Jandejsek Vladimír

"V ráji"

olej - tempera na malířské desce, signováno vlevo dole JAN (Jandejsek Vladimír), datováno 1992, zajímavá moderní práce.

61 x 74 (66 x 78,5) cm

6 800 Kč

Jandejsek Vladimír (1923-)

  126. aukce Ostrava TOP 261-280

Sládek Jan Václav

"Hukvaldské podzámčí"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole J.V. SLÁDEK, datováno 1961, vzadu autorský štítek a razítko ČFVU.

35 x 49 (49 x 64) cm

3 300 Kč

Sládek Jan Václav (1909-1992)

Malíř, grafik, spisovatel, pedagog, studium na UMPRUM v Praze u prof. Kysely, člen Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské a SČVU, vystavoval s SVU Mánes, zastoupen v Národní galerii Praha, významný malíř z Ostravska, významně je tento malíř spojen s Leošem Janáčkem, Janáčka neilustroval, ale komentoval, své práce vystavoval na muzikologických konferencích ve Vídni, Mnichově, Praze atd., vydal soubor pohlednic z Ostravska

(21.2.1909 Hukvaldy - 8.10.1992 Ostrava)

Vavřík J.

"Kytice slaměnek ve džbánku"

olej na malířské desce se strukturou plátna, signováno vpravo dole J. VAVŘÍK, nedatováno, rám zlaté barvy.

58,5 x 40 (75 x 56,5) cm

1 800 Kč

Vraný Ladislav

"Dominantní borovice nad řekou v zimní krajině"

olej na plátně, signováno vpravo dole L. VRANÝ, nedatováno, široký ozdobný dobový rám.

49,5 x 65,5 (67 x 83) cm

1 800 Kč

"Kamenný vchod do hory"

olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, nedatováno.

49 x 69 (62 x 81) cm

1 200 Kč

Marko J.

"Vodopád"

olej na plátně, signováno vpravo J. MARKO, datováno 20. VII. 1907.

63 x 47 (77 x 61) cm

1 200 Kč

Vavřík J.

"Květina v květináči - gloxínie"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole J. VAVŘÍK, nedatováno

70 x 49,5 (84 x 64,5) cm

1 500 Kč

Vavřík J.

"Honosná kytice pivoněk"

olej na plátně, vpravo dole signováno J. VAVŘÍK, nedatováno, široký zdobný rám zlaté barvy, reprezentativní celek.

60,5 x 89,5 (86,5 x 106,5) cm

2 500 Kč

Filla Emil

"Kubistické zátiší s pohárem, rakem a klavírem"

umělecká litografická reprodukce na plátně, signováno vlevo dole Emil Filla, datováno 1927.

46,5 x 38 (58,5 x 50) cm

1 000 Kč

Filla Emil (1882-1953)

"Hukvaldy"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole J. DRHA, datováno 1983.

35,5 x 50,5 (48 x 62) cm

2 800 Kč

monogramista

"Zahradník"

olej na kartonu, signováno vpravo dole monogramem JR (?), zajímavá práce pod vlivem Čapka, rámováno.

34,5 x 18 (36,5 x 20,5) cm

600 Kč

Milén Eduard

"Pohled na Brno"

litografie, signováno vpravo dole Ed. MILÉN, nedatováno, rám, pasparta, sklo.

21 x 12,5 (38 x 27) cm

300 Kč

Milén Eduard (1891-1976)

Müller Eduard - vlastním jménem

malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, působil v Brně, v letech 1941 - 1945 profesor na škole umění ve Zlíně, studia na UMPRUM v Praze u Dítěte a Schikanedera, dále na AVU v Praze ve speciální grafické škole u Švabinského, člen KVU Aleš, SČVU, SČUG Hollar, řada výstav a zastoupení v českých a moravských galeriích.

(18.3.1891 Frýdštejn, Jablonec nad Nisou - 19.5.1976 Brno)

"Zátiší s květy magnolie"

olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, rámováno.

25,5 x 34 (33,5 x 41,5) cm

1 000 Kč

monogramista

"Pohled na Daliborku přes Jelení příkop"

akvarel, signováno vpravo dole monogramem TŠ (JŠ), podloženo paspartou, rám, sklo.

26,5 x 16 (35 x 25) cm

500 Kč

Pokorný A.

"Valašská dřevěnice pod sněhem"

olej na kartonu, signováno vlevo dole A. POKORNÝ 35, vzadu text "Divínova chalupa v Zubří Valašsko".

30,5 x 38,5 (34 x 42) cm

900 Kč

Bělík Stanislav

"Hospodářská budova u zámku nebo kláštera"

pastel, signováno vpravo dole BĚLÍK, datováno 1965, pasparta, rám, sklo.

38 x 28 (62 x 50,5) cm

900 Kč

Bělík Stanislav (1919-)

Rodák z Doubravníka, od portrétní malby přešel k malbě krajiny, maloval i na Valašsku, okolo Velkých Karlovic, také v zahraničí, především ale maloval krajinu rodného kraje. Jeho životním cílem bylo namalovat zákoutí řeky Svratky - prošel ji od pramenů přes Tišnov, Brno až po soutok s Dyjí a malířsky zaznamenal zajímavá místa. V roce 2009 byla uspořádána v rodném Doubravníku výstava při příležitosti jeho devadesátin.

(http://www.doubravnik.cz/view.php?cisloclanku=2004101801, http://www.doubravnik.cz/view.php?cisloclanku=2009122102)

nesignováno

"Před poštovním úřadem v Cetinje"

kombinovaná technika akvarel a kvaš, nesignováno, vzadu razítko KOMMERZIALRAT ALFRED J. O. WODAK a rukou psaný text: "POSTAMT IN CETINJE, MONTENEGRO UM 1880, AQUARELL". Rámováno v širokém černě lakovaném dřevěném rámu. Dole vpravo drobná hnědá skvrnka.

18 x 23 (46 x 54) cm

25 000 Kč

Cetinje se nachází v jižní části Černé Hory (Montenegro). Město bylo kulturním a vzdělávacím centrem Černé Hory po dobu pěti století, po roce 1918 jeho význam klesl.

Hugo von Habermann

"Dívčí akty v lese"

velká kresba barevnými křídami, signováno vlevo dole H. v. HABERMANN, mistrovská práce. Na širokém reprezentativním rámu mosazný štítek se jménem autora.

86 x 73 (104 x 89) cm

50 000 Kč

Hugo von Habermann (1849-1929)

Hugo Joseph Anton Freiherr von Habermann

Německý malíř a kreslíř. Studoval soukromě u Herrmanna Schneidera v Mnichově, pokračoval na mnichovské Akademii výtvarných umění. V roce 1874 se stal žákem mistrovské třídy ředitele akademie, malíře Karla Theodora von Pilotyho. V roce 1878 poprvé vystavoval své obrazy. V roce 1879 ukončil studium a otevřel vlastní studio.

(en.wikipedia.org/wiki/Hugo_von_Habermann)

(27. 6. 1849 Dillingen, Německo - 27.2. 1929 Mnichov)

Vaca Karel

barevná grafika, signováno vpravo dole K. VACA, datováno 1967, autorský list, rámováno.

59 x 42 (63,5 x 45,5) cm

3 500 Kč

Vaca Karel (1919-1989)

Malíř, grafik, návrhář plakátů, ilustrátor, scénograf, studoval na soukromé škole užité grafiky prof. Rottera a na VŠUP u prof. Filly, člen skupiny TRASA, zastoupen v Národní galerii Praha, v Národním muzeu v Praze, v galeriích v Ostravě, Olomouci, Pardubicích, Litoměřicích, v Havlíčkově Brodě.

(Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA), abART)

(21.7.1919 Prostějov - 31.3.1989 Praha)

Novotný Jiří

"Ležící akt"

mistrovská olej-tempera, signováno vpravo dole Jiří NOVOTNÝ, datováno 1945.

40 x 45 (46 x 51,5) cm

25 000 Kč

Novotný Jiří (1919-1992)

Sklář, malíř, sochař, keramik, restaurátor, studoval soukromě u malíře Heřmana, pak u Vokálka na Státní keramické škole v Praze a u profesorů Laudy a Kratochvíla na UMPRUM, po sametové revoluci byly jeho práce velkým objevem.

(Slovník Chagall, Lexicon of the CVA, abART)

(15.10.1919 Trhový Štěpánov, Benešov -1992)