Hrabal Arnošt

"Dva staré stromy"

mistrovský dřevoryt, signováno tužkou vpravo dole HRABAL, nedatováno, vzadu text o autorovi, zaskleno.

26 x 31,5 (40,5 x 48) cm

700 Kč

Skvělá práce vynikajícího grafika.

Hrabal Arnošt (1886-1969)

Katolický kněz, grafik, dřevorytec, ilustrátor, křesťanský umělec, studoval na teologické fakultě v Olomouci, po  vysvěcení studoval soukromě u profesora Scheffera ve Vídni, přešel na Graphische Versuch und Lehranstalt, kde jeho studium přerušila 1. světová válka. Po válce od roku 1924 studoval na AVU v Praze u J. Obrovského. Jako duchovní působil v Jeseníkách, kde vznikl cyklus 22 dřevorytů Lesy. Dřevoryty převážně zdobil i různá bibliofilská vydání poezie, vytvářel ex libris, novoročenky apod.

(4.12.1886 Buchlovice - 30.12.1969 Buchlovice)

      126. aukce Ostrava TOP 041-060

nesignováno

"Předjaří v podhorské krajině"

olej na malířské lepence se strukturou plátna, nesignováno, nedatováno.

35 x 50,5 (47,5 x 63) cm

1 200 Kč

      126. aukce Ostrava TOP 121-140

Konečný Josef (?)

"Jarní tání ve vysokých horách"

olej na lepence, signováno vlevo dole J. KONEČNÝ, nedatováno.

35 x 50,5 (48,5 x 64) cm

1 500 Kč

Baran Edgar

"Chalupy na pobřeží"

kvaš, akvarel, signováno vpravo dole EDGAR BARAN, datováno 1970, vzadu autorský štítek s razítkem ČFVU Ostrava.

30,5 x 98 (35 x 102,5) cm

1 200 Kč

Baran Edgar (1937-2011)

Malíř, syn malíře Otakara Barana. Studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti obor grafika, věnoval se tématice akvarelu a kvaš-akvarelu, náměty čerpal z Karvinska. Od roku 1958 až do odchodu do důchodu v roce 1998 byl propagačním pracovníkem v NHKG v Karviné, dnes ArcelorMittal Tubular Products Karviná a.s..

(Slovník Chagall, http://karvinsky.denik.cz/kultura_region/20110225edgar_baran.html)

(nar. 14.9.1937 Karviná - 14.1.2011)

Hrnčárek Jan

"Tichavské kotly"

olej na kartonu, signováno vpravo dole J. HRNČÁREK, vzadu uveden název a datace 1969

32,5 x 50,5 (42,5 x 60) cm

1 200 Kč

Párová k položce č. 126

Hrnčárek Jan (1918-2009)

ak. mal. PhDr. Hrnčárek Jan

(15.8.1918 Fryčovice, Frýdek-Místek - 21.10.2009)

Hrnčárek Jan

"Tichavské kotly - sklizeň sena"

olej na kartonu, signováno vlevo dole J. HRNČÁREK, vzadu uveden název a datace 1969

33 x 49 (44,5 x 60,5) cm

1 200 Kč

Párová k položce č. 125

Hrnčárek Jan (1918-2009)

ak. mal. PhDr. Hrnčárek Jan

Kobliha František

"Městská partie se schodištěm"

mistrovský dřevoryt, signováno monogramem vlevo dole v desce a vpravo dole tužkou F. KOBLIHA, adjustace pod antireflexním sklem.

37,5 x 28 (51,5 x 41,5) cm

1 800 Kč

Kobliha František (1877-1962)

Malíř, grafik, ilustrátor, studium v Praze na UPŠ u Lišky a Maška a na AVU u Ženíška, jeden z nejvýznamnějších kreslířů a grafiků Evropy své doby, člen SČUG Hollar, SURSUM, široké spektrum výstav a zastoupení v galeriích.

(17.11.1877 Praha - 12.12.1962 Praha)

Kobliha František

"Před chrámem"

dřevoryt, signováno v desce a vpravo dole tužkou F. KOBLIHA, adjustace pod antireflexním sklem.

38 x 27,5 (51,5 x 41,5) cm

1 500 Kč

Kobliha František (1877-1962)

Hrnčárek Jan

"Krajina s opuštěným lomem"

olej na plátně, signováno J. HRNČÁREK, nedatováno, vzadu uveden název díla a věnování s datací 30.6.1956, dobová adjustace.

35 x 50,5 (46,5 x 61,5) cm

2 000 Kč

Hrnčárek Jan (1918-2009)

ak. mal. PhDr. Hrnčárek Jan

Souček Svatopluk

"Antonín Dvořák - studie k velkému portrétu"

olej - tempera, signováno vpravo nahoře SVATOPLUK SOUČEK, datováno 1955, vzadu uveden název díla, adjustováno pod sklem, rámováno textilním olepem.

52,5 x 42,5 (69 x 57) cm

5 900 Kč

Souček Svatopluk (1902-1986)

Malíř, studoval v Praze na UMPRUM a u profesora V. Nechleby na AVU, 1930 a 1933 studoval v Paříži a Itálii, maloval portréty a žánrové obrazy, portrétoval řadu významných osobností své doby.

(13.9.1902 Přerov - 21.8.1986 Vyškov)

Zamarski V.

"Lavička v zámeckém parku"

olej na kartonu, signováno vpravo dole V. ZAMARSKI, datováno 1940, horší stav malby i rámu, jinak se jedná o kvalitní práci, která si zaslouží restaurování.

34 x 34,5 (44 x 44,5) cm

900 Kč

Bechný A.

"Zátiší s hyacintem a jablky"

olej na malířské lepence se strukturou plátna, signováno vpravo dole A. BECHNÝ, datováno 1952.

49,5 x 35 (62,5 x 48) cm

1 200 Kč

Uherek R.

"Stromy u Bečvy"

olej na kartonu, signováno vpravo dole R. UHEREK, špatně čitelná datace 1943 (?).

55,5 x 42 (61,5 x 48) cm

1 200 Kč

Holejšovská Zdeňka

"Rybníček v Čekánově"

olej na sololitu, signováno vpravo dole HOLEJŠOVSKÁ, vzadu štítek Díla s datací 1977.

33 x 61 (41 x 68) cm

4 500 Kč

Práce významné malířky, která má zastoupení i v Tokiu, kde její obrazy dosahují mimořádně vysokých cen. Ojedinělá nabídka.

Holejšovská Zdeňka (1950-)

malířka, učila se u malířů L. Musila, L. Laitgeba a J. Peci, vystavuje v Argentině a Japonsku, s rodinou založila firmu na výrobu zrcadel

Mann R.

"Jelení rodinka v zasněžených vysokých horách"

velký olej na plátně, signováno vpravo dole R. MANN, datováno 1933.

103,5 x 60 (115,5 x 71) cm

3 500 Kč

nesignováno

"Jaro ve vysokých horách"

olej na plátně, signum nenalezeno, odlupující se malba.

32 x 28,5 (40 x 36) cm

1 300 Kč

Párová k položce č. 137

nesignováno

"Potok v parku"

32 x 28,5 (40 x 36,5) cm

1 300 Kč

Párová k položce č. 136

Siřínek Karel

"Svážení obilí koňským povozem"

olej - tempera na plátně, signováno vpravo dole K. SIŘINEK, datováno 1944, hezká scenérie v podhorské krajině, plátno v horším stavu, vyžaduje čištění a restaurování.

49 x 69,5 (54,5 x 75) cm

2 500 Kč

Siřínek Karel

Stopy Karla Siřínka ve Frýdku - Místku:

Tři práce Karla Siřínka jsou publikovány v příspěvku České televize. "Dominanty Frýdku-Místku zachycené na obrazech místních umělců vystavilo Muzeum Beskyd" (Výstava na zámku srovnává současnost a minulost Frýdku-Místku, Česká televize, Televizní studio Ostrava 30. 1. 2013, http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/kultura/213085-vystava-na-zamku-srovnava-soucasnost-a-minulost-frydku-mistku/)

"Oltářní obraz Sv. Františka z Assisi v poutním kostele Navštívení P. Marie ve Frýdku je umístěn v boční kapli téhož světce ... Obraz je signován v pravém dolním rohu pod stupni: ELIAS FRANT HERBERT/PINXIT 1761, pod signaturou malíře je další nápis: RENOV. K. SIŘÍNEK R. 1923." (Dominika Grygarová: Oltářní obrazy v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Frýdku, UP Olomouc, Filozofická fakulta, bakalářská diplomová práce, Olomouc 2011 http://theses.cz/id/ueloaj/bp.pdf)

Bartošek J.

"Chalupy u potoka v podhůří"

olej na sololitu, signováno vpravo dole J. BARTOŠEK, nedatováno, vzadu štítek ostravské Galerie "S".

45,5 x 101 (53,5 x 109) cm

1 200 Kč

Nedvěd

"Hospodářský dvůr s koňmi a psem"

olej na sololitu, signováno, nedatováno, nerámováno

42 x 56,5 cm

1 500 Kč