Hudec Jaroslav

"Venkovský statek v krajině"

olej na plátně, signováno vlevo dole JAR. HUDEC, kolem poloviny minulého století.

67,5 x 90 (86 x 108) cm

6 500 Kč

Hudec Jaroslav (1910-1996)

malíř, sochař, ilustrátor, grafik, restaurátor, navštěvoval večerní kurzy na UMPRUM, v letech 1931 - 1933 studoval na Ukrajinské akademii Praha, dále studoval figurální malbu na AVU u profesora Švabinského

(2.6.1910 Žumberk, část Prostějov, okres Chrudim - 1996 Praha)

  126. aukce Ostrava TOP 241-260

Balcar Vinš Václav

"Noční procházka"

olej na plátně, signováno vlevo dole VÁCLAV BALCAR VINŠ, vzadu autorovou rukou datace 2011 a další informace o obraze, nerámováno, plátno pouze napnuté na blind rámu.

65 x 100 cm

8 000 Kč

Do aukce dodal přímo autor.

Balcar Vinš Václav (1983-)

Vystudoval obor uměleckého řezbáře. Krátce působil v oblasti restaurování starožitného nábytku. Jeho další praxe byla kašérská a štukatérská v ateliérech Národního divadla, jeho práce se týkala i velkoformátové malby. V současné době se věnuje klasické tvorbě tj. olejomalbě krajin. Dále se zabývá sochařskou činností a to především figurální tvorbou

(www.vaclavbalcar.cz)

(nar. 18.6.1983 Praha)

Balcar Vinš Václav

"Hostinec u olše"

olej na plátně, vzadu signováno VÁCLAV BALCAR VINŠ, datováno 2013 a další informace o obraze, nerámováno, plátno napnuté na blind rámu. Při okrajích malba poškozená

64,5 x 85 cm

8 700 Kč

Do aukce dodal přímo autor.

Balcar Vinš Václav (1983-)

(www.vaclavbalcar.cz)

(nar. 18.6.1983 Praha)

Balcar Vinš Václav

"Skaliska"

olej na plátně, vzadu signováno, datováno 2016 a další informace o obraze, nerámováno, plátno napnuté na blind rámu.

63,5 x 84 cm

3 000 Kč

Do aukce dodal přímo autor.

Balcar Vinš Václav (1983-)

(www.vaclavbalcar.cz)

(nar. 18.6.1983 Praha)

Balcar Vinš Václav

"Osamění"

olej na plátně, vzadu signováno VÁCLAV BALCAR VINŠ, datováno 2016 a další informace o obraze, nerámováno, plátno napnuté na blind rámu.

63,5 x 84 cm

2 400 Kč

Do aukce dodal přímo autor.

Balcar Vinš Václav (1983-)

(www.vaclavbalcar.cz)

(nar. 18.6.1983 Praha)

Balcar Vinš Václav

"Měsíční svit"

olej na plátně, vzadu signováno VÁCLAV BALCAR, datováno 2011 a další informace o obraze, nerámováno, plátno napnuté na blind rámu.

61,5 x 70,5 cm

1 700 Kč

Do aukce dodal přímo autor.

Balcar Vinš Václav (1983-)

(www.vaclavbalcar.cz)

(nar. 18.6.1983 Praha)

"Ženský poloakt s ptáčkem Bekasina"

olej na plátně fixovaném na lepence, signováno vpravo nahoře monogramem V. U. (Vladislav Urban), datováno 2010.

30 x 24 (33 x 27) cm

2 500 Kč

"Reje"

kombinovaná technika, olej, akryl na sololitu, signováno dole uprostřed monogramem V. U. (Vladislav Urban). Vzadu papírový štítek s informacemi o obraze s evidenčním číslem 24. 70. léta minulého století.

50 x 40 (61 x 51) cm

5 900 Kč

"Abstraktní postava"

kombinovaná technika, akvarelem lavírovaná kresba tuší, signováno vlevo monogramem V. U. (Vladislav Urban), datováno 1963, paspartováno.

Výřez 41 x 29 (56,5 x 42,5) cm

1 700 Kč

Zapletal Svatopluk

"Masky VI"

barevný linoryt, signováno vpravo dole tužkou SVATO ZAPLETAL, datováno 1992, uprostřed název listu Masken VI, vlevo uvedeno 39/45.

33,5 x 56 (35 x 58,5) cm

1 500 Kč

Zapletal Svatopluk (1946-)

Tiskař, grafik, vydavatel. Maturoval v roce 1964 na Střední průmyslové škole v Teplicích, vystřídal řadu zaměstnání, v roce 1969 emigroval do Německa. V letech 1971 – 1977 studoval na Vysoké škole výtvarných umění v Hamburku. Malířství studoval u Hanse Thiemanna, Wernera Bunze a Gerharda Rühma, u kterého studoval i grafiku, u Richarda von Sichowskyho studoval typografii. V roce 1976 založil vlastní vydavatelství Svato Verlag. Od roku 1979 se vydával převážně bibliofilské tisky, vybíral si především moderní prózu a německé expresionistické básníky. Od roku 1994 žije napůl v Hamburku a napůl v Čechách v malé vesnici Ostrov pod Blaníkem. Naposledy vystavoval v Galerii Zlatá husa (leden – březen 2009).

(https://www.novinky.cz/bydleni/jak-bydli-vip/223407-vytvarnik-svatopluk-zapletal-ve-svem-dome-hlavne-tvori.html

https://vltava.rozhlas.cz/svatopluk-zapletal-obrazy-objekty-grafika-5078043

http://daniel-cataranga.blogspot.cz/2009/05/rozhovor-s-malirem-svatoplikem.html)

(nar. 7.11.1946 Praha)

Zapletal Svatopluk

"Masky I"

barevný linoryt, signováno vpravo dole tužkou SVATO ZAPLETAL 92, uprostřed název listu Masken I, vlevo číslování 37/45.

48 x 37 (50 x 39) cm

1 500 Kč

Zapletal Svatopluk (1946-)

(nar. 7.11.1946 Praha)

Passerová Marie

"Krkonoše -Horní Malá Úpa"

olej na překližce, signováno vpravo dole PASSEROVÁ, vzadu rukou uveden název díla, kolem poloviny minulého století.

12,5 x 16,5 (19 x 23,5) cm

700 Kč

Passerová Marie (1903-?)

Malířka, ilustrátorka, studovala soukromě u malířů Václava Eichnera a Josefa Tříšky, své kresby publikovala v denním tisku a časopisech.

(nar. 27.9.1903 Praha)

Passerová Marie

"Chaloupka ve stráni"

olej na překližce, signováno vlevo dole PASSEROVÁ, kolem poloviny minulého století.

12,5 x 16,5 (23 x 27,5)

700 Kč

Passerová Marie (1903-?)

(nar. 27.9.1903 Praha)

nesignováno

"V salonu"

olej na dřevěné desce, signum nenalezeno, konec 19. století.

24 x 34 (35 x 41) cm

5 000 Kč

Vzadu razítko Vývozního povolení Památkového ústavu v Brně.

Hůrka Otakar

"Vesnické stavení mezi stromy"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole OTAKAR HŮRKA, první polovina minulého století.

34 x 45 (42,5 x 53,5) cm

3 500 Kč

Hůrka Otakar (1889-1966)

(10.9.1889 Koloděje, Praha - 21. 7. 1966 Praha)

Jaroněk Bohumír

"Chaloupka mezi stromy"

mistrovský dřevoryt, signováno vpravo dole tužkou B. JARONĚK, rámováno.

Tisková plocha 41 x 54 (66 x 77) cm

3 000 Kč

Jaroněk Bohumír (1866-1933)

(Toman, Lexikon českých výtvarníků, Regionální umění ve sbírkách GVUO v Ostravě)

(23.4.1866 Zlín - 18.1.1933 Zlín)

Jiřincová Ludmila

"Žena s vějířem"

černobílá litografie, signováno vpravo dole tužkou L. JIŘINCOVÁ, druhá polovina minulého století. Paspartováno, nerámováno.

Výřez 23 x 17,5, celá pasparta 47,5 x 31 cm

1 000 Kč

Jiřincová Ludmila (1912-1994)

(9.5.1912 Praha - 22.1.1994 Praha)

Baran Edgar

"Zamlžená Ostrava"

kombinovaná technika - kvaš a akvarel, signováno vlevo dole EDGAR BARAN, datováno 1975, vzadu papírový autorský štítek, rámováno, paspartováno.

Ve výřezu 21 x 63 (39,5 x 82) cm

490 Kč

Baran Edgar (1937-2011)

Malíř, syn malíře Otakara Barana. Studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti obor grafika, věnoval se tématice akvarelu a kvaš-akvarelu, náměty čerpal z Karvinska. Od roku 1958 až do odchodu do důchodu v roce 1998 byl propagačním pracovníkem v NHKG v Karviné, dnes ArcelorMittal Tubular Products Karviná a.s..

(Slovník Chagall, http://karvinsky.denik.cz/kultura_region/20110225edgar_baran.html)

(nar. 14.9.1937 Karviná - 14.1.2011)

"Kytice bílých chryzantém"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole, nepřečteno, rámováno v oválném dřevěném bohatě řezaném a zlaceném rámu. Malba i rám drobně poškozeny.

57 x 69,5 (69 x 80,5) cm

2 700 Kč

Konůpek Jan

"Loučení Kunky královny s domovem"

mistrovská kresba tuší kolorovaná akvarelem, signováno vpravo dole monogramem KPK. Vzadu autorovou rukou text: „Husitský král, str. 275 – 282, Loučení Kunky královny s domovem, Konůpek 21." Datováno 1921, paspartováno, rámováno.

Výřez 53,5 x 43 (75 x 64) cm

19 900 Kč

Skvělá figurální práce výborného autora.

Konůpek Jan (1883-1950)

Významný český i evropský malíř, kreslíř a zejména grafik, ilustrátor, rytec. Studia na ČVUT v Praze u prof. Kouly a Schultze, dále na pražské akademii u prof. Bukovace, Pirnera a grafika a De Piana. Vystavoval prakticky na všech výstavách spolku Mánes i spolku Hollar, člen SURSUM a ARTĚLU. Má široké zastoupení v Národní galerii Praha, je zastoupen v galeriích po celém světě, obdržel řadu ocenění. Jeden z nejvýznamnějších českých malířů počátku dvacátého století.

(10.10.1883 Mladá Boleslav - 12.3.1950 Nové Město nad Metují)