Hüdes Ivo

"Rozjímající mladá žena v bílém plédu"

olej na plátně, signováno vpravo dole IVO HÜDES, nedatováno, vzadu na plátně nečitelné razítko, drobná poškození plátna, nerámováno.

59,5 x 50,5 cm

1 500 Kč

    126. aukce Ostrava TOP 161-180

"Trh v Tangeru"

barevný lept, signováno monogramem v desce, vpravo dole tužkou T. F. ŠIMON, vlevo dole pod tiskovou plochou autorova značka, antireflexní sklo.

31 x 30,5 (51,5 x 41,5) cm

4 500 Kč

Varianta publikovaná v Artur Novák, SEZNAM GRAFICKÝCH PRACÍ T.F. ŠIMONA, 289 TRŽIŠTĚ SOCCO V TANGERU. BL – 312x301. 120 tisků., rok 1918 (http://www.tfsimon.com/seznam.htm)

"Bretoňská stařenka"

barevný lept, signováno monogramem v desce, vpravo dole tužkou T. F. ŠIMON, vlevo dole pod tiskovou plochou autorova značka, zaskleno.

21 x 14 (51,5 x 41,5) cm

2 900 Kč

V soupise Artur Novák, SEZNAM GRAFICKÝCH PRACÍ T.F. ŠIMONA pod číslem 184 BRETONSKÁ BABKA. BL – 207x140. 10 aut. A. Roullier v Chicagu., rok 1912 (http://www.tfsimon.com/seznam.htm)

Lasák Oldřich

"Valašský chlapec"

akvarel, signováno vlevo dole O. LASÁK, nedatováno, sběratelská položka od výborného malíře, kvalitní adjustace s paspartou, rám, zaskleno.

Ve výřezu 30 x 21,5 (50,5 x 40,5) cm

1 200 Kč

Lasák Oldřich (1884-1968)

Malíř, grafik, restaurátor, spisovatel, scénograf, básník, voják v 1. světové válce, studoval na AVU v Praze u profesorů Vlaho Bukovace, Bohumíra Roubalíka a Hanuše Schwaigera, byl členem SVUM Hodonín, spolu s Adolfem Kašparem restauroval obrazy a fresky v chrámu P. Marie Sněžné v Olomouci, kromě moderních směrů v malířství byl i skvělým portrétistou, zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, GVU v Ostravě, MG v Brně, GVU v Olomouci.

(19.12.1884 Zdětín, Prostějov - 26.11.1968 Ostrava)

autor neznámý

"Ikona -Sv. Jiří"

olejová tempera na dřevěné desce, Rusko, první polovina 19. století, ikona vyžaduje drobné restaurování, jinak poměrně dobrý stav.

30 x 24,5cm, tloušťka desky 3 cm

4 500 Kč

V návrhu na kulturní památku, může koupit pouze občan ČR nebo firma se sídlem na území ČR.

Berghauer Gottlieb - Horyna Bohumil - Horník B.

"V listnatém lese"

kolorovaná kresba - tempera, kvaš, signováno v pravém dolním rohu B. HORNÍK, nerámováno.

38,5 x 49 cm

450 Kč

Berghauer - Horyna Bohumil

Berghauer Gottlieb

Malíř, ilustrátor, autodidakt, maloval krajiny, figurální obrazy i podobizny. Podepisoval se také Berghauer Gottlieb.

(Toman, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA))

(23. 1. 1910 Rosice u Brna - 26. 4. 1972 Bosonohy, okr. Brno-venkov)

"Noční barvy města"

olej na lepence, signováno vpravo dole, nepřečteno, nedatováno.

27 x 19 (30 x 22,5) cm

1 200 Kč

Uherek R.

"Louka u lesa"

kombinovaná technika s pastelem, signováno vlevo dole R. UHEREK, datováno 1944, kvalitní komorní práce vyžadující změnu rámu, paspartováno.

20 x 27,5 (40,5 x 46) cm

500 Kč

      126. aukce Ostrava TOP 041-060

Toman Karel

"Břízy u vody"

černobílý lept, signováno tužkou K. TOMAN, datováno 1923, vzadu rukou psaný text "Původní lept … Z cyklu …", elipsovitý tvar, zaskleno.

Ve výřezu 18,5 x 12 (31,5 x 21,5) cm

300 Kč

Holejšovská Zdeňka

"Zátiší s ananasem"

kombinovaná technika - olej, tempera, lak a tuš, signováno, datováno 1978, vzadu autorský štítek, v paspartě, zaskleno, rámováno textilní páskou.

Ve výřezu 19,5 x 28,5 (28 x 37) cm

4 500 Kč

Práce významné malířky, která má zastoupení i v Tokiu, kde její obrazy dosahují mimořádně vysokých cen. Ojedinělá nabídka.

Holejšovská Zdeňka (1950-)

malířka, učila se u malířů L. Musila, L. Laitgeba a J. Peci, vystavuje v Argentině a Japonsku, s rodinou založila firmu na výrobu zrcadel

Beneš Vlastimil

"Sněhulák a vrána"

komorní barevná grafika, signováno dole uprostřed V. BENEŠ, datováno 1990, číslováno 103/200, v paspartě, zaskleno, rámováno textilní páskou.

Ve výřezu 12,5 x 9 (30 x 21) cm

350 Kč

Beneš Vlastimil (1921-1990)

Učitel, malíř, v roce 1939 zakončil studium na rychnovském gymnáziu, jako student zpracoval ilustrační doprovod k vydané publikaci St. Dvořáka Pověsti Rychnovska. Od podzimu 1939 studoval na Českem vysokém učení technickém v Praze obor výtvarná výchova a zeměpis, studium dokončil po válce. Pedagogicky působil na školách na Opavsku, v Týništi nad Orlicí, v Hradci Králové vedl na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty oddělení pro národní školy. Každým rokem organizoval pro studenty a zájemce krajinářské kurzy. Ze své tvorby, věnované rodnému kraji, připravil některé výstavy, např. v Opočně, Rokytnici v O.h., Jablonném n.O., v Rychnově n. Kn.

(Slovník Chagall, www.rychnov-city.cz/osobnosti/12.htm)

(28.1.1921 Ještětice - místní část obce Solnice - 23.5.1990 Rychnov nad Kněžnou)

Souček Václav

"Malostranské mostecké věže v zimě"

barevný lept, vpravo dole signováno tužkou SOUČEK, z cyklu deseti barevných leptů pražských pamětihodností, rámováno, zaskleno.

38,5 x 29 (41,5 x 32) cm

400 Kč

Souček Václav (1887-1941)

Souček Václav (1887-1941)

malíř, v dubnu 1929 vystavoval společně s Jaromírem Kuncem v Rubešově salonu v Praze

(1887 Střebeš-19.10.1941 Praha)

Silovský Vladimír

"Shromáždění u Národního divadla"

mistrovský dvoubarevný lept, vpravo dole signováno tužkou V. SILOVSKÝ, rámováno, zaskleno.

27,5 x 33,5 (29 x 35,5) cm

600 Kč

Silovský Vladimír (1891-1974)

Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studoval architekturu na ČVUT v Praze, dále Uměleckoprůmyslovou školu v Záhřebu v bývalé Jugoslávii a ve speciální škole u profesora Švabinského na AVU v Praze, kde také působil pedagogicky jako profesor, vedl speciální grafickou školu, v letech 1958-1960 rektor AVU, vystavoval na členských výstavách v Mánesu a HOLLARu, dále v Paříži, Římě, Benátkách, Varšavě, Švýcarsku, USA, množství publikací

(11.7.1891 Libáň u Jičína - 26.4.1974 Praha)

Petrbauer

"Partie s městskou branou a kašnou"

tříbarevný lept, vpravo dole signováno tužkou PETRBAUER, rámováno, vlevo dole špatně čitelně "Partie z Českého Krumlova", zaskleno.

Ve výřezu 15,5 x 10,5 (29,5 x 23,5) cm

300 Kč

Štěch Karel

"Dívčí akt při koupeli v potoce"

tříbarevný linoryt, signováno tužkou vpravo dole K. ŠTĚCH, rámováno, zaskleno.

Ve výřezu 19 x 14 (27,5 x 22,5) cm

350 Kč

Štěch Karel (1908-1982)

Významný malíř, kreslíř, ilustrátor, grafik, studium na AVU u T.F. Šimona, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků, Svazu čs. výtvarných umělců, Svazu českých výtvarných umělců, řada výstav.

(31.10.1908 České Budějovice - 29.7.1982 České Budějovice)

Eichenberger

"Průhled městskou ulicí na horský masiv"

barevný lept, signováno tužkou vpravo dole EICHENBERGER, rámováno, zaskleno.

31,5 x 25,5 (33,5 x 27,5) cm

600 Kč

"La Novitá - Dvě dámy s knihami"

kolorovaná rytina, signováno v desce monogramem, datováno 17. ledna 1878 (Gennano), dole uprostřed MILANO - PARIGI - STABILIMENTO SONZOGNO. Rámováno, zaskleno.

34 x 25 (36,5 x 27,5) cm

600 Kč

Módní list.

"La Novitá - Dvě dámy před procházkou"

kolorovaná rytina, signováno v desce monogramem, datováno čtvrtek 7. července 1881 (Giovedi 7 Luglio 1881), dole FALCONER imp. PARIS, CORRIERE DELLE DAME, MILANO STAB. SONZOGNO. Rámováno, zaskleno, v dolní části mimo obraz skvrna po vlhkosti.

34 x 25 (37 x 27,5) cm

500 Kč

Módní list.

Bracquel E.

"La Novitá - Dvě dámy u harmonia"

kolorovaná rytina, signováno v desce E. BRACQUEL, datováno 4. března 1875 (4 Marzo 1875), dole MILANO - PARIGI - STABILIMENTO SONZOGNO. Rámováno, zaskleno, v dolní části mimo obraz skvrna po vlhkosti.

34 x 25,5 (36,5 x 27,5) cm

550 Kč

Módní list.

Majer Luděk

"Starý strom na Valašsku"

černobílý dřevoryt, signováno vpravo dole v desce L. MAJER, nedatováno, paspartováno, zaskleno, rámováno.

Ve výřezu 12 x 9,5 (20 x 21,5) cm

400 Kč

Motiv stromu se vyskytuje v mnoha autorových pracích grafických i malířských, ukázky jsou také ve Valašském deníku, pro který Luděk Majer v rozhovoru uvedl: „Snažím se, aby má tvorba nebyla jen pouhou kopií krajiny. Na to by stačil fotoaparát. Moje obrazy představují jakousi výpověď o Valašsku."

Zdroj: https://valassky.denik.cz/zpravy_region/zemrel-predni-valassky-kumstyr-ludek-majer-20131014.html.

Majer Luděk (1925-2013)

Ilustrátor, grafik, malíř. Studoval na Akademii výtvarných umění u Vladimíra Sychry a Jána Želibského, Pracoval jako propagační pracovník, na gymnáziu vyučoval výtvarnou výchovu. Se zaujetím maloval valašskou krajinu, maloval portréty, ilustroval knihy.

(31.12.1925 Solanec pod Soláněm, Hutisko-Solanec - 10.10.2013 Valašské Meziříčí)