896-1966)

(4.10.1896 Litomyšl - 1.3.1966 Přerov)

Sum Miloš

"Mohelno"

pastel, signováno vlevo dole SUM, datováno 1946, vpravo dole určeno místo, vzadu štítek, zaskleno.

24,5 x 30 (39,5 x 45) cm.

500 Kč

Sum Miloš (1896-1966)

Placatka Ladislav

"Pánské zátiší"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo nahoře PLACATKA, nedatováno, vzadu na štítku uveden název "Konvice na víno".

55 x 80 (60 x 84,5) cm.

19 000 Kč

Placatka Ladislav (1923-1986)

Pseudonym Laci di Placi, malíř, grafik, fotograf, studoval ve speciální figurální škole u profesora Rady na AVU v Praze. Původním povoláním fotograf, věnoval se malbě, grafice, knižní ilustraci, PhDr. Eva Ronzová, manželka, je autorkou knihy z roku 2000 "Placatkova díla překonávají hranice času".
(26.5.1923 Neratovice - 10.10.1986 Ostrava)

neznámý autor

"Rybáři na břehu po návratu z lovu"

mistrovský olej na plátně, signum nenalezeno, kolem roku 1800, dříve rentolováno, reprezentativní práce ve starém širokém zdobném rámu starozlaté barvy.

65,5 x 81 (90 x 106) cm.

27 000 Kč

Strýhal Otakar

"Mirošovská krajina v zimě"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole iniciálou S., okolo 1950, kvalitní rám. Výborná práce české krajinářské školy. Kvalitou a velikostí reprezentativní práce.

66 x 96 (82 x 112) cm

9 000 Kč

Strýhal Otakar (1914-2000)

Malíř, autodidakt, soukromá studia u Vincence Beneše, Ludvíka Kuby a Jana Slavíčka, člen Svazu západočeských výtvarných umělců, uváděn mezi osobnostmi Plzeňského kraje. Malíř brdské krajiny.

(abART, http://otakarstryhal.webnode.cz/)

(21.10.1914 Plzeň - 2000)

Říhovský Karel

"Ledňáček"

olejová tempera na kartonu, signováno, datováno 1988, reprezentativní ručně řezaný dřevěný rám.

76 x 60,5 (89 x 73,5) cm

8 400 Kč

Získáno přímo z rodiny autora

Říhovský Karel (1926-2016)

Malíř, grafik, loutkář, scénograf, studoval na odborné škole knihařské v Uherském Hradišti a na ŠUŘ v Brně u Süssera, Langera, Tučného, člen SVUT Ostrava, věnoval se rovněž plakátové tvorbě a ilustraci, významný malíř, v roce 1997 vyšla monografie o tomto umělci, množství výstav.

(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků, http://www.ostravskesochy.cz/)

(2.1.1926 Zbrašov, Teplice nad Bečvou - 16.4.2016)

Strýhal Otakar

"Pražské kostely - Malá Strana"

olej na sololitu, signováno vpravo dole iniciálou S, rámováno, pod sklem.

46 x 110 (58 x 123) cm

7 000 Kč

Strýhal Otakar (1914-2000)

(21.10.1914 Plzeň - 2000)

Říhovský Karel

"Červená krajina"

velká reprezentativní mistrovská olejová tempera na tvrzené malířské desce, signováno vpravo nahoře ŘÍHOVSKÝ, datováno 1980, vzadu autorský štítek s názvem obrazu, vysoká galerijní hodnota, jedinečná nabídka.

80 x 112 (93,5 x 126) cm

15 000 Kč

Poetické vnímání průmyslové krajiny se zde projevuje naplno, v tom může být mistr Říhovský srovnáván s Janem Zrzavým.

Říhovský Karel (1926-2016)

Malíř, grafik, loutkář, scénograf, studoval na odborné škole knihařské v Uherském Hradišti a na ŠUŘ v Brně u Süssera, Langera, Tučného, člen SVUT Ostrava, věnoval se rovněž plakátové tvorbě a ilustraci, významný malíř, v roce 1997 vyšla monografie o tomto umělci, množství výstav. Podle návrhu Karla Říhovského byla realizována mozaika "Věda a praxe / Škola a věda" ve vstupní hale knihovny VŠB-TU Ostrava. Informace o tomto díle a některých dalších, realizovaných v architektuře, jsou uvedeny v databázi "Ostravské sochy" (http://www.ostravskesochy.cz/autor/103-Karel-Rihovsky).

Říhovský Karel

"Památný strom Lípa pod Barborkou"

akryl, tempera na sololitu, signováno vlevo nahoře, datováno 2008, vzadu štítek autora s názvem obrazu. Ze série Památné stromy.

94,5 x 50,5 (97 x 53) cm

3 700 Kč

Získáno přímo z rodiny autora

Říhovský Karel (1926-2016)

Říhovský Karel

"Květy poezie z Hošťálkovic"

velký mistrovský olej - tempera na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole ŘÍHOVSKÝ, datováno 2006. Kromě umělecké i dokumentační hodnota.

100 x 38 (102 x 39,5) cm

3 700 Kč

Získáno přímo z rodiny autora.

Říhovský Karel (1926-2016)

Říhovský Karel

"Dnes nás ještě hřeje slunce"

tempera na kartonu, signováno, datováno 2002, vzadu autorský štítek s názvem obrazu, širší rám byl rovněž využit k malbě.

62 x 70 (66,5 x 74,5) cm.

6 500 Kč

Říhovský Karel (1926-2016)

Kocián Quido Roman

"Hrad Spiš"

kombinovaná technika - akvarel, pastel, tuš, signováno vlevo dole QUIDO ROMAN KOCIAN, datováno 1954, pasparta, pod sklem, rám.

Ve výřezu 44 x 59 (67 x 82) cm

4 000 Kč

Kocián Quido Roman (1908-1981)

Malíř, grafik, restaurátor, syn sochaře Quido Tomáše Kociana (1874-1928), studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Jaroslava Bendy a Arnošta Hofbauera, techniku mozaiky studoval soukromě u prof. Ulmana, vystavoval na světové výstavě v Paříži a na výstavách v Neapoli a Bukurešti, zastoupen v Národní galerii Praha, výborný a ceněný malíř poloviny 20. století.

(4.3.1908 Hořice, Jičín - 11.3.1981 Ostrava)

Říhovský Karel

"Perly přírody"

olejová tempera na kartonu s povrchem plátna, signováno vpravo dole, datováno 1995, vzadu štítek autora s názvem, adjustováno v paspartě, která je rovněž využita k malbě.

78 x 60 (84 x 65) cm

6 400 Kč

Vynikající typická práce Mistra Říhovského. Získáno přímo z rodiny autora.

Říhovský Karel (1926-2016)

Říhovský Karel

"Terč"

mistrovský olej - tempera na malířském kartonu, signováno vlevo nahoře ŘÍHOVSKÝ, datováno 1995, vzadu štítek autora s názvem, skvělá práce galerijní hodnoty malovaná technikou starých mistrů.

65 x 50 (70 x 56) cm

3 600 Kč

Říhovský Karel (1926-2016)