Miska odkládací

bronz plasticky zdobený modelem děla - moždíře a nápisem "30,5 cm Mörser 1914 - 1917", zajímavý sbírkový i funkční kus, může být použit i jako závěsná dekorace.

Cca 16 x 19 cm

700 Kč

Dělo bylo vyvíjeno ve Škodových závodech Plzeň od roku 1909, ve výrobě od roku 1911. Do výzbroje rakousko-uherské armády bylo zařazeno pod označením 30,5cm moždíř vzor 11.

(https://www.vojsko.net/index.php/pozemni-technika/47-delostrelectvo/417-305mm-houfnice-skoda)

126. aukce Ostrava TOP 221-240

Hračka - autíčko na klíček

plech vínově červené barvy, setrvačník, na pneumatikách značeno made in Czechoslovakia, průměrný stav, sbírkový kus.

Výška 7 cm, délka 20 cm, šířka 8 cm

1 000 Kč

Džbán - karafa se zabrušovanou zátkou

sklo čiré s lazurou jantarové barvy, horní část zlacená a zdobená malbou barevnými emaily. Kolem roku 1920, velmi dobrý stav.

Výška se zátkou 41 cm, bez zátky 33 cm

500 Kč

sklo mléčné, malované květinovým dekorem a zlatou linkou, profilované - rozevírající se tělo zaškrcené dvěma prstenci do patky a hrdla, Čechy, po roce 1950, velmi dobrý stav.

Výška 24 cm, průměr 10 cm

500 Kč

Duša Ferdiš

Vázička se čtyřmi uchy

keramika glazovaná, ručně malovaná stylizovaným rostlinným dekorem, hruškovitý tvar, ve dně signatura F. DUŠA, V. Kunčice P/R, sběratelský a muzeální kus, rarita.

Výška 15,5 cm, průměr cca 11 cm

700 Kč

Duša Ferdiš (1888-1958)

Významný grafik, malíř, keramik a ilustrátor . Krátce vedl keramickou dílnu bratří Jaroňků v Rožnově pod Radhošťem, poté založil a provozoval vlastní dílnu ve Velkých Kunčicích a Frýdlantu nad Ostravicí. Studoval kresbu v Německu u profesora Slevogta (Max Slevogt, 8.10.1868 Landshut - 20.9.1932 Neukastel, pedagog, grafik, malíř), člen Hollaru, řada výstav - Vídeň, Benátky, Moskva, Leningrad, New York, Varšava, vystavoval s Uměleckou besedou, Hollarem, v Topičově saloně, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, Národního muzea Praha, Slovenské národní galerie v Bratislavě, jeho práce jsou ve Varšavě, Švýcarsku, Moskvě atd., samostatná galerie věnovaná tvorbě tohoto umělce ve Frýdlantu nad Ostravicí.

(13.1.1888 Frýdlant nad Ostravicí - 1.12.1958 Frýdlant nad Ostravicí)

Váza - džbánek

sklo růžové až hnědorůžové, nálep z čirého bezbarvého skla ve tvaru úchopu, kulovité tělo široce otevřené nízkým hrdlem, velmi zajímavá sklářská práce provedením i designem, sbírkový kus.

Výška 15 cm, průměr 17 cm

900 Kč

Karafa se zabrušovanou zátkou

sklo čiré, lité a broušené ve vertikálních pásech.

Výška 16,5 cm, průměr 9 cm

500 Kč

Dózička s víkem

sklo čiré bezbarvé s rubínovou lazurou, probrušované, tzv. typ Egermann.

Výška 12 cm, průměr 11 cm

400 Kč

Lžička

pozlacené stříbro, částečně gravírované rostlinným dekorem, značeno u nás neplatnou ruskou puncovní značkou.

Ryzost stříbra 875/1000, hmotnost 12,30 g

280 Kč

Přiloženo osvědčení Puncovního úřadu ČR

Ježek Jaroslav

Kávový servis šestiosobní NEFERTITI

porcelán bílý, zdobený zlaceným geometrickým dekorem, skvělý design pod vlivem Expo 58, značeno LOUČKY Czechoslovakia, Design by Jaroslav Ježek, signováno JAROSLAV JEŽEK.

6x šálek výška 6 cm, průměr 5,5 cm,

6x podšálek průměr 11,5 cm,

1x mléčenka výška 9,5 cm, průměr 6 cm,

1x cukřenka výška 11 cm, průměr 8,5 cm

600 Kč

Práce významného designera, který překvapil svět na Expu 58 a získal řadu ocenění.

Ježek Jaroslav (1923-2002)

Dóza s víčkem

sklo malachitové, celoplošně zdobené bohatým plastickým dekorem dívčích aktů, Čechy, kolem roku 1960.

Výška cca 6 cm, průměr 10 cm

800 Kč

Dóza s víčkem ve tvaru želvy

sklo malachitové, Čechy, Jablonec, kolem roku 1960.

Výška 6 cm, délka 12,5 cm, šířka 7,5 cm

500 Kč

Váza s nepravidelným okrajem

sklo hutní, čiré bezbarvé, transparentní zelenožluté a modré, sklárna Chřibská, Škrdlovice, druhá polovina minulého století.

Výška 31,5 cm

750 Kč

Patří do světově proslulého skla a designu druhé poloviny minulého století.

Hospodka Josef

Váza hutně tvarovaná, vícebarevná

sklo hutní, čiré bezbarvé v kombinaci se zeleným, medovým a růžovým, autor pravděpodobně Hospodka, sklárna Chřibská, druhá polovina minulého století.

Výška 30 cm

500 Kč

Hospodka Josef Michal (1923-1989)

(21.1.1923 Švihov, Miřetice, Chrudim - 9.1.1989 Chřibská, Děčín)

sklo hutní čiré bezbarvé a růžové, zajímavý design, reprezentativní i funkční kus.

Výška 25 cm, šířka cca 12 cm

400 Kč

sklo hutní s odlesky růžové a modré, druhá polovina minulého století.

Výška 21 cm, průměr cca 14 cm

350 Kč

monogramista AP

Medaile v etui

bronz, avers plastický portrét Jana Evangelisty Purkyně a nápis PURKYNIANA UNIVERSITAS, revers SCIENTIA EST POTENTIA (Vědění je moc), na aversu značeno monogramem AP.

Průměr 4 cm

200 Kč

Richterova kotvová stavebnice

jedná se o slavnou dětskou kamennou stavebnici, která ve své době patřila mezi vyhledávané drahé hračky. Počátek minulého století, schází víko krabice a několik kostek, sbírkový kus.

Krabice 20 x 29 x 3,5 cm

800 Kč

Miska s klenutým uchem

stříbrná, uvnitř celoplošně zlacená, ucho a horní okraj zdobeny plastickým dekorem, značeno sovětským puncem pro Ag 875/1000 (používání v letech l958-1992), nově přeznačeno současným platným puncem pro nejbližší nižší ryzost ZAJÍC 4 (S-68).

Ryzost stříbra 875/1000, hmotnost 162,18 g, výška misky 3,5 cm, výška s uchem cca 10 cm, průměr cca 11 cm

2 900 Kč

Velmi dobrý stav.

Divadelní kukátko

mimořádně malé, skládací, značeno Bti-en France et á l'Étranger, Com - Pouce 1057, původní pouzdro, počátek minulého století, technická rarita.

Složený stav: 5 x 7 x 2,5 cm, rozložený 5 x 8,5 x 2,5 cm

750 Kč