Procházka Jindřich

"Říčka na kraji lesa"

mistrovský komorní akvarel, signováno vpravo dole JINDŘICH PROCHÁZKA, nedatováno, rámováno, paspartováno, zaskleno.

Ve výřezu 25 x 35 (46 x 54) cm

500 Kč

Procházka Jindřich (1888-1969)

Malíř a grafik, žák pražské akademie, krajinář, v jeho tvorbě převažovaly náměty Beskyd.

(6.11.1888 Nové Město nad Metují - 12.3.1969)

      126. aukce Ostrava TOP 001-020

Bessel Herbert

"Abstrakce"

barevná litografie, vpravo dole signováno tužkou HERBERT BESSEL, datováno 1966, číslováno 23/50, II, kvalitní adjustace, zaskleno.

Ve výřezu 33 x 37 (48,5 x 52) cm

1 500 Kč

Zachována nálepka s původní cenou 100 eur.

Bessel Herbert (1921-2013)

Německý malíř a grafik. V letech 1947 - 1954 studoval na Akademii výtvarných umění v Norimberku (Akademie der Bildenden Künste Nürnberg), kde studoval také nástěnnou malbu a figurální kompozici u Otto Michaela Schmitta. Zpočátku se věnoval i mozaice a terakotovému reliéfu, tvořil obrazová skleněná okna, navrhoval gobelíny pro gobelínovou manufakturu v Norimberku. Žil a pracoval ve svém studiu v Raschu nedaleko Norimberka.

(https://de.wikipedia.org/wiki/Herbert_Bessel)

(1921 Hamburg - 25.3.2013 Rasch, Altdorf bei Nürnberg)

"Zvěstování"

lept, signováno tužkou vpravo dole M. ŠVABINSKÝ, nedatováno, číslováno 28/32, kvalitní adjustace, zaskleno.

Ve výřezu 32 x 37,5 (60,5 x 65,5) cm

1 500 Kč

(Toman, Lexikon českých výtvarníků, Slovník Chagall, abART)

Kotasová Věra

"Zvěstování"

dřevoryt, vpravo dole signováno tužkou V. KOTASOVÁ, datováno 1981, vlevo číslováno 2/20A, uprostřed uveden název, adjustováno, zaskleno.

Ve výřezu 42 x 28,5 (61,5 x 47,5) cm

600 Kč

Kotasová Věra (1939-)

Kotasová Klausová Věra

Grafička, malířka, překladatelka, pedagožka, v letech 1957 – 1961 studovala na Univerzitě Palackého v Olomouci, mezi její učitele patřili František Bělohlávek, Aljo Beran, Alois Kučera, Vladimír Navrátil, Stanislav Vymětal. Sama pak v letech 1964 - 1978 vyučovala grafiku při Katedře výtvarné výchovy téže fakulty. Po zrušení katedry přešla na volnou tvorbu.

(nar. 28.3.1939 Přerov)

Čapek Josef ?

"Milenci ve městě"

černobílý linoryt, signováno vlevo dole tužkou JOSEF ČAPEK, nedatováno, kvalitní adjustace, zaskleno.

Obrazová část 42 x 26,5 (67,5 x 50,5) cm

5 500 Kč

Čapek Josef (1887-1945)

(Toman, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA), abART)

(23.3.1887 Hronov nad Metují - duben 1945 Bergen-Belsen, Německo)

Kostřánek Bedřich

"Zátiší s kaktusem u okna"

akvarel, kvaš, signováno vpravo dole B. KOSTŘÁNEK, datováno 1936, rámováno, zaskleno.

Ve výřezu 41 x 36 (65,5 x 57) cm

900 Kč

Kostřánek Bedřich (1895-1970)

Malíř, zeměměřič, studoval pozemní stavitelství na Vysokém učení technickém v Brně, působil v Kežmarku. Obrazem zachytil architektonické památky města a krásy okolí. Za zásluhy o rozvoj města byl vyznamenaný pamětními medailemi k výročím 50 let republiky a 700 roků Kežmarku (webové stránky Podtatranské noviny, rubrika Historický kalendár, připraveno ve spolupráci s Podtatranskou knižnicou).

(abART, http://www.podtatranske-noviny.sk/2015/06/historicky-kalendar-7/)

(26.6.1890 Frenštát pod Radhoštěm - 12.1970 Kežmarok)

"Modrý podzim s plody a listím"

umělecká reprodukce, signováno, datováno 1992, luxusní umělecký autorský rám.

Ve výřezu 41 x 35 (63 x 57) cm

3 500 Kč

Rám vhodný pro obraz s maximálním rozměrem 49,5 x 43,5 cm

Stretti Viktor

"Ve slovenském kostele"

černobílá litografie, signováno tužkou vpravo dole VIKTOR STRETTI a v desce monogramem V.S., autorský tisk, zaskleno, poškozený rámeček, obraz v pořádku.

Ve výřezu 29 x 25 (45 x 37) cm

1 500 Kč

Grafika zastoupena ve sbírkách Moravské galerie v Brně.

Stretti Viktor (1878-1957)

Jeden z nejlepších českých grafiků, kreslířů a malířů z přelomu století, žák Ženíška, další studia na mnichovské akademii u prof. C. Marra, člen SVU Mánes, množství výstav a zastoupení v galeriích, včetně Národní Galerie. Portrétoval Jana Kubelíka, A. Rodina, prezidenta Masaryka, Rašína, A. Sedláčkovou, Thuna, Lobkovicovou a další. Jeho oleje jsou na trhu mimořádně vzácné. Vynikající malíř a grafik ze slavné rodiny.

(7.4.1878 Plasy (Plzeň-sever) - 5.3.1957 Praha)

Sum Miloš

"V lese"

grafický list, signováno vpravo dole SUM, uprostřed určeno místo a datace Mohelno 2.5.1946, zaskleno.

Ve výřezu 30 x 25 (48 x 42) cm

500 Kč

Sum Miloš (1896-1966)

(4.10.1896 Litomyšl - 1.3.1966 Přerov)

Nedvěd

"Vojenská hlídka na koních"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole NEDVĚD, datováno 1956, zaskleno.

57 x 70 (64 x 77) cm

3 500 Kč

Párová k položce č. 11

Nedvěd

"Vojenská hlídka při boji ve městě"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole NEDVĚD, datováno 1957, není zaskleno.

57 x 70 (64 x 77) cm

3 500 Kč

Párová k položce č. 10

Jaroněk Bohumír

"Štramberská Trúba v květech"

barevný dřevoryt, signováno tužkou v obraze vlevo dole B. JARONĚK, vzadu dopis od Aloise Jaroňka, autorská adjustace, zaskleno.

60 x 63 (81,5 x 82) cm

16 000 Kč

Jaroněk Bohumír (1866-1933)

(Toman, Lexikon českých výtvarníků, Regionální umění ve sbírkách GVUO v Ostravě)

(23.4.1866 Zlín - 18.1.1933 Zlín)

Hartinger Ilja

"Symbolika Valašska"

dřevoryt, signováno tužkou vpravo dole HARTINGER, datováno 1977, číslováno 33/200, adjustováno, zaskleno, poškozený rám, obraz v pořádku.

Ve výřezu 40,5 x 39 (62 x 59) cm

1 500 Kč

Hartinger Ilja (1935-)

Hartinger Jiljí

Malíř, grafik, studoval na ŠUŘ v Brně, dále na VŠUP v Praze u profesora A. Strnadela a J. Baucha, po studiích se vrátil do Karolinky, kde trvale žije a pracuje, věnuje se malbě, volné a užité grafice, ilustraci, tapiserii. Dlouhou dobu byla středem jeho zájmu valašská krajina, v poslední době přibývají figurální motivy, vytvořil řadu mozaik a skleněných vitráží, absolvoval řadu samostatných i kolektivních výstav. V roce 2003 vybudoval v centru města vedle svého ateliéru "ART GALLERY," v níž konfrontuje svá díla s díly známých českých malířů, pro novou radnici v Karolince vytvořil rozsáhlou vitráž „Píseň rodného kraje“, je také autorem symbolů města.

(Slovník Chagall, www.karolinka.cz, http://valassky.denik.cz/zpravy_region/valassky-gen-akademicky-malir-ilja-hartinger-20120411.html)

(nar. 20.8.1935 Nový Hrozenkov - Karolinina Huť, od roku 1951 Karolinka, Vsetín)

Sládek Jan Václav

"Ostravská koksovna"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou J. V. SLÁDEK, datováno 1940, vzadu dedikace z roku 1942, zaskleno.

Ve výřezu 38 x 50,5 (61 x 72) cm

1 200 Kč

Sládek Jan Václav (1909-1992)

Malíř, grafik, spisovatel, pedagog, studium na UMPRUM v Praze u prof. Kysely, člen Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské a SČVU, vystavoval s SVU Mánes, zastoupen v Národní galerii Praha, významný malíř z Ostravska, významně je tento malíř spojen s Leošem Janáčkem, Janáčka neilustroval, ale komentoval, své práce vystavoval na muzikologických konferencích ve Vídni, Mnichově, Praze atd., vydal soubor pohlednic z Ostravska

(21.2.1909 Hukvaldy - 8.10.1992 Ostrava)

Grus Jaroslav

"Na návsi"

pastel, kvaš a tempera, signováno vpravo dole J. GRUS, datováno vlevo dole 1979, kvalitní adjustace, zaskleno.

Ve výřezu 29 x 43 (60 x 72) cm

6 900 Kč

Grus Jaroslav (1891-1983)

(13.8.1891 Pardubice - 13.10.1983 Praha)

Sum Miloš

"Letní krajina"

pastel, kvaš, signováno vpravo dole SUM, téměř nečitelná datace vlevo dole 1939 (?), adjustováno v paspartě, zaskleno, rámováno.

Ve výřezu 18 x 55 (38 x 73) cm

500 Kč

Sum Miloš (1896-1966)

Pařízek

Soubor šesti pohádkových motivů

kombinovaná technika - kresba tuší, akvarel a kvaš.

1. "Kocour v botách", signováno, datováno 1986,

2. "Dlouhý, Široký a Bystrozraký",

3. "Král a královna",

4. "Slon s cylindrem a tygr",

5. "Lev ze ZOO",

6. "Dvouhlavý drak".

Rozměry každého cca ve výřezu 31 x 22 (45,5 x 33,5) cm

1 900 Kč

Pařízek Jan (1941-2012)

(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků, www.signaturymaliru.cz)

(20.7.1941 Praha - 2012)

Malý Václav

"Rozkvetlé stráně"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole V. MALÝ, nedatováno, adjustováno, zaskleno.

49 x 66 (61 x 77,5) cm

1 500 Kč

Malý Václav (1874-1935)

Malíř, studium na Akademii výtvarných umění v Praze u Brožíka a Schwaigera, zprvu maloval motivy ze Staré Prahy, jeho obraz "Předměstí v chumelenici" koupilo ministerstvo ve Vídni (Rakousko-Uhersko), potom maloval obrazy z Chodska a Slovácka. Kromě krojovaných scén proslul i pracemi ze života sedláků, polních prací apod. Na výstavě HAGENBUNDU ve Vídni 1910 vzbudilo jeho Chodsko senzaci, jeho obrazy byly reprodukovány v Londýně, Paříži atd., Domažlice darovaly jeho obraz prezidentu Masarykovi. Je zastoupen v řadě galerií, včetně Národní galerie v Praze.

(19.2.1874 Praha - 9.10.1935 Praha)

Nedvěd

"Svážení obilných snopů koňmi"

olej na tvrzené malířské desce, signováno, nedatováno, adjustováno, zaskleno

48 x 66 (62,5 x 81,5) cm

3 500 Kč

"Motiv z Visalaje"

olej - tempera na sololitu, signováno vpravo dole V. WÜNSCHE, nedatováno, vzadu autorský štítek s razítkem ČFVU, adjustováno, zaskleno, luxusní široký zdobný rám vyžaduje drobné restaurování

56 x 76 (77,5 x 96,5) cm

12 000 Kč