Stojánek na kapesní hodinky

keramika glazovaná světle hnědě, zdobená zlacením a plastickým dekorem vavřínového věnce, ve spodní části odkládací miska na prstýnky, značeno EE - E. Eichler, kolem roku 1890.

Výška 15 cm, šířka 9 cm

1 200 Kč

      126. aukce Ostrava TOP 021-040

Dózička s víčkem na drobné šperky

porcelán bílý, ručně malovaný a zlacený, na víčku postava Panny Marie s Ježíškem a oválný rámeček na fotografii milého, značeno vtlačeným číslem 160 a psaným číslem 25, období cca 1890-1910, zajímavý sběratelský kus.

Výška 11 cm, šířka 8 cm, hloubka 5,5 cm

1 500 Kč

Závěsná miska na zápalky

bronz původně zlacený, po stranách misky jsou škrtátka, zdobeno plastickým dekorem symbolů USA - orel, stylizovaná vlajka s červenými a bílými pruhy a 23 hvězdami na modrém poli, sběratelský unikát.

Výška 19 cm, šířka 13 cm

2 500 Kč

23 hvězd na vlajce USA bylo od 4. července 1820 do 3. července 1822. Hvězdy zastupovaly 23 států sdružených v té době ve federaci, další hvězda zastupující stát Missouri přibyla 4. července 1822 atd.

Kropenka závěsná

cín zdobený figurálním motivem Sv. Jana Nepomuckého, druhá polovina 19. století, restaurováno.

Výška 18 cm, šířka 10 cm

1 200 Kč

V návrhu na kulturní památku, může koupit pouze občan ČR nebo firma se sídlem na území ČR

Kropenka závěsná

cín zdobený figurálním motivem Panny Marie Vítězné, kolem roku 1850.

Výška 18 cm, šířka 10 cm

2 500 Kč

Vázička na drobné květy

porcelán bílý, ručně malovaný a zlacený, ve tvaru kapličky, před kterou sedí poustevník, druhá polovina 19. století. Mistička na pravém boku je restaurovaná, zezadu je jemná prasklina.

Výška 19 cm, šířka 10 cm

1 300 Kč

Plastika "Skupina bojovníků"

bronz, mistrovská galerijní sochařská práce, signum nenalezeno, kolem poloviny minulého století, velmi těžké masivní provedení.

Výška 23 cm, šířka 21 cm, hloubka 10 cm

4 900 Kč

Hluboká odkládací mísa, respektive váza

sklo tmavé modro - fialové barvy, oválný tvar, dolní část broušená do čtrnácti vertikálních faset, v horní části zlacená figurální oroplastika, zespodu v místě obvyklého značení sklo vyškrabané. Na vnitřní straně hrdla několik oťuků.

Výška 10 cm, délka 24 cm, šířka 13 cm, horní ovál 24 x 13 cm

900 Kč

Výborná práce firmy MOSER Velmi příznivá cena.

Ruční mlýnek na kávu

mosazný korpus, na všech bočních stěnách zrcadla vsazená do měděných rámečků, kolem roku 1920, uvnitř tužkou psané věnování s datací 5/6 1927. Neobvyklý tvar i provedení, dobrý stav, sběratelská i muzeální rarita.

Výška 28 cm, základna 16 x 16 cm

2 100 Kč

Sbírka benátských karnevalových masek (44 + 2 kusy)

44 kusů různých velikostí a materiálů, převažuje keramika a porcelán, některé kusy jsou značeny, např.: Porcellane Made in Italy CF lanfaguolo; DEC. A MANO; Original Venezia Hand Painted, minimálně 4 masky jsou poškozené - praskliny. Minimálně jedna maska je signovaná, jedna maska je z mosazi, na některých jsou původní ceny. Ve sbírce jsou navíc dvě bižuterní brože - karnevalová figura prince a šaškovská maska s čepcem s rolničkou.
Jedná se o zmenšeniny původních karnevalových masek pořizovaných v delším časovém období - v průběhu druhé poloviny minulého století, především v devadesátých letech.
Unikátní sbírka.

Největší 19 x 19 cm, nejmenší 5 x 4 cm

4 500 Kč

Uhlák s lopatkou na přikládání uhlí a s háčkem na prohrabávání

nádoba na zásobu uhlí k přikládání do kamen, černý plech s ozdobnou niklovanou litinou, kolem roku 1920, původně luxusní provedení, funkční.

Výška 39 cm, šířka 26 cm, hloubka 45 cm

1 800 Kč

Kalamář na psací stůl - značka GESCHÜTZ REAL BRONCE DÉPOSÉ

bronzový stojánek se dvěma prohlubněmi pro nádobky na inkoust, zvýšený zadní okraj zdobený reliéfem sovy - symbolem moudrosti, nádobky z křišťálového skla broušeného vertikálními i horizontálními fasetami, secesní provedení, kolem roku 1910.

Délka 25 cm, hloubka 16 cm, nádobky ve tvaru krychle cca 5 x 5,5 x 5,5 cm

1 500 Kč

Busta mladé renesanční ženy

pálená sochařská směs, signum nenalezeno, mistrovská sochařská práce, vlevo dole drobně restaurováno, dekorativní.

Výška 50 cm, šířka 50 cm

7 000 Kč

Mrkací panenka s porcelánovou hlavičkou

kloubové ruce a nohy, otevřená ústa, dva zoubky, červené látkové šaty, na hlavičce značeno HEUBACH - KÖPPELSDORF 342-10/0 GERMANY, poškozené pravé stehno, na prstících obou rukou drobná poškození používáním.

Výška 33 cm

1 800 Kč

Sada čajových - dezertních lžiček

stříbro, značeno RU puncovní značkou DIANA (S-30) a mistrovskou značkou JVK, přelom 19. a 20. století, šest kusů v původní etui.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 129,80 g, délka 15 cm, etue cca 20 x 18,5 x 4,5 cm

1 300 Kč

Šperkovnice

dřevo zdobené řezbou, intarzií a vybíjeným cínem, na vnitřní straně víčka rukou psané poznámky, velmi dobrý stav.

Výška 7 cm, šířka 20 cm, hloubka 11,5 cm

500 Kč

Kabelka dámská, plesová

štrasová, po polovině minulého století, sbírkové bižuterní provedení, velmi dobrý stav.

Délka včetně řetízku 25 cm, 15 x 13 cm

500 Kč

Bibus František

Sada kávových lžiček s monogramem HS

stříbro, značeno prvorepublikovou puncovní značkou SELKA pro roky 1921-1928 (S-38), dále mistrovskou značkou FB - FRANTIŠEK BIBUS, dvacátá léta minulého století. Monogram se nachází na spodní straně rukojetí.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 58,80 g, délka cca 11 cm

900 Kč

dřevo soustružené, zdobené plastickým vypalovaným dekorem a malbou, vespod značeno razítkem: Podkarpatoruský lidový průmysl, Novotný a Bartošek, Mukačevo - Berehovo, tel. 138, na soklu vypálený text: Podkarp. Rus, kolem roku 1920-1925.

Výška cca 22,5 cm, průměr cca 15 cm

600 Kč

Zajímavá práce muzeálně sběratelské hodnoty pod vlivem Artělu

Stará kniha

datovaná 1588, latinský text, 428 číslovaných stran a cca 30 nečíslovaných stran úvodu, doslovu a indexu, cca 100 zobrazení. Kniha je ve velmi špatném stavu, nicméně všechny číslované strany jsou zachované, titulní strana chybí, kožená vazba je rozbitá.

20 x 12 cm, tloušťka knihy 7 cm

2 000 Kč

Kniha představuje osobnosti reformátory - vědce cca 130 jmen, první je Cl. Ptolomaevs Alexandrius - matematik, posledním je Matthaevs Vvesenbecius s datací 1587, pro zajímavost uvádíme, že třetím v pořadí je Jan Hus a čtvrtým Jeroným Pražský, většina osobností má celostránkové zobrazení ruční kolorovanou rytinou. Všechny číslované strany jsou dobře čitelné, žádná část textu ani zobrazení nechybí. Kniha byla používána, je v ní řada vpisků z doby. Kniha vyžaduje restaurován, vzhledem ke jejímu stavu bude předváděna naším pracovníkem pouze na vyžádání